Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:13 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Наказах я и тя заспа.нови  
Автор Flash_ ()
Публикувано12.01.05 18:25



Пих кафе по никое време, изпуших една цигара и вече мога да целя буквите по клавиатурата. Това дете ме изкарва извън пътя.:-( Ох. С две думи - не ме слуша. Ще кажете, че кое ли слуша? МИ мойто... до скоро. Напоследък обаче нещо не се разбираме. Три дена подред сутрин я пляскам за добро утро преди градина. Претенциите и глезотиите и край нямат. Дребни неща ...защо го прави? Докато си избере дрехи разбишква целия си гардероб! И се лигави и хленчи...водата била студена, после пък топла, ципа на дънките трябвало да е отворен, шнолата на бретона не се слага тук а тук, не тук...по назад...от 10тия път евентуално уцелвам мястото! Не това яке, другия шал... Мързи я да гледа. Днес , одеве де, взимам я от градина, още с излизането от стаята почва да хленчи пак. Блъска, хвърли си якето на земята...не иска да си носи играчките...ох, знам, че като го пиша ви се струват дребни и незначителни неща, ама картината е грозна!
Прави се на малоумна, повярвайте, не е...не крещя, говоря, питам...тя мълчи, гледа ме и като поискам отговор казва ' Не ти разбрах въпроса!' или ' Не ми се карай, нали сме приятелки!'. Абе какви приятелки...аз пощурявам!
Наказвам я, лишавам я обикновено от детско, от купуване на нещо дребно от магазина, дори от игра. Тя обаче е решила, че е достатъчно да ми се извини и всичко приключва. Е? И след малко всичко се повтаря... Сега я наказах да седи на дивана в хола, без детско и без да пипа играчките си, всичките са и в хола. На 2 пъти идва да ми се извинява...Оскар може да вземе за драматизъм! Погледнато отстрани съм чудовище ...само такова не би се трогнало от този гласец и тези думи на любов и обещания. Едва се удържам, така ми се ще да я гушна ама до кога така? На 3 и половина, не е малка, не мога да чакам да порасне, чудеса не стават. Утре ще е само с ден по голяма от днес...какви промени да очаквам. уф. и сега е заспала. То какво ли и да прави като я наказах като статуя...
Само аз ли сдавам багажа така? Защо не мога да търпя глезотии и мързел? Дали защото остарявам, ей го други ден ставам на 36 :-(. Жал ми е за нея, имам чувството, че греша, че я тъпча и мачкам по този начин. Много е гадно, от вчера не ми е ден
И лъже бе, лъже!!!
Одеве пристигна с един заек, питам я защо е взела заека, разрешила ли съм? и тя каза - да, аз те чух!!!



Тема Re: Наказах я и тя заспа.нови [re: Flash_]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано12.01.05 18:52



Два хипотетични въпроса, понеже някак не ми се струва уместно да давам акъл

1. Какво би станало, ако не се "сприятелите" след поредния гаф, а я оставиш няколко дни с ясното съзнание, че трайно трябва да се промени и че не си забравила лошото й поведение и лъжите, т.е. че те е обидила?

2. "питам я защо е взела заека, разрешила ли съм" - 3ащо питаш? Ти определяш наказанието, не задавай въпроси, с които може да отговори с "да" или "не" или тя може да командва парада.


Seen it all, done it all, can't remember most of it.

Тема Re: Наказах я и тя заспа.нови [re: geminarius]  
Автор Flash_ ()
Публикувано12.01.05 19:14



Не знам какво би станало в ситуация по т.1. Дори не знам как да се осъществи, проблемите са два. Първо, тя се извинява и обещава докато получи положителен отговор от моя страна. И след 2рия, третия път става унизително някак да ходи след мен и да ми се моли. Втория проблем съм аз - адски се вбесявам но бързо ми минава и след това трябва да играя роля. По принцип съм така, не мога да се сърдя дълго и да отлагам във времето разрешаването на конкретен проблем. Сън не заспивам ако има неизяснено нещо и с някой съм скарана. А и за нея времето все още не тече със същата скорост като при мен, освен това все пактрябва да комуникираме, защото аз я отглеждам 'физически' в повечето време.
По другия ти въпрос, защо питам...ми знам ли? Явно я надценявам, ей я...спи като бебе.



Тема Re: Наказах я и тя заспа.нови [re: geminarius]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано12.01.05 19:18



Аз не мога да ти дам съвет за съжаление,но като чета осъзнавам,че и мен ме чака същото.....не че ти олеква от това де
Успех ти пожелавам в овладяването на "проблема" и много здраве на теб и детето ти



Тема Re: Наказах я и тя заспа.нови [re: Flash_]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано12.01.05 19:31



Няма какво да играеш роля, обясни й кротко, че не можеш да й вярваш, понеже всеки път историята се повтаря. И ако иска да сте приятелки, трябва да се държи добре с теб.
Не е задължително да й се сърдиш, но нека разбере, че вече няма мърдане. Ти пак си я гушкай, но бъди мааааааалко по-резервирана, колкото да усети разликата, дори я накарай да се чувства неловко /при малки деца работи :)/.
Не е въпрос да я надценяваш нея, въпросът е ти самата да не позволяваш тя да подронва авторитета ти.
Много умело те работи малката и пробва докъде може да стигне , след като така иска, дръж се с нея като с голям човек, но това означава и да изискваш повече от нея.
Не й се сърди, но и не крий какво те обижда в нея, покажи й, че те е разочаровала с поведението си и че това те обижда, но разните цунки и гушканици не могат да извинят поведението й.

Това поне аз бих опитала на първо време, но не я познавам де.
Успех и кажи какво е станало.


Seen it all, done it all, can't remember most of it.

Тема Re: Наказах я и тя заспа.нови [re: Flash_]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано12.01.05 19:44



Здрасти!
Честно да ти кажа, съвет не мога да ти дам, щото и мойта щерка е НУРС, но тия дни като рових в архива попаднах на една тема за възпитанието на децата (е, вярно става дума за малко по-мънички). Струва, че би могла да ти е от полза. Ето го


Надявам се, че и bejb ще се включи тук, та да обменим опит...
Всъщност единствената идея, която ми хрумва е да караш малко по-кротко и да не се ядосваш за щяло и нещяло

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Наказах я и тя заспа.нови [re: Flash_]  
Автор Krassi (just me)
Публикувано12.01.05 19:59



Ох Flash, на един влак се возим мила. Дъщяря ми е почти колкото твойта, на 3години и 4 месеца. По принцип е добро дете, но напоследък ме вбесява ужасно. Гледам да карам спокойно, обяснявам, повтарям и отговора е "Ти няма да си ми приятелка повече, само бати ще ми е приятел" и си завърта опашката и изчезва. Просто не знам и аз как да действам, даже си мисля че съм много добра с нея и ми се качва на главата. Проблемът с дрехите сутрин преди градина е същият, 1:1. Иде ми направо да я утрепя, защото аз бързам за работа също. Даже съм имала случаи когато тръгва с летен клин зимата и я преобличам в колата пред градината, също така грейка лятото която махам също в колата. Не я удрям никога, но започвам да крещя и тя направо изумява, но това е за кратко. В градината тя слуша само мили думи, защото сме в щатите и децата са богове и това я стряска и седи срещу мен и ме гледа изумено You are so loud mommy, оууууууу, какво да и кажеш. Абе с две думи и аз не знам какво да правя. Чакам съвети от по-опитни мами със такива зверчета.



Тема Re: Наказах я и тя заспа.нови [re: geminarius]  
Автор Flash_ ()
Публикувано12.01.05 20:00



Ще се похваля, само да има за какво!
Уф, ако ни бяхте видели как изглеждахме докато се прибрахме одеве...направо за тема в родителите ' на какви сцена присъствах - част 2'.



Тема Re: Наказах я и тя заспа. [re: AVA27]  
Автор Flash_ ()
Публикувано12.01.05 20:04



Мерси за пожеланията!
Може пък да го пропуснете този момент, 100% съм сигурна, че има деца които не се държат по този начин. Две знам със сигурност - моя син и щерката на Дара.



Тема Re: Наказах я и тя заспа. [re: Flash_]  
Автор MoniT ()
Публикувано12.01.05 20:06



Да не би да не се чувства добре дететнцето или да е недоспало? Моята се държи така, когато много и се спи. По това я познавам, че е изморена. Тя по принцип е добро дете, но има епизоди на безумие, които и мен ме водят до такова. Пресен пример - вчера взела бутилката за пръскане на дрехи за гладене и напръскала телевизора в хола (или както още е известна "дъждът"). В резултат, той не работи. Междувременно ни променила всички настройки на радиото-будилник; накрая унищожила една аудиокасета. В резултат си легна без телевизор и без книга. По същия начин сме и с дрехите - облича ТЯ каквото иска и го прави САМА. Аз съм като теб - бързо паля, но после бързо ми минава, но понякога се чувствам безсилна, защото аз и се карам, а тя ми прави мили физиономии. Като намериш изход от ситуацията сподели с мен; иначе аз ти съчувствам много искрено.
Та какво да ти кажа - освен




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.