Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Разходки в студанови  
Автор sunny_bunny (:))
Публикувано21.11.04 15:00



Здравейте момичета!
Искам да попитам нали няма проблеми да се излиза на разходка в студено време? До колкото знам е вредно само ако има мъгла или силен вятър /за децата де/.
Как запазвате крачетата на децата си топлички, понеже ние обуваме дебели чорапки и отгоре обувчици и като се приберем след 45 минутна разходка крачетта на Алекс са ледени
Иначе стига да не вали или да не духа силно сме навън.



Тема Re: Разходки в студа [re: sunny_bunny]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано21.11.04 15:04



Много добре правиш. И аз Митака съм го изкарвала миналата година навън, много добре спеше на студеното. Всички ми се чудеха, но цяла зима не е боледувал. За крачетата - аз обувчици му обух чак като проходи. Преди това съм слагала терлички - плетени или от полар. Пробвай така. И приятни разходки!



Тема Re: Разходки в студанови [re: sunny_bunny]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано21.11.04 15:08



Разбира се,че ще излизате и в по-студено време нали това е част от растежа и от закалителния процес,е разбира се те няма да са така продължителни както през лятото



Тема Re: Разходки в студанови [re: KaтИ.]  
Автор sunny_bunny (:))
Публикувано21.11.04 15:11



Мерси, утре като излизаме ще му обуя едни поларени терлички пък да видим после как ще са крачетата.
Обувам му обувчици защото е по-красиво де, все пак стоим седнали и крачетата се виждат . Но, е по-важно крачетата да са топли отколкото красиви


Редактирано от sunny_bunny на 21.11.04 15:12.



Тема Re: Разходки в студанови [re: sunny_bunny]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано21.11.04 15:14



разбира се, че ще излизате.
Ние преди около час се прибрахме.
Всички гърци ме гледаха като извънземна и куку. Няма да ти казвам какъв коментар чух. Иначе Елпида си беше в космонавтчето, увита с одеало спеше като заклана. Синът ми редовно го разхождах, когато имаше сняг.Увит до ушите. На шестмесечна възраст не съм му слагала обувки, чак като проходи. и сега чакам с нетърпение да отидем в София и да се кефим на снега...





Тема Re: Разходки в студанови [re: bimba]  
Автор sunny_bunny (:))
Публикувано21.11.04 15:17



Там е работата, че е мъничък и още неможе да ходи. Ако се движеше - няма проблеми да си ходи наоколо и да си се загрява допълнително. А така в количката стои като препарирано милото и неможе да мръдне от шапки, шалове, космонавти... и си мръзне...
Това ме притеснява. Но повече от 45 мин максимум 1 час и то при студено, но слънчево няма смисъл да се мръзне. Незнам де.. така миля.. Затова поставям темата тук. Днес в Южния парк не видях много колички. По-точно видях само 2 освен мен а беше слънчево.



Тема Re: Разходки в студанови [re: sunny_bunny]  
Автор Biba ()
Публикувано21.11.04 15:51



Слагай го в такова чувалче, ако намериш:
,
направени са точно за тази цел- да държат топличко на дечицата през зимните разходки.
Зимният кош на нашата количка се преобразява в нещо подобно като се извадят твърдите части и дръжките и откакто го ползваме тази зима не е имало ледени крачета. Също имаме и овча кожа от миналата зима (от тези които се продават специално за количките)

и ако стане прекалено студено и тя ще влезе в употреба, но няма да се застоим в къщи.
Ако не намериш нищо подходящо просто завивай краката с дебелото одеало и навън.



Тема Re: Разходки в студанови [re: Biba]  
Автор Just a Girl (минаващ)
Публикувано21.11.04 15:58



А това чувалче откъде си го купила?



Тема Re: Разходки в студанови [re: sunny_bunny]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано21.11.04 16:13



и ние днес бяхме в Югния парк и почти нямаше колички

Аз си го разхождам Гогата (по-скоро татко му, защото аз съм на работа) всеки ден, стига на не вали и да не духа много. Слагам му чорапогащник (чорапите се събуват бързо бързо) и отгоре буйки, а целият го слагам в чувалче . Това чувалче така топли, че мисля, че ибос да го сложа, няма да му е студено. Иначе ти не го ли завиваш с нещо - одеяло например? Гошко е колкото твоето бебе и аз също го возя седнал, докъто не му се приспи, но краката не ги оставям да висят, не съм свалила стъпалото. А и в чувалчето няма как!

А като е в косвмонавт, той няма ли терлици самият космонавт?

Според мен поне час трбва да са навън децата, макар и да е зима.



Тема Re: Разходки в студанови [re: sunny_bunny]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано21.11.04 16:55



Значи аз Митака го извеждах така: Облечен с якенце и дебели панталонки и сложен в количката. В/у коша на количката слагах зимното покривало и крачетата му не се виждаха. Отделно носех дебела поларена пелена, с която го завивах като заспи. Така сме излизали и в снега. Количката ни беше зимна - устойчива с/у вятър и дъжд.
Ако държиш да му се виждат крачката, може да му купиш ботушки. Тук гледах по 9 лв. малки ботушки (14-21 номер). Ако не са завити крачетата, и с терлички, и с обувчици, ще мръзнат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.