Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Жестоко подсичане - нищо не помага!  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано16.11.04 12:49



Моля ви, дайте някакви съвети какво да правя. Стела е жестоко подсечена в следствие предполагам на никненето на зъби. Досега никога не се е подсичала. Пробвахме с Бюбхен, Бочко, д-р Тайс, измиване-подсушаване-стоене без памперс - става все по-зле. Ярко червено и релефно, като пъпки. Джипито каза - Елоком. Мазах с Елоком три дни - няма никакво подобрение и го спрях (според нея трябваше да го мажа по-дълго,но не смея). От два дни започна й да я боли (като я измивам и подсушавам силно плаче). Бавачката продължава да я държи на гърне, по гащи без памперс, но пак нищо.
Какво да правя сега? На кожен ли да я заведа? Иначе подсеченото не "сълзи", не е мокро.

Много ви благодаря, споделете как сте се справяли в такива ситуации.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор new* (непозната)
Публикувано16.11.04 12:54



И Гергана е била така. Намазах я няколко пъти с Дефламол и след 2 дена подсеченото беше спомен. Той е срещу изгаряния, а това направо си гори.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано16.11.04 13:05



Половин кутия цинков крем смесена с 1 туба дефламол.
Другия вариант е Низорал. Или Дактарин през устата.

Дано да мине по-скоро!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор tinta (мама)
Публикувано16.11.04 13:12



и на нас това веднъж ни се случи, цялото дупе беше червено като божур и детет оплаче като го почистваме. На мен направо ми се късаше сърцето като го гледах и непрекъснато се обвинявах, но на нас много ни помага един крем на бюбхен - голяма опаковка 15 лева, с него като намажа дупето ама много направо да побелее и слагам памперса,
аз пък на други ранички слагам гентамицин Н, от както се снабдихме с него покрай пишката малко да видя някъде раничка я мацвам с него и помага, но това на нас де - възрастните не на детето, но предполагам че няма да има проблем и на дупето да се слага, защото мажехме тоши като му забелиха пишката, така че опитай но тоя крем на нас страшно много ни помогна
друго - тоши по принцип не се подсича, това му беше за пръв път, обаче сега като ходи на ясли и попаднахме май на някакви фалшиви памперси и си му слагам от кремчето на бюбхен като го почиствам, за да не се получават такива работи



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор dkmd (член)
Публикувано16.11.04 13:13



ох, не мога да помогна, но дано да мине по-скоро!!! Целувки на Стелито!!!!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: SilverElf]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано16.11.04 13:14



Само не знам дали е гъбично - по-скоро не. Низорала е за гъбички. Днес пак ще идем при джипито и ще искам направление за кожен лекар. сега пробваме с дефламол. Благодаря ти.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор DDeli (Мая-25.11.02)
Публикувано16.11.04 13:15



И Мая беше така преди 2 седмици. За около 10 дне се побърках защото беще при баба и и я завели при кожен лекар в Пазарджик, който и изписал някакъв крем, но положението стана още по-зле. Прибрахме я при нас и GPto каза да я мажа с Бакторбан за 2-3 дни и ако не мине да мажа с едно друго, но не му помня името. За сажаление и Бакторбана не оправи положението (а беше сущото като това което описваш ти), не можеше да си стои на дупето миличката.
И отидохме при една доста възрастна кожна лекарка, която щом я видя каза че са губички (Мая беше пила Аугментин може би 2 седмици преди това) и каза да я мажем с Клотримазол и промивки със сода бикарбонат. А мехлемите които предишните двама лекари бяха ни давали въобще не са били за подобен случай! Щом я намазах първия път и веднага и успокои и лека полека за около 10 дни се оправи.

Та съветът ми е веднага заведи детето на кожен специалист, защото не се знае какво е, а и самото детенце ще се измъчи от болки.

Успех и пиши как се оправяте!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор juna ()
Публикувано16.11.04 13:16



Моята Маги също в началото много ми се подсичаше.Точно като вас- релефно и на пъпки ,направо ужасна гледка си беше.Пробвах какво ли не и единствено ми помогна кремчето BABY TAN.Незнам при вас колко е тежко положението,но аз не си и представях,че тези почти рани могат да изчезнат за 2-3 дена пред очите ми.Ако искаш пробвай и дано и при вас да има същият невероятен ефект.Аз продължавам да си я мажа профилактично и да чукна на дърво гледката не се е повтаряла.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: new*]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано16.11.04 13:17



Ох, да забравих да кажа, че от снощи пробвам с дефламол. Мисля че я облекчи. Дано да помогне.
Благодаря ти!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: DDeli]  
Автор tinta (мама)
Публикувано16.11.04 13:25



ох и ние вчера спряхме тоя аугментин, значи от него се получават такива възпаления засега нямаме такива неща дано пък да ни се размине и да не му се възпали дупето на Тошинката. Обаче добре че написа какво е пила и с какво си го лекувала после детето, че да имаме впредвид кое до какво води. Благодаря ти!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор marid ()
Публикувано16.11.04 13:31



И аз скоро бях изпищяла в Алергии за Мартин - същото положение, но той се подсече от комбинация зъби+разстройство. Оправих го с редуване на дефламол и пудра - дефламолът много успокоява, а пудрата се оказа, че му действа чудесно при възпаление. Целувки на Стели и да се оправя по-бързо!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: marid]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано16.11.04 13:35



Уф, да спомням си, че и вие така. А Марид, каква беше пудрата, още днвес ще й взема, поне не вярвам да навреди.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано16.11.04 13:42



Ох, милата Стели!
И Дени беше по едно време така подсечена- яркочервено навсякъде направо ужас. Нашето /съответно и вашето / джи пи ни изписа Певизан /или Певизон не се сещам с а или с о беше/. Струваше към 10лв. и наистина за 2 дни й изчезна зачервеното. но щом спряхме да я мажем за 1-2 дни пак се появяваше. Намажехме ли изчезваше! След като ни свърши тубичката купих /без да питам лекарката / Нистатин маз. С него също за 1-2 дни изчезна всичко червено от дупето, но продължих да я мажа по-дълго около седмица и нямаше никакъв проблем. След това купих от аптеката на Драгалевска/ тази на ъгала/ едно мазило което го правят там за подсечени дупета и я мазах с него около 2-3 месеца, че ме беше страх да не се подсече пак. Рецептата за мазилото ми я даде майката на Сани- Таня. Скоро ни свърши мазилото и започнах да си я мажа пак с Бочко. Слава Богу за сега проблем няма. Но ако видя пъпчици веднага ще тичам в тази аптека за мазилото защото прекъсва подсичането от самото начало.
Дано Стелито бързо да се оправи, че знам колко е неприятно!


Деница-5.12.2003г.

Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор marid ()
Публикувано16.11.04 13:42



Ами нашата е Event - бяха му я подарили на Мартин и аз я бях зарязала в шкафа, но дойде и нейния ден. Но може би всяка друга ще върши работа - май Бюбхен и Нивея също имат?



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор ga_an (непознат)
Публикувано16.11.04 13:58



ние използваме универтан крем и много ни помага.

Митко 6 04 2004

Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано16.11.04 13:59



При Рали най-добре помагат антибактериалните (антисептични) кърпички - има една по-голяма опаковка, те са и по-меки. Казват се Wet Hankies Travel. Всеки път като й слагам памперс, я обърсвам хубаво с такава кърпичка, по местата които са червени и много бързо й минава.
Също така много добре й действа BABY TAN.
П.С. Ако продължаваш да я мажеш с крем, слагай по мъничко, защото в самия крем също се развиват бактерии.

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано16.11.04 14:01



С Ерик бера постоянно същите ядове.
От опит мога да те посъветвам да дадеш ако за изследване. То ще покаже има ли гъби или нещо друго и с какво да го борите.
При нас беше изолирана кандида след Аугментин и Низорала помогна успоредно с Дактирин орал гел през устата. Но сега пак гледам че има.
Така е от 2 месеца постоянно.Хем третата проба ако не показа наличие на гъби.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор vache ()
Публикувано16.11.04 14:32



Моята дъщеря е така винаги при никненето на зъбите. Това е гъбична инфекция. Първия път й станаха рани пои дупето. Лекарката ни изписа едно кремче, което се прави в аптеката. Вълшебно е, без да преувеличавам. Имаше видим резултат от второто намазване! Ако искаш мога да постна рецептата, но сега съм на работа, а рецептата е вкъщи. Кажи ако искаш да го препиша като се прибера!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано16.11.04 14:55



Опитай с цинкова паста. Попитай в аптеката казва се или цинкова паста и цинова мас,някъде около 2лв. Аз съм доволна и от крем Здраве. Ефекта се забелязва веднага след първото намазване. Но ако е от гъбички верояно няма да помогне.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор merry (незапознат)
Публикувано16.11.04 15:28



Милата,
и ние минахме през такъв период - на стари години дето се вика
взех от аптеката някакъв направен крем - за съжаление не пише какво садържа точно, защото го приготвят там. Носеше му се славата на чуден илач и на нас помогна. Може би Ваче ще ти помогне с рецептата
Аз редувах този крем, пудра - на Джонсън /лично бях скептично настроена, защото дават доста алергии, но нямах друга под ръка/ и крем Бочко
Дано се оправи Стелито



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано16.11.04 16:04



Опитай с дефламол - това им помагаше на мойте при тежките случаи



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано16.11.04 17:33



Слагай бебешка пудра. Вземи най-обикновена, българска.



Тема Re: Още по-зле е!!!нови [re: queenmabb]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано16.11.04 19:03



Прибирам се одеве от работа с надеждата, че дефламола е дал някакво подобрение, но заварвам още по-страшна картина. Възпалението/плътната червенина е плъзнала и в гънките, които сутринта бяха чисти, и на всичкото отгоре в гънките стои влажно. Стела реве само като понеча да й сваля панталончето. Грабнах я и при джипито (слава богу, че беше втора смяна). Даде ни направление за кожен и препоръча кожния диспансер в 29 ДКЦ. така че утре сутринта сме там и чак тогава ще решим как да продължим лечението.
Благодаря ви на всички за съветите. Ще пиша утре какво са изписали в нашия случай.
Приятна вечер.



Тема Re: Още по-зле е!!!нови [re: queenmabb]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано16.11.04 20:28



КОЖНИЯТ ДИСПАНСЕР В 29-та ПОЛИКЛИНИКА Е МЯСТО, което можеш да си го спестиш, качи се на третия етаж и търси кабинета на Албена Ангелова, ето ти координати, тука има поне 5 майки, които ще потвърдят, писани са сигурно 20 теми за нея в последните две години, че е адски добра и ги лекува тези неща с едно посещение, тоеiт, като идеш, гледа с лупа и обяснява какво е и какво дава, минава без преправяне на диагнозата, лекувала ми е бебето и мене, и дядо ми, и големите деца, в кожния НЕ МИ ГО ПОГЛЕДНАХА детето, докторът се седеше на стола и на рачи да си вдигне задника изобщо, изписа наизуст някаква тъпотия за гъби, А НЕ БЯХА ГЪБИ, а бактерии, добре, че носех в мен пари, та се качих при нея и минах на преглед, иначе работи и с касата, но с талона за диспансера няма да стане, иска се друг, ето ти координати на лекарката Ангелова -

това е някакъв друг служебен - 231401
а това е 29 п-ка - 9582448 - вътр. 228

друг път - ПЪРВО НА ДОБЪР КОЖЕН лекар при появата на разните неща...

Който ще да е, не е само Ангелова на тоя свят, но на мен ми е обица на ухото моткането - на малкия подсичането от родилния дом му остави БЕЛЕЗИ на краката, дето още не са минали, такива рани бяха, че по съвет на лекарката в 20-та го мазах с низорал, с пиоктанин и с какво ли не друго

Редактирано от ET на 16.11.04 20:31.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор princ (няма ме)
Публикувано16.11.04 20:43



Чудя ти се на смелостта да си правиш експерименти.Детето ти доколкото знам е алергично и при растенето на зъбите алергията се обостря.Мажи го поне десет дена с Елоком по веднъж на ден, давай му витамин С- 2пъти по 2мл и Кларитин съгласно приложеното указание-2,5мл или 5мл в зависимост от възрастта на детето. Ще видиш че има голям ефект. Ако имаш изпитан за вас противоалергичен медикамент използвай него вместо Кларитин- Зиртек например или Фенистил.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано16.11.04 20:54



Обливай го със смрадлика и го мажи с цинкова паста.




Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: princ]  
Автор Emili_y (непознат)
Публикувано16.11.04 21:09



На моята щерка подсичането от родилния дом се повлия от Певизон и по съвет на една педиатърка при всяка смяна на памперса я поливах с отвара от смрадлика, даже я държах по минута-две. За два дни червенината се скри, пъпчците - по-късно. Успешно излекуване!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: Emili_y]  
Автор princ (няма ме)
Публикувано16.11.04 21:43



Певизона е добро лекарство за подобни случаи, защото е комбиниран препарат- хем противоалергично, хем противогъбично.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор magi99 (мамадебелана)
Публикувано16.11.04 21:43



Пробвай Линола фет или нещо такова беше, не си спомням. Използвала съм го при щерката, има ефект. За сега при другото още нямаме такива проблеми.



Тема Re: Още по-зле е!!!нови [re: queenmabb]  
Автор nia72 (vesela)
Публикувано16.11.04 21:57



zdravei. az rabotia v apteka i v takiva slu4ai nai 4esto davame ne6to ot med. kozmetika. naprimer za podsi4ane v takava stepen ot seriata BIODERMA.za suhi koji losionite na AVEN i t.n.vse pak napi6i da vidim kakvo sa ti izpisali, no spored men e triabvalo vednaga da otide6 na lekar.uspeh



Тема Re: Още по-зле е!!!нови [re: queenmabb]  
Автор marid ()
Публикувано16.11.04 22:13



Ама че гадост. За кожния диспансер в 29та не знам нищо, но съм чувала чудесни отзиви за Ангелова - препоръчаха ми я и съм раздавала координатите й - момичетата бяха много доволни.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано16.11.04 22:41



На Андрей също му помогна преди месец Клотримазола. Успех!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: princ]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано16.11.04 22:45



ами джипито се чудеше какво да изпише, дали певизон или елоком, но каза че били едно и също и изписа елоком. за четири дни мазане не помогна, а подсичането се влоши.
За алергията - нямам информация, че това би могла да бъде алергична реакция. досега винаги сме спазвали строга хранителна диета и Стела не е пила антихистаминови препарати. При първоначалната реакция - обрив по лицето я мазахме само с елоком. От дълго време няма въвеждана нова храна. В момента за мен експеримент би било да й давам лекарства без предписание от лекар, затова утре сме на кожен. В първите дни на подсичането мисля, че реакцията ми беше нормална, като се опитах да го овладея с добре познатите средства.
Благодаря ти за съветите.



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор Lady Defender (Apprentice)
Публикувано17.11.04 08:45



Нашето най-сериозно подсичане, което държа няколко дни (за зъбките) и не можахме да оправим с нищо друго, се оправи с Дефламол - за две намазвания и после беше ок.
Не знам дали вашето е същото, но можеш да пробваш :-)

A weapon is a device for making your enemy change his mind.


Тема Смрадлика+калиев перманганатнови [re: queenmabb]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано17.11.04 09:59



Привет!
Моето Косе е страдало от подобен на твоето описание обилен обрив. Значи това което ни спаси беше следното:
Бани в легенче с смрадлика (2 супени лъжици на 1 литър вода, аз правех 4 с.л. на 2 литра) + една щипка калиев перманганат (лилави кристалчета). Водата трябва реално леееко да порозовее от тях. Тези бани първия ден ги правех през 2 часа - за по 10 мин киснеш дупето - и след това не изплакваш с нищо само подсушаваш леко и ако имаш възможност оставяш кожата да диша - не слагай памперс - поне първия ден.....някакви памучни пеленки най-добре ще ти помогнат.

На втория ден почнахме да мажем с цинков крем и правехме бани 3 пъти на ден...така на 5тия ден вече имахме нормална кожичка.... Много им е болезнен обрива ...но смрадликата ги успокоява - не ги боли от баните.

Успех! Дано бързо ви премине!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор natby (ниа-катя)
Публикувано17.11.04 10:43



леле много ми стана мъчно за стелито. ниа беше така буквално преди два дни. комбинация от ръстене на зъби + според мен новия сапун на нивея, който пробвах за пръв път. за около два часа се обрина адски и я болеше като я мия. бе много гадно. и аз се справих с едно кремче, което ми прати приятелка от египет. съдържа зехтин и цинкова паста. и друг път много ми е помагало. ако и след кожния нямате подобрение дай знак. имам две тубички и веднага ще ти донеса една. това кремче на бейби тан също, вапреки че пише на арабски е много добро. пиши какво е станало след кожния. дано се оправите бързо.



Тема Re: Отчет!нови [re: queenmabb]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано17.11.04 11:13



Все пак отидохме в кожния диспансер на 29 ДКЦ, защото не можехме да реагираме по-бързо по друг начин. Попаднахме на много свестен лекар, така ми се стори, млад, учтив, прегледа Стела внимателно. Според него става въпрос за възпаление, върху което се е насложила гъбична инфекция. Изписа Дактакорт за 7 дни, къпане с Линола Фет, честа смяна на памперса, мазане с бебешко олио или зехтин. Аз предпочетох зехтин, заради алергията, да не направи някаква алергията към олиото (оказа се, че няма такова на по-специализираните фирми като БиоДерма например). Освен това лекарят беше наясно с алергичните състояния и реакции, разпита ме за историята на нашата алергия и според него не става въпрос за такава реакция.
Ми това е. Днес ще купят с бавачката още гащи, та да я държи без памперс от време на време, ще следваме предписанията и се надявам скоро да има подобрение.
Благодаря ви за подкрепата! Целувки на всички мъничковци!



Тема Re: За Бейби Тан-анови [re: natby]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано17.11.04 11:28



Снощи й направих седяща баня с лайка, много й беше приятно. После обаче реших да я намажа с Бейба Тан за през нощта. Още на повивалника започна да плаче, но реших, че е гладна и изнервена. Но като започна да си пие блякото, започна направо да се гърчи и да реве истерично, направо й трепереха ръчичките, щях да се побъркам докато го отмия тоя крем... Явно от него беше, защото после се успокои...
Ох, дано мине по-бързо. Отдавна не ми беше плакало така детето...
Поздрави на Ния, ама невероятно сладка е с тези плитчици! Стела пък сега е поофъкана, нали имаше голяма коса като по-малко бебе....



Тема Re: За Бейби Тан-анови [re: queenmabb]  
Автор marid ()
Публикувано17.11.04 12:24



Цинковите кремове не са подходящи за сълзящи рани и лишейчета - натрупват се, не позволяват на кожата да диша аи трудно се отмиват. Дактакорта е много добър за гъбични инфекции - дано подейства бързо



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: irka]  
Автор tai (член)
Публикувано18.11.04 11:54



Ирка,
знам, че с непоискани съвети рискувам, но ми се ще да ти кажа за Нистатина. Това е средство, което се прилага при екземи и ми се струва, че е малко силно за дечица. Добре е, че си се ориентирала към друго кремче.
Ако искаш пробвай и с Нивеа тубичка - този крем е по-плътен и не попива така лесно като Бочкото.

[



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: tai]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано18.11.04 13:41



Благодаря ти за съвета! Човек винаги има на какво да се научи, така че съвети не отказвам! Аз съм я мазала с нега по 2 пъти на ден и то по много малко, но щом казваш, че е силно ще го избягвам завбъдеще!


Деница-5.12.2003г.

Тема Re: Отчет!нови [re: queenmabb]  
Автор Puhka (мечтателка)
Публикувано18.11.04 17:27



Извинявай, че може би с огромно закъснение се намесвам, но все ми се струваше, че е израз не само на подсичане , а и на друго нещо, но си мислех да не става дума за проява и на алергия към нещо.

Само, че алергията така и не се лекува, а само се подтискат разни симптоми, така че , ако е така по-добре без силни кортизонови и пр. препарати. Все пак не съм лекар.

Стискам палци да се оправи бебчето ти



Тема Re: За Бейби Тан-анови [re: queenmabb]  
Автор natby (ниа-катя)
Публикувано18.11.04 18:47



уффф много гадно. жалко че така и станало от бейби тана. дано да ви мине с другите мазила. много со неприятни тия подсичания. а ти до кога ще го криеш това стелче хубавелче. посни една снимчица де!



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор rradost (непознат)
Публикувано18.11.04 22:45



i nie biahme taka minalata sedmitsa i mislia ot zabkite
Mnogo ni be6e 4erveno dupeto v nachaloto kato s pap4itsi a posle tezi pap4itsi bapravo si stanaha rani4ki
Mazah go (li4nata mi kaza) s TRIDERM toi e kombiniran antibiotik i protivigabi4en do 5-7 dni be4er prez ostnaloto vreme s obi4ainia krem
I tak pootmina dano ne se poiavi pak
Barzo ozdraviavane na dupata vi



Тема Re: Жестоко подсичане - нищо не помага!нови [re: queenmabb]  
Автор Бaш Maйcтopa (непознат)
Публикувано19.11.04 00:39



Нашето бебе беше закъсало така (симптоми едно към едно с описаните) и педиатъра предписа следното:
Спиране на всякаква козметика (ама абсолютно всякаква особено кремове от рода на бюбхен, нивея и т.н.). Честа смяна на памперса и стоене без памперс. Мазане обилно със свинска мас !!!!!! Може и да не ти звучи приятно но според педиатъра ни е най-доброто средство срещу подсичане. Освен това ежедневна баня с един препарат Трихлобактер- една супена лъжица в една кофа вода. Всичко това оправи напълно бебето за около 2 седмици.

RED PRIDE


Тема Re: благодаря!нови [re: queenmabb]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано19.11.04 21:10



Вече е много по-добре - след три дни мазане с Дактакорт, през останалото време с преварен зехтин, къпане с Линола Фет и често стоене без памперс, вече е оцветена в розовеещ нюанс и определено е много по-добре!
Поздрави на всички, Стелкото утре заминава на гости на баба и дядо в провинцията за цели две седмици!



Тема Re: благодаря!нови [re: queenmabb]  
Автор tswete (mama na Alex)
Публикувано19.11.04 23:25



Аз нямах нет пет дни, а то трябвало ...
Но, радвам се, че Стела е по-добре. Само така!
И Алекс беше така, без видима причина - зъби, антибиотик или нещо друго. Една педиатърка му изписа Клотримазол и за една нощ се оправи. А беше жестоко подсичане поне месец. Та явно било гъбички... Макар една майка тук в клуба да писа, че чак гъбички не били хванали... Какъв срам, а?!
Алекс се оправи, но трябва две седмици след като няма подсичане да мажа, за да не се появят пак. А Клотримазолът е безобиден, поне според листовката му. Но като се опитах да го спра на втория ден, пак се появиха, та сега две седмици мажа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.