Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Какво правят бавачките, когато нас ни няма  
Автор melody_m (непознат )
Публикувано11.02.05 12:04



Наложи ми се преди наколко дни да наема жена, която да гледа детето ми, докато съм на работа. Не успях да я намеря чрез познати, а чрез обява в интернет. Доста мнителна личност съм и много се притеснявах дали всичко ще е наред, защото нямах време да я опозная.
Имам добра интуиция за хората и въпреки добрите наглед характеристики- медицинска сестра, солидна възраст, опит и т.н., нещо ме глождеше отвътре. Тогава се реших на една стъпка, която не е за разказване, но мисля че като майки ще ме разберете. Сложих видеокамерата включена на място, което да не се забелязва. Големият брат. Не бях заредила батерията и записа е само 15 минути, но те се оказаха достатъчни за мен.

Сутрнта аз излизам на работа, а бавачката храни детето ми, което наистина е малко злоядо и може да вбеси всеки с въртенето на главата, когато тръгнеш да го храниш. Но номерът е да му отвричаш вниманието. Това подчертах дебело на интервюто и казах, че нищо друго не очаквам от бавачката освен да нахрани и опази детето, докАто ме няма.
Е, аз излизам, детето започва да върти глава, а бавачката крещейки, хваща главата с едсната си ръка и го блъска назад, натискайки. С другата блъска (буквално) лъжицата и насила отваря устата му, като същевременно се чу силен звуч от удара на метала в зъбиките му.
Детето започва да пищи неистово от болка и ужас, а тя продължавайки да му крещи, остави чинята (т.е. заряза закуската) и се върна при столчето за хранене с кухнески парцал, с който забърсвам плота на кухнята. С този парцал, след като обърса плота на столчето за хранене, избърса и устата на детето !!!
След това го остави плачейки и изчезна от стаята. Остави го в столчето, въпреки че изрично съм й казала, че оБича да се изправя в това столче и може лесно да се преобърне да падне. До края на записа (жколо 10 мин) тя не се върна в стаята. Не знам къде баше. Изтръпвам от ужас какво не съм видяла!!
Това е!

Излишно е да споменавам, че плащам по 2 лв на час и че тази бавачка взима за два дни толкова, колкото се плаща на яслите за един месец. Не ме е грлижа за парите, но нали точно затова плащам на бавачка- детето ми да получава нормалното мнимание и грижи. Нищо повече.

Постингът ми няма за цел да ви стряска, а само да ви изостри вниманието към всички подробности, които могат да ви насочат към истинското поведение на бавачките, когато са сами с децата.
В крайна сметка на тях поверяваме най-ценното в живота си.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор Grami ()
Публикувано11.02.05 12:10



Ужасно е и е грозно.....нямам думи

Просто браво ,че си пуснала камерата!!!! Не виждам нищо лошо, добре че инстинкта ти е работил.......

Не мога да коментирам....аз също имам детегледачка, но детето ми е по-голямо и я обожава.....

Просто въпрос на късмет!

стискам ти палци, мила, дано намериш верния човек!



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор Пeпeляшka (дрипла ;-))
Публикувано11.02.05 12:11



олеле! А аз си мислех, че това го има само по американските филми....

keep it simple, stupid!


Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано11.02.05 12:20



Кошмар! Аз точно поради риска от наемане на непозната бавачка си мисля, че ако ми се наложи, бих дала детето си на ясла (частна).



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано11.02.05 12:23




Нямам думи ........



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано11.02.05 12:28



Мамицата й мръсна!
Какво стана с нея? Аз бих я завлякла в полицията, заедно с касетата! И после на съд.
Мъжът ми такава би я смлял от бой.


Bacteria is the only culture some people have.

Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано11.02.05 12:31



Ужас!
Аз честно казано/дане дава господ да попадам в ситуация да ми се налага де/ не бих си поверила детето на бавачка, освен ако и нямам пълно доверие.
Пожелавам ти да намериш свестен човек, който да се грижи за детето ти.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор Grami ()
Публикувано11.02.05 12:31



Забравих само да допълня, че преди 5 месеца така търсех по интернет девойка, която да гледа малката по няколко часа, срещнах се със 20 момичета, харесах си една, и вечерта преди да и бъде първия работен ден нещо ме глождеше от вътре, обадих и се и я помолих на другия ден като идва да ми снима личната си карта и студентската си книжка..... Познайте дали дойде и дали се обади............

Вече от позицията на майка на поотрасналото дете - ако имам второ ще го дам на ясла, дори не частна, доста проучвах, много мнения изчетох и изслушах....
Провери как са яслите около вас и ако има наистина доволни майки......давай...
Още веднъж: Успех!

Редактирано от Grami на 11.02.05 12:35.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: rumche]  
Автор melody_m (непознат )
Публикувано11.02.05 12:32



Имаш ли отзиви за тези частни ясли?



Тема Как да предупредя? нови [re: geminarius]  
Автор melody_m (непознат )
Публикувано11.02.05 12:36



Какво стана ли?!
Не й казах истината, защото не искам излишни скандали. (може и да греша, но и без това си имам достатъчно грижи) Просто й казах, че моя близка роднина ще гледа детето.

Но това, което ми се иска повече е да предупредя майките, които влезат в този форум, в който аз намерих нейната обява. Защото не ми се иска да пострадат и други. \
Но как да направя така, че това да не стои като постинг?

Редактирано от melody_m на 11.02.05 12:54.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: Grami]  
Автор sara_a (щастлива)
Публикувано11.02.05 12:36



Мислите ли, че ако "назнача" майка си за детегледачка ще се промени нещо в атмосферата на дома ми. Тя очаква съкращение и си мисля че ако и даваме по някой лев (колкото се плаща на детегледачка) ще бъде добре. Пък и и имам доверие.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: sara_a]  
Автор Grami ()
Публикувано11.02.05 12:39



Ами ще си сигурна и спокойна за детето си - което си е много важно! Бабата съгласна ли е? Ако имате съвместно съгласие - защо ти е да търсиш детегледачка??? Моите и двете баби работят, и аз не мога изобщо за разчитам, пък и майка ми и баща ми доста скитосват - Да са живи и здрави!!!! - това си е тяхно право!
Така че,.....защо не?



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: Grami]  
Автор sara_a (щастлива)
Публикувано11.02.05 12:46



Там е работата, че майка ми не живее в нашия град. Тя живее със сестра ми на 100 км от Варна и трябва да се премести. Това ме притеснява. Тя е съгласна но аз още се чудя дали изобщо да тръгвам на работа или да си изгледам детенцето.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: sara_a]  
Автор Grami ()
Публикувано11.02.05 12:48



ААА виж, за това не мога да ти кажа
Мъжът ти какво мисли по въпроса? Майка ти у вас ли ще живее? Как се разбираш с нея?
Отговори си на тези въпроси и преценете!



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор SilverElfМодератор (Celebrian)
Публикувано11.02.05 12:50



Аз лично бих я опухала тая!
Кажи й името де, да не би утре да попаднем на нея и ние...



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: Grami]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано11.02.05 12:50



Божеее! Отървала си се!
Спомням си как щяха да ме линчуват едни хуминистично настроени натури, когато ти дадох съвета да й поискаш фотокопия на документите!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Как да предупредя?нови [re: melody_m]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано11.02.05 12:59



Абе какви излишни скандали? Пълна конфронтация трябва с такива. Ти ако не предприемеш нещо, тя ще третира и други дечица така.


Bacteria is the only culture some people have.

Тема Ммм, дааааа .....нови [re: melody_m]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано11.02.05 13:01



До колкото се познавам, ако ми се беше случило на мен , тази жена дълго време въобще нямаше да е в състояние да работи поради тежки физически травми!

Много от майките тук знаят за моите патила с бавачките.

Вече книга мога да напиша за това какво би могло да ви се случи, ако имате бавачка вкъщи. И ако не беше тъжно и изнервящо, щеше да е много смешно.

Историята ми е толкова дълга вече, че ще ми трябват няколко часа да разказвам поучителни епизоди. Само ще ти кажа, че с моя каръшки късмет смених точно 5 бавачки. Последната уволних в края на миналия месец. Скъпо удоволствие ми е да плащам по 300 лв. на месец, за да има някой вкъщи, който да къса нервите на всички ни и да ме прави на балък. Окончателното ми мнение е, че да попаднеш на свястна бавачка (пробвах и чрез познати, и чрез агенция) е почти еквивалентно като шанс на голяма лотарийна печалба. При това с едно наум (твоят случай е показателен!).

След дълги преговори, колебания и синхронизация на графици, решихме да опитаме да се справим с помощта на майка ми, баща ми и баба ми. За сега нещата вървят. Само се моля те да издържат, защото аз и с бавачка и без бавачка, все съм на работа по цял ден.

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Как да предупредя?нови [re: melody_m]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано11.02.05 13:19



Кажи какво точно искаш да направиш и ще ти помогна.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор mali (отнесена)
Публикувано11.02.05 13:38



Ужас. Аз бих я отвела в най-близкото полицейско управление, заедно със записа!!! Но преди това бих й го пуснала, за да видя какво ще каже. Направо си е за съд, мен као питаш.



Тема Re: Как да предупредя?нови [re: Чeтa]  
Автор melody_m (непознат )
Публикувано11.02.05 13:57



Намерих я по нейна обява в бг-мамма. Имам всичките й данни.
Може би ще трябва да пусна този постинг и в бг-мамма.

Това, което си мислех, е че засега тези които търсят ще прочетат постинга ми и ще ме питат с лична бележка.

Сложно е, но не искам да се конфронтирам. Просто нямам нерви. Тя и без това започна да ме тормози по телефона и да настоява да сме се видели. Но ужасът ми от тази жена е толкова голям, че не искам скоро и да си спомням за нея.



Тема Re: Как да предупредя?нови [re: melody_m]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано11.02.05 14:15



Пусни обявата й тук.
Изобщо не се притеснявай.
Няма какво да се конфронтираш. Щом не искаш да я чуваш, като ти се обади й кажи, че няма какво повече да й кажеш и й затвори телефона. Ако настоява я заплаши, че ще се оплачеш в полицията от нея за тормоз.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано11.02.05 14:17



абе много тактично си постъпила даже,луда щях да я направя и освен това бих пуснала обява във същия този форум в който е пуснала тя



Тема Re: Как да предупредя?нови [re: melody_m]  
Автор Grami ()
Публикувано11.02.05 14:17



Чета е права, не се поддавай на страха и не живей с този стрес!
Директно и обясни, и приключи с разговора!
И не се притестявай, с никой не се конфронтираш..........



Тема Re: Ммм, дааааа .....нови [re: Cпacka]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано11.02.05 14:21



Спасе яслата не те ли удовлетворява



Тема Re: Как да предупредя?нови [re: melody_m]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано11.02.05 14:24



о-о-о- ето и чета ти даде карт бланш действай,баси изрода,ако продължи да те тормози нали и имаш адреса бегом в полицията,ама ха



Тема Re: Как да предупредя?нови [re: Grami]  
Автор melody_m (непознат )
Публикувано11.02.05 14:28



Сега влязох в бг-мамма, за да копирам обявата и какво да видя- вече след като е започнала при нас да гледа дете с твърда уговорка, че няма да ме поставя в ситуация да изчезне и да не знам какво да правя, защото работота ми е много отговорна, тя е допълнила обявата си. Това какво значи?!

Съгласна съм с вас и ето копирана нейната обява:

Здpавейте! На 50години съм и работя като мед.сестра с много свободно време.Нека да разясня какво значи това :примерно -единия ден съм дневна смяна,това значи до 19.30 не мога да Ви помагам, но вечерта ако имате нужда да излезете мога.На другия ден съм свободна до 18.00 след което отивам на нощна смяна.Следващите 3 дни съм на Ваше разположение.Графика ми се знае един месец по рано. От 5 год. гледам деца почасово по този начин.Имам семейство, в което съм помагала при отглеждането и на двете деца.Живея в Красна поляна .Гледала съм деца в Зона-Б5,Борово,Княжево,Горна баня и района на Руски паметник.Вземам по 1.5-2лв. на час до 5часа на ден според възраста на детето,ако са повече часове по уговорка. Тел.233062 или 0887704018.

Ето линка към обявата в клубовете на Мамма:

Редактирано от Чeтa на 11.02.05 14:57.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор tinta (мама)
Публикувано11.02.05 14:28



браво за записа поздравления,
моето дете остава при сестра ми и съм спокойна слава богу!
Не съм вярвала че може да има такова отношение защото преди време като студентки моя колежка гледаше деца ама много си го обичаше дори беше попитала и ни го бе довела на гости много се беше привързала към това него, и за това си мислех че всички са като нея
аз бих и вдигнала скандал, все пак плащаш и не чак толкова малко, вдигни и скандал пусни пост в бг-мама направи така че да предпазиш другите деца публикувай информация да видим кой ще и даде 2 лева да се прави на силна над едно мъниче;(((
Така ще предпазиш много бебчета от нея



Тема Re: Как да предупредя?нови [re: melody_m]  
Автор Grami ()
Публикувано11.02.05 14:31



Виждала съм я тази обява....

Смятам , че след като се рекламира в Мамма, трябва по някакъв начин да се предупреди и ТАМ също - може би да се свържеш с модератор на клуба или с Мамма.




Тема Re: Как да предупредя?нови [re: melody_m]  
Автор jan bibijan (ralka)
Публикувано11.02.05 14:42



Щом не ти се иска да я чуваш и виждаш просто й го кажи, но със сигурност трябва да се направи нещо, за да не тормози други дечица...... Тръпки ме побиват направо Аз как дудна тука на баба ми само, ако лекичко му повиши тон - направо щях да откача, ако ми се беше случило нещо подобно...... Пиши на мамма - тя ще измисли как да махне обявата или ще пусне твоята



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор MM (za mama)
Публикувано11.02.05 14:44



Аууууу, милата, какво си трябвало да изживееш. Направо ти се възхищавам на самообладанието. Ако аз бях видяла някой да се отнася дори и наполвина гадно на това, което ти описваш, с дъщеря ми, просто бих откачила. И не гарантирам за последствията за тази 'жена'

Много е трудно, аз знам като съм избирала ясли - защото по стечение на обстоятелствата три пъти се наложи да преминавам през този процес (закриване на първата ясла, после се преместихме и в друг град точно преди Коледа). Непрекъснато ти минават какви ли не мисли през главата. Сега ми е малко по-спокойно вече, защото Анна е и по-голяма и може да каже ако нещо не е наред,а и ще си проличи веднага ако не е щастлива.
Но имаше един момент, в който бях решила да видя дали мога да намеря бавачка- българка (ние живеем в Англия). Точно стана след като ни казаха, че ще закриват първата й ясла и имахме само 4 седмици да намерим нещо ново. Тогава пуснах обява в един сайт за българи на Острова, но там не се казваше (или поне не е било добре указано), че обявата ще излезе и в някакъв български вестник който също се разпространява в Англия. 4-5 седмици след като интернет обявата вече беше махната продължаваха да ми се обаждат сумати жени, а аз вече бях намерила нова ясла. Една от тях няма да я забравя - първо, че живееше на другия край на Лондон и щеше да й се наложи да пътува сигурно по 2.5 часа във всяка посока всеки ден, а аз изрично бях писала в обявата че искам човек живеещ сравнително наблизо, за да не се притеснявам всеки ден дали няма да закъснее. Второ като разбра, че вече сме намерили друг вариант, реши да си прави реклама и каза, че нищо не разбирам от деца (!!!!), как съм щяла на ясла да я давам, тя била бивша мед. сестра и детски педагог и не знам си още какво си и от нея по-добро не бих могла да намеря....Има ли смисъл да продължавам.....Не знам как такива хора въобще си мислят, че могат да спечелят доверието на някой родител. Ако ти се обади пак тази особа, аз на твое място бих й споменала за записа и т.н.....Не е нужно да се стига до скандал, просто да разбере, че не може безнаказано да се държи така безобразно.....Защото аз не бих се учудила, ако тя си мисли, че методите и подхода й към гледането на детето са правилни

Анна 07/09/2002



Тема Re: Ммм, дааааа .....нови [re: bimba]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано11.02.05 15:43



Охххххх .....

Не ми се иска още ... Всячески се опитвам да отложа във времето периода със задължителните болести при тръгването на ясла. Надявам се да устискаме положението докато стане на 4. Ама знам ли?!

А има и още един субективен фактор - аз съм работила в ясла и детска градина (е, беше преди 15-тина години) и имам доста плашещи спомени. ТОва съвсем не е определящо, разбира се! Знам, че има много деца, които се чувстват прекрасно на ясла и им няма нищо, но на мен просто сърце не ми дава. Гугутка съм аз една ...

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Ммм, дааааа .....нови [re: Cпacka]  
Автор Bety 123 (новак)
Публикувано11.02.05 15:51



Привет, разбирам колко ти е трудно...Аз като дадох Калоян на ясла, първите дни стоях и плачех...незнаех какво да правя. Аз съм от Русе, и яслата , в която го записах явно /разбрах в последствие/ е една от най-хубавите. Имали сме късмет, защото на всичкото отгоре е и на 200-300 метра от нас, а сега детската градина ние на 100м. Той, в началото беше доста нещастен, но в последствие много му хареса, но беше на две и половина, а сега е на 4. Определено в градниата му харесва повече. Първата зима боледуваше често, може би два пъти в месеца, но тази зима /да чукам на дърво/ е бил болен един път, през ноември. Но исках и друго да ти кажа, че страшно съм доволна от грижите в яслата. Никога не е бил мръсен, мокър, покапан с храна...Чудила съм се, защото винаги са казвали, че се храни сам, а в къщи го правеше доста мръсничко...Така, че според мен яслата и детската градина са доста добър вариант....Успех!



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано11.02.05 16:13



За съжаление, melody_m, нямам отзиви за частни ясли. Но за това пък имам за държавните - една съседка от няколко месеца работи в кварталната ясла и това, което разказва, силно ме резервира. Болестите са единият проблем, а другият е, че не може за 15-20 малки деца да се грижат качествено само 2 души - една възпитателка и една лелка, колкото и кадърни да са и колкото и голямо желание да имат да го правят.
Иначе съм проверявала за частни ясли в сайта

.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор Honda (старо куче)
Публикувано11.02.05 17:02



Мелоди, потресена съм от това което ви си е случило. Пази боже от такива "гледачки". Определено тази жена си заслужава едно съдебно наказание за да й дойде акъла (ако има такъв) в главата. Тръпки ме побиват като си помисля, че и други сигурно така са си патили и може би продължават да си патят.
Имам и въпросче. Понеже не знам точно как стоят за в тоя момент нещата с бавичките в Б-я и може да прозвучи тъпо ама. Тези "бавачки" не ги ли карат да се регистрират като такива, да минават през определени изспити, да им правят предварителни съдебни проучвания и т.н. Защото на тукашните това е изискване за да работят като такива. Аз ползвам услугите на една (много рядко разбира се, защото не работа) и мога с ръка на сърце да кажа, че съм много доволна от нея. Голямата ми дъщера с желание ходи при нея, когато се наложи. Тя я гледа и докато раждах, че бабите и дядовците са ни кът
Дано поне детенцето ти да не се е травмирало от държанието на тази простачка.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: Honda]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано11.02.05 17:10



За съжаление няма такива изисквания.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: Honda]  
Автор melody_m (непознат )
Публикувано11.02.05 18:04



Няма такива изисквания. Въобще статута на този вид професия въобще не е уреден. Всичко се свежда до една елементарна уговорка да ти се гледа детето. Парадоксално е, че кгогато предоставяш на някого да кара собствената ти кола законът (КАТ) изисквмат да има пълномощно и то нотариално заверено. А когато си даваш детето дори се притесняваш да поискаш личната карта. Аз поне де.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано11.02.05 18:12



Потресена съм от историята ти и искренно ти съчуствам за станалото.
Аз бих и вдигнала порядъчен скандал все пак тя е гледала моето дете и каква е тя че да ми тормози детето хмм?
За мъж ми да не говорим най-вероятно щеше да има много повече от скандал.

Не искам да ти се меся но найстина съм съгласна че е хубаво да пуснеш написаното тук във сайта на БГ-Мама.Така ще можеш да предпазиш много хора на който не им е минавало през ум че нещо подобно може да се случи.Найстина би предпазила много хора.
А за това че те притеснява ако продължава да упорства и да ти създава излишни главоболия вметни и че имаш запис как "добре"ти гледа детето и съм повече от сигурна че ще забрави за теб.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано11.02.05 18:36



Модератори, ако искате изтрийте този постинг. Не ща да съм адвокат на такива "бавачки". НО - няма да ви цитирам текстовете от Конституцията РБългария, но никой няма право да филмира някого без негово съгласие. Това, което си направила, е престъпление. В смисъл, че може да се оплачеш тук във форума, защото не й казваш името, но ако отидеш в полицията или й кажеш името - това е престъпление и нарушение на правата й. Може да я филмираш със знанието на полицията и по специален ред. Не съм специалист по наказателно право, но дори по телевизията, ако сте забелязали, като дават такива престъпници - им крият лицата. Е, за всички е ясно, че полицията няма да се разтича и да ти търси отговорност. Но "бавачката" може да вдигне шум. Просто пиши в БГ-мамма, че с очите си си я видяла да прави това, което описваш. Без повече подробности, а тя, като знае, че го е направила, не може да отрече. А и не може да предположи дали не си била в съседите, навън пред вас и т.н. Все пак го е направила. Но внимавай с видеозаписите!
Ще ти го пратя и на бележка, ако искат модераторите веднага да го изтрият.
Дано съм била полезна, че и мен ме тресе баваческата болест.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор dani_mom (aries)
Публикувано11.02.05 18:39



Аз съм потресена. Настръхна ми косата. Обадих се на същата обява и говорих с тази жена, след като се разбра, че и е далече да пътува до нас, тя ми препоръча своя колежка по работа, само че младо момиче. Момичето идва вече 2 пъти като и двата пъти си бях в къщи с нея и детето. Получих добри впечатления от нея и бях решила другата седмица да я повикам вече да гледа детето сама. Уговореното заплащане е по-голямо от това в обявата. И на мен ми мина през ума да сложа камера, но все още се колебаех. Преди ден и аз погледнах отново обявата и ми направиха впечатление многото промени на мнението. Да и искам лична карта, адрес и телефон пак имах намерение, но и това не е никаква гаранция. Само че тази тема така ме разтрепера, че не искам и да си помислям повече за бавачка. А страшно много ми трябва сега . Лошо, много лошо! Съжалявам, че се е стигнало до тук.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: tswete]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано11.02.05 18:46



А Господари на ефира като снимат със скрита камера? Не съм чула някой да им е казал нещо на въпреки.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано11.02.05 18:46



Брях... и таквиз чудеса имало!
Да бях видяла аз с очите си подобно нещо, да бях я помляла въпросната женица. Както душа ми не трае, щях нея да сложа на столчето и да чаткам по нейните зъби с лъжицата. Докато припадне. В такива случаи конфронтацията е най-малкото, което може да се направи...
В интерес на истината, когато оставих сина си за първи път при гледачката, ми минаха какви ли не мисли. Но след няколко дни детето протягаше усмихнато ръце към нея от вратата, а на мен помахваше за "чао" и забравих всичко. Те, мъничетата, си показват кой как ги гледа. Да не говорим, че има и баби, и дядовци, и бащи с подобно отношение. Чувала съм какво ли не - една позната ми разказа как цяла година след като третото и дете започнало да заеква и да има бъбречни проблеми се оказало, че бащата го поступва яко, докато нея я няма. Само третото, щото било момче...



Тема Моля те, не адвокатствай на бавачкатанови [re: tswete]  
Автор melody_m (непознат )
Публикувано11.02.05 18:49



Скъпа Цвети,
Ако смяташ, че това е престъпление, моля те цитирай ми кой текст от НК визираш и въобще елементите на кой престъпен състав осъществявам.
Освен това не виждам защо трябва да се трие този постинг- това е само мое право дали ще се уличавам иле не(евентуално) в престъпление.

Понеже боравиш с примери от телевизията ето ти един в моя полза : Господари на ефира е предаване по Нова тв в което често дават заснета със скрита камера някоя нередност в обществото. Сещам се за онази гадателка, която прокле репортера със страшна клетва задето той я снима няколко пъти със скрита камера. И още примери има. Да се чула, че са осъдени?

Хайде, успокой топката (хормоните) вече и не се притеснявай за мен.
Още повече, че не съм тръгнала да се саморазправям с бавачката, което вече ще бъде престъпление.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от melody_m на 11.02.05 18:51.</EM></FONT></P>

Редактирано от melody_m на 11.02.05 19:01.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано11.02.05 18:50



Бе сериозно, защо не пишеш на Господарите? Така повече майчета ще знаят за коя "добра женица детегледачка" стаа въпрос.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: Чeтa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано11.02.05 18:56



И аз мисля, че трябва да се даде повече гласност на проблема с детегледачките.
Абсурдно е да се държат така с малки деца



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: tswete]  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано11.02.05 18:58



При положение че записът е направен в дома на майката а не в дома на тъй наречената "бавачка"едва ли може бавачката да хукне да вдига врява и прочие.А и плюс това тя е виновна и каквото и да се казва потърпевша в случая е майката а не бавачката.
Лично мое мнение ако на мен ми се наложи да търся бавачка и не я познавам лично нито пък са ми я препоръчали и аз бих и заложила камера чесно.Хора разни от къде да знам аз какво ще прави с детето ми.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: tswete]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано11.02.05 19:00



Бе какво престъпление, бе?!?! Насилието над дете не е ли престъпление???

Как става така, че в тая държава все на злосторниците правата са нарушени?!



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано11.02.05 19:01



Съжалявам за това, което ти се е случило, но добре че си реагирала навреме.
Според мен, единственият начин да се въведе някакъв контрол върху ясли, градини, детегледачки и пр. са именно такива сигнали. Непрекъснато чувам за какви ли не гадости и в градините. Но, всичко си остава ей така между нас и никой нищо не прави. В България за съжаление трябва някое детенце да загине, че да огледат детските площадки, да стане това в Индиго, че да има контрол в заведенията и пр. И пак са временни мерки.
Аз също съм юрист и не виждам с какво си потъпкала закона. В Конституцията има член за незаснемане и записване въпреки изрично несъгласие... нещо такова беше...
Дайте да съберем всякака подобна информация и да я навираме в лицата на всички съответни институции, докато наистина има поне елементарна сигурност за децата ни.

Редактирано от woman на 11.02.05 19:26.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: tswete]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано11.02.05 19:10



абе остъй ти таз работа то закона за колко работи си трае,пък едва ли бавачката би вдигнала много шум като види кви ги е свършила,всъщност жената привидно може и да не е лоша ама като е с лабилна нервна система да си търси работа на друго поприще



Тема Re: Ммм, дааааа .....нови [re: Cпacka]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано11.02.05 19:50



Аз съм много доволна от Респивакса. Митака тръгна на ясла през декември, но не е настивал. Е, има течащ нос от алергия, но това не зависи от яслата. Сега си е вкъщи и все споменава за яслата, децата и т.н.



Тема Re: Как да предупредя?нови [re: melody_m]  
Автор new* (непозната)
Публикувано11.02.05 20:41



Незнам какво толкова би могла да те тормози тази жена?!?! Ако бях на твое място и се отнася така с детето ми, така щях да я опукам, че нямаше да посмее да ми се обади повече. Можеше и някой ритник да отнесе... мдам. Да не говорим пък, ако се случи на мъжа ми... той пък скача като див петел за бебето.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор nezy (мама на Цвети)
Публикувано11.02.05 21:34



Изчетох всичко с голямо съжаление и болка. Не веднъж съм писала, че имам доста опит с бавачките. Дори препоръчах моята на crazy chick. Направо нямам думи, никога не съм прибягвала до видеозаснемане, но някак си господ ме е пазил. Аз по принцип си имам едно на ум за всички мед. сестри и педагожки. Някак изнервени са и не могат да се контролират. И аз като теб съм пускала обява във вестник, даже се обърнах към агенция за подбор на персонала и знаеш ли каква жена ми бяха пратили от агнецията - бивша директорка, за която много настоявания имах да започне, че била педагог и жена с опит, но аз я отрязох веднага. Не ми хареса грубия тон, "компететнтостта", която изразяваше за всико свързано с детското възпитание и отглеждане. Не, мерси, смятам, че има много добри жени, без необходимото образование и квалификация, но които се грижат като истински майки. Е, аз имах този късмет във всиките си опити да наема жена, и това са били общо три жени. Затова, съветвам всички ви, трябва отвътре да сте убедени, че това е правилната жена, избора е субективен, никога не разчитайте само на това, което ви казват и което ви изглежда обективно.
Що се отнася до твоя случай melody_m, мисля, че трябва да и разгониш фамилията на тази госпожа. Ако имаш възможност потърси съвет или консултация от познат адвокат, компетентен в тази област. Но, не е незаконно да се филмира престъпление, а това си точно такова, а използването на информацията за всякакви други цели, освен за разкриване на престъпление. Не съм адвокат, но виж какво пише в НК:
"Чл. 145а. (Нов - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) (1) Който използва информация, събрана чрез използване на специални разузнавателни средства, извън нейното предназначение за опазване на националната сигурност или за целите на наказателното производство, се наказва с лишаване от свобода до три години и глоба до петстотин лева."
Така, че майки, смятам, че трябва да направим нещо, защото всеки е потенциален потърпевш. Продължавам да събирам информация.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: nezy]  
Автор v22 (mama na Ivo)
Публикувано11.02.05 22:29



Ужас!!! Меко казано!
Миналата година докато бяхме в парка с Иво видях една жена, която се "грижеше" за момиченце на годинка и нещо. Всъщност не му обръщаше никакво внимание колкото и да горкото да и говореше, накрая взе да хленчи, тя го хвана грубо за ръката и го натика в количката докато то плачеше. В погледа и се четеше такава досада и озлобление, че реших, че това не може да бъде бабата на детенцето, а сигурно е гледачка... Този случай ми се запечата в съзнанието и мисля, че ще ми е доста трудно да оставя детето си на непозната жена. Преди време бях питала в 2 агенции - "Адинеле" и "Надежда" какви гаранции дават на родителите и по това, което отговориха ми стана ясно, че особен подбор няма, т.е. всички жени, които идват при тях ги картотекират и ги пращат направо за интервю в семейства, които търсят детегледачки или помощници; попитах дали после имат обратна връка със семействата ,за да видят как се справят и ми измънкаха нещо по телефона, от което стана ясно че не могат за никой да гарантират, т.е. не знаят нито колко са свестни жените, нито как се справят. е, искали им копие от лична карта - много важно! какво те топли тая лична карта ако зашлеви детето ти....да не говорим, че всички знаем как се изкарват медицински в България...
Абе момичета, няма ли някакъв начин да се упражнява контрол върху работата на детегледачките, да основем някаква родителска организация, ако е нужно, да проучим как е организирано това в други страни....все нещо може да се измисли...не могат да си правят каквото си искат само защото имат насреща си беззащитни дечица.Егати нещастниците...такава с ритници от къщи ще я изкарам, най-малкото, което заслужава!!!



Тема обявете следенето откритонови [re: melody_m]  
Автор sisislava (щастлива мама)
Публикувано11.02.05 22:41



Момичета, прочетох всички отговори и ми изникна въпроса - Защо да не обявите официално на интервюто, че работата на гледачката ще се следи с видеокамери. Просто го поставете като условие! Всеки, който е в състояние да се постави на мястото на родителите ще оправдае това действие! И ако гледачката е на ясно със себе си, тая камера не би следвало да я притеснява прекалено. Имам предвид, че все пак не е приятно постоянно да се чувстваш следен, но такива са условията. И на който му изнася, ще приеме тая норма и ще си върши задълженията без притеснение.

Та, защо изобщо да е нужно да се прави скришно! Е, мястото на камерата може и да не го оповерстявате, но да се знае, че гледачката е под постоянно наблюдение (с изключение на тоалетната).
В крайна сметка, касае се за живота, здравето и възпитанието на най-свидното!

Елица-28.04.2003

Тема Ужаснови [re: melody_m]  
Автор magnoliamm (mama na Alex)
Публикувано11.02.05 22:58



И аз съм възмутена от това,което си писала и съм напълно ЗА да пуснеш тема с името на тази вещица,така 4е никой да не я наема ,поне от интернет пространството.
Съжалявам,4е се е слу4ило така.Не ти е било лесно,но поне си го направила в самото на4ало. И не се въздържай - в този слу4ай можеш,съвсем спокойно да и кажеш какво си мислиш за нея без да ти пука за реакцията и - все пак тя наистина заслужава един хубав скандал,или поне някой,който да и каже 4е от нея гледа4ка не става.- ясно и кратко.
И поздравления за идеята с камерата




Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: Чeтa]  
Автор любимa (завинаги)
Публикувано11.02.05 23:23



УЖАС!!!! Какъв кошмар си изживяла!

Подкрепям Чета и останалите да пишеш на Господарите - нали непрекъснато ни подканят да им пращаме видео скрити камери!
По този начин всички "бавачки" страшилища ще им се вземе акъла.
В името на всички други майки и дечица, действай!



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: любимa]  
Автор lavender (пристрастен)
Публикувано11.02.05 23:29



yes,za Gospodarite ne se biah setila..........
deistvai vednaga,dokato niakoi ne e zipatil



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор m_ananasova (непознат )
Публикувано12.02.05 00:29



Трудно ми е да коментирам подобно отношение към децата. С много беден речник от подходящи епитети раполагам, за да я обрисувам тази "гледачка". Но на твое място бих направила следното: ще се обърна към предаването "Господари на ефира"! А за това, дали е законно да се снима с видео камера в собствената ти къща не виждам проблем... на нито един банкомат не искат съгласието ти, дали да те снимат като теглиш пари.Както и в супермаркетите като пазаруваш, при посещение на банка и още много други места...
Събери кураж и се обърни към медиите, това ще се отрази върху работата на всички "гледачки"!



Тема Името........нови [re: m_ananasova]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано12.02.05 02:13



Напиши името й, за да предпазиш поне мамите, които влизат в бг-мама и дир-а! Напиши го и

.




Тема До всички, които ми писаханови [re: melody_m]  
Автор melody_m (непознат )
Публикувано12.02.05 11:20



Ще отговоря с една бележка на всички предложения и съвети дотук, за да не разводнявам темата.
Първо обаче искам да ви благодаря за съчувствието. Знаех, че само майки като мен могат да разберат какъв ужас и стрес изживях.

Бавачката се казва Саша Чуканова, 50год., работи като мед.сестра в Детска реанимация в Пирогов, живее в ж.к.Красна поляна.

Говорих с мои колеги, занимаващи се с наказателно право, и те са на мнение, че няма санкция (наказание) за това, че съм я снимала. Казусът е комплициран и няма да ви досаждам с юридичски разсъждения. Що се отнася до нейната наказателна отговорност: факт е, че детето няма телесни повреди (и слава богу), психическите травми са трудно доказуеми (на тази възраст и за толкова кратко време). Факт е, че хванах нещата в началото, преди да се е случило наистина нещо фатално. И като добавим нашата "ефективна" съдебна система, мисля че е "%кауза пердута" да търся отговорност по съдебен ред.

Собствената ми ненаказуемост не отнема от мен чувството на срам, което изпитвам за това, че съм снимала някогог така. Въпреки това пак бих го направила, защото мотивите ми не са престъпни. Записът е гледан само от мен и съпругът ми и ако всичко беше нормално щях да го изтрия веднага, защото не ми е необходим.

За "Господари на ефира"- аз съм много "за", но съпругът ми мрази публичността и скандалите и не е съгласен. Ще се опитам да го убедя.

По-важно е според мен като последствие от моята и вашите истории с бавачки да излезе нещо позитивно. Като например да се регламентират какви са правата, задълженията и най-вече отговорностите на една детегледачка. И да има нарочна и реална санкция за такива постъпки като в моя случай. Защо в съседна Гърция дори при най-малка грешка от страна на бавачката я грози затвор. А тук дори не си сигурен дали името на бавачката е истинско. Била съм детегледачка в Щатите когато бях студентка и в семейството, в което бях, неусетно минах няколко изпита, вклюьчително и камери. Дори при най-малка грешка от моя страна щях да бъда сигурно екстрадирана.

Не считам, че мояп случай е толкова сензационен, но мисля, че само уповаването в господ не може да ни служи като успокоение, че няма да се случи нещо наистина фатално. Това и целях с този постинг (освен да споделя)- да ви накарам да се замислите дали наистина тези, които гледат децата ни ги гледат както трябва. Ако звуча параноично, моля да ме разберете.

Благодаря!



Тема Re: До всички, които ми писаханови [re: melody_m]  
Автор любимa (завинаги)
Публикувано12.02.05 17:48



Искам да ви подкрепя като семейство в този проблем. Много добре си описала положението и се радвам, че можем да прочетем развитието на нещата. В Бг-мамма се вдига много шум по въпроса и те чакат да се включиш в темите.
Много се надявам мъжа ти да се навие за Господарите с цел да не пострадат други деца - нека предотвратим поне частично злоупотребите с най-ценните ни същества на този свят.
Добре, че си направила този запис!!! Иначе дали щеше да разбереш какво се случва в дома ти? Кога детенцето щеше да прояви признаци, че е малтретирано?!........
Абе просто исках да кажа, че аз и моето семейство сме зад вас.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор ivetivet (непознат )
Публикувано12.02.05 18:02



Казвам се Ивет Чуканова и съм възмутена, от това което се случва. Много държа да видя този запис и какво чудовище е собствената ми майка.
Но сега ще разкажа и нашата версия, а после ни съдете. Моята майка вече почти пет години се занимава допълнително с гледане на деца и се е грижила за повечи от пет деца за някой по няколко седмици, а за други дори три години. До сега подобни оплаквания не е имала от нито една майка.
Преди около две седмици е пуснала обява в бг мама и от тогава телефоните вкъщи не спират да звънят, няколко пъти дори самата аз се опитах да изтрия обявата след като майками си намери допълнителна работа като бавачка, която я устройва, но неуспешно защото сайта не предоставя тази вазможност. По стечение на обстоятелствата обаче жената при, която работеше и се обади да я уведоми, че ще идва някаква неина роднина и ще се възползва от услугите само на едната си бавачка. При други хора не е работила от месеци.
След като прочетохме този форум тук и дори този в бг мама се обадихме на майката при, която е работила. Тя е категорична, че не е пускала подобни форуми. И тук искам да и се извиня за трети разговора, който проведохме днес и за това, че и проволихме почивният ден , но и нашия бе провален. Също така искам да отбележа, че след като майками беше уведомена, че не се нуждаят от нейните услуги освен днешните обаждания не е търсила приди това никакви контакти, не се е обаждали пък камо ли да тормази жената за да и даде работа.
Та затова аз питам кой е пуснал този форум и ако има малко доблест нека се обади и да ни покаже този запис, който не е имал смелоста да покаже на майка ми преди да я уволни. И защо преди да уведоми майками пуска форум, в който си позволяма да подложи авторитета дори на една медицинска институция, в който никой не е застрахован да не попадне.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: tswete]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано12.02.05 18:31



Нашият татко казва, че няма проблем да снимаш с личната камера в къщи. Тя не е специално разузнавателно средство. Освен това си снимаш в къщи и "случайно" си хванала гледачката. В полицията, обаче, нямали практика да разглеждат подобни случаи.
Та, съвета е - не в полицията, а в прокуратурата да идеш, където назначават проверка. Освен това в агенцията за защита на детето.
Единственият проблем би бил, че ще задържат камерата за експертиза.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: ivetivet]  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано12.02.05 18:59



Намесвам се отново но няколко пъти прочетох написаното от теб и от всичко написано става ясно че според теб майката лъже така ли?
Да предположим че е вярно задавам въпроса.
ЗАЩО ТЯ ЛЪЖЕ И КАКВО ПЕЧЕЛИ ОТ ТОВА?



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: ivka1O]  
Автор ivetivet (непознат )
Публикувано12.02.05 19:08



Ивка 10 не мога да разбера какво става - вече часове седя тук и чета, и аз искам да знам поне кой е пуснал форума и да ми покаже този запис. На мен и на майка ми. Вкрайна сметка всеки има изградена представа за себи си и ако майками се е даржала така ужасно нека да се види от страни и сама да се откаже да гледа деца. А и един ден нали ще бъде баба на мойте деца.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: ivetivet]  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано12.02.05 19:14



Ами прочети от самото начало пуснатата тук тема и всичко ще ги се изясни.
За записа само авторката може да ти отговори



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: ivka1O]  
Автор ivetivet (непознат )
Публикувано12.02.05 19:22



Прочетох всичко доста подробно. Жената при която е работила майка ми до вчера твърди , че не е тя авторката на тази тема, а не е работила при друга от есента. Коя е пуснала този форум? И ако е същата жена защо твърди по телефона,и дори се извини, че не е тя от какво се страхува и защо? Ние просто искаме да видим този запис.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: ivetivet]  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано12.02.05 19:37



Както казах аз не мога да отговоря на тези въпроси.Това може да направи жената пуснала темата.
Да се надяваме че ще види написаното от теб и ще оговори за да изясните неяснотите.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор ivetivet (непознат )
Публикувано13.02.05 02:42



http://forum.bg-mamma.com/viewtopic.php?t=17147&postdays=0&postorder=asc&start=30



Тема Watergate..нови [re: ivetivet]  
Автор sisislava (щастлива мама)
Публикувано14.02.05 01:33



...
След тоя развой на скандала, мисля, че записът (ако съществува) трябва да се покаже непременно. Не виждам друг начин да се разбере кой крив и кой прав!

Ако майчето, пуснало темата, имаше желанието да предупреди другите какво може да се очаква от детегледачките докато те (майките) не са си в къщи, то сега, за да отстои позицията си, трябва да покаже записът!
(С малко отклонение, дали пък под натиск на съпруга си по телефона е отрекла действията си тук във форума?! Мисля, че нямат път назад, ако не искат да излязат, че са лъжци. Да, може и да не са лъжци, но ако се покрият няма до никъде да доведат идеята си. Както се казва, хванал си се на хорото и не може да се пуснеш. А какво пък остава, ако си го и повел!)

Дори си мисля, че нещата вече не са за "Господари на ефира", а по-скоро за по-сериозно предаване, където да се даде възможност и на двете страни да изкажат позицията си. Например "Искрено и лично". Достатъчно ще е да им покажете развитието на цялата тема тук и в бг-мамма. Пожелавам здрави нерви на съпруга й и на нея самата - дано не стигнат до скандал двамата по между си!

"Замириса" ми на Watergate... Няма път назад - истината трябва да излеза на яве!

..А про по - продължавам да твърдя, че гласувам в две ръце са видео-наблюдението на детегледачките, но открито да е обявено и да се знае от детегледачката!




Елица-28.04.2003

Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: Чeтa]  
Автор gazibara ()
Публикувано14.02.05 01:56



Преди време се разрази скандал около някакъв румънски журналист, който снимал (съвсем явно!) безмитни магазини в зоната на някакво КПП (не помня кое точно беше). Човекът си беше точно нарушил законите и го осъдиха.

От друга страна, става въпрос за собственото ти жилище.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: gazibara]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано14.02.05 09:53



Журналисът беше чужденец и беше снимал със скрита камера, а в случая жената е снимала с обикновена и в дома си. Не познавам закона, но разлика определено има.
Както и да е, подозирам, че темата се изчерпа.



Тема Re: Watergate..нови [re: sisislava]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано14.02.05 11:23



Мисля, че не е наша работа да даваме оценка кой крив и кой прав. От всичко изчетено по-скоро си мисля, че и двете страни по своему са си прави. Дано се разберат помежду си.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор maka ()
Публикувано14.02.05 12:08



potresavashto! Znachi sum imala pravo nito den da ne se doverja na bavachka, nito daze chas. Imam dve deca, na 7 i 2 g. V naj dobrijat sluchaj sum gi ostavjala na majka mi i na svekurva mi. Na nikoj drug ne doverjabvam. Sled tozi razkaz suvsem...



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: maka]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано14.02.05 12:54



случилото сенаистина е ужасно, ужасно, ужасно, но пък не можем да заклеймим всички бавачки, нали. Както при всичко и тук отношението опира до самия тип човек. Защо да не се доверя на моята бавачка, като виждам детето си щастливо, нахранено, игриво. Сутрин пищи от радост като види жената, така че не бих сложила всички под един знаменател.
Разбира се, настръхва ми косата като си помисля, че някой ден може да ми се наложи да търся друга жена, но да си пожелаем повече късмет и добра интуиция.



Тема Re: Watergate..нови [re: Keнra]  
Автор sisislava (щастлива мама)
Публикувано14.02.05 18:52



Ангажирането на форума, предполага нуждата от мението му, иначе нито първата (пострадалата майка) би пуснала темата, нито пък дъщерята на детегледачката би и отговорила по същия начин тук.
Ако искаха да се разберат сами по между си нямаше да я има тая тема изобщо.

Не става дума да съдим, а да си дадем мнението, кой както го разбира проблема. И най-вече да се чувстваме информирани как да реагираме при подобни ситуации - това, основно мисля беше идеята на тази тема. Е, нещата се развиха в неочаквана посока и се стигна до пряк конфликт между действащите лица в случката. И понеже те са в центъра на скандал, станал обществено достояние, сега се явява нуждата им да защитят позициите си пред "публиката". Разбираш ли - в активна позиция са те, в желаниято си да се защитят, а не ние с преценките си. Естествено, че никой от нас не е длъжен да съди и или даже да дава мнение изобщо.
Та, моят отговор към тях, в тая ситуация, е че за да им дам мнението си, сиреч, да преценя къде е истината в конкретния случай, трябва да видя записа.

Това е.
...Може би попрекалих с аналогията в заглавието ми - сори, ако те е подразнило.



Елица-28.04.2003

Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: rumche]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано15.02.05 14:28



Един голям недостатък на частните ясли е, че не се следи толкова строго за болести и се допускат и болни деца , защото все пак се плаща.
То не че в държавните няма болести де

Обаче зависи и на каква ще попаднеш. Аз съм много доволна от държавната ясла. Много хубаво ги гледат и много хубаво ги занимават. Храната също е на ниво. Е, то Ели всичко яде, ама там прояде доста неща дето в къщи със зор ги ядеше...



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: ivetivet]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано15.02.05 14:52



Мненията на майката опарена от бавачката са 8, а твоите 4
Явно сте влезли тенденциозно в този сайт.

Честно казано препрочитах няколко пъти това, което си написала и неко не можах да разбера. Явно си доста ефектирана. Помисли си кой и с каква цел може да прави това, защото има доста обяви и за първи път се развихря такава дискусия.

Честно казано това със заснемането си е добра идея. Все пак оставяш детето си на непознат човек.
Според мен ако се оставя дете на непознат не е лошо през известно време някой близък да ги навестява....

Хубаво е да се разреши проблема
Ако може да видим тези записи (ако технически са пригодени за публикация в нета). Не мисля, че това ще наруши нечии права, а ще опази тези на децата ни....



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: Virgo]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано15.02.05 15:59



Мненията на майката са много повече от 8. Това е майка, която пише редовно тук, тук изкара бремеността си, тук се похвали като роди. Аз специално се доетих коя е тя и и вярвам 100 %. Предполагам, че специално си е регистрирала нов ник, за да пусне тази тема, защото вероятно си има лични съображения.
Така, че и дума не може да става за съпоставяне .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.