Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Успокоих,.....за сега.....нови  
Автор miroslava (нов човек)
Публикувано29.01.05 16:26



Тази седмица беше дълга, много дълга......Проблеми в работата, ревизии, проверки, клиенти....абе най-трудно е да работиш с хора.....
Но добре, че беше работата иначе щях да се побъркам....при последния преглед лекарката, която ме следи, изказа мнение, че в мозъка на бебето има....кистички..........
Мили мами, изживях кошмарни 12 дни, запазих си първия свободен час за Димитрова и първия свободен час за Мазнейкова.....Броях всеки час, всяка минута....Бях решила, че не си струва да ходя при друг специалист освен при тях двете, защото просто никой друг не може да ме успокои....
Слава Богу, всичко с бебето се оказа нормално, има си всичко и си отговаря на седмиците....На 26-ти бях при Димитрова, 40 минути разглежда бебето, и каза че всичко е ОК....Направихме си запис на видеокасета, супер е....Бебето беше застанало така, че не се видя със сигурност какво е, но Димитрова каза, че най-вероятно е момиченце, защото " ерекция не се вижда"....
На другия ден дадох кръв за БХС в МА, резултатите ще са готови другата седмица.....
Преди прегледа при Димитрова бях готова за най-лошото, след това ми се искаше да прегърна целия свят.....
Така или иначе си бях записала час при Мазнейкова, реших да отида, за да се успокоя окончателно.....И така днес, след 30 минути разриване на колата от падналия сняг и 30 минути пропътуване на 3-те километра от нас до кабинета й се дотътрихме до там.....Както винаги имаше 2-ма души със записани часове и 10 без час....Влязохме пети ( водех си и мъжа ми, както при Димитрова, така и при Мазнейкова)....И тя каза, че всичко е наред, бебето се беше обърнало свойски и се видя със сигурност, че е момиченце ( както си знаех от самото начало)....
Мили мами, съветвам ви да не се доверявате на всеки лекар, който има в кабинета си ултразвуков апарат и е решил че ще прави преглед на фетална морфология....Един лекар не може да е специалист по всичко, не знам защо постоянно се опитват....Струва си човек да даде малко повече пари, но да си купи спокойствие и увереност с тях ( прегледа при Димитрова струваше 40 лева, при Мазнейкова 45)....
А бебето така ме подритва от няколко дена, горкото сигурно и то се беше шашнало....
Целувам ви!
Мира



Тема Re: Успокоих,.....за сега.....нови [re: miroslava]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано29.01.05 16:32



Ох, Мира! Изживяла си ужасни дни на съмнения - трябваше сама да се вслушаш в съветите, които даваш най-долу! Коя е тази лекарка, да не е нашата?
Както и да е - то ако не беше това, щеше да е друго - човек в притесненията си все ще намери за какво да се хване. Пожелавам ти да нямаш повече поводи за притеснения и да се наслаждаваш пълно на състоянието си!



Тема Re: Успокоих,.....за сега.....нови [re: miroslava]  
Автор eleksir ((Маня))
Публикувано29.01.05 16:35



Миличката...
Много се радвам, че всичко е минало нормално и Мазнейкова те е успокоила. Изобщо, тази лекарка, която изказва "компетентни" мнения с УЗИ от 63-та що не и теглиш една...!.
Важното е, че с бебка всичко е наред!
Сега се успокой и си почивай повече, че с тези ужасии, които си изживяла, сигурно и бебето се ядосва.

Успех.



Тема Re: Успокоих,.....за сега.....нови [re: queenmabb]  
Автор miroslava (нов човек)
Публикувано29.01.05 16:35



Андреева, в клиниката на Щерев....Не знам какво да кажа...Най-гадното беше , че както си лежах на магарето и тя ми каза, с равен тон, "Между другото, като ходиш при Димитрова й кажи да види дали бебето няма кисти в мозъка", а след това отказа да ми напише заключението си на направлението....абе не беше във форма жената....Аз й казах, че държа да опише какво е видяла, тя каза, че това означавало диагноза.....Е написа го в крайна сметка......



Тема Re: Успокоих,.....за сега.....нови [re: eleksir]  
Автор miroslava (нов човек)
Публикувано29.01.05 16:37



Ами така ще направя....Аз я харесвам тази лекарка, тя ми овладя кървенето в 9-та седмица, ама....какво да направя като сега имам едноооо голямо едно на ум.....



Тема Re: Успокоих,.....за сега.....нови [re: miroslava]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано29.01.05 16:38



Браво, че всичко е наред с бебчо! Сега се успокой и се наслаждавай на оставащата част от бременеенето и на ритничетата на бебка! А можеш ли да ми кажеш в коя седмица е хубаво да се направи тази фетална морфология? Аз с първата бременност не съм си правила никакви по-специални изследвания ама сега може и да ги направя!


Деница 5.12.2003г.


Тема Re: Успокоих,.....за сега.....нови [re: irka]  
Автор miroslava (нов човек)
Публикувано29.01.05 16:40



Ами аз я направих в края на 16-та....Но е рано за добър оглед на сърцето, иначе другите неща се видяха!



Тема Re: Успокоих,.....за сега.....нови [re: miroslava]  
Автор eleksir ((Маня))
Публикувано29.01.05 16:41



Хич и не и обръщай повече никакво внимание и спирай веднага да я харесваш, че очевидно не заслужава



Тема Re: Успокоих,.....за сега.....нови [re: eleksir]  
Автор miroslava (нов човек)
Публикувано29.01.05 16:42



Ще се върна при старата ми лекарка там.



Тема Re: Успокоих,.....за сега..... [re: irka]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано29.01.05 16:45



При първата ми бременност моят лекар, който в началото явно беше доста скептичен относно нейното бъдещо протичане, все се застраховаше, че рано е да се каже дали всичко е наред. Точно в 16 седмица бях, когато след супер подробен оглед, той благоволи да ми честити, че съм бременна (!) и каза, че всичко е наред с бебето - гръбнак, крайници и т.н.
Та сигурно поне около 15-16 седмица се виждат ясно по-важните неща. А най-добре и по-късно сигурно, знам ли....
Мирослава, радвам се за теб, че всичко е приключило благополучно:)))

Be yourself
no matter
what
they say...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.