Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: много оффнови [re: мeчo пyx]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано09.02.05 10:23



ХаХАааа
Ей ,момичета така ме разсмяхте тази сутрин.
Слънчо,пускай снимка и на твойта кукла,че да видим колко голяма е станала.




Тема Re: Честит мини рожден ден на Яничка на Туту!нови [re: nad_tab]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано09.02.05 10:44



Ами... какво да ти кажа. Възможни алергени от храната която ядете (ние също ги ядем, обаче): грах, зелен фасул и банан (последния съдържа доста хистамин (май така се казваше), а доколкото знам това е веществото, предизвикващо обривите.
За Тео бебе една приятелка ми каза, че често предизвиквал алергии (нейния младеж е с много алергии), ама има много мами, които са доволни от него. Аз пера с Максима Сано и съм супер доволна, пере супер и е доста икономичен според мен.
Значи за миене на Мустела има специално за миене, но е 17 лв. Аз крема за 26 го купих и съм много доволна от него, дават му на листовката, че стига за около 4 седмици мазане сутрин и вечер, ама аз като мажа през ден (педиатърката така каза) ще ми стине сигурни за 3-4 месеца. Една мама от градинката е също много доволна от него.Аз я мия с душ гелчето на Клоран и засега не смятам да го сменям.
А иначе за протокола, бебе може да отключи алергия дори когато е само на кърма, майката в този случай трябва да спре храната, от която се обрива.
М/у другото, Елоком-а не е лосион, то е маз. След 3-тото намазване нямаше почти нищо, а мустелата го доизчисти. А иначе, аз забелязах, че ако през деня й е било голо крачето (при нас е само на прасеца) е по-силно изразено. Затова я държа вече вкъщи с ританки и панталонче, слагам и чорапки в/у ританките (темп. е 21-22 градуса) и положението значително се подобрява. Поне последното не иска никакви инвестиции, ако искаш го пробвай
Целувки на Али и бързо да се оправя
А иначе и на моята всичко й давам, все пак и тя е човек, само ми рови в чинията и на мен ми става жал, макар да знам, че не трябва, някак си не мога да лиша от ядене собственото си дете. (е, не бях очаровеана като на Коледа нападна 1 буркан с Нутела, умрях от страх, ама нищо й нямаше, Слава Богу)



Тема Re: Честит мини рожден ден на Яничка на Туту!нови [re: Slanchezara]  
Автор nad_tab (Надя)
Публикувано09.02.05 10:52



Мажа я с Ексипиал, не с Елком, Елкома не ни помогна, а знам че е по-специален и не трябва да се прекалява... Ексипиала е лосион за атопична кожа, на принципа на Мустелата... ако не помогне, че вече съм го взела, ще пробвам и Мустела. Иначе и аз по-принцип я къпя с гелчето на Клоран, а след това я мажа с масажния им лосион.
Ще сменя праха и ще спра бананите, дано да помогне....




Тема Re: много оффнови [re: annivo]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано09.02.05 10:55



виж горното мнение
Там я поместих за проба



Тема Re: много оффнови [re: Slanchezara]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано09.02.05 11:17



Сладурана пораснала
Така де-стига вече с тези бебешорски снимки






Тема Re: Честит мини рожден ден на Яничка на Туту!нови [re: nad_tab]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано09.02.05 11:21



Аз също бях доволна от Сано максима. Е, имаме следи от петната от пюре, в което е имало моркови Но иначе е наистина много икономичен. Аз последно взех бебешкия на Amway- няма никаква миризма (в сравнение Сано максима оставаше аромат), но въпреки, че уж го водят абсолютно екологично чист, не смея да ти го препоръчам- ползвала съм го една 4-5 пъти досега.






Тема Re: много оффнови [re: мeчo пyx]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано09.02.05 11:43



това е линк-а, ако искаш ми смени снимката и първата страница
http://free.hit.bg/slanchezara/sofi_koleda.jpg
Целувки на Нели и на теб



Тема Честит рожден ден на Алекс на Холи!нови [re: мeчo пyx]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано09.02.05 11:47



Да е жив и здрав малкия хубавец, да носи само хубави емоции на мама и тати, да слушка, да папка и да оставя на мама повече време да спинка и да седи в нашето си клубче!



Тема Re: за снимкитенови [re: Slanchezara]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано09.02.05 12:29



По въпроса за смяната на снимките:
Всеки постинг може да бъде редактиам само определено време от автора му, след това това право имат само модераторите.
За да се променят снимките на Нели преди да е пусната нова тема, аз правя така. Винаги снимката, която искам да се покаже има един и същи адрес и едно и също име. Тоест , ако старата снимка е примерно
http://plamen.freeshell.org/diana/images/sofi.jpg
то новата трябва да има точно същия адрес, за да се получи номерът с автоматичното подновяването. С една малка забележка-трябва да се вземе предвид прпорцията на снимката. Сега ще дам еди пример със снимката на Ани.
Старата снимка беше :

и имаше тогава адрес http://nelichka.hit.bg/anito2.jpg
Исках да й я подменя с тази :
,
но както забелязвате старата снимка е правоъгълна, а новата е по-скоро квадратна и като я качих, във файла се получи следната снимка:

ЗАтова преработих пак снимката и я направих със същите размера както старата-така се получи сегашната снимка на Ани:

Слънце, в твоя случай, ако искаш или трябва да качиш там, където е старата снимка, новата със същото име, или да изчакаме нова тема и там вече да постнем снимката ти от hit.bg и вече ти да можеш да си я сменяш, когато си поискаш сама.
Нямам идея дали успях да го обясня като хората






Тема Re: Честит рожден ден на Алекс на Холи! [re: Slanchezara]  
Автор Xoли (щастлива)
Публикувано09.02.05 12:44



Благодаря, Слънце Нали знаеш - да ти се връща тъпкано
Като се зачетох за тия кожни проблеми, кой знае какво ще излезе и при нас Аз съм с атопичен дерматит от ученическа възраст, та явно детенцето ми е наследило моята кожа Даде ми ценен съвет с тези банани - ще взема и аз да ги спра, защото обривът на крачето се получи два дни след като започнах да давам суров банан , ама уж четох, че бебетата леко го приемали като плод... А първият обрив - отстрани на хълбока - пък се получи на втория ден като започнах да въвеждам пуешкото. За него обаче знам, че не предизвиква алергии, възможно ли е все пак.....?!?!
И аз мажа с Ексипиал от два дни, ама засега обривът си стои....... Знам, че тия неща трудно минават, а така ми се иска мънечко по-скоро да се оправи....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.