Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема А майките имат ли право на отпуск ?нови  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано23.01.05 20:44



Този уикенд беше един от онези исторически уикенди, когато като преодолееш усещането, че си попаднал във филм на ужасите, всъщност разбираш, че това си е чиста комедия !
Дали има беля на този свят, която Денис да не направи тези два дни - не, няма такава! Дали има миг в който Ерик спря да циври - не, нямаше
Извън това - в мига в който нахраним единия, се оказва, че другият се е наакал. Докато го сменя и той иска вече да яде. Едното заспа, другото почна да врещи. Първото се събужда с индиански боен вик. Вторто отива при първото и започва да му дърпа крака прз решетките на леглото. Събуденото почва да издава грухтящи звуци едновременно означаващи рев и смях. До мига в който дърпащият не решава за по-качествено да го хване и за косата. Аз почвам да викам в резултат на което вече и двамата реват в захлас.
Сядам да прочета нещо - идва големият и почва да ме тегли за ръката, иска видео. Аз отказвам. Изгубвам го за секунди от взора си. След секунди до мен е натрупана камара с видео касети. От видеото стърчи на криво още една, пострадала от опит да бъде напъхана явно...
Малкото се слага на гърнето, чува се пукот в кухнята. Денис е разлял каната с вода. Наводнение. Опитвайки се да го догоня чак сега виждам, че целияат му ръкав е намазан с порядъчно количество мармалад. От онази кифла, с която закуси и чиито парченца все още настъпвам на всяка втора крачка из апартамента. На килима също има мармалад. Стои добре между петната от пилешката супа, която снощи Денис с две шепи мяташе по килима.
Ерик иска да яде бисквита. Давам му. Налапва голямо парче, уплашена го вадя от устата му. Това го докарва до амок. Давам му нова цяла бисквита. Дивана е омазан с бисквити.
Следобяда в химеричният промеждутък от половин час, когато и двамата бяхме успели да ги сложим да спят/надежди-говежди/, решихме да гледаме филм/на куково лято/. Това беше в 3 часа. Преди двайсет минути го догледахме...Като от три досега филма се прекъсва може би 26 пъти. Да не си помислите, че са спали през това време ?!? Не...... Спаха половин час.
В момента в който си мислехме, че повече няма какво да се случи, че всичко възможно се е случило, Денис, който междувремнно се беше намърдал в проходилката на Ерик и със страшен грохот се беше устремил към масата, мъжът ми подрипна от стола, за да го хване при което се изръси с гръм и трясък на пода....
След секундно мълчание всички избухнахме в леко налудничав смях....
Преди малко Денис отново дърпаше баща си бог знае за какво. Бащата каза - няма ме. Умрял съм.
В този миг се зачудих - дали има някаква възможност аз да изляза в отпуск от майчинство ???
Как мислите ?



Тема Re: А майките имат ли право на отпуск ?нови [re: dodo_dodo]  
Автор Devina (мама на Зори)
Публикувано23.01.05 20:56



Хахаха.....
Това с падането от стола ме разби...
Ох, още не мога да спра да се смея...



Тема Re: А майките имат ли право на отпуск ?нови [re: dodo_dodo]  
Автор bez_men (мама на Искрен)
Публикувано23.01.05 20:57



Картинката ми е позната, с тази разлика че при мен "терминатора" е само един! Дори и в момента е наказан заради последната си изцепка, рисуване по плочките.
Да ти кажа и аз се чудя дали няма начин да изляза в отпуск ... поне за ден !?

P.P. Иначе здраво ме развесели с историята !







Тема Re: А майките имат ли право на отпуск ?нови [re: dodo_dodo]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано23.01.05 21:17




Защо ли ми е толкова познато...
Обикновено в такива дни, като чуя поредното "Мамоооо" отговарям с "Няма я - пенсионира се".



Тема Re: А майките имат ли право на отпуск ?нови [re: dodo_dodo]  
Автор Adelle (на Борис)
Публикувано23.01.05 21:18



Ех, как ме развълнува... И аз днес ревах на почивки, макар и само с една беснотия вкъщи - та представям си какво ти е...

А, към 7 вечерта, след като малкото човече се тръшкаше за поредния предмет с опасно малък размер, който да грабне, да напъха веднага в устата си и да хукне да търчи, на печката почти загаряше кус-куса и счупих чашата с недопитото си сутрешно кафе - та точно тогава и аз попитах мъжа ми (който между другото лежи 4ти ден болен от оня вирус с повръщането и си умирам от страх за детето ) дали мога да изляза нанякъде да се разходя... Обаче тц - никакъв отпуск не ми се полагал.



Тема Re: А майките имат ли право на отпуск ?нови [re: dodo_dodo]  
Автор GoldenEyeful (just mom)
Публикувано23.01.05 21:53



Ами.....май не! Това си ти отстрани, или поне част от теб, това което не разбираш от своята същност. Ежедневие. Но иначе е сладко, нали?! Е, това и нас ни чака!



Тема Re: А майките имат ли право на отпуск ?нови [re: dodo_dodo]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано23.01.05 22:15



Додо като ти чета постинга ми става хем смешно, хем страшно!
Дали и мен ме чака такова нещо с две деца живот и здраве с разлика от 1г. 8м.?! Ами аз ще откача нацяло!


Деница 5.12.2003г.


Тема Re: А майките имат ли право на отпуск ?нови [re: dodo_dodo]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано23.01.05 22:21



Додо бе, нали като остареем ще се наспим и ще си почиваме, защо ти е сега отпуска
Иначе този филм го гледам и у нас всеки ден, само дето актьорите са други. Едно към едно със ставането, с дърпането, с касетите, с омазаните дупета и ръкави, с разливането по мокета, с мрънкането и ревовете.
Тая сутрин, единствената сутрин в коята може да спим малко по до късно, защото мъжа ми е от по-късно на работа, а не от 6 като друг ден, те цъфнаха в 7ч. Малката реве та се къса, май и никне първо зъбче, щото тя иначе не реве, аз се опитвам да я кърмя, Диана се е настанила и си играе със все нейни бебета върху краката ми, изведнъж се изтъркули от спалнята и си удари главата в креватчето на бебето. Почна едно цвърчене, малката пък само това чакаше, да почне още по-силно да реве. Мъжа ми се прави че още спи, той милия и без това има толкова малко време за спане, вече може да спи при всякакви бойни условия, гледам го и си мисля, сигурно с нетърпение чака да тръгне за работа, че поне от ревове да си почине и си казах ех, ако можеше сега аз да тръгвам за работа.



Тема Re: А майките имат ли право на отпуск ? [re: dodo_dodo]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано23.01.05 22:30



Рева и чета, ще събудя Мария от смях... А, ако намериш начин за отпуската, свиркай да се ометем нанякъде.



Тема Re: А майките имат ли право на отпуск ? [re: dodo_dodo]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано23.01.05 22:33



ама и ти хич не си за завиждане,моята е сравнително скромна в белите,най-голямата и е надраскването на дивана и пълнене на фризер с кукли,ноя-я-я да отвори уста ,знаеш ли какво е няма спирка,нон стоп братче вечер съм блъскана блъскана няма ти казвам ,да са ни живи и здрави

Вики-9 04 2002г.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.