Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Една неколедна историянови  
Автор Xrisa (минаващ)
Публикувано28.12.04 19:18



Здравейте момичета,

тези дни много си мисля за една позната, на която й се наложи много бързо да премине от групата на децата към тази на възрастните с нелека съдба. Тя е от Сливен и роди бебенце преди три месеца, но таткото от София уж щеше да се жени, а сега ги е оставил и дори детето не е признал...
А пък момичето е на 20 години и това беше първата й връзка. Толкова се радваше, че дойде в София и стана студентка, но явно не беше подготвена за отговорностите на самостоятелния живот. Аз затова и казвам, че беше дете - такава една все се смееше и ти се повишаваше настроението само като я чуеш да бърбори. Но никога не се беше отделяла от вкъщи и някак си така по детски се държеше и разговяше.
А четири-пет месеца преди да роди почина майка й, съвсем млада, нямаше и 50 години, от рак. Уж затова отложиха сватбата, ама явно не е било само това проблемът. И сега у тях е толкова подтискащо и унило - с пресните следи от майчиното присъствие, бащата съсипан и с непостоянна работа и тя - незавършила, без съпруг, с едно прекрасно момченце без татко и без средства, с неясна перспектива за бъдещето.
Много й е тежко и не може да усети радостта на майчинството. То и без това първите два-три месеца са трудни, а пък на нея не си и представям... Знам, че има и много по-тежки съдби, но много ме боли за угасналата й детска усмивка...

Та пиша тази тема, защото искам да й доставя малко радост за празниците. Искам да й събера неща за бебето, но не мога да покрия всички нужди. Пък то и не става дума за това. Просто искам да внеса цвят в ежедневието на бебето и майка им - с играчки и шарени дрешки, които тя не може да си позволи и с онези дребни неща, който улесняват живота на майките, но на нея едва ли би й хрумнало да си купи. Та аз ще й взема един по-евтин бебефон, защото те живеят в къща и ще й дам някои зимни дрешки на момченцето ми. За съжаление те са за 8-9 месечно бебе, а нейното е на 3 месеца. Сестра ми ще й купи разни дреболии като бебешка нокторезачка, термометърче и други такива джунджурии. И много ще се радвам и ще бъда много благодарна, ако откликнат още 1-2 момичета от София и й съберем някои зимни дрешки, чувалче, одеаце, памперси и каквото прецените. Ако някое майче прояви интерес, нека ми пише бележка. Мъжът ми ще пътува натам около Нова година и ще й ги занесе.

Поздрави на всички и весели празници



Тема Re: Една неколедна историянови [re: Xrisa]  
Автор Flash_ ()
Публикувано28.12.04 19:18



Редактирам, и вдигам темата нагоре.

Редактирано от Flash_ на 28.12.04 19:21.



Тема Re: Една неколедна историянови [re: Xrisa]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано28.12.04 20:12



Тя сега в Сливен ли си живее пак? Има ли начин да се свържа с нея?



Тема Re: Една неколедна историянови [re: Xrisa]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано28.12.04 20:41



Прати ми и на мен координати, родителите ми живеят в Сливен, след празниците ще им изпратя колет и мога да изпратя неща и за бебчо.



Тема Re: Една неколедна историянови [re: Keнra]  
Автор Xrisa (минаващ)
Публикувано28.12.04 20:42



Да, тя живее сега в Сливен. Трябваше да останат в София, но тя преживява тежко смъртта на майка си и предпочете да се прибере у тях. Няма логика за мен, но това е моя логика... Ти също ли си от Сливен?
Ще питам за адреса, защото не го знам наизуст и ще ви го пратя в лични бележки утре.



Тема Re: Една неколедна историянови [re: Xrisa]  
Автор new* (непозната)
Публикувано28.12.04 21:51



Прати ми и на мен адреса й, ще й изпратя колет след Нова година. Каквото мога, ще й дам. Само за бебето или и за нея?
Аман от безотговорни мъже.



Тема Re: Една неколедна историянови [re: Xrisa]  
Автор sunny23 (непознат )
Публикувано29.12.04 10:32



Ужас! Толкова безотговорни хора
Моля те прати ми адреса на момичето, за да изпратим нещо за бебо.
Сетих се за шишенца и разни такива дреболии, дали има нужда или от нещо друго?



Тема Re: Една неколедна историянови [re: Xrisa]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано29.12.04 10:53



Напиши от какво има нъжда, за да знаем какво да вземем.



Тема Re: Една неколедна история [re: Xrisa]  
Автор nevermore (минаващ)
Публикувано29.12.04 11:10



напиши, моля те, какво й трябва и дай адрес на бележка!

"Only this, and nothing more"


Тема Re: Една неколедна историянови [re: Xrisa]  
Автор virginia (щастлива мама)
Публикувано31.12.04 18:24



И аз бих искала да помогна с нещо.
Кажи от какво има нужда, за да не се повтаряме с дрешки и др. бебешки пособия, аз бих могла да купя няколко кутии от някакъв вид мляко, ако няма достатъчно кърма и дохранва бебо. Дали има някакви предпочитания или дали му дава някакво в момента, за да взема от него.
Искренно се надявам всичко лошо за нея да остане в старата година и с новата да дойде щастието и да се върне усмивката й, за да може искренно да се наслаждава на радостта от майчинството.


Мария 14.08.2003


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.