Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Столче за хранене - нужно ли е?нови [re: Kлep]  
Автор dara (osobena)
Публикувано09.12.04 14:10



Стлчето за хранене е в моята листа топ 3 на детските принадлежности. И е на 2-ро място.

Наталия я сложих за първи път някъде точно около 9-те месеца. И се родих. Тя беше изключително злояда, а столчето ми беше от голяма полза. Улесни ме много и си беше голямо удобство за мен. Освен това, ползвах го и да я слагам на него, докато си действам из кухнята. Налепя й разни дрънкалки и играчки на плота, аз си готвя и мия, тя си се занимава. Ползвах го безотказно, докато не стана Крисо на 8 месеца някъде. Значи тя е била на 2.8 месеца, когато съм я свалила от стола. Дотогава се е хранила само на него.

Сега Крисо е на 4 и още се храни на този стол. С баща му все се дърлим кога да го сваля от стола, но на мен ми е толкова удобен за почти невменяемия Кристиан, че и дума не давам да се издума да слезе от стола. Е, като стигнем до предучилищната се надявам баща му да е успял да ме убеди, че детето е голямо за столче за хранене.

Та за мен това си е супер удобство!

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Столче за хранене - нужно ли е?нови [re: Kлep]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано09.12.04 14:40



Ами всички мами са ти казали, че е необходимо и сигурно са прави! Но ние столче за храна не ползваме и се справяме успешно с храненето. Не успяхме да си купим когато беше по-малка а сега е вече е на годинка и честно казано не мисля да купувам тепърва столче. Храна я в едно надуваемо детско кресло в което си седи съвсем спокойно и като види, че го вадя вече знае, че идва време за папкането и веднага се завтича към него. Лесно се поддържа чисто и на мен ми е много удобно. Често ми се е налагало да я храня и седнала на дивана и пак сме нямали проблем. Зависи си от детето ако е много шавливо предполагам е добре да е вързано, но Деничка е спокойна и докато се храни не прави друго освен да следи лъжицата и да лапа.
Така че определено може и без столче!


Деница-5.12.2003г.

Тема Re: Столче за хранене - нужно ли е?нови [re: Kлep]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано09.12.04 14:45



От седмия месец слагам Мария в столче за хранене и за мен по-голямо улеснение от това за безаварийно ядене няма. Там се върти, ръкомаха и дори да изцапа облегалката е от мушамени стелки, които се почистват лесно. Чела съм, че след годинката е хубаво да се оставят децата да се опитват сами да се хранят, къде по удобно място от това?!
На моменти когато Мария реши да не ни оставя да се нахраним, я придърпвам със стола към масата, нагласям височината на нивото й и й давам да си хапва зрънчо. Така всички сме доволни и щастливи ;)
След кошницата за кола и стерилизатора, това е топ покупката за нас двете.



Тема Re: Столче за хранене - нужно ли е?нови [re: Kлep]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано09.12.04 14:47



Още едно много силно мнение "зА"!!

Към всичко казано да добавя, че не виждам как ще я учиш да се храни сама иначе - абсурд е!




Тема Re: Столче за хранене - нужно ли е?нови [re: Kлep]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано09.12.04 15:19



Хайде и аз да се присъединя към мамите, които са писали, че столчето за храна е топ покупка. Нашето го купихме, когато Калоян направи пет месеца. В началото седеше на най-спуснатата позиция на облегалката, а сега вече - съвсем седнал. Освен за хранене го използваме и при игра, гледа телевизия от него и въобще си седи високо и оглежда наоколо без да има някой "вързан" до него да го пази да не падне или да се обърне.
Бях харесала много Чиполино гранд комфорт, но имаше само розови и се наложи да вземем Evenflo Simplicity. Много съм доволна и вече не съжалявам, че не е Чиполино. Дори този има повече екстри, а е на същата цена.



Тема Re: Столче за хранене - нужно ли е?нови [re: Kлep]  
Автор MM (za mama)
Публикувано09.12.04 18:09



И аз мисля, че е голямо улеснение и необходимо. Анна от 6 месечна се храни в такова и чак напоследък (преди 3-4 месеца) се отаказа, но тя е доста висока, а и седи стабилно на нормален стол, така че щом има желание да се храни на 'голям' стол като мама и тати, защо да я бутам в детското столче.
Но повече от година яко ползване му ударихме на нашто столче. Малко прибързано го купихме обаче, сега мисля да й купим едно



То има и бебешка приставка, но става и за деца, тийнейджъри и дори за големи хора, много е ергономично и удобно. Съжалявам, че не й го взехме от самото начало. Ще й бъде от полза не само за хранене, но и в нейната стая за за учене, рисуване и т.н. по-нататък. А и мен честно казано ме дразнеше пластмасовото й столче, колкото й да ги правят красиви са си пластмасови и това си е. Явно имам някакъв вид мебелен снобизъм,, ама дървените столчета повече ми харесват.

Анна 07/09/2002


Тема Re: Столче за хранене - нужно ли е?нови [re: MM]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано09.12.04 19:12



Това не е ли същото?





Тема Re: Столче за хранене - нужно ли е?нови [re: Kлep]  
Автор Aypeлия ((щастлива))
Публикувано09.12.04 19:54



По втория въпрос за шейната - точно днес видях такава в Практикер - дървена с облегалка.



Тема Re: Столче за хранене - нужно ли е?нови [re: Чeтa]  
Автор nezy (мама на Цвети)
Публикувано09.12.04 20:31



И на мен ми се струва, че е същото столче както казва ММ. Имаш ли представа колко струва и къде може да се намери? Много ми се струва симпатично, само дето се чудя, дали няма да се сгъва от самосебе си? Или греша?



Тема Re: Столче за хранене - нужно ли е?нови [re: Чeтa]  
Автор Biba ()
Публикувано09.12.04 22:06



Не, не е. Това на Tripp Trapp е някакъв специален патент (забележете краката) и поне тук в Германия е победител във всички тестове (стабилност, качество и т.н.), но и е най-скъпото столче, което съм виждала тук. Много фирми се опитват да ги копират, но заради патента не могат да ги докарат едно към едно, а и по тестовете не могат да се равняват с "големите"...

Сега видях, че това е столчето на Tschibo (TCM), продаваха ги тука пролетта и бяха с пъти по-евтини от оригинала...

Редактирано от Biba на 09.12.04 22:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.