Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема ЮЛЧЕТА 2004 (4)нови  
Автор Keнra (мама)
Публикувано11.12.04 00:08



Отново по-лекичка тема.
Ето и

към старата.

1. njul - момче Тони - София - 18 юни, 09:40ч, 3.250кг, 50 см
2. Ita - момче Йоан - София - 19 юни, 4.150 кг, 54 см
3. pette - момче Калоян - София - 23 юни - 3.400 кг, 52 см
4. Силвита - момиче - София - 28 юни, 2.850 кг, 48 см
5. dss_ - момиче Ива - Пловдив - 03 юли, 9:36ч, 3.150 кг и 50 см
6. UV - момиче Лори - Дания - 05 юли, 3.600кг, 53см
7. Mi6ka - момиче - Хамбург - 05 юли, 08:50ч, 3.100кг, 50см
8. millinka - момиче Рада -Варна -05 юли - 09:00ч., 3.500 кг, 51 см
9. Luna - момиче Лора - Англия (Пловдив) - 08 юли, 18:16ч, 2.700кг, хх см
10. NatyD - момиче Калина - 12 юли
11. krassym - момче - София - 14 юли, 11.15, 4.500кг, 52см
12. SIANA - момче Симеон - Пловдив - 15 юли, 9:36ч, 3.100 кг и 49 см
13. Кенга - момиче -Сливен -16 юли, към 15:30ч, 3.100 кг, 49 см
14. miaou - момче Боян - Пловдив-19 юли, 23:56, 4.100 кг, 52 см
15. Vances - момиче Десислава - 19 юли, 3.100 кг, 51 см
16. kopche - момиче - 29 юли, 17:35, 2,700 кг, 49 см
17. sema - момиче Дарина - 06 август 4кг, 53см



Тема Re: ЮЛЧЕТА 2004 (4)нови [re: Keнra]  
Автор krassym (мама на Пламен)
Публикувано11.12.04 13:33



Да ни е честита новата тема:)
Вчера бяхме на консултация и да ни сложат 2-та ваксина ДТК и полиомелита. Каква лудница беше...Пламен пищеше като за световно. За първи път го чувам да се изявява така. И за първи път се плаши от непознати хора. Бяхме ходили преди няколко дни на китайски ресторант с него и като го видяха тия китайки, и като го взеха - половин час го държаха и му се радваха, както и той на тях. Бях приятно изненадана колко искрени бяха в радостта си въпрозните жени.

Та както и да е, отплеснах се пак :) Та последните мерки са 8.900 кг. и 69 см. Има едно нещо, което ме притесни. Два дни юнака нямаше разтройство и като се върнахме от консултацията...хоп-пак течна изненада. Май полиомелитната ваксина отиде веднага в памперса :(

А днес сутринта като го видях разбойника, направо щях да припадна - едното му око подуто ужасно. Явно се е ударил в решетките на леглото. Ще трябва да му търся обиколник.

Копче, браво на вас щом излизате все още навън. Аз не го извеждам много, но прозореца ни е отворен почти през целия ден.
Пак се разприказвах...

Целувки от нас и да пишете!



Тема Re: ЮЛЧЕТА 2004 (4)нови [re: krassym]  
Автор kopche (добро)
Публикувано11.12.04 20:03



Здравейте мами на юлчета!

Краси, Пламен ще е доста висок ерген. На фона на нашите скромни 60см...
Иначе за излизането, и ние като Кенга всеки ден сме задължително навън. Къде за час, къде за 2-зависи дали си имаме компания за навън. След 11 излизаме и към 1,30 се прибираме.
Днес водихме децата в Софияленд. Ама Лори нищо не разбра.
А и аз не мога без да излизам. Иначе съм като затворник в къщи.
През цялото време Лора си спинка на въздух. То, най-вече, за това гледам да излизам, че тя само навън спи хубаво. Щом се приберем и програмата и се обръща. Никакво спане до 22 часа.




Тема Re: ЮЛЧЕТА 2004 (4)нови [re: kopche]  
Автор krassym (мама на Пламен)
Публикувано12.12.04 16:52



Браво и на вас, че продължавате разходките. Така Лори ще стане едно здраво и калено дете. :)
Аз пък процедирам по друг начин с излизането: слагам човека да спи докато сме в къщи и като се събуди излизаме, защото ако спи навън, в къщи е буден и аз не мога да свърша никаква работа:)
Целувки от нас!



Тема Нашата одисеянови [re: Keнra]  
Автор lta (Meche)
Публикувано13.12.04 12:07



Момичета, моят син ни подлуди напоследък и резултатът е, че кърмата ми намаля значително .

Както знаете бебето имаше разстройство. Във вторник ми направи супер лоша изненада - имаше кръв и слуз в акото и веднага дадох проба за изследване. СЛава Богу нямаше бактериална инфекция, НО това означаваше, че бебето е зле или заради алергия, или е направил реакция от ваксината (което е ужасно). Продължих с диетата, а лекарката ме посъветва да му дам хипоалергенно мляко като добавка. Аз изчаках малко, като продължих с неговата и моята диета. Слава Богу бебето вече е добре, но още сме на диета за всеки случай. Не се знае от какво е било това разстройство, но дано не ни повтори.

Бебо е порастнал много и снимки можете да видите тук:

Кенга, ще те помоля да сложиш и неговите снимки в списъка, ако обичаш .

Излизаме всеки ден дори и в студа. Аз или татето го слагаме в кенгурото и смело обикаляме насам-натам из софийските улици да харесаме някой и друг подарък :). Прихванала ме е Коледна терска, а парите все не стигат .

Целувки на всички бебета и мамчета от нас!



Тема Re: Нашата одисеянови [re: lta]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано13.12.04 12:34



О, Ита! Съжалявам за това, което ви се е случило!!! Съвсем ли не казаха от какво може да е това??? Нищо не разбирам от медицина, но мога да си представя как си се почувствала след като си го видяла! Дано наистина не се повтаря!!!
За снимката ще се опитам да направя нещо. За съжаление постингите могат да се редактират само в дена, в който са пуснати. След това право на промяна имат само модераторте. По повод промяна на предишната тема няколко дни кандардисвах Чета да я коригира и накрая тя ми каза да пусна нова. Не разбрах защо, но явно не й се занимаваше. Сега ще подосаждам пак. Все пак тогава в онази имаше към 70 мнения, а сега са 5-6.

Оздравявайте бързо!!!!!!!



Тема Re: Нашата одисеянови [re: lta]  
Автор kopche (добро)
Публикувано13.12.04 12:53



О, Ита, много неприятно, наистина.
Добре, де, не се ли установи в крайна сметка от какво се е получило това?
Иначе добре е, че веднага си реагирала. Щото аз не знам какво бих правила в такива случаи.
Бързо да се оправяте и бебчо да не тревожи повече мама!
Целувки на големият юнак. Видях снимките.




Тема О, недей да се притеснявашнови [re: Keнra]  
Автор lta (Meche)
Публикувано13.12.04 12:53



за снимките. Следващия път ще ги сложим тогава :).

Бебето е добре, но никак не е ясно от какво е разстройството. Мисля си, че може да е от зъби, макар е още няма такива. И аз не знам........



Тема Re: О, недей да се притеснявашнови [re: lta]  
Автор krassym (мама на Пламен)
Публикувано13.12.04 19:13



Ама много сте сладки :) Ще му изям хубавите червени бузки на твоя юнак, като го видя :) И ти си се разхубавила - последно като се видяхме и двете бяхме с коремчета:)
Поздрави от нас!



Тема Re: Нашата одисея [re: lta]  
Автор Mi6ka (сива на точки)
Публикувано13.12.04 23:26



Ита, не се притеснявай толкова много!!!!
Хана получи от няколко дни подобни симптоми и утре ще ходя да давам проба от памперс. И аз се бях разтревожила, но по телефона лекарката ни ми даде информация, която до известна степен ме поуспокои.
Това, което на теб не са ти казали, е, че ако бебето е дни наред с разстройство, лигавицата на чревцето се разранява и от малките фисури изтича слуз тук-там примесена с кръв. Това може да е едното обяснение за проблема в памперса.
Друго е, това което са ти казали, вероятна свръхчувствителност /не непременно алергия/ към млечната бактерия. Евентуални причини - ти пиеш краве мляко или ядеш млечни продукти /шоколадът също се брои/. В такива случаи се препоръчва ако кърмиш да намалиш малко сиренето, сладкишите и въобще неща, в които има мляко - не да ги спреш напълно обаче. Ако проблемът идва от кравето мляко, симптомите на Йоан би следвало да изчезнат до три-четири седмици. Хубаво е, че бактериалната проба е отрицателна, добре че си реагирала навреме.
Това, че бебенцата са свръхчувствителни към кравето мляко, не е за цял живот обаче. До навършване на първата година бебешкият организъм преработва 75 % от млечния белтък, а до втората годинка до 95 %. В повечето случаи тази чувствителност изчезва напълно.
Не знам защо са те уплашили толкова много, имам чувството, че при Йоан е от разстройството, а то може би е реакция на ваксината, но това май е нормално.
Да се оправяте по-бързо и ни дръж в течение, утре като поговоря на живо с лекарката, ще дам инфо и за нас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.