Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: OFF: Хилендарско тесто???нови [re: Xrisa]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано18.02.05 23:17



Не знам какво си прочела, ама там пише, че свекървата е отказала тестото, защото тя ( свекървата) като изпекла и съпруга и починал. :-) Та момичето беше разочаровано, че свекърва и не приела тестото, което то и предложило :-)
Както и да..това са продробности ;-)



Тема Re: OFF: Хилендарско тесто???нови [re: Xrisa]  
Автор lskrica Nadejda (тримата братя)
Публикувано18.02.05 23:57



Абсолютно съм съгласна с теб!
Ето още няколко линка по темата:









Тема Re: OFF: Хилендарско тесто???нови [re: lskrica Nadejda]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано19.02.05 01:24



Мдааа, какво да се прави... Докато съм дремала следобед, съседката дошла и го връчила на мъж ми. Не че нямаше да го взема, ако бях отворила аз - най-малкото понеже съм поела обещание.
Та така, сега 10 дни ще си се гредаме, пък после ще се раздаваме (ако все още са останали балами като мен, де)

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: OFF: Хилендарско тесто???нови [re: honey13]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано19.02.05 10:20



Не прочетох мненията на другите.
Аз не посмях да го ям. Отказах го първо на една приятелка, после на майка ми. Беше ме шубе от това мляко в тестото, седяло незнайно колко време и на каква t. А и все пак кърмя... И така се разминах(хич не съжелявам)
Ти какво реши?



Тема Re: OFF: Хилендарско тесто???нови [re: Duci]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано19.02.05 11:32



Аз знам, че се казва тесто от Йерусалим. Даваха ми, но не успях да намеря 4 човека на които да го раздам. Казаха ми, че въпреки всичко носело и лош късмет. Не искам да си натрапвам мнението, но съжелявам, че го взех.
Ти си решевеш



Тема Re: OFF: Хилендарско тесто???нови [re: LadyO1]  
Автор Sofi Bo ()
Публикувано19.02.05 17:18



Йерусалимското тесто, беше мода преди няколко години, сега е на мода "Хилендарското"



Тема Re: OFF: Хилендарско тесто???нови [re: Sofi Bo]  
Автор LadyO1 (и малкия Адриан)
Публикувано20.02.05 11:25



Значи скоро може да очакваме и някое друго да се появи на хоризонта И пак да ни зарибяват с нещо ново



Тема Re: OFF: Хилендарско тесто???нови [re: honey13]  
Автор Дeлфин ()
Публикувано23.02.05 23:48



Ха, и мен ме обзаведоха наскоро с такова тесто и седи сега в кухнята и прави мехури. Не съм чела още дадените линкове
Мен ме притеснява туй нещо колко ли време му се събира да стои така. или поне част от него. ако примерно е минало досега през десетина човека в най-добрия случай, това са сто дена...не разбирам много от закваски, ама не се ли разваля?!



Тема Re: Четете и не виждате, майнови [re: Virgo]  
Автор Дeлфин ()
Публикувано24.02.05 00:11



хе- хе! Не вярвам някой да е прочел тази "рецепта" и да не е вденал!
Аз го възприемам просто като ритуал. Отдаваш такова символично значение на материални неща, извършваш определени действия, един вид ги одухотворяваш и по този начин си самовнушаваш, че ще ти се случат положителни неща. Това е смисълът на всеки ритуал. Че как им е хрумнало на хората да се женят?! От прекалено буквално приемане на Библията!



Тема Re: OFF: Хилендарско тесто???нови [re: Sofi Bo]  
Автор NVN (determined)
Публикувано10.03.05 16:17



И на мен това ми беше първата мисъл. Кажи как?

Аз питах в Православие за този хляб и там ми казаха, че тук много момичета са писали по въпроса.

Моят художник -





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.