Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:57 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема АВГУСТИНЧЕТА НА 3м.*2*нови  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано25.11.04 23:06



*************************************************************************************************
1. 3.07.04 *** момченце Атанас*** на deni_1203, 4 кг, 52см, нормално раждане
2. 3.07.04 *** момченце Михаил*** на scout, Америка
3. 14.07.04 *** момченце Адриан*** на Каli_77, 2.8кг, 48см, Шейново, д-р Велев, нормално раждане


4. 20.07.04 *** момченце Давид***на matiya, 2.99кг, 51см, Америка, цезарово сечение

5. 22.07.04 ***момченце Берк*** на beria, 3.05кг, 48см, Майчин дом, нормално раждане
6. 28.07.04 ***момченце Петър*** на Duci, 3.65кг, 50см, Св.София,д-р Маленов, цезарово сечение


7. 30.07.04 ***момченце Владимир*** на Taya, 3.65кг, 51см,д-р Желязков, ІІ-градска, нормално раждане
8. 05.08.04 ***момиченце Емилия*** на slanceslance, 3.4кг, 52см, нормално раждане
9. 06.08.04 ***момченце Алекс*** на jonni_to, 3.35кг, 51см, Св.София, д-р Тодорова, цезарово сечение


10. 06.08.04 ***момиченце Дарина*** на Sema, 4кг, 53см, Шейново, д-р Димитров, нормално раждане
11. 07.08.04 ***момченце Димитър *** на billy_wolf, 3.4кг, 50см, Майчин дом, д-р Дяволов, нормално раждане

12. 9.08.04 ***момченце Антон *** на golden, 4.34кг, 53см, ВМА-Пловдив, проф.Милчев, д-р Канатова, секцио


13. 10.08.04 ***момченце Кристиян *** на Малко_коте, 3кг, 50см, Св.София, цезарово сечение


14. 10.08.04 ***момиченце Корина*** на barbaron, 3.22кг, 50см, Майчин дом, Варна, секцио
15. 11.08.04 ***момиченце Елена*** на Collibri, 4.1кг, 52см, Св.София, д-р Ковачева, секцио


16. 11.08.04 ***момченце Мартин *** на Just a girl, 3.16кг, 49см, Габрово, д-р Митев, нормално раждане
17. 12.08.04 ***момиченце Ирина - Богдана*** на Redrose, 4.16кг, 54см, Париж, секцио
18. 12.08.04 ***момченце Йоан *** на nuneva, 3.54кг, 50см
19. 14.08.04 *** момиченце Йоана*** на titi_78
20. 15.08.04 ***момченце Александър *** на desy_kv, 2.85кг, 51см, Втора градска, нормално раждане

21. 15.08.04 ***момченце Красимир *** на коте.коте, 3.8кг, 53см, нормално раждане
22. 16.08.04 ***момиченце София*** на nikol78, 3.55кг, 52см, болница Лозенец, секцио
23. 16.08.04 ***момиченце Елица*** на bony, 3.35кг, 50см, МБСАЛ, Бургас, д-р Шик, ак. Младенова, нормално раждане
24. 16.08.04 ***момиченце Магдалена*** на juna, 3.8кг, 52см, нормално раждане
25 16.08.04 ***момченце Павел*** на vodolej4e, 3.15кг, 49см, Майчин дом, секцио, д-р Хранов
26 17.08.04 ***момиченце Виктория*** на dalala, 3.55кг, 51см, секцио

27 19.08.04 ***момиченце Елпида*** на Айез Седай, 3.65кг, 52см, Солун, нормално раждане

28 26.08.04 ***момченце Иван*** на Mama_Zo, 3.65кг, 51см, нормално раждане
29 26.08.04 ***момиченце Карина*** на Faith77, 3.7кг, 52см, нормално раждане
30 27.08.04 ***момиченце Калина*** на vajrater, 3.15кг, 50см, нормално раждане
30 30.08.04 ***момиченце Цвета*** на redhat, 3.45кг, 51см, МБСАЛ, Майчин дом, д-р Диков, нормално раждане
31 31.08.04 ***момченце Мартин*** на ivata, 3.25кг, 51см, Шейново, нормално раждане



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА НА 3м.*2*нови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано25.11.04 23:11



Привет в новата тема!
Страхотно е че така се активирахме отново - то не бива все да сме на трета страница - не е в наш стил!!

Берия, много се радвам че пишеш! Твоя Берк голям юнак! Мъжага и половина! Явно с хубаво млекце го даряваш! Пиши по-често - ще е много приятно!
Кали, Деси изчезнаха някъде напоследък... Йоана.... я се събудете от зимния сън и ни пишете как са вашите юнаци!

Ели й поминаха сополите - днес цял ден я държа на отворена градинска врата, увита в коша на количката - и аз барабар увита като нея- и си правим студ и чист въздух - все едно сме навън, само дето сме без вятър.

Днес ни изненада с огромни смеховки това детенце! На глас, смя се дълго и продължително - като голям човек - хахаха - хехехе -хъхъхъ... много е смешна! С едни бурни възклицания! Само дето е 100пъти по-сладко от голям човек - тези смеховки бяха предназначени , естествено, за баща й, когото вижда само вечер и много му се радва! Свръх много!
Мен явно вече ме има за даденост която винаги е до нея и дава мляко! Чак ревност ме обзе!

Щях да ви питам за акитата - ели винаги ака много рядко ... а днес в зелено... явно нещо й е било хладно ли?!

Освен кърмата й давах сутринта 35мл сок от ябълка. Вода не пие хич.
Хъм.... .

Айде, цунки от мен и ви очакваме тук на първа страница!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА НА 3м.*2*нови [re: Collibri]  
Автор Just a Girl (минаващ)
Публикувано25.11.04 23:19



Цветът на акото може да се промени от от сокът. Поне при Марти беше така! Откакто му спрях соковете и пюретата от 1 седмица никакъв, ама НИКАКЪВ проблем с акането не е имал - и цвят, и количество, и брой като по учебник



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА НА 3м.*2*нови [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано25.11.04 23:57



здравейте и от мен...
Всички бебоци, както чета се развиват идеално и се занимават с основните бебешки работи, папкане, нани, акане... и разбира се с малки дяволийки - гукане, смях с глас, плезене (не съзнателно)....

Аз, момичета имам една питанка...
Мойта щерка всяка сутрин се буди с ледени, ама ледени ръчички. При положение, че е завита идеално, в апартамента е 20 градуса и въпреки, че съм фен на спането с отворен прозорец, сега джама е затворен. Иначе през нощта като ставам или пък като си легна, ръчичките й са врели. Тия ледени ръце само сутрин ми ги сервира. Като я гушна за кърмене и поставям едната ръчичка под мойта мишница с идеята да я стопля. Все едно си слагам бучка лед...
На вашите бебоци случвало ли се е това? Да се притеснявам ли? Или това е нормално и е свързано с развитието и разтежа....






Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА НА 3м.*2*нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор sema (african)
Публикувано26.11.04 07:27



И ние преди два дни се смяхме много с глас. Много мила гледка беше.
А за ледените ръчички - знам ли може би пък да му е студено на деденцето. Ние с мойта като доидоха студовете си включихме печка - значи става дума за температура около 25-6 градуса в стаята. Аз съм си зиморничава... та от там тези градуси- знам ли! Пиете ли вит. Д? Не се паникьосвай от въпроса ми, но понякога и липсата му може да е причина. Не знам само давам мнение.

Редактирано от sema на 26.11.04 07:30.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА НА 3м.*2*нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано26.11.04 09:20



Ей, Пепи след 2 дни става на 4 месеца.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА НА 3м.*2*нови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано26.11.04 09:28



Зеленото ако не е признак че е изстинала или й е хладно!!
Ако не ми вярваш питай педиатърката си. Това са бабини девитини.
Зеленото ако е нормално.
Нормално е да й се променят и аките от време на време, когато се увеличи много слюноотделянето, заради зъбките.

Относно притесненията ти кое е правилно и кое не - вслушвай се в сърцето си и спри да се притесняваш толкова много. За сега децата искат само ядене, спане, малко игра и колкото може повече чист въздух


Аз водих моя младеж на специалист заради нослето и скъпа Колибри той ми каза, че лечението е колкото се може повече да го извеждам на вън!!! Така че нямаш извинение

И последно - извинявам се че писах в старата тема, но от вчера се мъча да я отворя и не видях че има нова :))
Молбата ми е да се отваря нова още някъде на 70 постинга, защото става много тежка. Сега е натоварена и с доста снимки



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА НА 3м.*2*нови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано26.11.04 09:34



Е не може да не знаеш, че ръчичките не са признак дали на детето му е студено .
Ако само нощем му изстиват ръчичките пробвай с нощна шапчица (аз лично не я одобрявам, но пробвах една нощ и беше цяла нощ с топли крайници). Понеже главата е открита и е най-големия орган и съответно отдава най-много топлина. Съответно когато бебето спи много кръв отива да топли главата и крайниците остават пренебрегнати - това е обяснение №1.
Обяснение №2 - детето може да си има слабо оросяване на крайниците, което не е опасно и е съвсем нормално. На мен от бебе та и до днес краката и ръцете са ми винаги ледени, каквото и да правя. Малко гадно през зимата, но адски приятно през лятото .
Ако все пак те притеснява - пробвай с шапката и после кажи има ли резултат при вас?!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА НА 3м.*2*нови [re: Billy_wolf]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано26.11.04 09:34



Добре де, ти извеждаш ли го в този студ? Сега е -2...

Айде, на обяд ще е малко по-топло и все пак...



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА НА 3м.*2*нови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано26.11.04 09:36



Вчера не съм го извеждала. Тук духаше толкова силно, че без малко да отвее голям човек
Но днес като гледам времето ще е спокойно - и да мисля да го изведа поне за два часа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.