Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема За отбиването и чувстватанови  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано27.01.05 11:44



Още не съм на тоя етап... ама почнах да си мисля като как ще стане тая работа с отбиването... защото все повече се пристрастяваме към кърменето и аз и моята Еленка.....
обожавам да я кърмя... а тя обожава да суче........
Забелязвам го особено сега, когато почнах да давам и пюрета и каши... когато не й се услаждат ме гледа с такива очи... и с укор... .. "мамо, защо не ми даваш млекце от тебе... а ме храниш с тези бълвочи....." и чака и тръпне докато не й дам да суче от мен....
Не мога да си представя как ще се разделим с тая идилия... и как ще я отбия някой ден........
аз сега след като я храня с нещо друго, и кърмя после, винаги изцеждам остатъците...
Кога се отбива бебе и се заменят хранения?! Аз й давам пюре или каша, ама винаги докърмвам... и не мога да си представя да не го правя........
Много ми е тъжно и мъчно. Обичам тоя вълшебен контакт с мъничето си..... и тя го обожава..... Как ли ще я караме в бъдещето........
Споделете.....



Тема Re: За отбиването и чувстватанови [re: Collibri]  
Автор mali (отнесена)
Публикувано27.01.05 12:06



Не е зъдлажително да отбиваш, щом иска продължавай да я кърмиш



Тема Re: За отбиването и чувстватанови [re: mali]  
Автор dara (osobena)
Публикувано27.01.05 12:16



Е, хайде сега! Чак пък да не е задължително.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: За отбиването и чувстватанови [re: Collibri]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано27.01.05 12:18



Ох, извинявай, но твоята тема адски ме разсмя:) За мен кърменето беше най-големия кошмар. Толкова се надявах да нямам кърма и да ми се размине....радвам се да видя такава позитивна гледна точка по тоя въпрос, ама нещо невероятно ми се вижда:)
Аз си мечтаех да спра да кърмя. А самото спиране се оказа не по-малко кошмарно от процеса на кърмене, но поне всичко приключи. Само като си спомня за ужасните нощи с болки в гърдите, уреда за мъчение - помпичка на Авент, изцапани подложки, чаршафи и какво ли още не и ми се изправя косата. Не знам как ще се навия да мина втори път през това!

И детето ми изглеждаше супер доволно, като си ядеше другата храна да ти кажа честно:) За мен да не говорим - направо се преродих след "отбиването".

Be yourself
no matter
what
they say...


Тема Re: За отбиването и чувстватанови [re: dara]  
Автор mali (отнесена)
Публикувано27.01.05 12:37



О, напротив!





Тема Re: За отбиването и чувстватанови [re: mali]  
Автор dara (osobena)
Публикувано27.01.05 12:39



Разбира се, може да се кърми и до късния климакс /на кърмения обект/.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: За отбиването и чувстватанови [re: Kapли]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано27.01.05 12:41



Ако опиташ следващия път да не кърмиш по същия начин, а кърмиш на поискване и с никакво изцеждане ще си спестиш и болки в гърдите и изтичаща кърма и т.н. и т.н..... ама пусти му доктори... а и производители на помпи също.....
ако ги нямаше нямаше да има и страданието от кърменето....

казвам го защото минах по твоя път в БГ и по "лесния" начин в Африка с малкия си син. И без упойка и без болка родих и така и кърмих....по примитивните за БГ медици методи



Тема Re: За отбиването и чувстватанови [re: dara]  
Автор mali (отнесена)
Публикувано27.01.05 12:46



Ох, много ме развесели

И без това тук в работата е голяма скука



Тема Re: За отбиването и чувствата [re: [desi]]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано27.01.05 12:48



Деси, аз точно "на поискване" кърмех, но добро от това не видях.

Be yourself
no matter
what
they say...


Тема Re: За отбиването и чувствата [re: [desi]]  
Автор NVN (в очакване)
Публикувано27.01.05 12:48



Разкажи ни, моля те! Току виж сме се понаучили на нещо смислено






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.