Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема детска градина с немски езикнови  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано28.11.04 21:31



Интересува ме детска градина с немски език в района на Ст. град, Дървеница, Младост, х-л Плиска. Разбрах за някаква в Дървеница, която била много хубава и трябвало доста по-рано да се подаде молба, защото се чакало. Има ли там ясла? Ако имате координати ще съм ви благодарна.




Тема Re: детска градина с немски езикнови [re: shushon]  
Автор бyбyлeчka (шарена)
Публикувано29.11.04 00:28



Здравей,

виж

не са много близо до Студентски град, но съм чувала хубави думи за тях.

Редактирано от бyбyлeчka на 29.11.04 00:29.



Тема Re: детска градина с немски езикнови [re: shushon]  
Автор яroдka (мама на Лилиан)
Публикувано29.11.04 00:48



Здравей
Нямам лични наблюдения, но виж какво открих в една брошура:
" Ранно чуждоезиково обучение по немски език:"

1."ВЕДА" - ул. Марин Д. Христов №5, тел.:9311359, 9311467, 0888 453095
2." Дойче Шуле" - ул. Йерусалим №10, 767562, 0889 986 491
3. "Пламъче" - кв. Борово, ул. дебър № 30, 9588114
4. "Увекинд" (немска детска къща), ул. Гогол №4, 8438051,



Дано информацията ти бъде полезна



Тема Re: детска градина с немски езикнови [re: бyбyлeчka]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано29.11.04 08:57



Кестнер е чак в Люлин, иначе и аз за него се сетих.

* Bacteria is sometimes the only culture some people have. *


Тема Re: детска градина с немски езикнови [re: shushon]  
Автор kopche (добро)
Публикувано29.11.04 10:46



Разбирам те идеално, какво имаш в пред вид.
Аз също много се интересувам от това. За сина ми.
И аз знам, че в нашия район са две възможностите (аз съм в Младост1):
- едната е някаква детска градина в Дианабад
- другата детска градина е на Плиска.
Иначе после варианта ни е училището в Дървеница с немски език. 55-то, ако не се лъжа.
Но, все още, и ние сме на фаза проучване. По-скоро свеки, че аз нямам време.
Синът ми е '2000 набор.




Тема Re: детска градина с немски езикнови [re: kopche]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано29.11.04 12:17



Това училище в Дървеница е държавно, но с някакво частно участие и се плаща по 70 лв. на месец за немския. Към това училище имало и някаква детска градина с немски и децата влизали с предимство после в училището.




Тема Re: детска градина с немски езикнови [re: kopche]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано29.11.04 12:39



В детската градина в Дианабад, както и в тази на Плиска, подготвят децата за 55-то училище, всеки ден имат поне по един час немски и на практика минават устно целия материал за първи клас, преди две години беше към 70 лева месечно, някъде през юни или в края на мая има изпит по немски, устен, към 12-13 теми са - моят син отиде в градината два месеца преди изпита и въпреки това си го взе, но беше учил немски и преди това. Смисълът на ученето на първи клас предварително е в това, че после ги ограмотяват паралелно с българския и да не се претоварват децата. Имат по 11 часа седмично, ако не се лъжа и пак се плаща, иначе обучението по немски в Шилер - тоест в 55-то, е много добро, за българския и математиката отзивите са средни до лоши. Друг вариант в околността май няма. Увекинд е по Иван-Асен някъде градината, но от известно време има и училище - отзиви за училището нямам, за градината - положителни, там е ъм 250 на месец обаче градината, не знам за училището. В градината в Дианабад има и свестни мили учителки, тези, дето си им водят градината, не немския - и двете ми деца попаднаха в съвсем приятна обстановка, нямам никакви забележки към тях. Ако ще си записавш детето в Шилер - внимателно със сметките - обявяват едно, на практика излиза друго - при нас примерно имаше обявено намаление за второ дете, но не били компютри, а компоти, както се оказа, ако едното е в подготвителна група за първи клас, а другото в по-долната - не важало, отделно имаше някаква невнятна сума за отскок - едно отръскване за добре дошли - за членство в сдружението или нещо от сорта - дребни неприятни впечатления.... Но че там се учи немски добре, е факт, проверявах го тоя въпрос в продължение на две години и говорих със сума родители и баби, преди да запиша децата. Не по-лошо обаче се оказа в 20-то училище, където часовете седмично са почти пак толкова - 13, но е безплатно. Даже сега ще си върна децата в София за втория срок, защото тукашното училище в сравнение с 20-то е просто 20 категории по-слабо и откъм учене, и откъм дисциплина и ги спрях.

Още нещо, в Шилер вдигаше телефона една жена, която закусва стрихнин сутрин и по цял ден го излъчва, ако не са я изгонили и попаднеш на нея, не й обръщай внимание.



Редактирано от ET на 29.11.04 12:40.



Тема Re: детска градина с немски езикнови [re: shushon]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано29.11.04 12:48



Не е с предимство, а с изпит, моят син кандидатства само с два месеца в тяхната градина - и влезе, резултатът му е 6 на десет от 12 теми и две петици на другите две примерно. Ако детето е учило немски вкъщи или с учител, не е проблем да се яви на изпит и да го вземе, няма да пуснат преди него някое от градината, което не си е взело изпита, а такива имаше в групата на сина ми две хлапенца, освен това има и поправителна сесия, така че можеш да поучиш още два месеца, не е толкова много материалът, към 500 думи, но е добре някой да им говори на немски, за да реагират, иначе кел файда, като знаеш думите, а не разбираш, че искат от теб да изредиш цветовете, да пребоиш до сто или да кажеш кои са твоите братя, сестри, баби и т.н. Нещо чувах, че имало вече и първи клас с абсолютно начинаещи, но не съм проверявала.

Редактирано от ET на 29.11.04 12:49.



Тема Re: детска градина с немски език [re: ET]  
Автор DDeli (Мая-25.11.02)
Публикувано29.11.04 13:16



Днес се обаждах в Увекинд, оказа се че са преместили детската градина на две преки от нас до Панорамен път в Бояна в къща с 2200 кв м двор. Жената беше много мила и даде ГСМа на една от двете собственички за да си говоря директно снея. Таксата е 280 лв на месец, а ако платиш за цялата година (т.е. от септ до юни е 2300 лв, те идва по 230) Оказа се, че през лятото може да водя там детето не всеки ден, което за мен е много удобно, например 1-2 пъти седмично да си играе с децата, а през другото време с гледачката в къщи. Но забравих да питам по колко се плаща на ден.

Ще взема да отида да разгледам на място къщата и ще пусна тук впечатления...



Тема Re: детска градина с немски езикнови [re: shushon]  
Автор sis (мамче)
Публикувано29.11.04 13:55



Мисля, че имаш предвид едно сдружение на родители, които желаят децата им да изучават по-усилено немски език-сдружение "Шилер"-тел.777752, което е подписало договор с две детски градини и едно училище в Дървеница.
Звънни да провериш.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.