Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано12.01.05 17:20



Ами Туту, наистина идва един момент, в който те спират да искат цица, аз много тъгувах като този момент настъпи при нас, защото Софи се отби докато още имах що годе някаква кърма. Но в крайна сметка, не съм видяла възрастен човек с цица в устата да иска да суче, значи ... трябва така или иначе да дойде този момент
София пък има страст да прави на салата брошурки за Метро... както се казва всеки с маниите си



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: мeчo пyx]  
Автор Xoли (щастлива)
Публикувано12.01.05 18:05



Здравейте и от нас!
Първо, макар и със закъснение, честити 7 месеца на Крис на Мери! Да ти е жив и здрав, Мери, да расте весел, игрив и умен!
Ние също бяхме на консултация днес. Няма му нищо на Алекс, гърлото му е добре, ще почиствам носа със Стеримар (не, че досега не съм го правила....), ще давам чай от лайка, пък ще видим...
Сложиха ни втората ваксина против Хепатит В, обясниха ми, че по нашите географски ширини бактериите, причиняващи бактериален менингит не виреят и нямало смисъл от ваксината против менингит . Резултатите от кръвната картина са много добри, сега дебнем за урина.
Мерки: 8760 г и 66 см. Макар така да изглеждат доста внушителни, не е чак такъв шишко
А ето и какво ядем ние: сутрин към 7 кърма, не знам колко мл, но изсуква всичко, което се е събрало през нощта , към 9.30 - сок от ябълка, максимум 50 мл, ама често и толкова не ще , към 11 - 11.30 - 1 ден готово зеленчуково пюре с 1/2 жълтък, 2 ден - домашно зеленчуково пюре с кърма и малко масло, 3 ден - месно пюре (засега само пилешко) около 170 - 200 мл, към 15 ч. кисел със 150 мл адаптирано мляко и 1/2 плодово пюре, към 18.30 кърма и последно към 21.30 пак кърма.
Ами сока не разнообразявам , нямам идея с какво, можем вече да даваме цитруси, ама като им нямам вяра на търговците
Алекс пък не иска да седи , а до другата консултация след месец искат вече да го прави Той също проявява интерес към кабели и връзки, в това отношение като чета за Никол, все едно е писано за Алекс
Ох, стана много дълго, извинявам се, ако съм досадила....
Поздрави и целувки!


Алекс 09.06.2004

Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: Xoли]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано12.01.05 19:32



:) много благодаря за хубавите пожелания... можем само да ви завиждаме 4е поне имате някакви занимавки... Крис не го привли4а нищо което не свири а докопа ли нещо което да му хареса запо4ва да го блъска.. в резулат имаме ве4е една обезглавена патка която квакаше и една с4упена дрънкалка... пределно ми е ясно 4е това е едва на4алото... радостта към баща му се изразява в биене на шамар4ета... абе хареса ли му нещо по4ва да го бие :))))) голям майтап... по въпроса със сок4етата -аз давам домашни-ябълка и понякога круша... можете да разнообразите с морков... и май4е цитрусите от рода на портокал мандарина не се препоръ4ват преди годинка ама аз му дадох 2-пъти малко киви да гризка-тая 4аст дето е без семки и според мен му хареса независимо от странната физиономия :) айде 4е много мрънка ве4е



Тема Re: по колко наддават?нови [re: v22]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано12.01.05 23:16



Вели, наистина много добре си похапвате-няма от какво да се притесняваш според мен. Нашето меню също включва хранене 5 пъти дневно: 190 мл мляко, 180 мл мляко + 60 плодово пюре, 150 гр. зеленчуково пюре, 180 мл мляко + 60 плодово (или 180 гр. каша), 210 мл мляко за последно в 20.00. Наистина вече няма да наддават с такива темпове както досега, пък и нали почват все повече да се движат






Тема Re: Юнски бебета 2004 [re: sun_yana]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано12.01.05 23:18



Май наистина няма юнско бебче, което вече да лази. Нели също има някакви опити в тази насока и последното, което е измислила е-със свити крачета подскача като зайче напред, но накрая винаги завършва със забиване на главата долу Ама скоро ще е май






Тема Re: захранването [re: maria_mery]  
Автор v22 (mama na Ivo)
Публикувано13.01.05 00:35



Здравейте пак от нас! Днес се зачетох в едни френски книжки да видя как захранват братята французи и за мой ужас видях как за 6-8 месечно бебе се препоръчва примерно меню от 3 основни хранения + 2 междинни "закуски". Основните хранения са мляко 250мл или зеленчуково пюре 200мл + 150мл плодово пюре за десерт (на едно хранене!!!), а вечерята е зеленчукова супа или пюре + 150мл мляко + плодово пюре (и пак става към 300г)...Междинните закуски не са нищо особено: обикновено сок или някакъв млечен десерт, така че основните храни са 3! Направо онемях как може на едно малко бебе да се дава над 300г на едно ядене... Макар че си имам обяснение де... във ФР 90 % от бебетата тръгват на ясла след 3-4 месец и предполагам, че там няма как да ги хранят по 5 пъти през 3 1/2ч.
Аз смятам да се придържам към бг модел, че по-честото хранене с нормални количества ми се вижда по-здравословно...
А иначе ние също си имаме "любими" занимавки...играчките вече не ги признаваме, а се заиграваме с разни пакетчета носни кърпички, шарени брошурки и всичко, което може да докопа и не е за него. А по мобилните телефони как се заглежда, направо онемява...и по всичко що свети- лампи и светлинки разни...не знам електричар ли ще става това дете.... :)
Целувки!!!



Тема Re: Юнски бебета 2004 [re: toutou]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано13.01.05 07:51



Ние май ще се окаже че останахме да се кърмим най-много. Тая нощ се е събуждала 3 пъти да суче, тъкмо се бях зарадвала че напоследък се будеше само веднъж и то чак към 5 часа, ама явно почват зъбки да я мъчат. Сутрин към 8 пак я кърмя, на обяд или към 5ч, зависи кога сме си унас пак я кърмя и давам пюре. Тoutou и аз се чудя кога ще се регулират тези гърди, в неделя на рождения ден на Диана не бях кърмила цял ден и така се бяха втвърдили, а когато кърмя, другата тече. Чудя се като реша да я отбия как ще стане, Диана се отби сама на 6 месеца и нищо не правих, то тогава и нямах толкова мляко, не че сега съм млекоцентрала, ама все пак имам. Може би постепенно трябва да намалявам броя на кърменията.
Кристина много обича също торбички, балони, а в момента кубчетата от легото на сестра си, не знам какво намира в тях, разни свирещи, светещи играчки не я впечатляват, а тези кубчета и вече се карат със сестра си за тях. Каквото и кубче да вземе Криси, все се оказва че трябва на Диана. И много обича да танцува, само да чуе музика и почва да се клати, много е смешна, а понякога и пее.



Тема Re: Юнски бебета 2004 [re: мeчo пyx]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано13.01.05 11:46



Има, има Митко пълзи, но явно не си чела постинга ми. В замяна на това обаче не стои седнал и не защото не може, а защото откакто разбра, че може да се придвижва сам не иска да стои на едно място. Новата страст е да изчезва към кухнята и то с бясна скорост. Вчера два пъти избяга на баща ми, пристига в кухнята и започва да пляска с ръце на плочките. Цял ден си играем по този начин. Пристига аз го връщам. Така че не бързайте и почивайте докато можете.





Тема Re: Юнски бебета 2004 [re: toutou]  
Автор Shturcho (Катеринина мама)
Публикувано13.01.05 12:46



Здравей TouTou, според мен запичането не е от ябълковия сок, а от ориза и морковите, някъде четох че си и дала пюре от моркови и ориз. Катеринка, попринцип има малко по лениво стомахче и аз много внимавам с даването на запичащи храни /банан, ориз, морков - особено сварения морков/. Ябълките се водят неутрална храна - нито запичаща, нито разхлабваща. За съжаление, не знам с какво да замениш ориза в пюретата след като сте алергични към картофа :-(((( Може да свариш малко тиква и да и направиш пюре от тиква, то действа леко разхлабващо :-)



Тема Re: Юнски бебета 2004 [re: Xoли]  
Автор Shturcho (Катеринина мама)
Публикувано13.01.05 13:05



за сокчета - аз правя от ябълка, от круша, от морков /нооооо много рядко, че запича/, и смесвам понякога сока от юбълка със сок от киви /пасирам кивито и после през цедка за да не попадне семка/, веднъж и дадох и леко разреден с вода сок от киви, но нещо не го хареса. Давала съм на 2 пъти и сок от мандарина - изчистих я от всички люспи, обелих и малките резенчета и ги пуснах в пасатора и после през цедката за да е само сокче - изпи го с такова удоволствие :-) /преди това опитвах всяка мандарина дали е сладка :-)/

Моята мома не иска да пие изобщо вода :-( на ден и се събират по 1-2 глътки с голям зор, но сок пие като малко смокче и се сърди като и взема шишето със сок, лекарката вдигна рамене и каза - давай сок /има дни в които пие по 200мл сок/

Нашия режим на хранене е следния: в 5-6 сутринта - суче, после към 9 пак суче, в 12,30 - яде пюре /дом. зеленчуково, купешко месно/, в 16,30 суче /мъничко/, към 18-18,30 яде кисел или каша / в дните с месно пюре яде кисел, а в дните със зеленчуково пюре яде каша/ и след къпането в 21ч пак суче.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.