Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Технически въпрос-миене на дупе?  
Автор Lichinka ()
Публикувано06.02.05 17:14



Здравейте,
досега миех дупето на бебо при смяна на памперса като го държах с една ръка над мивката, а с другата сапунисвах и плакнех. Добре, ама взе, че много ми натежа напоследък, а и много мърда и ме е страх да не го изпусна. Ясно е, че не може да се продължава така, но не мога да измисля как да става работата. Споделете опит, моля ви!
Благодаря!





Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: Lichinka]  
Автор Adelle (на Борис)
Публикувано06.02.05 17:21



Здрасти, ами аз го миех Бобко по описания от теб начин, докато стана на 3-4 месеца. След това ми натежа и се принудих да го мия над един голям леген - не ми беше много по вкуса, но не се сетих за друг начин. Откакто стои изправен, го мия с ръчния душ.



Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: Lichinka]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано06.02.05 17:21



Ако е от нормалните мивки в банята, просто го сложи да коленичи в мивката и мий.
Ако е от големите циментови бг мивки с плочки: сложи един леген вътре, и бебо в легена по колене.

Друг вариант - само леген да коленичи в него, а ти си напълни едно канче топла вода и поливай.

ПП И аз така миех моята. Някак си не можах да свикна с мокрите кърпи вкъщи (при наличието на вода).



Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: oтвopeнa]  
Автор anaili (samoten)
Публикувано06.02.05 17:29



Друг вариант слагаш стол и стъпваш с левия крак на него. Тка коляното ти ще е фопълнителна опора



Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: Lichinka]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано06.02.05 17:52



И аз така миех Деничка! Наистина почва да тежи ама някак си издържах и като поотрасна започнах да я слагам леко да стъпва в мивката и бързо миех дупето! А сега вече стабилно си стои права в мивката и аз си я мия най-спокойно. Аз я мия в мивката в кухнята, че ми е по-удобна и също го правя при всяка смяна на памперса, но със сапун само когато е наакана а в другите случаи само изплаквам с водичка! А и да те успокоя, че то постепенно се свиква с тежестта на детето а и заякваш!


Деница 5.12.2003г.


Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: Lichinka]  
Автор ROSl ()
Публикувано06.02.05 18:09



Аз и до сега мия на Жики (1.5г.)дупето на мивката. Иначе го къпем във ваната с подвижния душ.


Живко-18.09.03.
Божидар-22.01.05.


Тема виждате ли това ,което и аз ?нови [re: Lichinka]  
Автор ROSl ()
Публикувано06.02.05 18:16



темата на Lichinka - видяно - 0 , мнения - 5 ???????


Живко-18.09.03.
Божидар-22.01.05.


Тема Re: виждате ли това ,което и аз ?нови [re: ROSl]  
Автор bez_men (мама на Искрен)
Публикувано06.02.05 18:34



Мда !





Тема Re: виждате ли това ,което и аз ?нови [re: ROSl]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано06.02.05 19:10




Нали работят нещо по дир-а, може да има бъгчета



Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: Lichinka]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано06.02.05 21:33



Добре де, не може ли понякога дупето да се минава само с мокри кърпички? Имам спомени, че една позната така правеше, а вечер къпеха бебето изцяло.


Seen it all, done it all, can't remember most of it.

Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: geminarius]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано06.02.05 22:17



ами да...аз така правя (денем с мокри кърпички, а вечер го къпем), пък нека ме обвинят, че не съм грижовна майка
бебето ми досега не е имало подсечено дупе (изключвам тогава, когато го взех от болницата с червена дупара)



Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: Aurora]  
Автор geminarius (скомина)
Публикувано06.02.05 22:27



Ми... то и аз така се бях приготвила да правя , ама като гледам и сапунисване има след всяко миене... пък на мен ми се вижда множко - по няколко пъти на ден да ползвам сапун.
То така не се ли получава отлична предпоставка за суха и проблемна кожа?
Първите седмици след раждането дори миене само с намокрена платнена пелена ми се струва достатъчна... ама де да знам?


Bacteria is the only culture some people have.

Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: geminarius]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано06.02.05 22:53



на мен ми се вижда излишна хамалогия и за мен, и за бебето :) и иначе дупето му е чисто и розовко бих го правила, естествено, ако имаше алергии от мокрите кърпички и такива неща...но иначе не виждам смисъл :)
освен това Ники е такъв шишко, минал е вече 6 кг, а аз свалям с такава скорост, че минавам към дружеството на слаботелесните и съвсем ми тежи
аз съм на мнение, че всяка майка трябва да се грижи за детето си както намери за добре - да е лесно и за нея все пак :) да видиш как скочиха разни баби и познати като разбраха, че Ники се къпе с татко му под душа...аууу, ама как така?! ми то трябва корито...ама що корито? - и те не знаят, ама нА, да се дудне нещо



Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: Aurora]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано06.02.05 22:57



И аз карам на кърпички. Не за тежеста, а защото от прекаленото мокрене кожата й се възпалява. Къпем през вечер, а когато не е деня за къпане, вечер мия дупето на мивката.
Преди бях голям противник на мокрите кърпички, признавах само миене, но след първите 2 месеца /дупето й през цялото време беше зачервено/, започнах с кърпичките и сега е здраво и чисто вече 4 месеца. Имаше само едно изключение, възпали се от едни памперси, но бързо се оправи.



Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: nikol78]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано06.02.05 23:29



И аз съм привържениек на кърпичките. И то ги ползвам само, когато е наакана. Имаче при обикновената смяна на памперсите,мммм нищо. Ужас сигурно ще ме линчуват.. Сега вече, като по-голяма. Иначе, когато се роди, преди слагането на новия памперс миех само с водичка дупето. Но беше август, Т над 28 градуса. Ми то му се запарваше всичко на бебето.

Я, от кога минахте къпане през вечер. Щото аз още си практикувам всяка вечер. Та, нямам много угризения, че не мия дупето...



Тема Re: виждате ли това ,което и аз ?нови [re: ROSl]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано06.02.05 23:30



Мда...
и аз го съзрях....

ех тези бъгове...



Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано06.02.05 23:52



Ами от втория месец още. Попрочетох някои неща и реших, че оптималния вариант е къпане през ден, само с течен препарат, не знам гел ли се води, нещо от рода, за да не се изсушава кожата. Във всичките ми книги пише, че не е нужно къпане всеки ден на новородено. Като цяло причините са, за да не се отстранява естествената мазнина на бебешката кожа, която е най-голямата й защита от изсушаване и не може да бъде заменена и от най-скъпата бебешка козметика. Освен това бебето не се поти като възрастните и не е необходимо такова къпане. После като започне да се въргаля по площадките, къпането ще е всеки ден
Някои майки казват, че бебето спи по-добре след баня, но при София разлика няма - спи като пън и в двата случая



Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: Aurora]  
Автор Lichinka ()
Публикувано07.02.05 00:22



Ами супер, щом може само с мокри кърпички. А с тях го бърша, когато е само напишкан памперсът, но това се случва не по-често от 1 път на два дена, голямо акане пада. Има и друго, на което не мога да измисля хитър начин да противодействам - пишкането при смяна на памперса! Най-обича да го прави току що измит и подсушен. Обикновено се олива от главата до петите, а и мен не пропуска да понамокри! Вие какво правите, за да намалите "щетите" в тези случаи?





Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: Lichinka]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано07.02.05 00:43



Няма спасение, но с времето ще свикнеш и ще ставаш все по-бърза Като усетиш какво ще става и хоп, бързо връщаш пампата и държиш с ръка и броиш до десет



Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: Lichinka]  
Автор Tina (Valentin)
Публикувано07.02.05 06:16



Az na moq sinkovec mu byrsha dupeto s mokri kyrpichki ot kakto se e rodil, sega e na 2 g. Ako se e poomazal povechko go miq sys sapyn techen i voda na chuchura na dusha, zashtoto nqmame malko dushche. Izvestno vreme go mieh po-chesto nacheshmata, kato beshe malyk, ama i na men mnogo mi nateja, a rycete me bolqt, ta si ostanahme na varianta - mokri kyrpichki sled akane i kypane vsqka vecher. Nie vse oshte si se kypem vecher, rqdko propuskame, ako hodim na gosti naprier i e stanalo mnogo kysno, kato se priberem, no kosata ne q kypq vseki den, samo ako e poten,m inache 2 pyti sedmichno. Prez vecher sys sapun techen bebeshki sapunisvam cqloto tqlo, prez vecher samo ot krysta nadolu.
A za pishkaneto pri smqna na pampersa ami na men mi se sluchi 3-4 pyti , dokato beshe mnogo malyk, ama toi samo men polq, hitrushata, toi si beshe suh. Nauchih se da poznavam koga shte pishka - pishkata nabybva, ta slagah otnovo pampersa i izchakvah malko. Sluchvalo se e i vednaga sled banq da se olee celiq i pak pod chuchura sys sapun...
Taka sa te momchencata, ama pone mojesh da se nauchish da poznavash po pishkata koga shte se izpishka, vidimo e...
Kysmet i bydete zdravi!



Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: Lichinka]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано07.02.05 09:20



Прави са майчетата, че всеки си гледа детето както прецени и по най-добрия за него начин. Аз избрах миенето защото ми е много удобно. Мивката ми е на една крачка от масата за преобличане на бебка и самата мивка е висока и удобна за миене на бебе. Даже в началото вечер я къпехме там. А и да уточня, че със сапун мия само веднъж на ден когато се е наакала, през останалото време само изплаквам с водичка, иначе действително не е полезно на всяко миене да се ползва сапуна. Зачервено дупе е имала три пъти когато й растяха зъбки. Ние вечер я къпеме през ден, през два. Лятото я къпехме всяка вечер а като беше мъничка всяка вечер докато навърши 5 м. Мокри кърпички съм ползвала навън или когато нямаме вода и съм нямала проблем и с тях!
Поздрави!


Деница 5.12.2003г.


Тема Re: Технически въпрос-миене на дупе?нови [re: nikol78]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано07.02.05 09:35



абе, така е... обаче пък някъде четох, че банята подобрявала кръвообръщението... а де?
А иначе аз също я къпя с гел за баня, но купен от аптеката (за бебчовци и дечковци), а не стандартната бебешка козметика. Нея ще я ползвам, когато стане достатъчно по-голяма. Ми, с много нежна кожа сме... мома, какво да се прави..






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.