Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Отново за яслитенови  
Автор biba79 (непознат )
Публикувано16.02.05 11:49



Здравейте мами,
чудя се какво да правя и ако може да ме посъветвате. Момчето ми е на 1 година и 4 месеца и се чудя дали да го давам на ясла от март-средата примерно. Рано ли е? Страх ме е да не започне да боледува. Как беше при вашите дечица? Започва да се привързва много към мен и ме е страх,че ако чакам ще бъде по трудно после. Като ги дадохте в началото боледуваха ли?
благодаря Ви и целувки от един малък юнак



Тема Re: И пред меннови [re: biba79]  
Автор Adelle (на Борис)
Публикувано16.02.05 12:16



стои същата дилема - само че обмислям месец май.



Тема Re: Отново за яслитенови [re: biba79]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано16.02.05 12:36



Ами пробвай. Пък ако не се получи можеш да опиташ пак
Все пак там има и адаптивен период и ако видиш, че нищо не се получава можеш да опиташ пак наесен.



Тема И ниенови [re: biba79]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано16.02.05 12:39



почнахме на тази възраст. И по това време точно. Общо взето ей така:
Обявих аз, че ще давам моята дъщеря на ясла и се започна. Големия аргумент - много е малка!– се изтъкваше от всички. Ами вземете да я гледате де! Пък година и четири месеца не са бебешка възраст!
- А, не, аз ходя на работа!
- Аз съм с високо кръвно!
- Ама как ще се оправям с толкова малко дете!
- и прочие, и прочие.
Ами тогава? Всеки дава акъл, а никой не иска да си разваля рахата! Пуснах изследванията аз. Ама и те са отвратителна работа – да ти бодат пръста и да ти бъркат в дупето в един и същи ден дори и голям човек не трудно ще го преживее.
После пък молбата, дето съм я подала, била закъсняла. Как закъсняла бе! Преди четири месеца я подадох! Да, ама другите ги подавали по-рано. Да съм отидела в яслата в Цветния квартал.
Ка-а-акво? Яслата е буквално пред блока ми, само пресичам улицата и съм там, а те ме пращат на 5км! Без такива!
Е, де с преговори, де с връзки – уредихме се.
Заведох я аз, приеха ни много радушно, казахме си едно кратко “чао”(така пише по книгите), взеха ми я от ръцете и затвориха вратата. А аз седя отвън и се ослушвам. Минута-две... Няма ревове, няма плачове, всичко тихо и спокойно. Само дето аз съм на път да ревна.
Влизам при педагожката да й разкажа за детето си. Ама как!, то, мойто гардже, е най-хубавото, най-умното и най-послушното! Само дето съм все още на път да ревна – от много време насам съм без мойта беба на ръце, кой знае какво си мисли тя сега “мама ме изостави, захвърли ме”... Трябва да сложат един психолог за родителите – децата са добре, те бързо свикват, ама ние, големите, започваме да си представяме какви ли не работи... Я малко доверие към персонала!
Отивам си в къщи. Първото, което виждам е топката на средата на хола и вече реввам. Ама така реввам, че чак уплашвам баща си до смърт. А той, човека (отгледал две деца и минал през какво ли не), се чуди как да ме успокои. И накрая намира вярното изречение “Какво си ревнала като на умряло!”
А аз едва дочаквам до обяд. Седнала съм до телефона и ме е страх да мръдна да не би да се обадят.
На бегом отивам да я взема и пак се просълзявам като ме прегръща с малките си ръчички. Дори факта, че е яла, не се е напишвала и съвсем малко е плакала не успява да ме успокои.
Прибираме се в къщи и двете здраво вкопчени една в друга. Денят минава както обикновено.
На следващия ден обаче още докато види оградата и вече знае какво ще последва. Започват писъците, а мама трябва да е твърда, да покаже, че така ще бъде и че няма нищо страшно и да каже, че ще дойда да я вземе когато се наобядват и че... Кой ли го е писал това! Някой мъж естествено, на тях не им се налага да водят децата и да гледат как протягат ръчички да ги вземат.
На петия ден (радост!) плача беше само във вид на хленч, и то колкото да не без хич. А на шестия се разболяхме.
Боледувахме една седмица – нищо страшно: зачервено гърло и температура, ама така ще е – контактува с деца, предават си едно на друго...
И започнахме пак – всеки ден по половин ден. Следващата седмица – цял ден. Добре, че си дадох един месец за свикване с яслата. Ако бях планирала само две седмици както ме съветваха, бая зор щях да видя.
Това яслите били хубаво нещо! Който говори противното – въобще не е в час! Какво по-хубаво да расте детето ти в средата си и да го занимават с неща, подходящи за възрастта му! Аз не съм педагог, а и не зная всички детски песни! В къщи най-много да научи някоя чалга от телевизора и съвсем да подивее през зимата между четирите стени. Пък и с мама не могат да се правят детски бели!
На същата възраст дадох и втората дъщеря. От яслата имам само добри спомени (което не може да се каже за детската градина).

Редактирано от Smile на 16.02.05 12:52.



Тема Re: Отново за яслитенови [re: biba79]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано16.02.05 12:44



Здрасти.
Митака го пратих точно на тази възраст на ясла.Първите няколко седмици беше просто ад, както за мен, така и за него.Сутрин бяха ревове и тръшканици./Но май аз ревах повече/Но след известно време свикна и сега с кеф ходи на ясла.
За болестите, определено боледува повечко.Имаше период в които една седмица е болен, една здрав.И така...Сега даже пак е такъв момент .Тамън го излекувам и като го пусна на ясла пак се разболява.Но сега сезона е такъв.
Според мен си избрала най подходящото време да го пуснеш.Тогава намаляват грипните вируси./Аз Митака го пуснах есента и за това много боледуваше/.Но имай в предвид, че е нормално да боледуват първите няколко седмици.После си съставят имунитет и уж боледуват по малко.
И да ти кажа, не съжалявам че го записах.Сега стана много по самостоятелен, много говори, научи се да яде сам и е на път да "откаже" пампата.
Пък ти решавай и после ще подкрепяме ако трябва



Тема Re: Отново за яслитенови [re: biba79]  
Автор dara (osobena)
Публикувано16.02.05 12:45



Синът ми тръгна на ясли на 11 месеца. Много боледува. Тъкмо вече бях решила да го спирам, даже уговорих и гледачка и си казах "от понеделник след първото разболяване го спирам" и той спря да боледува. Сигурно не си е харесал жената, която щеше да го гледа.

Дъщеря ми я пробвах на ясли някъде около 1.6 и тя много започна да боледува, но тогава си бях в къщи лесно се отказах. Спрях я след 3 месеца опити. Тя тръна направо на ДГ на 3 години и тогава вече изобщо не "преболедува". Директно си тръгна вече без проблем.

Около 1.6 ми се струва нормална възраст за ясли. Но през началните боледувания и адаптация просто не мисля, че има начин да не мине детето.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: И ниенови [re: Smile]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано16.02.05 12:47



Повече от това няма какво да се каже



Тема Re: И ниенови [re: iva78]  
Автор mishe (нетърпеливка)
Публикувано16.02.05 13:05



Дъщеря ми навремето я дадох направо на градина, но Бебко тръгна на ясла на 11 месеца. На самата мен ми беше страшно мъчно, че трябва да ходя на работа, но сега наистина не съжалявам, че така се получи. Камен стана наистина много контактен, изкара няколко бързи разболявания, но дори и да беше останал вкъщи няма гаранция, че няма да се зарази например от кака си в този грипозен сезон. Доволна съм от учителките, яслата е малка /само две групи/ , така че и обмена на вируси не е голям /има ясли с по 500 деца/.
Успех!


22.11.2003

Тема Re: И ниенови [re: Smile]  
Автор new* (непозната)
Публикувано16.02.05 13:16



Ех, как си го написала, пукнах се да рева... И на мен ми предстои това изпитание, ама след пролетта.



Тема Re: Отново за яслитенови [re: biba79]  
Автор biba79 (непознат )
Публикувано16.02.05 13:18



Ще го давам, аз много искам, само дето бабите като чуят и ела гледай какво става.........., но нас това не ни вълнува, че зачакам само с работата докато се адаптира
Много ви благодаря , помогнахте ми страшно много




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.