Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор MM (za mama)
Публикувано11.02.05 14:44



Аууууу, милата, какво си трябвало да изживееш. Направо ти се възхищавам на самообладанието. Ако аз бях видяла някой да се отнася дори и наполвина гадно на това, което ти описваш, с дъщеря ми, просто бих откачила. И не гарантирам за последствията за тази 'жена'

Много е трудно, аз знам като съм избирала ясли - защото по стечение на обстоятелствата три пъти се наложи да преминавам през този процес (закриване на първата ясла, после се преместихме и в друг град точно преди Коледа). Непрекъснато ти минават какви ли не мисли през главата. Сега ми е малко по-спокойно вече, защото Анна е и по-голяма и може да каже ако нещо не е наред,а и ще си проличи веднага ако не е щастлива.
Но имаше един момент, в който бях решила да видя дали мога да намеря бавачка- българка (ние живеем в Англия). Точно стана след като ни казаха, че ще закриват първата й ясла и имахме само 4 седмици да намерим нещо ново. Тогава пуснах обява в един сайт за българи на Острова, но там не се казваше (или поне не е било добре указано), че обявата ще излезе и в някакъв български вестник който също се разпространява в Англия. 4-5 седмици след като интернет обявата вече беше махната продължаваха да ми се обаждат сумати жени, а аз вече бях намерила нова ясла. Една от тях няма да я забравя - първо, че живееше на другия край на Лондон и щеше да й се наложи да пътува сигурно по 2.5 часа във всяка посока всеки ден, а аз изрично бях писала в обявата че искам човек живеещ сравнително наблизо, за да не се притеснявам всеки ден дали няма да закъснее. Второ като разбра, че вече сме намерили друг вариант, реши да си прави реклама и каза, че нищо не разбирам от деца (!!!!), как съм щяла на ясла да я давам, тя била бивша мед. сестра и детски педагог и не знам си още какво си и от нея по-добро не бих могла да намеря....Има ли смисъл да продължавам.....Не знам как такива хора въобще си мислят, че могат да спечелят доверието на някой родител. Ако ти се обади пак тази особа, аз на твое място бих й споменала за записа и т.н.....Не е нужно да се стига до скандал, просто да разбере, че не може безнаказано да се държи така безобразно.....Защото аз не бих се учудила, ако тя си мисли, че методите и подхода й към гледането на детето са правилни

Анна 07/09/2002



Тема Re: Ммм, дааааа .....нови [re: bimba]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано11.02.05 15:43



Охххххх .....

Не ми се иска още ... Всячески се опитвам да отложа във времето периода със задължителните болести при тръгването на ясла. Надявам се да устискаме положението докато стане на 4. Ама знам ли?!

А има и още един субективен фактор - аз съм работила в ясла и детска градина (е, беше преди 15-тина години) и имам доста плашещи спомени. ТОва съвсем не е определящо, разбира се! Знам, че има много деца, които се чувстват прекрасно на ясла и им няма нищо, но на мен просто сърце не ми дава. Гугутка съм аз една ...

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Ммм, дааааа .....нови [re: Cпacka]  
Автор Bety 123 (новак)
Публикувано11.02.05 15:51



Привет, разбирам колко ти е трудно...Аз като дадох Калоян на ясла, първите дни стоях и плачех...незнаех какво да правя. Аз съм от Русе, и яслата , в която го записах явно /разбрах в последствие/ е една от най-хубавите. Имали сме късмет, защото на всичкото отгоре е и на 200-300 метра от нас, а сега детската градина ние на 100м. Той, в началото беше доста нещастен, но в последствие много му хареса, но беше на две и половина, а сега е на 4. Определено в градниата му харесва повече. Първата зима боледуваше често, може би два пъти в месеца, но тази зима /да чукам на дърво/ е бил болен един път, през ноември. Но исках и друго да ти кажа, че страшно съм доволна от грижите в яслата. Никога не е бил мръсен, мокър, покапан с храна...Чудила съм се, защото винаги са казвали, че се храни сам, а в къщи го правеше доста мръсничко...Така, че според мен яслата и детската градина са доста добър вариант....Успех!



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано11.02.05 16:13



За съжаление, melody_m, нямам отзиви за частни ясли. Но за това пък имам за държавните - една съседка от няколко месеца работи в кварталната ясла и това, което разказва, силно ме резервира. Болестите са единият проблем, а другият е, че не може за 15-20 малки деца да се грижат качествено само 2 души - една възпитателка и една лелка, колкото и кадърни да са и колкото и голямо желание да имат да го правят.
Иначе съм проверявала за частни ясли в сайта

.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор Honda (старо куче)
Публикувано11.02.05 17:02



Мелоди, потресена съм от това което ви си е случило. Пази боже от такива "гледачки". Определено тази жена си заслужава едно съдебно наказание за да й дойде акъла (ако има такъв) в главата. Тръпки ме побиват като си помисля, че и други сигурно така са си патили и може би продължават да си патят.
Имам и въпросче. Понеже не знам точно как стоят за в тоя момент нещата с бавичките в Б-я и може да прозвучи тъпо ама. Тези "бавачки" не ги ли карат да се регистрират като такива, да минават през определени изспити, да им правят предварителни съдебни проучвания и т.н. Защото на тукашните това е изискване за да работят като такива. Аз ползвам услугите на една (много рядко разбира се, защото не работа) и мога с ръка на сърце да кажа, че съм много доволна от нея. Голямата ми дъщера с желание ходи при нея, когато се наложи. Тя я гледа и докато раждах, че бабите и дядовците са ни кът
Дано поне детенцето ти да не се е травмирало от държанието на тази простачка.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: Honda]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано11.02.05 17:10



За съжаление няма такива изисквания.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: Honda]  
Автор melody_m (непознат )
Публикувано11.02.05 18:04



Няма такива изисквания. Въобще статута на този вид професия въобще не е уреден. Всичко се свежда до една елементарна уговорка да ти се гледа детето. Парадоксално е, че кгогато предоставяш на някого да кара собствената ти кола законът (КАТ) изисквмат да има пълномощно и то нотариално заверено. А когато си даваш детето дори се притесняваш да поискаш личната карта. Аз поне де.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано11.02.05 18:12



Потресена съм от историята ти и искренно ти съчуствам за станалото.
Аз бих и вдигнала порядъчен скандал все пак тя е гледала моето дете и каква е тя че да ми тормози детето хмм?
За мъж ми да не говорим най-вероятно щеше да има много повече от скандал.

Не искам да ти се меся но найстина съм съгласна че е хубаво да пуснеш написаното тук във сайта на БГ-Мама.Така ще можеш да предпазиш много хора на който не им е минавало през ум че нещо подобно може да се случи.Найстина би предпазила много хора.
А за това че те притеснява ако продължава да упорства и да ти създава излишни главоболия вметни и че имаш запис как "добре"ти гледа детето и съм повече от сигурна че ще забрави за теб.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано11.02.05 18:36



Модератори, ако искате изтрийте този постинг. Не ща да съм адвокат на такива "бавачки". НО - няма да ви цитирам текстовете от Конституцията РБългария, но никой няма право да филмира някого без негово съгласие. Това, което си направила, е престъпление. В смисъл, че може да се оплачеш тук във форума, защото не й казваш името, но ако отидеш в полицията или й кажеш името - това е престъпление и нарушение на правата й. Може да я филмираш със знанието на полицията и по специален ред. Не съм специалист по наказателно право, но дори по телевизията, ако сте забелязали, като дават такива престъпници - им крият лицата. Е, за всички е ясно, че полицията няма да се разтича и да ти търси отговорност. Но "бавачката" може да вдигне шум. Просто пиши в БГ-мамма, че с очите си си я видяла да прави това, което описваш. Без повече подробности, а тя, като знае, че го е направила, не може да отрече. А и не може да предположи дали не си била в съседите, навън пред вас и т.н. Все пак го е направила. Но внимавай с видеозаписите!
Ще ти го пратя и на бележка, ако искат модераторите веднага да го изтрият.
Дано съм била полезна, че и мен ме тресе баваческата болест.



Тема Re: Какво правят бавачките, когато нас ни няманови [re: melody_m]  
Автор dani_mom (aries)
Публикувано11.02.05 18:39



Аз съм потресена. Настръхна ми косата. Обадих се на същата обява и говорих с тази жена, след като се разбра, че и е далече да пътува до нас, тя ми препоръча своя колежка по работа, само че младо момиче. Момичето идва вече 2 пъти като и двата пъти си бях в къщи с нея и детето. Получих добри впечатления от нея и бях решила другата седмица да я повикам вече да гледа детето сама. Уговореното заплащане е по-голямо от това в обявата. И на мен ми мина през ума да сложа камера, но все още се колебаех. Преди ден и аз погледнах отново обявата и ми направиха впечатление многото промени на мнението. Да и искам лична карта, адрес и телефон пак имах намерение, но и това не е никаква гаранция. Само че тази тема така ме разтрепера, че не искам и да си помислям повече за бавачка. А страшно много ми трябва сега . Лошо, много лошо! Съжалявам, че се е стигнало до тук.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.