Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как топлите млякото?нови  
Автор Devina (мама на Зори)
Публикувано25.01.05 14:58



Здравейте, майчета!
Искам да ви питам, как топлите млякото на бебчо?
Аз до вчера го топлех в нагревател на Авент, но ми писна. Много бавно става А и моята бебка огладнява изведнъж. Събужда се, надува гайдата и няма спиране докато не захапе биберона. Голяма суматоха настава като дойде време за топлене на млякото. Вчера от бързане щях да падна, подхлъзнах се на паркета Та от днес го топля в микровълновата. Друго казва, за по малко от минута е готово Бебето доволно, аз също
Дали има някакъв проблем да го топля така? На кутията (Аптамил1) пише, че не трябва да се топли в микровълнова, понеже може да не е еднакво топло и да изгори бебето, но аз добре го разбърквам.
Благодаря!



Тема Re: Как топлите млякото?нови [re: Devina]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано25.01.05 15:02



Аз лично го приготвям непосредствено преди хранене. Имам кана от бързо нагряващите и за по малко от 5 мин съм готова с храната.



Тема Re: Как топлите млякото?нови [re: SilverElf]  
Автор Devina (мама на Зори)
Публикувано25.01.05 15:07



Сега се сетих Може да топля първо само преварената вода в микровълновата и после да добавя млякото.



Тема Re: Как топлите млякото?нови [re: Devina]  
Автор tinta (мама)
Публикувано25.01.05 15:07



аз преди топлех водата на ел. кана, но после за още по бързо започнах да топля водата в микровълновата, него правя предварително, а непосредствено преди ядене



Тема Re: Как топлите млякото?нови [re: Devina]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано25.01.05 15:15



В микровелето.
200мл. за 30 сек. е идеално на топлина готово за пиене

Бъркаш хубаво и няма проблеми.

Редактирано от Чeтa на 25.01.05 15:17.



Тема Re: Как топлите млякото?нови [re: Devina]  
Автор He He (mama na mene)
Публикувано25.01.05 15:15



Аз правех точно така.





Тема Re: Как топлите млякото?нови [re: Devina]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано25.01.05 15:22



Аз винаги го топлех в микровълновата. И не само него, но и приготвях много неща на нея. Преди време бях прочела, че микровълновите са опасни, но тогава всички роднини ме гледаха като полезно изкопаемо и си мислеха, че съвсем съм се побъркала от седенето в къщи. Даже бях пускала тема тук в клуба по тоя повод (вредни ли са). Както и да е, след време се поуспокоих и бах забравила тези мои притеснения. До днес....
Тази сутрин като се "похвалих" на майка ми, че за по-бързо правя макароните на Моника в микровълновата, тя ми каза, че...."те май са....малко опасни микровълновите". Ха!, да му се невиди, и тя ли е "изкукала" или на мен ми се причува?:) Едни колега на баща ми с жена си си изхвърлили микровълновата (т.е продали я за без пари) защото това готвене било вредно, а те живеят здравословно.
Пуснах набързо едно търсене по темата в гугъл, но тоя път на български щото на английски ме заливат с материали за опасностите, а аз по-добре разбирам български. И ето първия материал (от 2002):


Открити са канцерогенни агенти в гозби, приготвени в микровълнови печки
При приготвянето на някои ястия на микровълнов огън се образуват ракопричиняващи субстанции. Информацията идва в подкрепа на всички досегашни изследвания върху ефектите от микровълновата обработка на храните, в резултат от които учените неведнъж потвърждава появата на канцерогенни агенти, като най-често споменаваният от тях е acrylamide. В данните, публикувани за ново изследване, проведено от учени от университета в Стокхолм (Швеция) с помощта на Британската агенция по стандартизация на храните се твърди същото. Най-високите концентрации на канцероагента acrylamide са открити в блюдата, съдържащи картофи след приготовление на микровълнов огън. Според д-р Маргарета Торнквист, на този етап специалистите смятат, че най-безопасна е варената храна, доколкото 100-те градуса по Целзии могат да бъдат гаранция за това.


Дано поне притоплянето да е по-безопасно...защото е наистина много удобно.
Но както всяко нещо и това си има цена.


Monika 11.12.2001


Тема Re: Как топлите млякото?нови [re: Devina]  
Автор SveGab (мама на Габче)
Публикувано25.01.05 16:58



Аз винаги така съм правила - първо водата за около 20-30 сек., после добавям млякото и разбърквам... А дали е вредно незнам, ама то кое ли вече не е вредно.


Габи - 21.10.2002 г.

Тема Re: Как топлите млякото?нови [re: bejb]  
Автор Devina (мама на Зори)
Публикувано25.01.05 17:02



Аз също съм чувала, че микровълните са вредни, но не вярвах или поне така ми се искаше и не мислех много за това. Но сега пак ме зачовърка....



Тема Re: Как топлите млякото?нови [re: Devina]  
Автор solecito (вярвам)
Публикувано25.01.05 17:32



Az ne izpolzvam mikrovulnova za nisto, zatova i niamame v kusti.
Za nostnoto hranene imam termus s topla prevarena voda i kogato i da se subydi bebo imam topla voda pod ruka, slagam mliakoto i gotovo.
Tseluvki ot nas.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.