Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:15 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Жестоко подсичане - нищо не помага!нови  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано16.11.04 12:49



Моля ви, дайте някакви съвети какво да правя. Стела е жестоко подсечена в следствие предполагам на никненето на зъби. Досега никога не се е подсичала. Пробвахме с Бюбхен, Бочко, д-р Тайс, измиване-подсушаване-стоене без памперс - става все по-зле. Ярко червено и релефно, като пъпки. Джипито каза - Елоком. Мазах с Елоком три дни - няма никакво подобрение и го спрях (според нея трябваше да го мажа по-дълго,но не смея). От два дни започна й да я боли (като я измивам и подсушавам силно плаче). Бавачката продължава да я държи на гърне, по гащи без памперс, но пак нищо.
Какво да правя сега? На кожен ли да я заведа? Иначе подсеченото не "сълзи", не е мокро.

Много ви благодаря, споделете как сте се справяли в такива ситуации.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор new* (непозната)
Публикувано16.11.04 12:54



И Гергана е била така. Намазах я няколко пъти с Дефламол и след 2 дена подсеченото беше спомен. Той е срещу изгаряния, а това направо си гори.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано16.11.04 13:05



Половин кутия цинков крем смесена с 1 туба дефламол.
Другия вариант е Низорал. Или Дактарин през устата.

Дано да мине по-скоро!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор tinta (мама)
Публикувано16.11.04 13:12



и на нас това веднъж ни се случи, цялото дупе беше червено като божур и детет оплаче като го почистваме. На мен направо ми се късаше сърцето като го гледах и непрекъснато се обвинявах, но на нас много ни помага един крем на бюбхен - голяма опаковка 15 лева, с него като намажа дупето ама много направо да побелее и слагам памперса,
аз пък на други ранички слагам гентамицин Н, от както се снабдихме с него покрай пишката малко да видя някъде раничка я мацвам с него и помага, но това на нас де - възрастните не на детето, но предполагам че няма да има проблем и на дупето да се слага, защото мажехме тоши като му забелиха пишката, така че опитай но тоя крем на нас страшно много ни помогна
друго - тоши по принцип не се подсича, това му беше за пръв път, обаче сега като ходи на ясли и попаднахме май на някакви фалшиви памперси и си му слагам от кремчето на бюбхен като го почиствам, за да не се получават такива работи



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор dkmd (член)
Публикувано16.11.04 13:13



ох, не мога да помогна, но дано да мине по-скоро!!! Целувки на Стелито!!!!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: SilverElf]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано16.11.04 13:14



Само не знам дали е гъбично - по-скоро не. Низорала е за гъбички. Днес пак ще идем при джипито и ще искам направление за кожен лекар. сега пробваме с дефламол. Благодаря ти.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага! [re: queenmabb]  
Автор DDeli (Мая-25.11.02)
Публикувано16.11.04 13:15



И Мая беше така преди 2 седмици. За около 10 дне се побърках защото беще при баба и и я завели при кожен лекар в Пазарджик, който и изписал някакъв крем, но положението стана още по-зле. Прибрахме я при нас и GPto каза да я мажа с Бакторбан за 2-3 дни и ако не мине да мажа с едно друго, но не му помня името. За сажаление и Бакторбана не оправи положението (а беше сущото като това което описваш ти), не можеше да си стои на дупето миличката.
И отидохме при една доста възрастна кожна лекарка, която щом я видя каза че са губички (Мая беше пила Аугментин може би 2 седмици преди това) и каза да я мажем с Клотримазол и промивки със сода бикарбонат. А мехлемите които предишните двама лекари бяха ни давали въобще не са били за подобен случай! Щом я намазах първия път и веднага и успокои и лека полека за около 10 дни се оправи.

Та съветът ми е веднага заведи детето на кожен специалист, защото не се знае какво е, а и самото детенце ще се измъчи от болки.

Успех и пиши как се оправяте!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор juna ()
Публикувано16.11.04 13:16



Моята Маги също в началото много ми се подсичаше.Точно като вас- релефно и на пъпки ,направо ужасна гледка си беше.Пробвах какво ли не и единствено ми помогна кремчето BABY TAN.Незнам при вас колко е тежко положението,но аз не си и представях,че тези почти рани могат да изчезнат за 2-3 дена пред очите ми.Ако искаш пробвай и дано и при вас да има същият невероятен ефект.Аз продължавам да си я мажа профилактично и да чукна на дърво гледката не се е повтаряла.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага! [re: new*]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано16.11.04 13:17



Ох, да забравих да кажа, че от снощи пробвам с дефламол. Мисля че я облекчи. Дано да помогне.
Благодаря ти!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага! [re: DDeli]  
Автор tinta (мама)
Публикувано16.11.04 13:25



ох и ние вчера спряхме тоя аугментин, значи от него се получават такива възпаления засега нямаме такива неща дано пък да ни се размине и да не му се възпали дупето на Тошинката. Обаче добре че написа какво е пила и с какво си го лекувала после детето, че да имаме впредвид кое до какво води. Благодаря ти!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.