Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема След доплер - МАГНЕРИЧ ???нови  
Автор jana (силна)
Публикувано17.11.04 13:26



Бях на преглед миналата седмица и ме пуснаха на доплер . От дясната страна имало много спазми на кръвоносните съдове. Предписаха ми Магнерич 3х1 да го пия 3 седмици . На всичко отгоре и бебето било много дребно , да ида след 3 седмици да ми го премерят и да ми направят БХС . Има ли според вас нещо притеснително в цялата история защото лекарката нищо не каза, а мен ми е свито сърчицето



Тема Спокойно!нови [re: jana]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано17.11.04 13:32



Добре, де, след 3 седмици ще си в 18-та! Тогава ще е много късно за БХС!
Виж, не всеки лекар е спец по пренатална диагностика. Ти при кого ходиш?



Тема Re: Спокойно!нови [re: Kлep]  
Автор jana (силна)
Публикувано17.11.04 13:37



Ами доплера ми беше миналата седмица и понеже бебето вървяло дребно (и това ме притеснява ) трябвало да изчакам и другата седмица да ида в Майчин дом да ми го премерят за БХС. А иначе ходя при др.Виолета Димитрова ... добре позната на додича



Тема Re: След доплер - МАГНЕРИЧ ???нови [re: jana]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано17.11.04 13:42



Миличка, това за съдовете не знам, щото не ми е ясно за какво иде реч, ама по повод размери на бебчо - изобщо не се притесявай
Два случая в подкрепа на твърдението:
1/ на мен през цялата бременност ми мелиха на главата колко ми е голямо бебето, как било неестествено голямо, как ми е сбъркан термина и т.н., то щях преждевременно да раждам и т.н. Та този "гигант" излезе една нормална госпожица 3,750 кг
2/на момичето, с което бяхме в болницата през цялата бременност са й мелили колко й е малко бебето, как не знам си какво било и как щяла да го преноси и т.н. Роди бебче 3,650 кг

Спокойствие и силна храна, както е казал българския народ, ако имаш съмнение в лекаря си консултирай се с друг и позитивно мислене
Да си погалиш бебока през корема от мен



Тема Re: След доплер - МАГНЕРИЧ ???нови [re: jana]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано17.11.04 13:53



След БХС-то съвета ми е да отидеш при доц.Томова. Тя е най-добрият пренатален педиатър. Ще ти огледа бебето и ще ти каже на 99% процента имаш ли основание за тревога. Има и Доплер при нея.

Айде споко сега, няма да се панираш предварително!



Тема Re: След доплер - МАГНЕРИЧ ???нови [re: dodo_dodo]  
Автор jana (силна)
Публикувано17.11.04 14:19



Аха като говорих с нея тя ми каза да ида след 17 г.с. при нея. Ще я посетя непременно имам й координатите.



Тема Re: БХСнови [re: jana]  
Автор Шeдaнc (geminarius)
Публикувано17.11.04 14:22



БХС се прави около 12 г.с., иначе става късно.

Do not hit at all if it can be avoided, but never hit softly. - Theodore Roosevelt


Тема Re: Спокойно!нови [re: jana]  
Автор SveGab (мама на Габче)
Публикувано17.11.04 14:34



И аз да ти дам пример, та да не се притесняваш толкова - невинаги познават точно. На мен с Габи постоянно ми казваха, че бебето е голямо, а накрая се роди 2.700 кг. Но и това не е фатално - бързо си навакса и сега си е съвсем в нормите. При теб още е рано, ще има да расте. Само не се притеснявай и бъди спокойна...


Габи - 21.10.2002 г.

Тема Re: БХСнови [re: Шeдaнc]  
Автор jana (силна)
Публикувано17.11.04 14:38



Малко си в грешка тук , доколкото ми е известно се прави 14-19 г.с. поне като разпитвам горе-долу този срок ми дават 12 г.с е много рано още



Тема Re: Спокойно!нови [re: SveGab]  
Автор jana (силна)
Публикувано17.11.04 14:46



Всячески се опитвам да мисля позитивно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.