Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема ясланови  
Автор DarkCat ()
Публикувано28.01.05 13:56



много се чудя защо мами които не работят си дават децата на ясла

Малкия брат ходи от 1 месец. Какво наблюдавам в този един месец - като отида в 17:30 да го взимам в цялата ясла има няколко деца. Учителките казват че децата ги взимат още към 16:00 часа. Той е винаги последен, и се притеснява... Сутрин като го водим е един от първите.... много от децата са с хремища и кашлица, пълни с вируси

Това ме вбесява, значи тези маминки не работят, пращат си болните дечица на ясла, заемат местата които ще са много по-полезни на такива за които работата е въпрос на оцеляване и изобщо....какъв е смисъла да си даваш малкото детенце на ясла а ти да си връткаш задника насам-натам...



Тема Re: ясланови [re: DarkCat]  
Автор new* (непозната)
Публикувано28.01.05 14:01



Незнам какъв е смисъла, но се вбесявам от факта, че си пращат децата болни на ясла. И защо не ги връщат оттам, когато има сополиво дете, примерно? Това е омагьосан кръг. Пращаш си детето на ясла и след 1-2 седмици е болно - заразено от друго. Моето пък, заразява още 2-3 докато си седне в къщи. И така... Не е хич оправдателно това, че нямало на кой да го оставят и видиш ли - в яслата. Педиатъра да дава болничен на майката или бащата, заедно с този на детето.



Тема Re: ясланови [re: DarkCat]  
Автор tinta (мама)
Публикувано28.01.05 14:07



нищо чудно аз обаче си мислех че само при нас е така, защото живеем в ст. град и веднъж мъж ми не можеше да го вземе и аз докат осе предвижа от центъра и пристигнах разбирас е последна, като го видях самичък и не издържах и се разплаках, казах им че съм направила всичко възможно но не съм могла да пристигна по рано, пък те лелките ми обясниха да несъм се притеснявала защото района е такъв че майките са студентки и приключвали по рано и затова си вземали децата рано, а на практика ние нямаме възможност и винаги го вземаме след 17.30 преди това не му се е случвало, много ми е жал ама какво да направ, например и оня ден когато заваля снега тръгнах си навреме в 17 часа и като попаднах в задръстване и пристигнах във 18.40 в яслите, естествено моя син пак от последните, тя нали неговата мама работи и не може да се придвижи, естествено пак се разревах, това обаче не помага, на мен да не би да ми се иска детето ми да е последно

второто наистина ги водят болни, сополиви кашлящи и им носят и сиропите, но катоняма кой да ги върне, няма да спрат, аз въпреки че ходя на работа винаги съм си оставала като се наложи когато детето е болно, аз самата не бих била спокойна да го пратя болно, но всеки сам си преценява

така че ДарКат, не е само при вас така, поне ме успокои че пък не сме единствените в чиято ясла си прибират децата съвсем рано



Тема Re: ясланови [re: tinta]  
Автор DarkCat ()
Публикувано28.01.05 14:10



за район Студентски го разбирам - ок, лекциите свършват рано, а и да не свършат можеш да си тръгнеш

но къде по фирмите майката може да си тръгне към 15 - 15:30 .....
и сам да работиш, т.е. сам да си си шеф, има някакво общоприето работно време и поне до 17 трябва да си в офиса



Тема Re: ясланови [re: tinta]  
Автор new* (непозната)
Публикувано28.01.05 14:13



А колко голямо е детето ти? Каква е минималната граница за ясла?
И доволни ли сте?



Тема Re: ясланови [re: DarkCat]  
Автор tinta (мама)
Публикувано28.01.05 14:13



така е, но какво да се прави, гадно е за децата че са все от последните, например вчера сутрин тоши не ми даваше да го обувам и нещо му се бях ядосала че закъснявахме и ей така ми дойде на устата и му викам слушай че последен ще те вземем, лелеееееее и той акто ревна, аз кат осе осъзнах какво съм му казала и ме втресе, защото ние все последен го взимаме и още едно момиченце остават заедно, а пък той не винаги е чак толкоз непослушен за да е последен,
та мъжа ми после ми чете конско да не съм си позволявала така да го заплашвам защото това не зависи отнего дали слуша или не



Тема Re: ясланови [re: new*]  
Автор tinta (мама)
Публикувано28.01.05 14:16



Ами Тоши започна като беше на 1г и 2 месеца, а пък сега е на 1г 7 мес., доволна съм много ги занимават всеки месец имат куклен театър, учат ги страшен напредък в развитието му, вярно е че изкара един отит и после пи още един антибиотик ама какво да се прави всички от това страдат само се моля да не боледува, та тогава като почна Тоши имаше едно 9 месечно бебе и майката и бащата студенти, та лелката ми разправяше как Тоши хвърлял на бебето играчки в кошарката защото то не било проходило още;)))и той му носел играчки да си играе, ако нямаш избор не се притеснявай и го давай;))))
много е мъка в началото но там децата са сред себеподоббни и така е добре за тях;)))



Тема Re: ясла [re: tinta]  
Автор new* (непозната)
Публикувано28.01.05 14:21



А... аз в момента си седя и гледам дъщеря си сама /с таткото де/, но ни предстои такова чудо и въпреки, че искам предишната си свобода и искам да съм независима, да работя нещо си /как ли ще се намеря работа незнам/, да си уплътнявам времето и т.н.........., сърцето ми се свива, че ще оставя детето си в държавно заведение. Сигурно със всички е така. А и нека проходи и навърши година поне. Хем ме сърби, хем ме боли.
А за развитието и забавленията в яслата съм сигурна.



Тема Re: ясла [re: DarkCat]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано28.01.05 14:29



габа ходи на ясла вече година, но не съм забелязала да приема оставането до късно като нещо отрицателно. не се е случвало много често да е най-най-последна, но няколко пъти съм виждала да събират последните няколко деца от двете яслени групи, за да играят заедно. това по никакъв начин не я е натъжавало. случва се също и да не иска да си тръгне веднага, защото иска още малко да си поиграе, особено пък когато са навън и то при положение, че живеем в къща и взимането от ясла не означава непременно прибиране вътре, а пък си има и кака, с която играе у дома.

всъщност, горното е отговор по-скоро на постинга за детето, което не иска да остава последно в яслата... май ние родителите насаждаме до голяма степен лошото отношение към това да си "последен".

за работата и яслата. ами аз смених работата. преди това бях почти два месеца у дома, но не ми и хремна да спирам габа от ясла. това, че аз съм без работа не е причина да променям нейния режим и социални контакти.

болните и сополивите - в нашата ясла поне са изключение. приемането пък на деца с лекарства е абсолютно забранено. всяка сутрин главната сестра прави face control и не пуска болни. забелязала съм, че проверява и за въшки и помни сериозните заболявания на децата.

аз поне не приемам яслата единствено като място, където по принуда оставяш детето, защото няма друг начин. габа обича да ходи на ясла и когато отсъства, определено й липсва веселбата там.



Тема Re: ясла [re: yanita_]  
Автор DarkCat ()
Публикувано28.01.05 14:42



струва ми се, че остана с грешно впечатление за моето виждане относно яслата

за мен яслата не е място на което единствено по принуда оставям детето си. Това е много важен социален елемент - от една страна детето е в подходяща за него страна, от друга майката има възможност да работи и печели.

Няма какво да се лъжем - в България има толкова много майки за които яслата е единствения начин семейството им да върже двата края. и като такава майка работеща отиде в яслата и и кажат, че няма места, а там седят деца чиито мами се мотат по цял ден.... това е грозно...показва дефект в системата

когато майка си сменя или загуби работата е нормално детето да продължи да ходи на ясла/градина...иначе как ще си намери нова

а късното прибиране е неприятно - като загасят лампите и ги преместят в едно помещение децата седят уплашени на столчетата и се притесняват какво става




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.