Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Набирам доброволци?нови  
Автор Silver elfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано19.12.04 14:50



Имам молба към желаещите да помогнат при ваденето на полезните теми от архива! Да се преброим, а после ще ви обясня какъв е механизма и ще си разпределим работата. Ако вие имате други предложения ще ги обсъдим и дискутираме. Признавам, че се затруднявам, защото досега бях стигнала до 18 страница, а архива не беше ъпдейтван от април. Сега изведнъж ако сте забелязали той се е налял с новите теми и аз нещо губя дирята. Ако си разпределим работата та макар и само между няколко момичета ще свършим много бързо и ще извлечем максимално полезните неща.

Та, Аз! - Първа жичка!





Тема Re: Набирам доброволци?нови [re: Silver elf]  
Автор Пeпeляшka (дрипла ;-))
Публикувано19.12.04 15:01



мен също можеш да притуриш, вече съм във ваканция,така че време имам. Надявам се че само като чета без да пиша тук не е пречка да помогна

keep it simple, stupid!


Тема Re: Набирам доброволци?нови [re: Пeпeляшka]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано19.12.04 15:05



Изобщо не е проблем! Ще изчакам да се посъберем и тогава ще обяснявам, става ли?



Тема Re: Набирам доброволци?нови [re: Silver elf]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано19.12.04 15:09



Ей ме на и мен - на линия съм!!!
Само едно бързо предложение - дали да не започнем след празниците?

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Набирам доброволци? [re: honey13]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано19.12.04 15:11



Добре, няма проблеми, съгласна съм. И без това съм вече цял месец сама с детето, а от утре ще се обзаведем с татко и не ми се иска да кисна нон-стоп в дира по празниците. То никой няма да иска де.





Тема Re: Набирам доброволци? [re: SilverElf]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано19.12.04 15:14



Аз съм доброволец, само да не се изискват специални компютърни умения



Тема Re: Набирам доброволци? [re: Silver elf]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано19.12.04 15:15



Идеята като цяло е да можем да извадим полезните теми от архива, като предоставим линкнати заглавия към тях в първата закована тема.
Първо обаче да дефинираме понятието полезна тема. Според вас какви характеристики трябва да има тя и по какъв критерий да я оценяваме?

До сега съм обходила 18 страници (уфф а те бяха 52 общо, но компютъра ми претърпя преинсталация и умирам от мъка).
Вадила съм теми с по над 15 мнения, засягащи основните тематики на бременността и майчинството. Избягвала съм скандални теми, въпреки, че и те могат да бъдат полезни, но да речем че съм избягвала грозно скандалните теми. Друго?



Тема Re: Набирам доброволци? [re: nikol78]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано19.12.04 15:16



Хехе, не са ни нужни дипломи за да се справим, споко. Ще ти обясня, всичко е много просто.



Тема Re: Набирам доброволци? [re: Silver elf]  
Автор Despina (мамана Детелина)
Публикувано19.12.04 15:22



И аз искам да се присъединя към ровещите архива, но с две малки уточнения - при мен не винаги се отваря, имало по няколко дни в които не мога да вляза и има дни в които просто не ми остава време да стигна до нета. Все пак много ми се иска да помогна, така че ме бройте и мен.



Тема Некои съображения [re: Silver elf]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано19.12.04 16:13



още не се пиша в доброволците, но има вероятност да се окажа и аз такава, само да кажа за полезните теми - с изрично пояснение, че никой не покрива диапазона на всички полезни теми, на мен примерно "магазини за памперси - откъде лигавници и обиколници - чико или авент - количка за 200 или за 800 - бебешка козметика и 21 номер обувчици за есента" са ми напълно ненужни, ама има доста жени, на които си им трябват и за които са безинтересни "натурално раждане - дълго кърмене - късно захранване - закаляване - нестандартно възпитание"....

Значи интересна тема не е тази с над 15 мнения, а тази с някакви мнения по същество - без значение дали са три, щото само три майки са се сблъксвали с проблема, или 103, сред които три носят информация, а не предположения или съчувствия в стил "не знам какво да ти кажа, муцка, много ми е мъчно за вас".

Другото е популярна тема. Не че рейтингово проучване на темите е лоша идея, но трябва да се прави разлика. Да се хване някой да изследва примерно "Фреквентност на мотива за корупцията в клуб БМ" :))))). Има непопулярни теми, които са интересни - недоносени бебета, варицела при бебе на кърма примерно, нощните писъци, дето се оказаха нормално явление, гинекологични проблеми при бебе, и такова съм мяркала, не че ми е трябвало такова нещо, слава Богу, но това е важна тема, ако ще да е пусната като искане за помощ и никой да не е отговорил, просто за да знаят майките, които тепърва ще ровят из архива, че такива проблеми има. Калоян на Искрица и Наско на Файръбърд са бебета с история, която е полезна за всички, макар да нямаме същия проблем и тоя да се среща рядко и да не е популярен. Има едно, дето го беше намерила Чета, за запек при кърмачета, което е адски полезно, защото е от страницата на Детска гастроентерология и звучи доста авторитетно, не е като да пуснеш питане и три майки да ти кажат, че е нормално по някое време само на кърма детето да почне да ака рядко, но това не е запек. И други 6 да ти кажат "ааууууууууу, ама 6 дни да не ака е страшно много, ще му зигние коремчето" и да те посъветват да му бъркаш в дупето с мушкато, термометри или да го поиш с отвара от сливи.. Е, тоя текст примерно не отговаря на представата за тема с 15 мнения, но също е важен. Или за килограмите на децата и кой по колко яде - за последен път съм го срещала малко като спор, но беше интересно, щото на мен големите ми деца ядяха по много, а малкото яде по малко, а на кг и ръст вървят еднакво... Такива ми ти работи...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.