Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:43 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кашлица мами моля ви помагайте  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано19.02.05 23:19



Zdraveite mami ot 3 dni cinat mi e bolen sas jestoka kashlica,glascheto veche mu e prisipnalo ,predi dva dni visqh cqla vecher v speshnoto otdelenie i v kraina smeka ni predpisaha samo edno siropche za kashlica.2 dni e s visoka temperatura,dnes kato chili uspqh da q nadviq da ne chue dqvola no detence si prodaljava da si kashlq mnogo losho.proveriha mu gardichkite i kazaha she sa chisti.
Molq vi mami koito ste prejiveli tozi koshmar da kajete nqkakav babin lek za kashlica i za sopoli napravo mu tekat kato reka na bebcho.Namiram se v amerika i ako nqmam recepta nishto ne moga da kupq taka che se obrashtam kam vas ako nqkoi znae neshto koeto shte mu pomogne shte sam mnogo blagodarna da spodeli.
blagodarq vi predvaritelno.

Редактирано от SilverElf на 20.02.05 08:06.



Тема Re: Kashlica mami molq vi pomagaiteнови [re: matiya]  
Автор alco_A (мама на двама)
Публикувано19.02.05 23:37



Zdravei!Ste s eopitam d ati pomogna s kakvoto moga.ZA nosleto samo fiziologi4en raztvor kolkoto pati se seti6 tolkova slagai ili morska sol na sprey v BG se kazva Sterimar okolo 2 dni te4e i posle ot6umiava stiga da ne e virus.Za ka6licata tamian no ne znam po carkvite pri vas dali prodavat ili prosto prosto triabva da nameri6 pravoslavna .Ta zna4i na kotlona postavia6 edno zarno ot tamiana i kato zagree dostata4no zapo4va da pu6i otgore slaga6 par4e pamuk na vazmojno nai blizkoto rastoianie ot kotlona samo gledai da ne si izgori6 racete 4e na men mi se e slu4valo.Darjij pamuka dokato zapo4ne da pokafeniava sled tova mu go slaga6 na gardi4kite i go ostavia6 tam 24 4asa .Tova mojej da go pravi6 vsiaka ve4er no ne pove4e ot sedmica.Imai vpredvid 4e tova ne lekuva samo uspokoiava i deteto moje da spi spokoino.Ina4e mojej da mu pravi6 4ai ot luk i 4erupki ot orehi.vari6 ostavia6 da se ohladi slaga6 med i da pie kolkoto moje pove4e.A za temperatura ili 4orapi s ocet na krakata ili razstrivki s rakia no i v dvata slu4aia e vremenno triabava si lekarstvo za da ia svali.DAno po -barzo se opravite ako mi doide oste nesto na um ste pi6a



Тема Re: Kashlica mami molq vi pomagaiteнови [re: alco_A]  
Автор Sofi Bo ()
Публикувано20.02.05 00:40



Само да добавя, че чая от черупките от орех (и аз съм го чувала, но не съм го пробвала) го послади не с мед, а със захар, защото бебчето ти е малко и можеш да му направиш алергия. Много помага и чай от мащерка, ма не знам на толкова малко бебе...
Но не се притеснявай, щом така са ти казали от болницата, давай сиропчето както е предписано и най-важното колкото може повече течности, може да ти се буди и нощем. Повдигни му тялото с допълнителна възглавница на 45 градуса, за да може да диша по-леко и да не му се стичат сополите в гърлото. Ако го боли гърлото може да откаже и да ти яде, не го насилвай, давай му само мляко ако трябва.
Не се притеснявай, ще се оправи, ако измисля нещо друго, пак ще пиша.



Тема Re: Kashlica mami molq vi pomagaiteнови [re: Sofi Bo]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано20.02.05 01:39



Blagodarq vi momicheta za savetite no za sajalenie ne znam kade tuk moga da namerq tamqn i cherupki ot orehi.toku shto govorih sas snaha si i tq mi kaza da mu namaja gardichkite sas med.Namazah gi,nakarmih go i zaspa haivancheto,dano se sabodi po bodar che napravo ne znam kakvo veche da predpriema



Тема Re: Kashlica mami molq vi pomagaiteнови [re: alco_A]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано20.02.05 01:54



Ооох, върна ме към детския ми кошмар Тамяна не ми помогна нито веднъж, но и до сега като взяла в църква ми идва да си изповръщам червата



Тема Re: Kashlica mami molq vi pomagaiteнови [re: nikol78]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано20.02.05 02:14



Abe to da go imashe shtqh da go probvam oshte poveche che to detence nqma da se naloji da go qde samo deto shte mu mirishe ama za negovo dobro e vse pak.Oshte neshto razbrah za garlo ot mamite ot bg mamma.Ta znachi:
izdalbava se edna sredno golqma glava luk za da se poluchi chashka i v neq se naliva zahar kolkoto se pobere,ostavq se v hladilnika za edna vecher i na sutrinta se dava na detence da pie po 1 lajichka ot soka koito se e obrazubal prez noshta .Ta napravih go tva i utre sutrin sht my dam pak da vidim za kakav ilach stava duma



Тема Re: Kashlica mami molq vi pomagaiteнови [re: matiya]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано20.02.05 07:38



Моят син също здраво кашля и се сещам, че веднъж тук имаше някаква рецепта мисля със сушени смокини, но тогава не си я записах, а сега търсачката не работи. Ако някой се сеща помагайте.





Тема Re: Kashlica mami molq vi pomagaiteнови [re: bobolinaaa]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано20.02.05 12:54



Ето я рецептата:
5-6 сушени смокини,нарязваш на парченца. Заливаш с вряла вода/около 300-400мл/ захлупваш и оставяш да преседи поне час - хубаво е повече. Прецеждаш и даваш да пие по малко.



Тема Re: Kashlica mami molq vi pomagaiteнови [re: milena*]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано20.02.05 13:25



Благодаря, точно за това питах.





Тема Re: Кашлица мами моля ви помагайтенови [re: matiya]  
Автор alco_A (мама на двама)
Публикувано20.02.05 15:47



Сетих се и още нещо за хремат апомага и витамин С в носа три пати на ден по една капка.А за меда извинявай пропуснала съм че е само на 7 месеца,такъв случай и захар и мед не трябва да се дават.Да питам той със зъбите как е?Моят хубостник в продължение на месец беше с температура и хрема заради зъбите и когато избиха се успокои и отмина всичко.По това време ние бяхме в чужбина и докторите там ми казаха Панадол/там се казва FLUIDASA/вечер преди лягане.
Но от тамяна съм много доволна и сега много ми помага вярно понамирисва ама не е болка за умиране.
Сега се сещам също и парна баня с чай от лайка,липа или бъз и трите помагат и поотделно и заедно -да диша парата .Също помага на дишането много.
Желая бързо оправяне



Тема Re: Кашлица мами моля ви помагайтенови [re: alco_A]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано21.02.05 08:33



Abe sas zabkite sme do nikade,nito edno za sega no ne mi se vqrva da e ot tova shtoto toi si ima i htema i temperatura i kashlq kato star pushach deto se ima edna duma no slava bogu dnes e po dobre da ne chue dqvola.Na 3,4 pati my maja gardichkite sas med ta moje i tova da e pomognalo tai kato zabelqzah che sled kato go namaja zapochva da se poti mnogo,ta qvno dosta go zagrqva meda.Abe neznam ot nego li e ili ne no malcho opredeleno se chuvstva po dobre dnes
Blagodarq vi momicheta za savetite



Тема Re: Кашлица мами моля ви помагайтенови [re: matiya]  
Автор oranda (мама на Ники)
Публикувано21.02.05 09:51



Аз съм много доволна от Стодал. За нула време пресече на Ники кашлицата. А за сополите купи си капки за очи Тобрадекс и капи по една във всяка ноздра 2-3 пъти на ден . Тоя номер е мнооого ефективен.
успех!!!



Тема Re: Кашлица мами моля ви помагайтенови [re: oranda]  
Автор Grami ()
Публикувано21.02.05 09:53



Тя не е в България.....



Тема Re: Кашлица мами моля ви помагайтенови [re: matiya]  
Автор KoCe_ (Бoсe)
Публикувано21.02.05 14:49



Ето всички бабини рецепти, които съм събрала от нета, някои са с екзотични продукти и мед, но все пак виж какво може да ти свърши работа ...

В чаша вода се слагат 5-6 нарязани сухи плодове от смокина, слагат се в микровълновата за 2-3мин и постояват към час. Прецежда се и се пие чая.

Оригиналната рецепта е накълцаните плодове да се залеят с вряла вода и да престоят 12-24 ч
-----------------
отвара от дюли
Сварява се една дюля и се дава да се пие течността, която освен че е ароматна е и вкусна. Дюлите, смокините (и май бананите) имат естествен желатин, който помага.

или
Варят се семките на дюлята

--------------------------
лук в мед
по 1-2 ч.л. три пъти дневно.
---------
-тази рецепта аз помня от моето детство като лук със захар, оставя се на топло и се дава отделения сок
----------------------
чай от червен лук - 1 глава в литър вода и се подправя с мед или захар.
----------------------
Вариш:
корени от магданоз
орехи/само пукнати/ с черупките
2-3 листчета ендрише
няколко локума
шепа шипки
5-6 лукчета/бонбони/
кафявата обелка на 2 глави кромит лук

--------------------
КАШЛИЦА - Сваряват се един картоф, една глава кромид лук и една ябълка в 1 литър вода, докато водата остане наполовина.Пие се 3 пъти на ден по една чаена лъжичка.

-------------------------
Забъркваш мед, масло (без сол), счукано ленено семе и счукано синапено семе. Даваш по една малка лъжичка 3 пъти на ден.
---------------------

Крем за разтривки при настинка - "VapoRub" от RiteAid, в България съм виждала и още един, но в момента не мога да се сетя за името. Силно мирише на мента и действа много успокояващо. Намазват се вечер гърдичките на детето с крема. За хрема също действа много добре. При запушено нос може да се слажи съвсем малко кремче над устните и така нослето диша по-леко.



Тема Re: Кашлица мами моля ви помагайтенови [re: matiya]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано21.02.05 14:57



Лукът и смокините са естествени антибиотици и много добри естествени средства за откашляне. Ето ти една рецепта за компрес на гърлото с лук (вземам я от мнението на Ива_Д от следната тема в бг-мамма -

):

"1.Настъргвам средна глава лук, леко я изстисквам.
2. Отрязвам правоъгълно парче мека хартия (но не тоалетна) колкото да покрие шийката. Отрязвам също толкова голямо найлонче и памучно парче плат.
3. Подреждам ги в следния ред: плата, върху него найлона, върху него хартията и върху хартията настъргания лук.
4. Намазвам много хубаво шията с мазен крем. В противен случай, както казваш, кожата ще се зачерви и дори изгори.
5. Слагам компреса и омотавам с ластичен бинт, като внимавам да не е стегнато (може и с кърпа).
Гледам компреса да стои поне 6 часа, давам му някаква почивка и пак слагам.
Обикновено гледам да преспи с него.
Последния път, като беше с лаещата кашлица, му слагах 3 дни."

Топли компреси на гърдите и на гърлото също подпомагат естественото справяне на организма.
Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.