Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: мeчo пyx]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано31.01.05 10:33



Леле, мами, какво става - пак отлетяхме към 6-та глуха, към крайните страници
Кажете как са бебоците, нещо ново при вас? Някое зъбче, някое пропълзяло бебченце или някое случайно проходило(това е много рано, ама знае ли човек)?
При нас няма нищо ново, макар че момата вече прави малко по-смислени опити за пълзене, но все още абсолютно безуспешни. Ако дава в този дух, скоро може и да реализира успех.
И един въпрос към мамите на дечица с повечко зъбчета - горе долу (грубо) колко време след първите зъбчета избиха следващите? Щото уж нищо не виждам, а пак започват безсънните нощи като когато избиха първите 2 и си мисля дали не започва следващия епизод...



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: Collibri]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано31.01.05 10:36



много се умълчахме нещо....новото при нас е че Крис така я третира тази проходилка че вече е с 7 а не 8 колела.... как се е блъскал че да го изкърти незнам...целувки от нас



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: Slanchezara]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано31.01.05 10:54



Слънце,
за зъбките да ти кажа - как беше при нас.
Първите зъбки пробиха на 4 месеца и нещо. Следващите на 7 навършени месеца. Всичките отдолу.
Онзи ден проби и едно зъбче отгоре. Така че имаме общо 5 зъба, като още 3 горни са почти пробили.

П.П. Вземи да ми пратиш e-mail-a си на лични, за да ти пратя снимките....

Редактирано от Mишeнцe на 31.01.05 10:59.



Тема Месни пюрета ?нови [re: Mишeнцe]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано31.01.05 11:01



Момичета, има ли някой да прави сам месните пюрета ? Давайте рецепти...
Бобче никак не харесва готовите, потриса се от гадост чак. От 3 дена го боря, ама никакъв успех. А по принцип винаги с желание е приемал новите вкусове. Явно си е свикнало детето на мамина манджа и това си е...

Редактирано от Mишeнцe на 31.01.05 11:05.



Тема Re: Месни пюрета ? [re: Mишeнцe]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано31.01.05 11:10



Аз веднъж и направих и спрях от съображения за сигурност, защото омете близо 350 г (това на едно ядене) и имах сериозните опасения, че това дете ще се пръсне от преяждане и лакомия.
Аз го направих така - месото беше приготвено отделно (в моя случай агнешко, което майка ми и баща ми бяха опекли за Нова година), взех от врата, там където няма начин да е проникнала сол. Взех на око едно количесто (100% доста повече от 18 грама, колкото има в готовите на ХИП). Зеленчуковото го направих както си го правя. Не помня дали сложих мляко (може би съм сложила) и пасирах. Слагам го към месните пюрета, давах и пасирана мусака (естествено разредена с малко водичка и без запеканката) и се прие чудесно.
Е, малко мъжа ми не беше хепи от факта, че не съм посолила цялата тава заради Софи, ама го преживя някак си
Целувки за Бобче. Снимките съм качила в албумчето на уебшотс, ако искаш си ги дръпни, ако не ще ти ги изпратя на мейла. Отивам да ти пиша бележка



Тема Re: Юнски бебета 2004 [re: Slanchezara]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано31.01.05 11:30



Слънче, и нашите първи зъбки май бяха малко след навършване на 4 месеца ( добре, че си записвам в къщи- щом вече не помня такива неща, какво остава за след години )
Следващите 2 грни пробиха точно на Нова година, а 2 дни по-късни видях, че всъщност отгоре са 4 , а не 2.
Иначе и аз се зачудих какво става с темичката-хем никой не пише при Лято-то, хем и тук никой нищо не драска.
При нас никакъв напредък в пълзенето-все си караме по същия начин-пълзим назад Стои абсолютно стабилно и прави опити от легнало положение да седне сама. Научила се е да маха с ръка за довиждане (нали всяка сутин ме изпраща на прозореца ) и след това да й казват браво и да пляска с ръце. Сега пляска постоянно и се кара ако някой не пляска с нея
Мишенце-аз съм давала само от готовите на Хип-проблеми никога не е имало проблем-направо се хвърля към купичката, като я види
Поздрави на всички-хайде къде изчезнахте






Тема Re: Юнски бебета 2004 [re: мeчo пyx]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано31.01.05 11:59



е, да де...аз затова започнах с готови месни, щото нали уж са от проверени продукти и т.н. Тук има само Нестле и Бледина, но то е същата работа, марката няма значение. Плюе, все едно му давам отрова. И на мен са ми странни на вкус, да си призная. Абе, ще си правя моите си пюрета, то се е видяло. Отивам да търся Био месце (пиле или пуйка).



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: мeчo пyx]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано31.01.05 18:19



Ами тя Колибри каза, че ще ни включи в следващата тема за лятото... Та аз лично смятам когато видим нашия списък включен, тогава да започна да пиша там. А засега смятам да си пишем тука
Мерси за инфото за зъбите, да се надяваме, че няма при нас да са един след друг, щото ако е така, моля ако някой има връзки на 4-ти км да ми запази ВИП стая.
Майтапя се естествено
Целувки на бебоците!



Тема Re: Юнски бебета 2004 [re: Slanchezara]  
Автор sun_yana (мама на Алекс)
Публикувано31.01.05 18:38



Аз пък вчера много се смях с Алекс.Лежим си двамката на леглото един срещу друг и той ми дава ръчичики да ги цункам понеже много обича и по едно време вместо ръчичка ми пъхна дрънкалката която си лапа в моята уста.Ама си ми е дащно детенцето,дано да е все такова!Днес го захраних и с ориз-просто го прибавих към картофите и лука и страшно му харесва.Май вече започна да си ги хапва с апетит и зеленчуковите пюренца,че преди много се изнервях да го храня по цял час,а сега ги омита за нула време.Обаче пък на млякото взе да се мръщи.Смених и марката-взех Фризомел,но и него не харесва и се върнах на НАН-а,че явно не е от млякото ами май се има вече за голям човека и неще бебешка храна.Взех му и мек накрайник да пробвам да не би на биберона да се мръщи,че обича с лъжичка да яде вече,но ефектът е същия само дето по-бързо го изпива когато му се пие,а виж ябълковото сокче с този накрайник съвсем бързо го изпива тарикатчето малко!И реших че след като въведа ориза явно ще въвеждам и попара,та моля кажете пак как я правите че не помня.В смисъл сухарите някаква специална марка ли са или не и чая бебешки ли е,а сиренето трябва да е овче май,макар че Алекс е ял вече продукти със сухо мляко и с глутен?И пропорциите какви са долу горе и като пюре ли се пасира?Мале това май ми е тъмна Индия.



Тема попара [re: sun_yana]  
Автор Xoли (щастлива)
Публикувано31.01.05 19:10



Здравей, Яна!
Аз бях питала тук за попарата и Слънцето ми беше дала рецепта, ама не помня в тази тема ли беше или в предишната Алекс от една седмица вече я яде и то с апетит Правя я така:
- натрошавам 2 сухара (аз взех от Била на Papadopolus)
- добавям около 2 супени лъжици натрошено обезсолено краве сирене
- 1/2 ч.л. краве масло
- 1/2 ч.л. захар (може и повече, ама аз гледам да не го уча на много сладко)
Всичко това заливам с горещ шипков чай (около 24 ч. кисна 3-4 шипки в 200 мл вода и после ги варя 5 мин.), запарвам няколко минути и разбивам с миксера, а не с пасатора. Не те съветвам да пасираш, защото от една страна трябва да свиква и с по-едри частици, а от друга страна като се пасира не прилича на нищо
От тези продукти се получават около 150 г попара.
Ами това е, да му е сладко на бебокълчето




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.