Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Офф: митницанови [re: nezy]  
Автор vini77 (Мама на Симона)
Публикувано17.01.05 00:16



Почти във всяка куриерска служба отварят пратките, било то внос или износ.
Особено ако пък при внос видят, че не е обявена стойност или пък пише, че е фотоапарат-използван, а при отварянето видят, че е нов..по закон, могат да го оценят по цените, които са на нашият пазар.
Подарък пък ако пише, не ми се мисли как ще го отворят...от зор дали няма да има пари вътре.
Мога да проверя утре ако искаш...имам една позната. (Стига да не ти е спешно)
Ще ти пиша веднага щом разбера!!!



Тема Re: Офф: митницанови [re: Чeтa]  
Автор Debora ()
Публикувано17.01.05 05:03



Ще попитам едни познати, дали тяхната баба не си е тръгнала, а и дали ще е проблем да го вземе и ще ти пиша.



Тема Re: Офф: митницанови [re: vini77]  
Автор Debora ()
Публикувано17.01.05 05:18



За софийската митница аз не мога да кажа нещо лошо!
Само веднъж ми е отварян колет, и то заради доста висока обявена стойност, но пък бяха толкова любезни, че дори ми опростиха плащането на мито и ддс, и това без да са си поискали нещо!
Често съм получавала колети от Щатите докато си бях в БГ и това беше единственият път на отворен такъв!
За Ломската митница пък роман мога да изпиша - не са оставили нито един колет неотворен, дори разрязват и фабричната опаковка на нещата!
Не ги знам какво толкова търсят, но веднъж направихме грешка да изпратим пари в колет, които така и не са намерили, но иначе бяха изпоотворили всичко!
По едно време побеснях и започнах да им слагам гневни писма, адресирани до проверяващият, с описано всичко и "нареждания" да не пипат фабрично запечатаните неща.
Последва опис и от тяхна страна - какво са намерили вътре. Идиоти с две думи работят там!
Дори на мое обаждане че ми е омръзнало да ми се отварят колетите, ми отговори "Ами вие пращате много често - затова!" !!!!!! И "наказание" да ми държат колетите по седмица на митницата, с оправданието, че ги проверявали само в сряда!
Имам опит и с друга митница - не знам в Петрич или Благоевград е, но и там, както и със софийската никакви проблеми!



Тема Re: Офф: митницанови [re: Чeтa]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано17.01.05 08:29



Можете ли да чакате до към март-април? Майка ми тогава ще дойде и може да ви го донесе като се върне.


Seen it all, done it all, can't remember most of it.

Тема Re: Офф: митницанови [re: Чeтa]  
Автор oranda (мама на Ники)
Публикувано17.01.05 08:55



За всяка стока на стойност над 100$ се заплаща мито .



Тема Re: Офф: митницанови [re: vini77]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано17.01.05 10:32



Това май беше за мен
Не ми е спешно, така или иначе, ако не стане по този начин ще търся човек да го донесе, а ако не намеря...чак август евентуално, когато кумата се прибира.



Тема Re: Офф: митницанови [re: geminarius]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано17.01.05 10:33



Можем, можем
Ако си навита, това и без това ще е най-близлия срок.
Мерси!



Тема Re: Офф: митницанови [re: Debora]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано17.01.05 10:36



И нашите идват през Софийската митница и до сега не са отваряни.



Тема Re: Офф: митницанови [re: oranda]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано17.01.05 10:41



Бе не е точно така май.
Колетите, които идваха бяха на стойност около $150, а не сме плащали нищо.



Тема Re: Офф: митницанови [re: Debora]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано17.01.05 10:59



Питай.
Благодаря!
Много съм ти задължена!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.