Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Имали ли сте кървене в 5-6 г.с.?нови  
Автор alia_alia ()
Публикувано15.12.04 13:44



Здравйте, бъдещи и настоящи Мами.
Все още не мога да се възприема като Бъдеща майка. След близо 3-годишни надежди, вече пиша тук.
В деня, когато видяхме плодното сакче, видях и кафеникаво петно. Три дни все така с по едно петно на ден. След това прокървих. Кървя вече 5 дни. Все едно че съм в мензис. Преди три дни плодният сак се виждаше, утре ще ходя пак на лекар. Пия Дуфастон (2х1) по лекарско предписание и Но-шпа.
Кажете, ако сте имали такова кървене, колко време продължи при вас?
Благодаря ви и желая късмет на всички.



Тема Re: Имали ли сте кървене в 5-6 г.с.?нови [re: alia_alia]  
Автор new* (непозната)
Публикувано15.12.04 13:51



И аз имах кървене, около 10-та седмица, но беше слабо и кафяво, оскъдно. Тече около 5 дни. Пих Утрогестан и Нош-Па.



Тема Re: Имали ли сте кървене в 5-6 г.с.?нови [re: alia_alia]  
Автор DarkCat ()
Публикувано15.12.04 14:50



имала съм, беше слабо /и менструацията ми е оскъдна/. премина за 4-5 дни. пиех само Но-шпа. лекаря ме преглеждаше само на видеозон

пожелавам късмет и лека бременност и успешно раждане



Тема Re: Имали ли сте кървене в 5-6 г.с.?нови [re: alia_alia]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано15.12.04 15:15



Най-често кървенето се среща или съвсем в началото, около датата на М или 10гс, която пак се пада около датата на М. При мен беше 10гс и продължи по- малко от седмица(не помня точно колко, но ту спираше, ту пак тръгваше).
Трябва много да лежиш, да не взимаш горещи душове и да не се натоварваш с нищо(нито психически, нито физически). Също поддържай блестяща хигиена на мястото, защото много лесно става инфекция при продължително кървене.
Това е, което се сещам! Стискам палци скоро да отмине!
Успех!
Забравих да кажа, че освен но-шпа, което си пиех по принцип, ми изписаха Утрогестан(същото, като Дуфастон) 2х1.

Редактирано от Dafna на 15.12.04 15:17.



Тема Re: Имали ли сте кървене в 5-6 г.с.?нови [re: Dafna]  
Автор alia_alia ()
Публикувано15.12.04 15:26



Благодаря, успех и на теб.



Тема Re: Имали ли сте кървене в 5-6 г.с.?нови [re: DarkCat]  
Автор alia_alia ()
Публикувано15.12.04 15:27



Благодаря ти.



Тема Re: Имали ли сте кървене в 5-6 г.с.?нови [re: new*]  
Автор alia_alia ()
Публикувано15.12.04 15:29



Благодаря ти за отговора.



Тема Re: Имали ли сте кървене в 5-6 г.с.?нови [re: alia_alia]  
Автор Biba ()
Публикувано15.12.04 15:44



Аз съм нямала кървене, но съм чела, че често се случва първите месеци около датата на мензиса, но по-скоро като зацапване, а не обилно. При теб силно ли е (щом пишеш, че е като мензис)? Гинекологът ти знае ли как си в момента? Почивай си и абсолютно спокойствие до утре. Ще стискаме палци всичко да е наред...



Тема Re: Имали ли сте кървене в 5-6 г.с.?нови [re: alia_alia]  
Автор alex_iv (алекс)
Публикувано15.12.04 16:28



Здравей,
и аз имах кървене точно в 5-6 г.с., и най-гадното е, че прокървих и влязох в болница точно деня преди сватбата ми, която така и не се състоя. Стоях в болница месец, като се опитвах да не се движа много и пих дуфастон. Сега вече имам дъщеря на 7 месеца и половина
Успех и на теб, дано всичко е ОК



Тема за лекаритенови [re: alia_alia]  
Автор alia_alia ()
Публикувано17.12.04 09:39



Здравейте!
Искам да споделя с вас какво ми се случи вчера.
Отидох при един от гинеколозите в града, в който живея, който между другото е шеф на АГ отделение, за да се запиша при него за консултации, а и за да ми даде болничен. Бях ходила преди няколко дни при него. Естествено, не ме помнеше. Още като му обяснявах, че кървя вече 6 дни ми каза, че се съмнява да съм още бременна; да погледнем на видеозона дали има нещо, за да не ме записва, ако вече е паднало!!!. В началото не го виждаше, е намери го, но то не се било развило от предишния преглед( как разбра, като не ми помнеше физиономията, не знам) и щяло да падне!!! Обаче, ми предписа 1 инжекции за кръвоспиране. Купих ги, в листовката пишеше да не се прилагат в първия триместър на бременността, а са нежелателни за 2 и 3 триместър!!!
Е, разревах се, звъннах, на лекаря ми във Варна, който ме успокои, каза да си взема тест и да видим има ли бременност или не, и да не слагам никакви инжекции. ДВЕ ЧЕРТИЧКИ. Добре, ами ако бях ги сложила? Аз и без друго съм с антифосфолипидни антитела, това нещо щеше да убие плода, дори и да не предстоеше спонтанен аборт.
Това е.
Щастлива съм, че имам все още шансове да го задържа, но съм възмутена от лекарската етика, а ако знаете колко проучвах преди да отида при този лекар.
Стискайте ми палци да го задържа.
Успех на всички ви.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.