Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Офф: митницанови  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано16.01.05 16:14



Решихме да си купим нов фотоапарат. Кумата ни, която е в Щатите ще го купи и ще го прати по пощата до тук. По този начин ще ни излезе доста по-евтино отколкото да го купим от БГ/проверено/.
Притеснява ни само едно нещо, ще се наложи ли да платим някакво мито? Стойността на апарата ще е около 1000лв.
Някой има ли информация по въпроса? Как стоят нещата с пращането на техника?
Благодаря!



Тема Re: Офф: митницанови [re: Чeтa]  
Автор b.o.o (ентусиаст)
Публикувано16.01.05 16:37



Преди време в бг-мамма се разискваше някаква фирма в София, която срещу комисионна доставя стоки до България от Щатите. Ставаше дума за дрехи и подобни стоки основно, но не виждам защо да не донесат и фотоапарат. Като възкръсне сървъра, можеш да поровиш назад за тази тема (ако е жива).



Тема Re: Офф: митницанови [re: b.o.o]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано16.01.05 16:42



Бе аз проблем с пътя нямам. Тя ще го изпрати застрахован, така че и да стане фал не е страшно. Въпросът ми е трябва ли да платим някакво мито тук.
Благодаря за отговора все пак



Тема Re: Офф: митницанови [re: Чeтa]  
Автор Debora ()
Публикувано16.01.05 16:55



За съжаление и мито, а и ддс.



Тема Re: Офф: митницанови [re: Debora]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано16.01.05 17:00




Ужас!
Значи ще трябва да търсим някой да ни го донесе. Уф...

Благодаря за инфото!



Тема Re: Офф: митницанови [re: Чeтa]  
Автор nezy (мама на Цвети)
Публикувано16.01.05 17:14



Да, за съжаление, за внос от щатите няма преференции. Ако на фактурата, с която се доставя, пише 1000 лв. ще трябва да платиш мито и ДДС върху тази сума. Нямам представа какъв е размера на митото, трябва да се провери в митническата тарифа, но можеш да попиташ в някоя митническа агенция.
Затова най-добре да ти го донесе познат, спор няма!



Тема Re: Офф: митницанови [re: Чeтa]  
Автор Elixia (променена)
Публикувано16.01.05 17:17



А защо не погледнете и в Европа как са цените. Със сигурност няма да е толкова сложно както със Щатите, т.е този който го внася, ще го мине за негов стар и проблема е решен. Но за митото и ДДС то съм сигурна и аз.



Тема Re: Офф: митницанови [re: Чeтa]  
Автор Debora ()
Публикувано16.01.05 17:18



Да, най-добър вариант е по човек.
Друг, но не е много сигурен - с куриерска служба и без обявяване на стойност, апарата не е голям пакет, и няма да го отворят на митницита, ако не видят висока обявена стойност. Ние скоро пратихме така дигитален апарат, като не сме писали какво има, но какво треперене падна докато пристигне ... Да си призная, бях го отписала, защото при проследяването само излизаше датата на приемане в офиса и напускането на Щатите. Пристигна след 12 дни, при обявени 3-5 работни, и изобщо не е отбелязан на сайта като доставен!
Кумата ти в кой град в щатите е?



Тема Re: Офф: митницанови [re: Elixia]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано16.01.05 18:18



От Европа пак излиза доста по-солено. Гледахме и този вариант.



Тема Re: Офф: митницанови [re: Debora]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано16.01.05 18:21



В Ню Йорк е.
Там е работата, че няма за сега човек, който да го донесе в бличката половин година.
Това с куриерската служба доста рисковано.
Тя до сега ни е пращала 2 пъти колети с дрешки с UPS, но ги е застраховала на пълната им цена.
Последния път прати една безжична мишка с тях, но тя мина с дрехите.
Не знам дали не проверяват колета при изпращането.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.