Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за тези пюретанови [re: v22]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано06.12.04 02:57



Първо да ти отговоря за кашите, че тук пък първо с тях се почва. Първо се дава оризова, щото е безглутенова. С глутеновите е хубаво да се поизчака поне до 8-я месец. Безглутенови са ориза, царевицата, елдата, глутеновите са овесената и ечемик. Тази която аз сега давам на Криси е българска на Слънчо и е с оризово и царевично брашно. Първите няколко дни докато се захрани детето се дава само каша, но понеже е доста блудкава после и се прибавя плодово пюре, а когато вече могат да ядът суров плод, намачкан или настърган такъв. С местните пюрета аз смятам да почна 8-я месец.
За снимката на Иво, ако искаш да излиза под мненията ти, сложи си в профила ето този адрес http://plamen.freeshell.org/diana/images/ivo.jpg , защото с този от webshots не излиза.
Целувки от моите моми



Тема Честит Рожден Ден на maria_meryнови [re: Di2]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано06.12.04 08:30





Бъди много щастлива и обичана от твоите мъже.
Много здраве, късмет и всичко каквото си пожелаеш на този ден ти се прибави!
Весел празник!



Тема Re: Честит Рожден Ден на maria_meryнови [re: Di2]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано06.12.04 13:01



честито и от мен! много здраве, щастие и любов!



Тема Re: Юнски бебета 2004 [re: Di2]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано06.12.04 19:04



Здравейте на целия юнски отбор!
Първо искам да благодаря на всички за милите пожелания, да честитя на Мария-мери рождения ден и да й пожелая всичко най-най хубаво - мнго здраве, щастие, късмет любов, живот и здраве още едно бебче и много пари да си купи всичко останало!
Ами какво да кажа - при нас освен, че щуреем с бънджито, вее казва и членоразделни срички, даже от вчера насам цели 2 пъти каза Мама! Едва ли визира точно мен, но това не пречи аз да се размазвам... Още почече, че не е казала нито веднъж тати.
Да припомним - послендите ни мерки от 18.11 са 7,500 кг и 68 см (макар че за височината абсолютно не съм съгласна - с мъжа ми я премерихме към 70 см). Следващите по-актуални мерки са на 20.12.
За пюретата само да кажа - месно пюре се дава най-малко 1 месец след млечно-зеленчуковото пюре. Кашата се дава обикновено след млечно зеленчуковото пюре, а след това се въвеждат жълтъка и месното пюре, като се редуват - 1 ден мръвка, 1 ден зленчуково пюре с жълтък. Това е схемата, която ми е дала моята педиатърка. Но ние захранваме от 3,5 месеца.
За дечица, които са били до 6-ия месец на кърма - ами не знам.
Поздрави и целувки на цялата гвардия!




Тема Re: София на Слънчезара на половин годинка! [re: Di2]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано07.12.04 00:28



Слънчо,да ти е жива и здрава Софийката и да ви радва двамата с тати.А,и добре дошли в отбора на каките и батковците
Цунки по муцунки
Извинявай,че съм със закъснение,но от 3 дни не съм влизала в нета.




Тема Re: София на Слънчезара на половин годинка! [re: annivo]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано07.12.04 08:17



Честито на всички рожденници - големи и малки! Аз също със закъснение, че тези дни в къщи едни гости и други такива и не остана време да пиша, но пък ви чета редовно.





Тема Re: Юнски бебета 2004 [re: Slanchezara]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано07.12.04 09:34



Благодаря ви моми4ета...страхотно се зарадвах...Ди мерси за картичката маи нямам какво да кажа...на 13-ти ще имаме нови мерки и ние :)



Тема Re: Юнски бебета 2004 [re: maria_mery]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано07.12.04 10:10



Здравейте пак и от нас с Борис !
Нови мерки от вчера - на 6 месеца без 1 седмица е 8,300 и 72 см. Тежи вече, много даже. Ние продължаваме да заспиваме само в ръцете на мама и познайте как си чуствам гърба. Добре че поне се кърмим легнали, иначе не знам.
От вчера опитваме вече и плодовите пюрета. Готови - ябълка и дюля, страшно му харесват. Нямам време напоследък да му правя аз, че съм съвсем сама и всичко ми е на мен на главата.
Готвим се за голямото пътешествие до БГ и за срещите с бабите, дядовците и родата. Дано Борис да приеме новите изживявания по-спокойно.
Целувки на всички от нас !


П.П. Днес довършвам новите ни албумчета, че отдавна не бях слагала снимки. На който му се гледа - да заповяда



Тема Re: Юнски бебета 2004 [re: Mишeнцe]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано07.12.04 23:25



Здравейте! Тук сме, обаче Яничка тези дни е мноооого кисела и мнооого ревнува от компютъра и хич не мога да се заседя повече от две минути и да драсна няколко реда.
И ние се захранваме-бавно, но славно!Различните дни има различен апетит-по едно време хапваше около 100гр пюре-от тиквички, зелен фасул(с променлив успех)и моркови. От два дни нещо се муси, а на всичко отгоре се беше запекла и дне с беше на кърма само като малките бебета! Опитах да и дам ябълка, но направи шокирана физиономия!Странно е това моето бебе-от плодовите пюрета не опитва даже, а яде зелен фасул от вида на който само на баща и му се повдига!
И другия номер е че вечер не иска да заспива-реве истерично! Слава богу никога не е приспивана на ръце и даже се чувства неудобно и се извива в ръцете ми, но от няколко вечери заспива със зор в 22,30-23часа
Сигурно я мъчат вече зъбките, а? Още нищо няма, но днес бузките и бяха огнено червениТова май също е знак?
Как се справяте в студовете? Обличате ли много бебоците? аз като сме на разходка и сравнявам Яничка с френските бебета-май е три пъти по-навлеченаКарам я по БГ навиците, добре че баба и я няма тук, че и терлички щеше да извади...
Аз и слагам боди, една тънка памучна блузка, памучен чорапогащник,отгоре цял гащеризон от полар (май така се казваше?) и едно якенце+разбира се шапка, шал и ръкавички...Т° е около 7-10 °С...Отгоре слагам и тънко одеалце в количката, още нямаме космонавт...
А френските бебета са само с панталонче-както си седят в количките(без одеалце)им се виждат босите крачета...
Аз ли бъркам или те?
Мъжът ми вече ме обвинява че не я калявам...
Ох стига съм ви досаждала
Лека вечер



Тема За каляването [re: toutou]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано08.12.04 09:29



Мария, и ние си караме по Бг методите, като става въпрос за обличането. Ама като им видя сополите на бебетата тук по магазините, и после като погледна Бобовото чисто носле, и знам че съм права....Ама как тия родители не се опитват даже да им избършат сополите, висят чак до брадичката, ужасна гледка, направо ми се повдига понякога.
Иначе и аз съм се замисляла дали не го навличам...Тук при нас е малко по-студено от Париж. Като излизаме навън, ако е много студено го обличам така - боди, памучна блузка, гащеризон без ръкави, чорапки, космонафт. Евентуално одеяло. Космонафта обаче е страшно топъл, подплатен с полар, с подвижни терлички и шапка (в Х&М има голям избор хубави космонафти, на доста прилични цени).Като се приберем от разходка не е изпотен, така че явно му е добре. Шал не слагам. Като не е много студено, не слагам космонафт, но слагам чорапогащник и едно по-дебело костюмче. Завивам с одеяло.

За плодовите пюрета - и Бобчо е така. Не са свикнали още със сладкия вкус, защото ги захранвахме със зеленчучи. Споко, ще свикне съвсем скоро !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.