Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За подготовката на зърната за кърмененови  
Автор nezy (мама на Цвети)
Публикувано03.01.05 19:29



Мамчета, направо ме е срам, че съм забравила, ама имаше някакви процедури за подготване на зърната за кърмене, някакво обтриване. Имам такъв спомен отпреди пет години! Вие правили ли сте нещо такова, за да не ви болят при кърмене. Моля, споделете!



Тема Re: За подготовката на зърната за кърмененови [re: nezy]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано03.01.05 19:49



Мазах се само с Гермастан. Не съм ги обтривала с нищо, много ми бяха чувствителни и нямаше да го изтрая това чудо.



Тема Re: За подготовката на зърната за кърмененови [re: nezy]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано03.01.05 19:53



Здрасти пак...
Аз лично започнах с процедурите около месец преди раждането - при всяко къпане си обтривах гърдите с грубата страна на гъбата и туй то :) Не съм ги мазала с нищо. В последвалите 10 месеца кърмене също - никога не са виждали помпи, ранички и мехлеми моите зърна
Обаче има значение какви са самите те, ако са по-нежни по принцип, им трябват по-дълга подготовка и вероятно някакви мазилца. Моите са груби и не са изисквали нещо специално.

Целувки на Цвета и на тумбачето



Тема Re: За подготовката на зърната за кърмененови [re: nezy]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано03.01.05 19:58



Аз се жулех в банята с една съпунисана леко груба гъба-ръкавица. Първо по-малко, после увеличавах времето на жуленето. После като почнах да кърмя малко ме позаболяха, ама ги намазах 2-3 пъти с Дефламол (че Гармастана беше безумно скъп в сравнение с него - мисля 15 лв. към стотинки за Дефламола) и всичко мина без рани и прочие.



Тема Re: За подготовката на зърната за кърмененови [re: nezy]  
Автор MoniT ()
Публикувано03.01.05 20:16



Зърна не се подготвят. Сегашното становище по въпроса е, че не бива да се изсушават ареолите и зърната от естествените им мазнини, за да не се получават по-късно рагади (нацепвания).
МониТ



Тема Re: За подготовката на зърната за кърмененови [re: MoniT]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано03.01.05 20:35



На теория е така. Казват, че ако бебето суче правилно и се слага правилно, то не би трябвало зърната да се разраняват. Да ама на практика кой успява да си сложи правилно бебето от самото начало? Всички, които познавам, дето не са си "загрубили" зърната, са ревали от болки при кърмене, да не говорим какви рани стават, дето са опасни и за бебето, че и кръв тече. В болницата никой не ни е обяснявал как е правилно и как не е. Така че си мисля, че по-добре да си ги подготвим за всеки случай :))) Аз сега и за второто се жуля, въпреки, че съм чела, че не е нужно. След 9 месеца кърмене на първото, чесно казано, не бих могла да твърдя със сигурност как точно трябва да се слага бебето за да не се разраняват зърната и не мога да обещая че от първото засукване ще си сложа бебето правилно на гърдата, та се презастраховам :) Със сигурност само мога да кажа, че няма да се цедя след кърмене или пък да се мия преди кърмене. Миенето също разранявало, пак заради махането на естествените мазнини на зърната. Вярно, че този път не си давам толкова зор с подготовката де, ама си имам едно наум, а също и Дефламол под ръка :)



Тема Re: За подготовката на зърната за кърмененови [re: medusa]  
Автор nezy (мама на Цвети)
Публикувано03.01.05 21:27



Ясно, има две мнения по въпроса, ама и аз мисля да пробвам с малко обтривки. Макар, че с Цвета кърмих само десетина дни, имам ужасен спомен за болката, нищо не правих предварително тогава, че затова засега ще се подготва, пък да видим какво ще излезе. Иначе за дефламола, бях забравила, но ще си набавя.
Благодаря, че ми припомнихте всичко! Както съм казвала, жалко че по-рано нямаше този форум - 2000 г. имам впредвид!



Тема Re: За подготовката на зърната за кърмененови [re: nezy]  
Автор bib.bib ()
Публикувано04.01.05 00:15



Ако имаш контракции - безболезнени или не, или имаш опасения за преждевременно раждане НЕ ПОДГОТВЯЙ зърната. Т.нар. подготовка стимулира контракциите на матката. Вероятно някоя по-грамотна от мен в медицината мама ще може да ти обясни за ролята на окситоцина в този процес. Сигурно най-добър съвет ще ти даде гинекологът, който те следи.

Кърмила съм две деца без да подготвям зърната.



Тема Re: За подготовката на зърната за кърмененови [re: medusa]  
Автор MoniT ()
Публикувано04.01.05 01:43



Аз съм пример за такава майка. От самото начало бебето засука правилно; не съм си подготвяла гърдите и не съм имала никакъв проблем. Истината не е в подготовката, а в правилното поставяне на детето на гърда. Тук, в Канада към родилните домове има специални "училища" по кърмене, където ти показват как да поставиш детето, демонстрират ти различни пози и след като те изпишат (на 24 час с малки изключения), болшинството от майките се справят. ако все пак има проблем те викат на консултации (или ти сам си насрочваш такива). Аз също не съм се мила преди всяко сукане - аз да не съм отровна или пък нечистоплътна? Остана в първия месец, когато кърмех на 3 часа, понякога и по-често да се мия преди и след всяко кърмене - щях да заблестя от чистота!!!



Тема Re: За подготовката на зърната за кърмененови [re: bib.bib]  
Автор MoniT ()
Публикувано04.01.05 01:50



Good posting!!!
(тук ги няма хубавите емотикончета от сайта на мама, но това е опита за цитиране на един от тях)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.