Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:10 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: mimi23]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано19.02.05 14:24



значи казваш, че на платнета гимнастика малкия се радва повече, отколкото на музикалната? :) аз иначе вече пратих татито да купи музикалната на Chicco, нея си харесах като разглеждах, дано и бебо е на моето мнение :))
и Ники обожава да се къпе под душа с баща си, големи усмивки са, че дори и смях с глас пуска :)))
аз посмених малко гардероба, че май от кърменето доста отслабнах и вече съм 6 кг по-малко отпреди да забременея, та всичките ми стари дрешки ми бяха широки :)
поздрави и целувки на бебоците! :)

Ники 24.11.04 г.

Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: Aurora]  
Автор rajceto (Slun4ice)
Публикувано19.02.05 15:09



eeeee най-накрая!!!!!!!!!
от известно време не мога да пиша тука, дава ми грешака и след като няколко пъти писах нахалост се отказах!
Хехеее Аurora имате същата хавлийка като нас:-)
Юлиан е много послушен и спокоен - папка по 5 пъти на ден :
в 7:00;10:30; 14:00; 17:30; 23:00; на кърма е само!!! като сам си направи режима - давам му и по два пъти на ден сок от ябълка и моркови - много ги обича и засега не е имал колики или нещо подобно от сокчетата.
От два дни наобяд (14:00) му давам преди кърмене малко пюре от тиква и ябълки - голям кеф е докато го яде - то е едно мляскане, една забава,
Много гука, даже от вчера направо крещи, смее се на всички, най-много на таткото и мен:-)
Много сме доволни защото нощно време си поспиваме!
извеждате ли ги малките сладурковци навън когато е под нулата?????
Ние засега го водиме само над 0 градуса и ако не вали!!

Редактирано от rajceto на 19.02.05 15:16.



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: rajceto]  
Автор shannon_mami (непознат )
Публикувано19.02.05 16:07



аз чух за всякакви системи на хранене но нашата със сок от 2м и пюре от 4м се отразява добре на стоян. храним се още по 6 пъти на ден оп 140 мл вода със 4 мер лъж фризолак ама бебчо е лаком и реве за още. не смея да го увелича защото педиатърката каза че сме наддали много 1000гр за 3тия месец и препоръча по 4 капки вигантол но сутрин на гладно.
сокчетата си ги правя сама - настъргвам плод и прецеждам през марля - давам сокчето 40мл след 4 хранене а пюрето след второто - 1 четвърт бурканче.
давам основно круши и асорти
бебчо беше болен и скоро не бяхме го изкарвали, не бива да излизат при минусови температури, валежи, мъгли, вятър и общо взето когато на мама и тате им е студено и гадно навън
правите ли масажи и дихателна гимнастика бебоците - нашата педиатърка много държи на това
и се чувствам глупаво да питам за това но що за животно е тази активна гимнастика и каква е ползата от нея?



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: shannon_mami]  
Автор mimi23 (nova mama)
Публикувано19.02.05 16:21



Ние правим гимнастика и масаж почти всеки път след баня.Много му е хубаво на малкия и ако река да пропусна някой път започва да плаче,да се цупи.Хубаво е да се прави.А активната гимнастика е стойка със различни закачени по нея дрънкалки и играчки.Бебето ляга отдолу и се започва едно ритане,бутане и дърпане,което много го забавлява,отвлича му вниманието за дълго време и развива двигателната система.Някой беше пуснал линк по горе-можеш да видиш снимка.



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: mimi23]  
Автор shannon_mami (непознат )
Публикувано19.02.05 16:29



мерси, ще ги проуча аз тези активни гимнастики ама татето хич не си пада по купуването на щуротии - трябва да се убеди сам че е полезно т.е. тръгваме из магазините



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: Aurora]  
Автор nickless® (няма да кажа !)
Публикувано19.02.05 18:37



прочетох мнението ти на таткото и той каза да ти пиша, че нашата педиатърка има договр с агенция "Визаж" и подготвя кадри Ох, не знам, ама днес май определено си плаче от глад. Май да си гледа работата педиатърката.



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: shannon_mami]  
Автор Stela_Varna (непознат)
Публикувано19.02.05 20:17



И на нас днес педито ни каза да увеличим Вигантола на 3 капки , защото и споменах , че Севастиян понякога се изпотява по време на хранене, А тя каза , че това бил един от признаците за Рахит...
А на вас защо са ви увеличили Вигантола на 4 капки?



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: Stela_Varna]  
Автор shannon_mami (непознат )
Публикувано19.02.05 20:24



даваме по 4 капки вигантол защото било зимен сезон и много бързо наддавал - не се безпокой за рахит и да имате признаци сега не допускат тежки случай - и стоян се изпотява по време на хранене, врата му е олисял и т.н. важното е да не са му меки костити на черепа при тежък рахит те хлътват при натиск. пийте вигантолчето и няма страшно! между другото как го давате аз сипвам капките директно в устата на гладно сутрин и на бебо му е много гадно



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004нови [re: Aurora]  
Автор maiche ()
Публикувано19.02.05 23:18



Е тоя номер ако ми кажеш как го правиш, цена няма да имаш С Ники качих десетина килца, докато ми беше в корема, повечето си заминаха още преди да ме изпишат от болницата, но после покрай кърменето качих 20 Стана на бърза ръка, още преди да си изградя собствено мнение по въпроса и докато слушах бабите какви ги приказват, но оттогава и до момента не мога да ги сваля...... свалям само, ако не ям нищо, ама тогава пък ми става лошо....



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ СЛАДУРКОВЦИ 2004 [re: maiche]  
Автор nickless® (няма да кажа !)
Публикувано20.02.05 12:50



аз пък от една седмица съм се взела здраво в ръце, че съм решила на 8-ми март да иглжедам почти човешки. Свалила съм 3-4 кила. Не знам дали кърмиш още и дали моят режим ще е удачен за теб, но ако прецениш опитай. През деня я карам като на лечебен глад. През 2 часа редувам чай с плод. Вечерта като седне да вечеря таткото и аз сядам с него и ям салата някаква, постна супа с черен хляб, варени картофи със сирене или нещо такова. Едно от тези неща де, не всичките. Доста добре се чуствам, леко ми е и не съм съвсем озверяла от глад.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.