Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Вечерно заспиване при малките деца  
Автор Almira ()
Публикувано11.02.05 22:46



Вече сьм доста отчаяна от тази всекидневна борба.Като настьпи вечер и всеки бяга и се скатава на някьде, защото Стивьн трябва да се слага да спи.
Като беше по-мальк (1 1/2 до 2) заспиваше сам и аз си имах цяла вечер на разположение

Обаче тази благодат не продьлжи дьлго и сега всяка вечер, аз или мьжа ми се борим с него (обикновено аз де) Започва се около 8:30 и така до 10 - 11 вечерта Репертуара преминава от песни и танци на народите до письци от типа "Мамо режат ме......" После подскачане по леглото и игра на " Мамо няма ме, скрих се под юргана" В този момент на мама сьщо и се иска да се скрие някьде и никой да не я намери, обаче това са само мечти. Тати вече се е скрил и дори се прави на малко "глух" а после се опрадвава че не бил чул.

Следва борба свободен стил (леко притискане на малкото подскачащо кьлбо) малко плач и укротяване.........Часьт е вече 11 най - рано
Мама омаломощена се отпуска на вьзглавницата и си мисли - " от утре трябва да променя нещо"

Вие как се справяте? Имате ли изобщо тези проблеми? Понякога си мисля че аз нещо греша, ама не го виждам.А, да - пробвала сьм да го оставям да плаче, но не става - стопява ми нервичките за кратко време.

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Вечерно заспиване при малките децанови [re: Almira]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано11.02.05 22:52



Добре дошла в клуба на майките с незаспиващи деца! Имаме рекламни тениски..
Шегата настрана..обаче е трагично. Калин прави по същия начин. Преди заспиваше сам, пусках му музика и това е. Сега няма. Оставям го да се измори( уж в това да не е проблема) обаче издържа до 12 часа и сутрин става в 6 часа. Направо съм се поболяла. Нито мога даси свърша работата, нито мога да се наспя. При нас само аз го приспивам, защото сме сами и настава адски ужас.
Ако някой има идеи и аз ще се радвам да го чуя.
По едно време го бях свикнала само да стоя в стаята и да заспива, обаче и това вече не помага :-(



Тема Re: Вечерно заспиване при малките децанови [re: Almira]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано11.02.05 22:57



Ще копирам какво написах в другата тема, че ме мързи пак да го пиша - дано помогне
"Аз тук ще ти кажа как се справям, понеже като си е в къщи и тя заспива по нощите.
Още като бебе имаше едни истерични ревове като станеше време за сън. Изчетох де що книги има по повод приспиването и едно нещо ми се наби в очите. Преди да заспи, трябва да си има определени "ритуали". Даже така го и наричат - ритуал при заспиване. Не знам колко голямо е детенцето ти, но ако е по-голямо може да нарисувате заедно на един голям картон дейностите, които вършите - напр. прибиране на играчки, вечеря, миене на зъбки, къпане, преобличане, четене на приказки или както го правите вие. Много е важно всяка вечер тези действия да се изпълняват по точно определен ред и да не се променят. Това навсякъде го пише - децата обичат рутината и сигурността. Дори можеш да го питаш какво следва и то по тази картинка да ти казва.
Рали е на 2г.3м. и още е малка за такава схема, но си знае - обикаля всички по ред да каже "лека нощ", мием ръцете и зъбките (или къпане), после аз я преобличам, пък тя си пие млякото (това не можах да го променя), после гаси ТВ-то, пали една малка лампа, гаси по-силната, пускам й музика и понякога й разказвам приказка по картинка - ако иска. След това й казвам лека нощ, целувам я и излизам. Голяма рядкост е напоследък да ме викне за нещо - обикновено се заиграва и си заспива.
А, щях да забравя - в овлажнителя капвам няколко капки лавандулово масло - действа успокояващо."

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Вечерно заспиване при малките децанови [re: Tandoori]  
Автор Almira ()
Публикувано11.02.05 22:58



Майка ми каза че бил нощна птица. Сигурно е така, ама аз като не сьм.
Я да видим сега дали само ние сме такива "кьсметлийки" или има и други носителки на тези тениски.

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Вечерно заспиване при малките децанови [re: honey13]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано11.02.05 23:00



Аз точно това правех с ритуалите- мием се, преобличаме се, целуваме се, пускам му класическа музика, стоя 5 мин и излизам. Да, обаче вършеше работа до едно време( до преди 2 месеца). Вече не мога дори да го накарам да стъпи в леглото. Направо не знам какво да правя.



Тема Re: Вечерно заспиване при малките децанови [re: honey13]  
Автор Almira ()
Публикувано11.02.05 23:09



Леле , каква мила картинка си описала - давай да разменяме децата
И ние имаме ритуал всяка вечер който е следния:
- вечеря и се мие
- тича и крещи колкото се може по-силно и влачи котката (ако може за ушите)
- пишка (отказваме да ака в гьрнето) Крие се под масата и ака.
- мама пищи и тича да чисти
- котката в суматохата се крие (ако успее)
- другите мьже в кьщата - кьде ли са те???
- отиваме да спим
- батко чете накратко книжка и изчезва (пак доста тьрпение е проявил)
- татко изведньж се сеща че има нещо много важно да свьрши за работата (изчезва)
- мама остава сама на бойното поле - се започва борбата описана в пьрвия постинг
- когато детето заспива се появяват и таткото и котката (баткото геройски е заспал)


Идилия, нали?

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Вечерно заспиване при малките децанови [re: Almira]  
Автор Flash_ ()
Публикувано11.02.05 23:24



А какво ще стане ако го оставиш да си играе до 10 например и след това започнете с процедурата по лягането? Защо искаш да си ляга в 8...така не правят ли само бебетата? Поне моята дъщеря в 8 лягаше до 1вата си годинка. Оттам нататък не съм и помисляла да си губя времето в гонитба.



Тема Re: Вечерно заспиване при малките децанови [re: Flash_]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано11.02.05 23:31



Аз и това пробвам сега, оставям го до по-късно. ПОнякога върши работа, понякога не. Но ако го сложа в 10 спи сутрин до 7, става, играе и едвам обядва в 12, защото му се спи и заспива на масата. Ако имам късмет пада и заспива в 1 и спи до3- 4( ако опитам да го събудя по-рано е като кисела краставица и става непоносим) но понякога не иска да заспива след като се е разсънил и успявам да го "полежа" чак към 4...А ако го оставя въобще да не спи през деня не може да издържа..и в 6 часа вече умира....а ако заспи тогава се събужда сутрин в 4..
Въобще въртележка....
А какво добро и примерно дете беше..за чудо и приказ заспиваше..направо не знам какво го е прихванало.

П.С може да неще да спи..ама от тогава почна сам да си обува сам чорапите и обувките :-)



Тема Re: Вечерно заспиване при малките децанови [re: Almira]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано11.02.05 23:34



колко ти е голям сина,Вики също ми ги въртеше тези номера по едно време,ама и дадох време до9-9,30 и край иначе се наказваме,не съм ти приятелка няма да си играя с тебе,утре няма да идем еди къде си,малко спекулативн е ама върш работа.



Тема Re: Вечерно заспиване при малките деца [re: Tandoori]  
Автор Flash_ ()
Публикувано11.02.05 23:46



Аз съм доволна от този режим, най-вече защото вечер обикновено тормози баща си с игрите си:-)))) аз се скатавам някъде по стаите:-))))
Като беше по-малка и спеше следобяд, без значение в колко е заспала след 16,30-17 часа не давах да се спи т.е. може да е заспала в 15,30...след това я будя иначе откарва вечер до 12!
Сега спи следобяд само в градината, събота и неделя у дома такива неща не прави и въпреки това пак си ляга 10-10,30 вечерта. Ама пък спи като пънче цяла нощ:-)))) Въобще аз само се хваля тука:-))))
Ама като и се доспи си казва и не ми се киселчи...това беше преди. Тъй че явно с порастването почват да си угаждат на душиците и да си лягат в леглото като им се доспи:-)))
Браво за чорапите и обувките!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.