Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:30 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лек за косопад?нови  
Автор Mилeнka (и бебе Юли)
Публикувано02.12.04 01:14



Момичета, моля ви помагайте! Откакто родих преди повече от година ме мъчи адски косопад - направо имам чувство, че ще остана без коса ( като се има предвид, че тя и преди не беше много). Досега все чаках да престане от само себе си, обаче вместо това се усилва и е крайно време да взема мерки. Ако някой знае изпитано средство, което действа, моля да пише... Ще чакам



Тема Re: Лек за косопад?нови [re: Mилeнka]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано02.12.04 10:58



На мен много ми помогна един шампоан против косопад на Denise line. Струва към 4 лв. Мисля, че има и балсам и маска от същата серия. Другият шампоан, с който се мих, беше Termae Shampoo Ginseng Anticaduta на Bio Pharma. Той беше по-скъп (около 7-8 лв), но е много икономичен, защото активните съставки са с висока концентрация. Имах много дълга коса и фризьорката ми ме посъветва още от втория месец след раждането да започна третиране с шампоани против косопад. Така овладях нещата. Другото, за което се сещам са витамините. Има такива специално за укрепване на косата и ноктите.
А косата непрекъснато ли пада? Защото може да е сезонен косопад. На мен през есента ми се засилва.
Ако имаш възможност, консултирай се и с лекар, защото наистина не е нормално - непрекъснато да ти пада косата.



Тема Re: Лек за косопад? [re: Mилeнka]  
Автор Babyface (стара кучка)
Публикувано02.12.04 11:37



На мен ми помогна маслото за стимулиране на коса на Икаров.



Тема Непрекъснато паданови [re: KaтИ.]  
Автор Mилeнka (и бебе Юли)
Публикувано02.12.04 12:09



от третия месец след раждането. Честно казано тя и преди да забременея падаше, но сега положението е по-сериозно. Като цяло косата ми е проблемна - лесно се омазнява и я мия най-много на два дни, което сигурно допълнително я изтощава. След раждането получих и много силна себорея, но тя се пооправи със Себорал форте. Не можете да си представите какво е вкъщи от моите косми - и по два пъти на ден да минавам с прахосмукачка, пак ще се събират достатъчно.
Незнам ако използвам масло дали косата ми няма да омазни още повече.
А на лекар съм ходила преди 2-3 години по друг повод, но и тогава ми падаше косата и той ми препоръча един шампоан - Pregaine, който ми повлия отвратително на кожата на главата, направо ме разрани и го спрях, а падането не се повлия. Та честно казано незнам при кой лекар да отида



Тема Re: Лек за косопад?нови [re: Mилeнka]  
Автор mimss (sssss)
Публикувано02.12.04 12:17



Здравей, Миленка,

Сериозен проблем.....

Ще ти кажа какво се случи на мой съсед, който от дете страдаше от неизяснен косопад. Когато нещата загрубяха толкова, че се наложи да ходи подстриган № 0, на друга съседка й дойде на гости докторка-доцент от някакъв московски институт за кожни заболявания. Нейната рецепта:

Люти чушки /ама змного люти/ се накисват в спирт и стоят на стайна температура около 1 седмица. Докторката поясни, че можело и с водка или самогон /ракия/. С получената огнена смес всяка вечер се натриват корените на косата, но само с намокрени пръсти, за да не се изгориш. Това чудо стимулира кръвообръщението и кара кожата на главата сама да се бори с проблема.
По същото време трябваше да пие 2-3 пъти на ден по 1 голяма чаша сок от ябълки и моркови - прясно изцеден.
Изглежда безобидно, но за по-малко от 5 месеца му поникна най-здравата и лъскава рижа коса, която съм виждала....

Успех!
М.



Тема Re: Непрекъснато паданови [re: Mилeнka]  
Автор marid ()
Публикувано02.12.04 12:20



Най-добре е наистина на лекар да отидеш - не знам, дерматолог може би? Аз се справях с подръчни средства - маска с жълтък и вит А, маслото на Икаров - бяха ми препоръчали Ревалид, но кърмех и не опрях до него.



Тема Re: Лек за косопад?нови [re: mimss]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано02.12.04 12:30



Здравей!
До преди месец и половина и на мен страшно ми падаше косата. Мислех че без коса ще остана.
Реих че пьрво трябва си подстрижа косата и после да потьрся някакво подходящо средство.
Отидох да си потьрся някакьв шампоан или балсам против косопад.
Като ме видя продавачкта че сьм бременна се оказа че не е добре да се ползват стандартните много силни средства против косопад(и всякакви модерни масла и екстракти).
Препорьча ми един шампоан на Klorane(ранжев на цвят) който сьдьржа авокадо и сьщия вид балсам. А аз видях че има и един балсам от сьщата серия който се ползва без да се измива.
Та тази комбинация от подстригване и използване на тези продукти ми помогна и сега сьвсем не ми пада косата.
Даже по малко от когато и да е било. Явно че авокадото има много добьр ефект.
Така че потьрси този шампоан и 2-та балсама. Освен всичко останало много добре миришат, за разлика от другите лекове за коса.



Тема Re: Непрекъснато паданови [re: Mилeнka]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано02.12.04 13:57



Честото миене на косата не е проблем - има меки шампоани, които могат да се ползват и всеки ден. Иначе шампоана на Денис забелязах, че стяга кожата на главата - даже по едно време помислих, че имам пърхут, а то просто кожата била изсушена и се белеше, та се наложи да го редувам с шампоан за нормална коса. Мисля, че ще ти повлияе добре, но проблема ти явно не е само козметичен, така че търси и лекарска помощ. Най-добре иди на кожен лекар. Успех!



Тема Re: Лек за косопад?нови [re: Mилeнka]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано02.12.04 14:40



Опитай със Себорал или Себорал форте. По принцип е за пърхот и за косопад. Втрива се в корените след измиване. Не е скъп- около 2лв,а е ефективен.



Тема Re: Лек за косопад?нови [re: Mилeнka]  
Автор Heбecнa (истинска)
Публикувано02.12.04 15:00



Едно време и на мен много ми падаше косата, взех си противокосопаден шампоан /червено и бяло беше опаковката/ и балсам /бяло и жълто/ на Виши. Балсама е доста мазен, но той компенсира сухотата на косата, която се получава от шампоана. Скъпи са, двата заедно са 26-28 лева, но като свърших опаковките, вече нямах проблем. Успех!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.