Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема към майките кърмачкинови  
Автор lady_bug (непознат )
Публикувано17.01.05 03:42



Мили мами,редовна читателка съм в клуба,но рядко пиша,защото винаги намирам отговор на въпросите,които ме вълнуват като се поразровя из темите.Този път обаче такава тема не намерих в клуба и в бг-мама.Та проблема ми е следния - бебето ми е на 5 м. и половина,кърмя го все още,от 2-3 месеца много не иска да суче от дясно ,но аз прилагах най-различни тактики и така удържахме до сега.От 3 седмици обаче категорично отказва да суче от дясно и аз започнах да се изцеждам за да поддържам млякото,но с помпенето не е като сукането и млякото много намаля,мога да изцедя по 30-40 гр.сутрин и вечер. Вече губя надежда,че ще мога да продължа да кърмя.От ляво обаче мляко има много (колкото за две цици).Притеснявам се може ли така да продължавам докато спре и от ляво(като замествам постепенно с адапт. мляко)или трябва да прекратя кърменето и от ляво до няколко дни,след като от дясно вече почти го няма млякото.Благодаря ви предварително



Тема Re: към майките кърмачкинови [re: lady_bug]  
Автор summer ()
Публикувано17.01.05 05:04



Mozhesh da prodylzhish da kyrmish samo ot ljavata gyrda. Izobshto ne e neobhodimo da minavate na adaptirano mljako. Dyshterja mi syshto vze da otkazva ednata i prodylzhih da ja kyrmja samo s drugata meseci nared.



Тема Re: към майките кърмачкинови [re: lady_bug]  
Автор shali (с Евче)
Публикувано17.01.05 09:31



summer ти е отговорила много добре, има жени, които без проблем кърмят само от едната гърда.Майка ми ме е кърмила мен само от лявата гърда в продължение на близо 6 месеца.Моята маймунка също показва предпочитания към лявата ми гърда, но аз я издебвам да задреме и сменявам веднага, така поддържам млякото и в дясната.През деня се кърмим почти от лявата, затова вечер и нощем когато се събуди и предлагам дясната, тогава е сънена и въобще не няма претенции.Прави и ти същото, за да можеш да поддържаш до някаква степен кърмата и в "недолюбваната" гърда.Незнам дали си опитвала да смениш позата когато се кърмите от проблемната гърда, да излъжеш бебето поставяйки го в положение все е дно ще се кърмите от лявата, а пък да предложиш дясната .Нещо ето такова имам предвид :



При нас вършат също добра работа.А ако се кърмите летнали на една страна, пак ли се дърпа?
Има ги и тези моменти, просто трябва да сме малко по-упорити.Стискам палци да издържиш и скоро нещата да се оправят.



Тема Re: към майките кърмачкинови [re: shali]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано17.01.05 11:33



Хе, и при нас имаше същият проблем - искаше да суче само от лявата, а на дясната пищеше и се дърпаше. И аз като теб го взимах както си спеше и айде на дясната, тогава си цокаше щото не знаеше на кой свят е :))), а когато беше буден лягахме на леглото (за да не го местя, та да се усети че сменяме гърдите), цока от лявата и хоп, бързо подавам и дясната, както е показано на картинките, та се прилъгваше. Или пък си го държах на лявата и лееекичко и незабележимо го премествах на дясната пак като на картинката, той оставаше под мишницата ми един вид. После тия "кризи" отминаваха и се повтаряха през известно време :)
Съвсем скоро четох каква била причината - чували биенето на сърцето като сучат от лявата, което им напомняло за утробата и ги успокоявало, и затова предпочитали нея.



Тема Re: към майките кърмачки [re: lady_bug]  
Автор BabaVihronrav (чепата)
Публикувано17.01.05 12:11



Хубави съвети са ти дали мамчетата: издебвай бебока да го храниш от дясната гърда, когато е сънен (тогава нямат претенции-върши работа!) или пробвай различни пози. Дори и да няма успех, продължи да кърмиш само от ляво, но недей да даваш адапт.мляко-твоята кърма е най-доброто!Успех!!!И пиши как са нещата!

Венета 21.07.04

Тема Re: към майките кърмачкинови [re: lady_bug]  
Автор DarkCat ()
Публикувано17.01.05 12:28



постарай се да го кърмиш . почнеш ли да му даваш адаптирано мляко ще се отбие

разбрах колко невероятно вълшебна е майчината кърма като се изпоразболяхме всички от ентероколит - включително бебчо на 2 месеца. ние си бяхме направо за болница, а той миличкия само имаше няколко памперса повече единия ден и се оправи



Тема Re: към майките кърмачкинови [re: lady_bug]  
Автор dalala ()
Публикувано17.01.05 13:09



Майчетата са ти отговорили вече това, което и аз исках да те посъветвам. Аз лично нямам този проблем, но в Книга за кърменето беше описан въпросния случай и там една майка беше споделила как е кърмила детето си само от едната гърда без никакъв проблем. Има един козметичен дефект само, че едната гърда ти е доста по-голяма от другата, но мисля че може да се преживее за известно време в името на детето.

Редактирано от dalala на 17.01.05 13:10.



Тема Re: към майките кърмачкинови [re: lady_bug]  
Автор lady_bug (непознат )
Публикувано17.01.05 14:30



Благодаря на всички за отговорите,успокоихте ме,че може да продължавам да го кърмя само от ляво.Като беше по-малък минаваше номера с ъс смяна на позата или да суче докато спи,но сега вече не.Той всъщност започва,но като усети,че тя не му пуска колкото другата(то от ляво той само гълта толкова много тече)и се отказва след като дръпне 6-7 пъти.Както ида е щом може само от едната и не е опасно(за мен) ще продължаваме така.Бъдете здрави и бебчовците също !

Редактирано от lady_bug на 17.01.05 14:33.



Тема Re: към майките кърмачкинови [re: lady_bug]  
Автор BabaVihronrav (чепата)
Публикувано17.01.05 14:56



Пробвай да изцедиш малко, преди да засуче от дясната гърда, за да тръгне млякото, така ще суче повече от там и ще стимулира и отделянето на мляко .

Венета 21.07.04


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.