Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:15 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Диетанови  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано10.01.05 12:58



Знам, че имам клуб Диета, но там не видях нищо интересно и реших да се пробвам и тук. Килограмите са проблем на доста майчета от този клуб. Именно затова и реших да пиша. Аз родих преди 8 месеца и съм все още 15 кг над тези, които бях преди да родя. Та въпроса ми е дали някой знае изпипана диета, с която се свалят кг...?
В момента пробвам с плодова диета, но нещо не се справям....до към следобяд е горе долу добре, но дойде ли вечерта, ей го на...започвам с отваряне на хладилника



Тема Re: Диетанови [re: alex_iv]  
Автор sema (african)
Публикувано10.01.05 13:15



- добре дошла в клуба, както се казва. И аз съм на същото дередже, но да ти кажа право - глад му е майката! Няма нищо друго, което да помогне за такива килограми. Залагането на един разумен период от 6 месеца също е от значение. В смисъл да се настроиш за добър вид чак през лятото. За това те съветвам да си купиш книгата на Лидия Ковачева "Лечебното Гладуване" - почвай, че за юни да сме топ! Успех!



Тема Re: Диетанови [re: sema]  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано10.01.05 13:41



Благодаря, но в клуба съм доста отдавна
6 месеца е голям период от време....доста голям, как да издържа???
Откъде мога да си взема тази книга на Лидия Ковачева, при това че не съм от София?
Успех и на теб:-)



Тема Re: Диетанови [re: alex_iv]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано10.01.05 13:45



E и аз имам подобен проблем. През деня всичко е ОК, но вечер ям като ламя Сега съм започнала диета и вече 1 седмица държа фронта. С тази диета майка ми отслабна с около 20кг. за един месец, но тя имаше много за сваляне. При тази диета основното е да не поемаш въглехидрати. Значи можеш да ядеш когато и колкото си искаш, но само определени неща, а именно - месо, яйца, зеленчукови салати, гъби, всякакви колбаси без кремвирши, един витамин на ден. Май е това, абсолютно нищо друго - без сокове, без плодове, кафе без захар, без нищо. Освен това и движение му е майката. Аз смятам да тичам сутрин. За сега съм тичала само веднъж, но пак е някакво начало.
П.П. Забравих да кожа, че салатите се подправят, месото може да се яде по всякакъв начин без панирано.

Редактирано от V_lady на 10.01.05 13:47.



Тема Re: Диетанови [re: V_lady]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано10.01.05 13:54



Аз също започвам подобен режим.
Искате ли тази тема да си я превърнем в място за споделяне и съвети. Много ми е слаб ангела, а така като знам, че имам съратници може и по-дълго до издържа. При мен нещата взеха да приемат застрашителни размери, защото получих някакъв хормонален блок в организма и не мърдам и грам, а качих 35 кг. след раждането!!!
Тия дни ще ходя да изследвам нивото на кръвната захар, защото много лекари ме съветват да го направя, но не знам поради какви причини и какво влияние оказва това?! Ако някой знае, моля да сподели!



Тема Re: Диетанови [re: V_lady]  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано10.01.05 13:56



Благодаря за мнението ти:-)
А някой знае ли някакъв сайт, където да пише нещо по-подробно за диетите?



Тема Re: Диетанови [re: SilverElf]  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано10.01.05 13:58



Аз съм "ЗА" да превърнем темата в място за споделяне и съвети и даже ако доста хора се интересуват от нея, може модераторите да я застопорят отгоре. Кажете си мнението, майчета?



Тема Re: Диетанови [re: alex_iv]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано10.01.05 14:01



Поглеждам темата, поглеждам си и часовника и се сетих, че днес е новолуние. От 14 часа днес, до 14 утре, само течности и фрешове. Нека диетата започне...СЕГА





Тема Re: Диетанови [re: SilverElf]  
Автор tinta (мама)
Публикувано10.01.05 14:04



;))))))))
привет мамчета, то се оказа че почти всички сме на диета, и аз съм на диета от новата година;)))), аз правя така през деня ям плодове, вечер към 19.30 нещо по леко приготвено и вода през деня за запълване;((, но пък от нея още повече огладнявам. Значи трябва да ви кажа че преди 6 години свалих 31 кг, и знам че е възможно всичко е въпрос на време, задържаха се килограмите но като забременях качих 15 и това е не мога да ги махна. Ще стане, аз съм се настроила да има резултат до лятото хич и не вярвам че ще паднат килата за 1 м., вече 10 дена се изкушавам пред сладкото, колегите черпят почти всеки ден, но в момента в който тръгна да си взимам вътрешно си казвам не трябва, и го взема бонбона и го пробутвам на някой дето не е на диета;))))) така е мами търпение и постоянство. Пожелавам успех на всички!!!



Тема Re: Диетанови [re: alex_iv]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано10.01.05 14:14



Колкото повече се яде от тази супа, толкова повече се отслабва.

Тази диета е разработена за сърдечно болни, които са оперирани, след което трябва бързо да намалят теглото си без риск.

Позволявам си да копирам от форума на бг. мамма рецептата на една диета-Зелева супа.Казват, че има голям ефект. Аз съм я правила преди около 4 години и наистина отслабнах доста за 1 седмица. Е не с 8 кг. колкото пише, че се отслабва, но могат да се свалят около 4-5 кг., но трябва да се спазва диетата стриктно и да се хапва от супата а и от другите неща които пише в нея. На мен супата ми беше вкусна ама аз съм си прасенце и си хапвам всичко. Много хора казват, че не могат да я понасят тази супа! Даже се чудя дали да не я направя и сега, че положението става критично. От първото раждане имам10кг. + а и сега усещам как почвам да напълнявам с бързи темпове а още съм в началото а до края ще стана слон! Ето ви рецептата за диетата и правилата й за спазване:
Рецепта за супата:
Ето я подробно:
6 големи глави лук
2 зелени пиперки
1 целина (зелена)
6 обелени домата
1 зелка
1 кубче пилешки бульон
По желание може да се прибави сол, къри, чеснов сос.
Всичко се нарязва на парченца и се слага в голяма тенджера. 10 минути се вари на силен огън, след което се намалява на по-ниска температура и се вари докато се разварят зеленчуците.
Тази супа се яде при всяко огладняване.
Колкото повече се яде от тази супа, толкова повече се отслабва.
Тази диета е разработена за сърдечно болни, които са оперирани, след което трябва бързо да намалят теглото си без риск.
Тайната на тази диета се състои в това, че предизвиква изгаряне на повече калории, отколкото човек поема. Отбягва се неприятното чувство на глад, което се появява при спазването на другите диети, човек се чувства чудесно.
Трябва да се избягват някои неща:

1. Не е разрешено поемането на никакъв алкохол, тъй като той възпрепятства изгарянето на калориите. Когато се започва диетата трябва да са минали поне 24 часа от последното поемане на какъвто и да е алкохол.

2. Също така са забранени всички видове газирани напитки. Пийте само вода, чай без захар, кафе без сметана и захар, натурални сокове и обезмаслено мляко.

3. Също така са забранени всякакви тестени изделия, както хляб, така и всякакви продукти, които съдържат брашно, захар или захарни продукти.

4. В дните, които диетата разрешава месо, може да се яде пилешко месо без кожата или риба.
Според болницата, в която е разработена диетата, може да се свалят до 7 кг. за една седмица.
ПЪРВИ ДЕН:
Яжте само супата и пресни плодове, с изключение на банани. Най-добре дини или пъпеши, тъй като те съдържат най-малко калории. Пийте само натурални сокове, вода и чай или кафе без захар.
ВТОРИ ДЕН:
Този ден не яжте никакви плодове – само зеленчуци. Яжте пресни зеленчуци или консервирани. Никакво масло или олио! Яжте зеленчуци със зелени листа. Яжте зеленчуците заедно със супата. Вечерта може да запечете един картоф във фурната със съвсем малко масло.
ТРЕТИ ДЕН:
Този ден се прави комбинация от предишните два дни. Може да ядете зеленчуци и плодове (без банани). Вечерта може да изядете един картоф.
Ако сте спазвали правилно диетата вече ще сте свалили между 2.5 и 3.5 кг.
ЧЕТВЪРТИ ДЕН:
Яжте само от супата, банани и обезмаслено мляко. Вечерта изяжте до 3 банана и две чаши обезмаслено мляко и толкова вода, колкото можете да изпиете.
ПЕТИ ДЕН:
Този ден може да ядете месо. Може да ядете до половин килограм месо – пилешко, без кожа и 5 пресни домата. Трябва да изпиете 5-8 чаши вода.
ШЕСТИ ДЕН:
Този ден яжте колкото искате зеленчуци и месо. Месото може да запечете. Яжте и много салата с месото, но без картофи.
СЕДМИ ДЕН:
През този ден яжте ориз (за предпочитане е нечистен – с люспите). Пийте прясно изстискани плодови сокове и зеленчуци. Яжте докато се наситите.
Ако сте спазвали правилно диетата, в края на седмицата ще сте свалили между 7.5 и 8.5 килограма.
Ако искате да свалите още, трябва да починете два дни, преди да продължите с диетата.
ВНИМАНИЕ! Трябва да ядете от супата поне по веднъж дневно!
_________________
Успех!


Деница 5.12.2003г.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.