Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Юнски пораснали бебета 2004нови  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано07.02.05 15:55




1.annivo и бебе Диляна родена на 23.05.04, 4100г, 53см, София


...................................................................................................................................


2.lsa27 и бебе Дария, родена на 30.05.04, София



...................................................................................................................................


3.tani4ka и бебе Борис, роден на 03.06.04, 2700г, 47см, София



...................................................................................................................................


4.Slanchezara и бебе София, родена на 05.06.04, 3740г, 51см , София



...................................................................................................................................


5.Боряна и бебе Борис, роден на 05.06.2004


...................................................................................................................................


6.sakata(татко) – 10.06... И на 07.06.04 се роди Лазар, 3400г, 51см

...................................................................................................................................


7.toutou и бебе Яна, родена на 08.06.04, 3000г, 49см, Париж



...................................................................................................................................


8.Xoли и бебе Александър роден на 09.06.04, 3050г, 47см, София



...................................................................................................................................


9.maria_mery и бебе Кристиян, роден на 10.06.04, 3500г, Варна



...................................................................................................................................

10. Nad_tab и бебе Александра, родена на 12.06.2004 , София



...................................................................................................................................


11.Мишенце и бебе Борис, род. на 14.06.04 във Виена- 3800г/54см, Франция



...................................................................................................................................


12. мeчo пyx и бебе Нели, родена на 14.06.04, 3450г, 50см, София



...................................................................................................................................


13.Shturcho и бебе Катерина, родена на 14.06.04, 2800г, 51см


...................................................................................................................................


14.bobolinaaa и бебе Димитър, роден на15.06.04, 3600г, 52см, Варна



...................................................................................................................................


15.SAllA – 18.06, момче И на 15.06.04 се роди Стефан, 3700г, 51см

...................................................................................................................................


16.OPEX – 15.06, момче и на 15.06.04 се роди Александър, 3600 г, 53 см.

...................................................................................................................................


17.Stasi125 и бебе Йоан, роден на 15.06.04, 3400 гр, 50 см.

...................................................................................................................................


18.Di2 и бебе Кристина, родена на 17.06.04, 2900г, 50см, Сиатъл





...................................................................................................................................


19.Adi_75 и бебе Никол, родена на 19.06.04, 3500г, 50см, Ставангер, Норвегия



...................................................................................................................................


20.Nadit и бебе Ема, родена на 22.06.2004г, 3 370г и 49 см.

...................................................................................................................................


21.v22 и бебе Иван Александър, роден във Франция на 22.06.04, 3640г, 51см


...................................................................................................................................


22. Lina_1 и бебе София, родена на 24.06.04, 3300г, 52см, Канада

...................................................................................................................................


23.kalimbi и бебе Калоян, роден на 25.05.04, 3000г, София

...................................................................................................................................


24.magratea и бебе Райна, родена на 26.06.04, 2900г, 49см



...................................................................................................................................


25.sun_yana и бебе Александър, роден на 25.06.04, 3450г, Варна



...................................................................................................................................






Тема Re: Юнски пораснали бебета 2004нови [re: мeчo пyx]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано07.02.05 16:02



Пу първа да се запиша
Я да си питам, че се сетих... Какво ви казаха педиатрите, от 8-ми месец ще сменяме ли пюретата на бебоците?
Аз я пробвах с тия новите (190 г са й определено малко та дохранвам с плодово), че са по 220 г, не се справи блестящо с парченцата - хареса и тоя вариант, ама се задави, та се наложи да пасирам.
И още нещо - извеждате ли си бебоците в тоя студ? Мен нещо не ми стиска въпреки хубавото слънчице...



Тема Re: Юнски пораснали бебета 2004 [re: Slanchezara]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано07.02.05 16:30



Ние още не сме ходили на консултация за 8-мия месец-нищо не са ни казали. Иначе Нели все още си хапва 125 гр зеленчуково+60 плодово и досега й стигаше. Обаче май ще трябва да увеличавам досата, въпреки, че е спокойничка до следващото хапване. (Все още сме на 5-кратно хранене и то през 3 часа)
Аз навън не смея да я извеждам. Вчера гледах, отварях прозореца, разходиш се из двора, но измръзнах за 5 мин и реших, ч е е нечовешко Защото слънчицето днес е хубаво, ама малко хапе






Тема Re: Юнски пораснали бебета 2004нови [re: мeчo пyx]  
Автор Xoли (щастлива)
Публикувано07.02.05 17:20



Честита ни нова темичка Еми, благодаря за новата снимка

И аз не знам нищо за пюретата, на Алекс засега 200 г му стигат, понякога и не ги изяжда. В тази връзка обаче се сетих да питам - вие давате ли на бебоците в ръка бисквитка, коричка хляб или нещо друго да се учат да дъвчат и да си чешат венците?! Чудя се откога започват да се дават такива неща, ама ме е и страх да не се задави
За извеждането навън - вчера баща му го изведе с кенгуруто за 20-на мин., днес се бяхме приготвили, ама асансьорът не работеше и безславно се върнахме В такива случаи обаче го оставям малко да поспи на отворена балконска врата. При нас обаче в Пловдив е по-мекичко времето отколкото в София, та не знам....
Иначе с какво да се похвалим?!? Част от третото зъбче е вече пробила и вече е по-спокоен, пълзи, изправя се на колене, от корем започна все по-често да сяда и понякога да се позадържа седнал за повечко време Ходи на гърне, когато го сложа, без всякаква съпротива, а ако не иска, го махам от гърнето.
Лошото е, че направи обрив на мястото, дето се закопчава памперсът. След това същото зачервяване се появи и на сгъвката на коляното. Сменихме Памперс с Либеро, правим бани със смрадлика, мажа с Бочко и Балсам на д-р Тайс, но не минава Днес докторката ми каза да взема Ексципиал крем, ще видим дали ще помогне, ако някой може да помогне със съвет, ще бъда благодарна
Целувки на бебчовците от нас!



Тема Re: Юнски пораснали бебета 2004нови [re: мeчo пyx]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано07.02.05 22:20



Здравейте мамчета и от нас и поздравления за новата темичка
аз от Никол много много време за нет нямам и много ми е мъчно но няма как.......
Ние сме добре и след 2 седмици сме на лекар и консултация, аз много отдавна и давам корички от хляб и обикновенни бисквити (донесени от бг) няколко пъти се е давила, но се закашля и сама го изплюва парчето а тя понякога бая големички ги налапва чак и се чудя

вече сама се изправя като се хване за някъде и аз изтръпвам и за 2 сек сама не мога да я оставя.....отделно пренаредихме къщата и преместихме цветята че са и много вкусни на милата

с пюретата изяжда едно бурканче от 190 гр. но после или цица или яде ябълка. Захранихме я с риба но определено не я харесва и отказва да я яде и вчера пюрето от риба остана недокоснато
за излизането не мога да ви помогна че макар и да съм на север минус темперетури тук няма.....тия дни е 10 градуса

а иначе съвсем скоро си идвам в БГ и ако някоя от мамите иска де се видим ще съм безкрайно щастлива. Ще съм в бг за около един месец
имаме само два зъба отдолу все още но как хапе .........и скубе каквото не ми опада от косата преди сега тя има грижата да го свали

целувки на всички бебчовци да са ни живи и здрави и само да ни радват




Тема Re: Юнски пораснали бебета 2004нови [re: Slanchezara]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано07.02.05 22:33



Слънце забравили сме да честитим на кака София мини рожденното денче за което много се извинявамеДа е жива и здрава и по малко белички да прави че мама да има време за клубчето!!!

сага дочитам старата тема и разглеждам снимки на бебчовците че да не повярвате но Никол заспа в 8.30 като НИКОГА ДОСЕГА!!

много са пораснали всички и са страшни сладури дано да можем да се срещнем и на живо скоро




Тема Re: Юнски пораснали бебета 2004нови [re: Slanchezara]  
Автор nad_tab (Надя)
Публикувано07.02.05 23:55



E... Еми благодаря за хубавата тема :)
Слънце ние утре сме на педиатър, ще се мерим, ще ни сложат ваксина и ще питам колко пюренце да папаме.




Тема Re: Юнски пораснали бебета 2004нови [re: мeчo пyx]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано08.02.05 00:39



Здравейте момичета,ето ме и мене отново.Голям срамеййййййййй,след близо месец,ама хайде да не се оправдавам.
Я първо малко отчет от Дилянката.Та такаа,най-после и ние да се сдобием със зъб,след цяла вечност хленчене и неспокоен сън и за радост на околните се появи това дългоочаквано зъбче,но това не значи ,че в къщи настъпи спокойствие ,май ще чакаме още едно
Другото ново при нас е,че Дили спокойно вече се разхожда съвсем самичка и все по стабилно по мебелите в къщи,там където разстоянието е по-голямо между маса и стол(примерно)лази и после пак се изправя и продължава.Естествено ,може да се предполага,че е най-доволна и щастлива именно ,когато пътешества из къщи ,а хвана ли я за ръчички тръгва в някаква посока и аз по нея.Май ,май скоро ще си имаме самоходно момиченце
Менюто си е все така-4 пъти на ден +два пъти сок или сок и пл.пюре.не бих казала,че яденето на пюрета или пиенето на сок или вода е любимо занимание на Дили,но за сега се залъгваме със забранени предмети за игра под мой контрол,че всичко което беше позволено ,вече не е интересноБисквити и разни подобни не признава хвърля ги по земята,а пюрето трябва да е идеално пасирано и средна гъстота,за да няма позиви за повръщане.
Чудя се от кога да започна да давам яйчен белтък,че тук до нас има детска кухня,за която трябва да съм захранила Дили с такъв.По книгите знам,че е след една годинка,но ми се ще да е малко по-рано.
В тея снегове и студове не смея да я извеждам и си седиме затворени в къщи,а аз започвам бавно,но сигурно да полудявам,защато се чувствам като затворниииикНямам вече търпение ,да става топло,че да си седим по цял ден по градинките ,че да си спретнем една,две.....срещи от юнския отбор и .... ох размечтах се.Добре,че е Вели тук наблизо,че да се виждаме и да си лафиме по телефона,че ще се побъркааааам .
За сега това е от мен.
Целувки за всички вече големи бебоци от нас с Дилянката.





Тема Честит мини рожден ден на Яничка на Туту!нови [re: мeчo пyx]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано08.02.05 11:35



Честито на малката кукла! Да е жива и здрава, не много палава, да папка и да спинка и да оставя на мама повече време за четене и нет

Много ще се радвам като се постопли да се съберем и да се видим, в тази връзка, Ади, ме пиши в списъка.

За яйчнния белтък - ако детенце не е склонно към алергии, Ани, можеш да опиташ да й дадеш след 10-ия месец (тогава преминават на т.нар. преходна храна - демек човешка). Това за нас не важи, защото Софи е склонна и с алергените ще чакаме. Хубавото при нас е, че алергията е само към нещо от кр. мляко, ама не знам точно какво, а не ми се дават в момента 90 лв за кръвен тест. Като не яде мляко е ОК, така че... караме на ХА формулата до 1 год. Е, ама на, от сирене нищо й няма (краве), та вече и аз не знам какъв й е проблема.

Целувки на цялата дружина от нас!



Тема Re: Честит мини рожден ден на Яничка на Туту! [re: Slanchezara]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано08.02.05 11:44



Мерси, мерси за хубавите пожелания!Надявам се Яничка да се поправи скоро за спането...
Ние ядем по 170 грама пюре + десерт кисело млекце или плодове, общо около 200гр!
Хайде затварям компа. Доскоро и да се топлите в тези студове... Тук е над 10 градуса, Яничка отива с баба си на разходка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.