Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Как да предупредя?нови [re: melody_m]  
Автор new* (непозната)
Публикувано11.02.05 20:41



Незнам какво толкова би могла да те тормози тази жена?!?! Ако бях на твое място и се отнася така с детето ми, така щях да я опукам, че нямаше да посмее да ми се обади повече. Можеше и някой ритник да отнесе... мдам. Да не говорим пък, ако се случи на мъжа ми... той пък скача като див петел за бебето.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор nezy (мама на Цвети)
Публикувано11.02.05 21:34



Изчетох всичко с голямо съжаление и болка. Не веднъж съм писала, че имам доста опит с бавачките. Дори препоръчах моята на crazy chick. Направо нямам думи, никога не съм прибягвала до видеозаснемане, но някак си господ ме е пазил. Аз по принцип си имам едно на ум за всички мед. сестри и педагожки. Някак изнервени са и не могат да се контролират. И аз като теб съм пускала обява във вестник, даже се обърнах към агенция за подбор на персонала и знаеш ли каква жена ми бяха пратили от агнецията - бивша директорка, за която много настоявания имах да започне, че била педагог и жена с опит, но аз я отрязох веднага. Не ми хареса грубия тон, "компететнтостта", която изразяваше за всико свързано с детското възпитание и отглеждане. Не, мерси, смятам, че има много добри жени, без необходимото образование и квалификация, но които се грижат като истински майки. Е, аз имах този късмет във всиките си опити да наема жена, и това са били общо три жени. Затова, съветвам всички ви, трябва отвътре да сте убедени, че това е правилната жена, избора е субективен, никога не разчитайте само на това, което ви казват и което ви изглежда обективно.
Що се отнася до твоя случай melody_m, мисля, че трябва да и разгониш фамилията на тази госпожа. Ако имаш възможност потърси съвет или консултация от познат адвокат, компетентен в тази област. Но, не е незаконно да се филмира престъпление, а това си точно такова, а използването на информацията за всякакви други цели, освен за разкриване на престъпление. Не съм адвокат, но виж какво пише в НК:
"Чл. 145а. (Нов - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) (1) Който използва информация, събрана чрез използване на специални разузнавателни средства, извън нейното предназначение за опазване на националната сигурност или за целите на наказателното производство, се наказва с лишаване от свобода до три години и глоба до петстотин лева."
Така, че майки, смятам, че трябва да направим нещо, защото всеки е потенциален потърпевш. Продължавам да събирам информация.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: nezy]  
Автор v22 (mama na Ivo)
Публикувано11.02.05 22:29



Ужас!!! Меко казано!
Миналата година докато бяхме в парка с Иво видях една жена, която се "грижеше" за момиченце на годинка и нещо. Всъщност не му обръщаше никакво внимание колкото и да горкото да и говореше, накрая взе да хленчи, тя го хвана грубо за ръката и го натика в количката докато то плачеше. В погледа и се четеше такава досада и озлобление, че реших, че това не може да бъде бабата на детенцето, а сигурно е гледачка... Този случай ми се запечата в съзнанието и мисля, че ще ми е доста трудно да оставя детето си на непозната жена. Преди време бях питала в 2 агенции - "Адинеле" и "Надежда" какви гаранции дават на родителите и по това, което отговориха ми стана ясно, че особен подбор няма, т.е. всички жени, които идват при тях ги картотекират и ги пращат направо за интервю в семейства, които търсят детегледачки или помощници; попитах дали после имат обратна връка със семействата ,за да видят как се справят и ми измънкаха нещо по телефона, от което стана ясно че не могат за никой да гарантират, т.е. не знаят нито колко са свестни жените, нито как се справят. е, искали им копие от лична карта - много важно! какво те топли тая лична карта ако зашлеви детето ти....да не говорим, че всички знаем как се изкарват медицински в България...
Абе момичета, няма ли някакъв начин да се упражнява контрол върху работата на детегледачките, да основем някаква родителска организация, ако е нужно, да проучим как е организирано това в други страни....все нещо може да се измисли...не могат да си правят каквото си искат само защото имат насреща си беззащитни дечица.Егати нещастниците...такава с ритници от къщи ще я изкарам, най-малкото, което заслужава!!!



Тема обявете следенето откритонови [re: melody_m]  
Автор sisislava (щастлива мама)
Публикувано11.02.05 22:41



Момичета, прочетох всички отговори и ми изникна въпроса - Защо да не обявите официално на интервюто, че работата на гледачката ще се следи с видеокамери. Просто го поставете като условие! Всеки, който е в състояние да се постави на мястото на родителите ще оправдае това действие! И ако гледачката е на ясно със себе си, тая камера не би следвало да я притеснява прекалено. Имам предвид, че все пак не е приятно постоянно да се чувстваш следен, но такива са условията. И на който му изнася, ще приеме тая норма и ще си върши задълженията без притеснение.

Та, защо изобщо да е нужно да се прави скришно! Е, мястото на камерата може и да не го оповерстявате, но да се знае, че гледачката е под постоянно наблюдение (с изключение на тоалетната).
В крайна сметка, касае се за живота, здравето и възпитанието на най-свидното!

Елица-28.04.2003

Тема Ужаснови [re: melody_m]  
Автор magnoliamm (mama na Alex)
Публикувано11.02.05 22:58



И аз съм възмутена от това,което си писала и съм напълно ЗА да пуснеш тема с името на тази вещица,така 4е никой да не я наема ,поне от интернет пространството.
Съжалявам,4е се е слу4ило така.Не ти е било лесно,но поне си го направила в самото на4ало. И не се въздържай - в този слу4ай можеш,съвсем спокойно да и кажеш какво си мислиш за нея без да ти пука за реакцията и - все пак тя наистина заслужава един хубав скандал,или поне някой,който да и каже 4е от нея гледа4ка не става.- ясно и кратко.
И поздравления за идеята с камерата




Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: Чeтa]  
Автор любимa (завинаги)
Публикувано11.02.05 23:23



УЖАС!!!! Какъв кошмар си изживяла!

Подкрепям Чета и останалите да пишеш на Господарите - нали непрекъснато ни подканят да им пращаме видео скрити камери!
По този начин всички "бавачки" страшилища ще им се вземе акъла.
В името на всички други майки и дечица, действай!



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: любимa]  
Автор lavender (пристрастен)
Публикувано11.02.05 23:29



yes,za Gospodarite ne se biah setila..........
deistvai vednaga,dokato niakoi ne e zipatil



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор m_ananasova (непознат )
Публикувано12.02.05 00:29



Трудно ми е да коментирам подобно отношение към децата. С много беден речник от подходящи епитети раполагам, за да я обрисувам тази "гледачка". Но на твое място бих направила следното: ще се обърна към предаването "Господари на ефира"! А за това, дали е законно да се снима с видео камера в собствената ти къща не виждам проблем... на нито един банкомат не искат съгласието ти, дали да те снимат като теглиш пари.Както и в супермаркетите като пазаруваш, при посещение на банка и още много други места...
Събери кураж и се обърни към медиите, това ще се отрази върху работата на всички "гледачки"!



Тема Името........нови [re: m_ananasova]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано12.02.05 02:13



Напиши името й, за да предпазиш поне мамите, които влизат в бг-мама и дир-а! Напиши го и

.




Тема До всички, които ми писаханови [re: melody_m]  
Автор melody_m (непознат )
Публикувано12.02.05 11:20



Ще отговоря с една бележка на всички предложения и съвети дотук, за да не разводнявам темата.
Първо обаче искам да ви благодаря за съчувствието. Знаех, че само майки като мен могат да разберат какъв ужас и стрес изживях.

Бавачката се казва Саша Чуканова, 50год., работи като мед.сестра в Детска реанимация в Пирогов, живее в ж.к.Красна поляна.

Говорих с мои колеги, занимаващи се с наказателно право, и те са на мнение, че няма санкция (наказание) за това, че съм я снимала. Казусът е комплициран и няма да ви досаждам с юридичски разсъждения. Що се отнася до нейната наказателна отговорност: факт е, че детето няма телесни повреди (и слава богу), психическите травми са трудно доказуеми (на тази възраст и за толкова кратко време). Факт е, че хванах нещата в началото, преди да се е случило наистина нещо фатално. И като добавим нашата "ефективна" съдебна система, мисля че е "%кауза пердута" да търся отговорност по съдебен ред.

Собствената ми ненаказуемост не отнема от мен чувството на срам, което изпитвам за това, че съм снимала някогог така. Въпреки това пак бих го направила, защото мотивите ми не са престъпни. Записът е гледан само от мен и съпругът ми и ако всичко беше нормално щях да го изтрия веднага, защото не ми е необходим.

За "Господари на ефира"- аз съм много "за", но съпругът ми мрази публичността и скандалите и не е съгласен. Ще се опитам да го убедя.

По-важно е според мен като последствие от моята и вашите истории с бавачки да излезе нещо позитивно. Като например да се регламентират какви са правата, задълженията и най-вече отговорностите на една детегледачка. И да има нарочна и реална санкция за такива постъпки като в моя случай. Защо в съседна Гърция дори при най-малка грешка от страна на бавачката я грози затвор. А тук дори не си сигурен дали името на бавачката е истинско. Била съм детегледачка в Щатите когато бях студентка и в семейството, в което бях, неусетно минах няколко изпита, вклюьчително и камери. Дори при най-малка грешка от моя страна щях да бъда сигурно екстрадирана.

Не считам, че мояп случай е толкова сензационен, но мисля, че само уповаването в господ не може да ни служи като успокоение, че няма да се случи нещо наистина фатално. Това и целях с този постинг (освен да споделя)- да ви накарам да се замислите дали наистина тези, които гледат децата ни ги гледат както трябва. Ако звуча параноично, моля да ме разберете.

Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.