Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:06 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Приятна спаначена супичканови  
Автор actinia (momiche)
Публикувано20.01.05 12:39



Здравейте:-) Това е една много приятна (по мое мнение) спаначена супа. Надявам се да ви хареса
Разтапяте в тенджерата 1 с.л. маргарин, добавяте около 300-400 гр спанак и бъркате около 5 мин. После добавяте 1 с.л. брашно и б=пак бъркате няколко минути. След това добавяте 1/2 литър прясно мляко и 1/2 литръ вода. Слагате 2 кубчета пилешки бульон и оставяте да ври на слаб огън около 10 мин.
После пасирате получената супа и става мнооооого вкусно. На мен поне ми харесва..Мисля че супата е подходяша и поотрасналите бебоци:-)
И споделете дали ви е харесала, ако някой я направи



Тема Re: Приятна спаначена супичканови [re: actinia]  
Автор SveGab (мама на Габче)
Публикувано20.01.05 13:41



Аз, много обичам спанак и съответно супа от спанак. Правя я обаче по друг начин, ама ще опитам и този. Навремето редовно правех на Габка, но сега баба й прави супите и се е влюбила в една от тиквички, та често ядем от нея.


Габи - 21.10.2002 г.

Тема Re: Приятна спаначена супичканови [re: SveGab]  
Автор Heбecнa (истинска)
Публикувано20.01.05 14:10



Може ли да споделиш какво правиш със спанак, че и аз много обичам, но нещо не мога да измисля друга рецепта, освен с ориз. А предпочитам да е по - спаначено, т.е. основата му да е спанак. Ако може и рецептата ти за супа, защото не предпочитам пасираните неща:(



Тема Re: Приятна спаначена супичканови [re: SveGab]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано20.01.05 14:39



Да, би ли споделила и твоята рецепта за спаначена супа?
А що се отнася допасирането, то който не иска, може и да не пасира:-)



Тема Re: Приятна спаначена супичканови [re: Heбecнa]  
Автор SveGab (мама на Габче)
Публикувано20.01.05 14:47



Е, аз не съм голяма готвачка, дори готвенето ми е на последно място от домакинските задължения. Та затова като си харесам 5-6 ястия и все тях въртя, а мъжа ми все недоволства...

Супа:
Запържвам малко лук в олио с червен пипер /ако не обичаш запръжка може и направо с водата да се свари - пробвала съм/. После добавям вода, спанак 0,5-1 кг. или замразен, шепа ориз и сол. При сервиране слагам кисело мляко. Ох, чак ми се дояде...

Мусака:
Сварявам 1 кг. спанак с малко лук, ориз и сол, да стане по-гъстичко. Готовата смес изсипвам в тава с олио и заливам със смес от 2-3 яйца и кисело /прясно/ мляко. Запичам до зачервяване. Допълнително може да се поръси с настърган кашкавал преди да се доопече, както и да се сложат гъби в основната смес /става много вкусно/. Аз лично и това го ям с допълнително кисело мляко.

Спанак с пилешко:
Тук майсторите да се изкажат, че аз от 2 г. ям месо. Преди това бях вегетарианка... Запържвам пилешкото /филе, нарязано на кубчета/ с лук докато омекне, /т.е. добие вид на готово/, после прибавям малко вода, спанак, шепа ориз, сол, червен ппер и варя докато заприлича на ядене. Всъщност спанака може да се слага и последен, че бързо увира.

Друго не с сещам. Между другото супата и мусаката стават по същия начин и с коприва или лапад.

Успех в готвенето!


Габи - 21.10.2002 г.

Тема Re: Приятна спаначена супичканови [re: Heбecнa]  
Автор DarkCat ()
Публикувано20.01.05 15:03



може да се направи солен кекс със спанак и сирене

става хубаво



Тема Re: Приятна спаначена супичканови [re: actinia]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано20.01.05 18:05



Четох, четох и еи я на супата ври в момента !!!
Срам а уж бях на диета!!!



Тема Re: Приятна спаначена супичканови [re: DarkCat]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано20.01.05 18:11



А би ли си дала рецептата за този кекс. Имам някаква представа как да го направя но да не збъркам
предварително ти благодаря !!!



Тема Re: Приятна спаначена супичканови [re: topi]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано20.01.05 19:03



Ами няма нищо,тя не е чак толкова опаснаХайде и кажи после дали ти харесала



Тема Re: Приятна спаначена супичканови [re: actinia]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано20.01.05 19:08



Даже си хапнах вече, много е хубава !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.