Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Юнски бебета 2004  
Автор Di2 (мама)
Публикувано15.11.04 06:44



1.annivo и бебе Диляна родена на 23.05.04, 4100г, 53см, София
На 3 месеца: 6900г и 62см
На 4 месеца: 7500г и 65см


...................................................................................................................................
2.lsa27 и бебе Дария, родена на 30.05.04, София
На 4 месеца - 5,550 кг и 60см



...................................................................................................................................
3.tani4ka и бебе Борис, роден на 03.06.04, 2700г, 47см, София
На 20 дни: 2640 и 52см
На 1 месец: 3500 и 54см
На 2 месеца:4520 и 57см
На 3 месеца и половина 5500 и 60 см
На 5 месеца:6400 и 64см




...................................................................................................................................
4.Slanchezara и бебе София, родена на 05.06.04, 3740г, 51см , София
На 1 мес - 4.800 кг и 55 см;
на 2 мес и 4 дни - 6 кг и 60 см
На 3 месеца - 6,500 кг и 63см
На 4 месеца - 7,060 кг и 67см




...................................................................................................................................
5.sakata(татко) – 10.06... И на 07.06.04 се роди Лазар, 3400г, 51см
...................................................................................................................................
6.toutou и бебе Яна, родена на 08.06.04, 3000г, 49см, Париж
на 1 мес. 4300 и 52 см
на 2 мес и 17 дни - 5700г и 58см
3мес 1/2 Яна е 6,330 кг и 60 см

На 5месеца - 6900 г и 63 см


...................................................................................................................................
7.Xoли и бебе Александър роден на 09.06.04, 3050г, 47см, София
На 20 дни - 3560 г и 53 см.
На 1 месец - 4200 г и 54 см.
На 2 месеца - 5300 г и 56 см.
На 3 месеца и 6 дни - 6540 г и е дълъг 59 см.
На 4 месеца - 7460 г и 62 см


...................................................................................................................................
8.maria_mery и бебе Кристиян, роден на 10.06.04, 3500г, Варна
На 2 месеца и 3 дни - 6050г и 61см
На 3 месеца и 17 дни - 7300г и 65см
на 4 мес. - 7.720 / 68 см.





...................................................................................................................................
9.Мишенце и бебе Борис, род. на 14.06.04 във Виена- 3800г/54см, Франция
на 20 дни - 4.720 / 59 см.
на 45 дни - 5.420 / 60 см.
на 3 мес. - 6.600 / 65 см.
на 4 мес. - 7.250 / 69 см.



...................................................................................................................................
10. мeчo пyx и бебе Нели, родена на 14.06.04, 3450г, 50см, София
на 1 месец- 4350 /52
на 2 месеца- 5450 /54.5
na 3 meseca – 6.050 kg / 61.5 sm
на 4 мес. - 6.780 / 64 см.




...................................................................................................................................
11.Shturcho и бебе Катерина, родена на 14.06.04, 2800г, 51см
На 1 месец - 3,000кг и 54см
На 2 месеца 3,980кг и 57см


...................................................................................................................................
12.bobolinaaa и бебе Димитър, роден на15.06.04, 3600г, 52см, Варна
на 22 дни 3 630 и 53см,
на 1м и 14дни 4700 и 54.5 см.,
на 2 м и 10 дена 5700 кг и 58см
на 3м и половина 6160 и 61см
на 4 мес. - 6.950 / 63.5 см.




...................................................................................................................................
13.SAllA – 18.06, момче И на 15.06.04 се роди Стефан, 3700г, 51см
...................................................................................................................................
14.OPEX – 15.06, момче и на 15.06.04 се роди Александър, 3600 г, 53 см.
...................................................................................................................................
15.Di2 и бебе Кристина, родена на 17.06.04, 2900г, 50см, Сиатъл
На 1 месец - 3500 г и 54 см.
На 2 месеца - 4000 г и 57 см.
На 3 месеца – 4700г и 61 см
На 4 месеца – 5100г и 64 см





...................................................................................................................................
16.Adi_75 и бебе Никол, родена на 19.06.04, 3500г, 50см, Ставангер, Норвегия
на 1 месец 5400г.
на 2 месеца 6350г
3 месеца - 6690г и 64,5 см
на 4 мес. - 7.400 / 66 см.




...................................................................................................................................
17.Nadit и бебе Ема, родена на 22.06.2004г, 3 370г и 49 см.
...................................................................................................................................
18.v22 и бебе Иван Александър, роден във Франция на 22.06.04, 3640г, 51см
На 2 месеца 5.860кг и 61cм

...................................................................................................................................
19. Lina_1 и бебе София, родена на 24.06.04, 3300г, 52см, Канада
Нa 3 седмици - 56 cm и 3,800kг
Нa 7 седмици - 60cm и 5 kг
На 2м и половина 5,700кг и 61 см
na 3 meseca - 6 kg / 62 sm

...................................................................................................................................
20.kalimbi и бебе Калоян, роден на 25.05.04, 3000г, София
...................................................................................................................................
21.magratea и бебе Райна, родена на 26.06.04, 2900г, 49см
na 1 mesec - 3 570 g / 54 sm
na 1 mesec i 20 dni - 4 650 g / 58 sm
na 2 meseca i 15 dni - 5 400 g / 60 sm
na 3 meseca - 6 kg / 62 sm
na 4 meseca – 6.900 kg / 66.5 sm




...................................................................................................................................
22.sun_yana и бебе Александър, роден на 25.06.04, 3450г, Варна
на месец 4.150кг 55см
на 2 месеца и 20 дена - 5.90кг. и е дълъг 60см




...................................................................................................................................



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: Di2]  
Автор Xoли (щастлива)
Публикувано15.11.04 06:52



Супер си, Ди! Да ни е честита новата тема, да сме все така активни
От нас мерки и теглилки другата седмица, пък надявам се и снимки
Целувки на сладурските юнски бебоци!



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: Xoли]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано15.11.04 12:35



Здравейте на целия юнски отбор в новата тема!
Благодаря на Ди за скорошното отваряне на темата!
Ние със Софийката сме ОК, като последната е малко кисела и нервна, че й растат зъби. Наблюдавам едновременен растеж на долни резци, горни резци, долни кучешки, долни кътници и горни кътници. И е чудо... Миличката мърка на сън всяка нощ, рядко се стига до истеричен рев, но и такъв се наблюдава. Точни мерки и теглики ще дадем към края на седмицата.
Поздрави и целувки за хубавите ни бебочета



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: Slanchezara]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано15.11.04 15:49



Страхотна тема както винаги Ди... айде на чисто започваме с пожелание да сме по-активни... Няма с какво да се похваля освен че биха на Крис ваксината преди 3 дена, но не го измериха и мерки ще дадем чак на 13 декември... няма още зъби но е достатъчно крив :) купих си пасатор и вече е на домашно приготвени зеленчукови-не мога да кажа че му харесват,защото доста често ми се налага да ги смесвам с плодови за да ги яде. нацелувайте бебоците от мен



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: maria_mery]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано15.11.04 22:47



Здравейте и от нас в новата тема!

Като четях как се развиват бебоците ви в старата тема направо се притесних! Яничка голям мързел ще излезе! Изобщо няма и намерение да започва да се обръща, нито си хваща крачетата...нито има коса!
Шегувам се, но наистина напоследък оценката и е ниска!

Имаме проблеми основно със захранването. Пуснах темичка даже в клуба за Алергии, ако някой иска може и там да прочете за нас.
Лошото е че детенце иска вече да яде, но педиатрото каза-нет. И сега чакаме, но тя така вече ми засмуква зърната бедната, че започнах пак да се мажас крем. И даже се нервира и плаче, че не пуска достатъчно.
Днес тайно от педиатъра и дадох малко оризова каша с кърма-за сега няма реакции алергични, стискайте палци. Изяде я с огромно желание.
Мишенце, и аз кърмя по около 7-8 пъти на 24 часа и скоро май няма да имам менструация. Хич не ми липсва честно казано.

Целувки на бебоците и обещавам по-често да пиша. Тук без туй е такъв студ вече, че само в къщи ще стоим.



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: Di2]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано16.11.04 10:11



Да се разпишем в новата тема вече на цели 5 навършени месеца.
Вече е 7300 и 65 см. Малко поплака при лекарката, което се случва за първи път, но вече много й се спеше и може заради това да е, защото само се прибрахме и веднага захърка. Този месец нямаше ваксина, по следващия ще бием против менингитовата-дотогава почивка.
Да нацелувате малките бебоци

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано16.11.04 11:46



Здравей Туту,
Не ти и трябва да ти идва, ако искаш да кърмиш. Аз искам ама благодарение на този природен феномен Софията почти се отби - не иска да суче
Аз страдам от тоя факт, пих чайове, ядох лешници, ама тц
Така че кърмещи мами, радвайте се че не ви идва



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: toutou]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано16.11.04 12:26



Не се притеснявай толкова че изоставате. Всъщност не изоставате, а всяко дете си има индивидуални темпове на развитие.
А пък да ти кажа, откакто се похвалих тук че Бобчо се е обърнал, и той спря да се обръща. Оттогава как ли не го мъчих - не ще ! Обръща се само настрани, и то само като е гладен и като му се спи (спи настрани).Да се опитва да стъпва на крачета като го държа не се и сеща. И коса имаме 3 косъма. Е, краката са му постоянно в устата, не мога да му сложа чорапче или терлички - всичко сваля. Да живеят ританките !
И аз си мисля че е мързелив, стото е силен за трима, едвам слагам памперса, и тия работи ги може, ама...

Пък за менструацията - не ми липсва, ама никак ! Ама вече почвам доста да се стряскам. Две вечери подред пак много здраво ми се гади, и съм станала една разсеяна...Вчера забравих че имаме час за педиатър, и го пропуснахме...Голям срам, как се извинявах...Добре че хората са разбрани, и ми дадоха нов час за следващата седмица... Май мак ще правя тест, щото друго не ми идва наум...



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: Di2]  
Автор sun_yana (мама на Алекс)
Публикувано17.11.04 09:08



И Алекс вече започна да се обръща сам от гръб на корем и много му харесва,но също не знае как да се обърне по гръб и като му измалее вратлето и пищи да помагам.
Мишенце и моя Малчо нещо не я обича песничката "Мила моя мамо",но май е от мелодията,че текста е много хубав,но мелодията е една жална...А обожава да му пея руската песничка за кузнечика със съответната хумуристична интонация и мимики и умира да се смее.Междудругото в сайта на бг-мамма има детски песнички на български,руски,английски и немски за сваляне и става бързо,така че ако някой иска може да си сваля от там.
На мен също не ми е идвало още, макар че отдавна спрях да кърмя и вече си правих тест,че все ми се вие свят и леко ми се гади,но това явно е защото нямам никакъв апетит и не ям навреме.
На 22-ри сме на консултация и след нея ще дам мерки и теглилки да го видим Слънчо колко е пораснал.
Цунки от мен и от Алекс!



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: sun_yana]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано17.11.04 09:23



:) браво на Алекс :) да ви кайа и Крис е на същиа етап но съм забелязала 4е само на едната посока се обръща...аз пея песни4ки ама да не ви обияснявам как си ги измислиам текстовете :) мелодиите ги крада от вси4ки модерни пар4ета които ми се въртят из главата ...абе като някоя луда съм:) целувки от нас



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: Di2]  
Автор sun_yana (мама на Алекс)
Публикувано17.11.04 09:29



Хей,честито мини рождено денче на сладката Кристина на Ди!Да е весела и щастлива и много да радва мама и тати!Целувки от мен и от Алекс!



Тема Честит мини рожден деннови [re: Di2]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано17.11.04 10:20



Честито на Криси от Криси и от мен... да буде много весела и добри4ка :) най-ве4е здрава



Тема Re: :(нови [re: Di2]  
Автор v22 (mama na Ivo)
Публикувано17.11.04 19:10



Здравейте мили мами!
След днешната консултация на Иво не само че няма с какво да се похвалим, ами направо ми се плаче - отслабнал е с близо половин кг, порастнал е само с 1см... Почувствах се ужасно. Обяснява се с инцидента, който ни се случи с преяждането преди месец, с пътуването ни до Франция, проблемите с тати там, умората и намалялата ми кърма. Ивчо беше доста крив напоследък, аз все го отдавах ту на зъби, ту на корем, а той просто си е бил гладен горкият. от няколко дни почнахме плодови пюрета, които той много обича, а от утре съм решила да прибавим и зеленчукови. След пътуването ни кърмата ми доста намаля и ако така продължи още няколко дни ще дохранвам с адаптирано. Знам, че не е толкова трагично, но се чувствам доста потисната от днешната констатация. В последния месец все такива неща...първо преяждаше, после недохранен...ама и аз съм една майка, хич ме няма... :(
Надявам се при вас всичко да е наред. Много целувки от нас!!!



Тема Re: :(нови [re: v22]  
Автор sun_yana (мама на Алекс)
Публикувано17.11.04 20:31



Хей,я горе главата!Много добра майка си даже,иначе нямаше да ти пука.
И на мен ми беше криво че не можах да си кърмя бебчо дълго колкото исках,но после се успокоих че не мога нищо да направя и той си хапва адаптираното млекце и си е доволен и сит.Нещата ще се регулират и всичко ще си дойде на мястото.Поздрави и целувки от нас с Алекс!



Тема Re: Честит мини рожден деннови [re: maria_mery]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано17.11.04 20:34



Много ви благодаря момичета, а вашите малчовци имат специални целувки от Кристина. Чакаме тати да се прибере от работа и ще празнуваме, вече си нямаме баба и не ми остава много време за готвене и въртене в кухнята, но снощи като ги приспах двечките и направих торта за рожденичката.
Този месец няма преглед при педиатър, но аз днес ще си я претегля и примеря и ще обявя колко е пораснала, но ми се струва доста
Ние от преди два дни опитахме и зеленчукови пюрета, и да ви кажа въобще не се е мръщила както се очакваше след като до сега е яла само плодови, макар че зеленчуковите са ужасно блудкави.
Много си играе и се забалява вече, голяма е хигруша нарочно си хвърля играчките и много се кефи като види че отивам да ги взема и да й ги дам. Сега в момента си яде чорапите, щото мама се бави с кашата.
Имам проблем с дир-а, точно вечер когато ги приспя и мога да пиша, той въобще не се зарежда, затова не можах и да пусна темата когато бях обещала, а днес дори и сутринта не ми зареждаше.
И още целувки от нас



Тема Re: :(нови [re: v22]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано17.11.04 23:30



Ей, Вели! Не се притеснявай толкова! Все пак бебо е пораснал на ръст-това е важно, а за кг-той нали не е от най-слабите и без друго, ще ги навакса! Може и да опиташ смесено хранене известно време-това не ти пречи да опиташ междувременно да увеличиш кърмата (ако искаш разбира се!)Може например да опиташ моето "изобретение"-по едно време като се съмнявах че нямам кърма започнах да цедя профилактично. Между кърменията цедях по 15 мин и двете гърди и при мен това действа безотказно-за ден два ми се увеличава ужасно мого кърмата!
Хайде успокой се и всичко ще си дойде на мястото! Аез колко те чаках да се обадиш в Париж-а то вие какви проблеми сте имали с вашата "хубава фамилия"

Целувки и смело



Тема Re: Честит мини рожден деннови [re: Di2]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано17.11.04 23:37



честито на малката веселушка! да расте и мама тя да слушка!



Тема Re: :(нови [re: v22]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано18.11.04 09:17



оооо мили4ката... предполагам се 4увсваш ужасно ама не се тревожи, бебо си е наред щом е пораснал на см...килцата ще си ги навакса :) а ако искаш наистина дохранваи ама се цеди за да си увели4иш кърмата(намерил кои да ти дава ъкъл де аз кърмих 15 дена :(... няма зна4ение важното е да сте добре..аиде целувки от нас



Тема Re: :(нови [re: v22]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано18.11.04 10:32



Миличка,
не се тревожи толкова, нали бебо е здрав...
За увеличаването на кърмата - освен с изцеждането, на мен много ми помага като пия лактогонен чай - български билков, струва 1 лв. Има го в аптеките. Аз си поръчах да ми пратят 10 пакета от Бг и сега само той ме оправя, че с тая хронична умора при мен все ми се струва че кърмата ми е малко.
Пък и какво като дохранваш с адаптирано - нали си кърмила досега...Важното е бебо да е добре, нахранен и доволен...
А ти се успокой и си почини - това помага най-много.



Тема Re: Честит мини рожден деннови [re: Di2]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано18.11.04 10:34



Честито на Крис и от нас с Борис.
Целувки на двете красавици !



Тема Хей, я се усмихни, ти си чудесна майка!нови [re: v22]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано18.11.04 13:00



Миличка Вели,
Ама много ти се насъбра напоследък! Хей, я се усмихни! Килцата младежа ще си ги навакса, важното е, че е порастнал на сантиметри! А това, че се налага да дохранваш съвсем не е болка за умиране! Колко мами изобщо не са успели да си кърмят дечицата, а ти цели 5 месеца си кърмила на поискване, та това е геройство за мен!
Ако това ще те успокои - откако миналия месец ми дойде М, кърмата ми рязко намаля и така като гледам съвсем скоро вече не само че ще се дохранваме, ами и ще минем изцяло на адаптирано мляко! Изобщо не си мисли, че си ужасна майка, напротив, ти си една чудесна майка, опитваща се да огрее навсякъде и поради натрупаната преумора просто не успяваш! Сигурна съм, че малкия Иван Александър е извадил голям късмет с теб и може само да е много щастлив, че има зад себе си такава чудесна и всеотдайна майка като теб!
Много, много да го нацелуваш сладура от нас с госпожицата!
А на теб желая спокойствие и силна храна! Позитивно мислене!



Тема Re: благодаря!!!!!! :)нови [re: Slanchezara]  
Автор v22 (mama na Ivo)
Публикувано18.11.04 20:23



Момичета, така ми сгряхте сърцето с тези хубави думи, много съм ви благодарна, голяма подкрепа сте! Днес цял ден се наливам с чайове за стимулиране на лактацията. Наобяд го дохраних с адапртирано, защото ревеше неистово (и аз с него), но после на следващото ядене хапна само кърма. Дано да се възстанови кърмата ми (или поне частично). Знам, че не е болка за умиране да го дохранвам, само че ми стана много гадно като си помислих, че той е гладувал горкият, а аз хабер си нямам...Ама наистина съм много захлюпена - коремът му къркореше и не акаше редовно, а той просто бил гладен и нямало какво да излезе, пъхаше се ръчичките в устата и се кривеше -а аз го тълкувах като зъби. Да не говорим, че и пюрета не му давах, защото чаках "да му се нормализира стомахчето"... да сте чували за по-малоумна майка?! Истината е,че нещо хич ме няма напоследък, изморена се чувствам, но какво да ви разправям, вие най-добре разбирате! Както и да е, сега младежът е доволен, сит, ритка радостно и се смее, хапва плодови пюренца + картофено и пълни гащите. :) Дано всичко да си дойде на мястото и най-вече моят мозък!
Много целувки от нас!!!



Тема Re: благодаря!!!!!! :)нови [re: v22]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано19.11.04 09:14



Ето така ми харесваш пове4е :) а за тва 4е не си разбрала за какво реве-ами предполагам всяка майка би си помислила 4е е от зъби... и аз на тжа отдавам рева на Крис... като се сетя един път как пищеше и аз му мажа венците и го дундуркам по улицата а той нашия си бил прискипал пръста на коли4ката ама го разбрах 4ак ве4ерта :) така 4е не си единствана :) целувки от нас



Тема И ние да се отчетем!нови [re: Di2]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано19.11.04 12:26



Здравейте на всички от юнския отбор! И ние да се отчетем за този месец!
Софи тежи 7,5 кг и е около 68 см (много мърдаше). Порастнала е с 1 см и е наддала 500 г, което според педиатърката било "златната среда".Главичката е порастнала в обиколка с 1 см, а гърдичките с 2 см, та се майтапихме, че от малка работи по въпроса за своя сексапил. Лекарката каза да започвам да слагам по 1/4 жълтък в обедното пюре и да давам месни пюрета. Честно казано, много ме е страх да го направя, заради ония изпълнения с Фризолака. Много подробно изразих опасенията си пред педиатърката и тя ми каза, че не очаква (особено като разбра как Софията нагъва пюренце от манго, ананас, че е яла заради зашеметената си майка малко грах и домат в едно готово пюре). Не сме имали никакви обриви след първоначалния, така че педиатърката мисли, че сме склонни към алергия, но сме овладели положението навреме и нямаме алергия, но е добре да внимаваме малко повече. Продължаваме ведро с Фризосой-я и това е положението.
Мисля да започна захранването от следващата седмица и ми стискайте палци! Ще се запася с витамин Ц и Калциев глюконат, но искрено се надявам да не ми трябва
Честит празник на малката Ники на Ади, която днес става на впечатляващите 5 месеца!Да й е жива и здрава, много щастлива и да носи само позитивни емоции на мама и тати! И най-вече да спинка по цяяяла нощ!

А на Вели искам да кажа, че така звучи доста по-добре! Миличка, не се обвинявай, ние сме хора, не можем да сме перфектни (макар и много да ни се иска)! А и повярвай ми, ти си 100 000 пъти по-добра майка за твоето си детенце от всяка друга! И когато започнеш да се самообвиняваш за поредното нещо, се сети за милите бебчета дето ги мъчат разни сънароднички от мургав произход и просят с тях и после си мисли дали си лоша майка! И се надявам най-после тая постродилна депресия (или там както се казва) да те напусне веднъж и завинаги!
Поздрави и целувки за целия юнски отбор от нас със Софи!



Тема Re: И ние да се отчетем!нови [re: Slanchezara]  
Автор v22 (mama na Ivo)
Публикувано20.11.04 22:00



Слънчо, много ти благодаря за хубавите думи! Така си е, но на моменти като ми избият бушоните почвам първо себе си да обвинявам...
А за жълтъка и месните пюрета - не е ли още рано? Нашата педиатърка каза, че захранването с жълтък вече било преместено по-късно - към 7, 8 месец...То вярно, че има сто съвета по въпроса, колкото да те объркат... А за месните било добре да се почне с готови месни, защото ако вземем прясно месо за приготвяне в къщи никога не можело да сме сигурни в произхода и как е гледано животното... Даже наскоро се чудих като ни доиде времето за жълтъците откъде ще си набавям пресни яйца, че тези от магазините са с едни бледи жълтъци, не ми изглеждат много хранителни...Идеи имате ли?
целувки от нас с Ивича, който пак почна да лапа като за световно и да надува бузи! :)



Тема Re: И ние да се отчетем!нови [re: v22]  
Автор bobolinaaa (обичаща)
Публикувано21.11.04 08:43



И моята лекарка каза да започвам с жълтъците и след две седмици да започна и месни пюрета. Аз реших нея да слушам, че можеш да се побъркаш от информация.
Сега и Митачето да се отчете с мерки - на 5месеца е 7150 и 64см Не е качил много, но той е голямо шило и цял ден скача в ръцете на мама и изразходва много енергия. Трябва и да го похваля - вече яде доста по-културно с лъжица и борбата не е толкова жестока.
Ами това е засега мноооого целувки на всички юнчета.





Тема за противоменингитната ваксинанови [re: мeчo пyx]  
Автор Xoли (щастлива)
Публикувано21.11.04 23:04



Еми, за ваксината против менингит: доколкото знам в България не е задължителна. Вие ли поискахте да ви я направят? Или лекарката ви предложи? Има ли странични ефекти? Кога се прави? Колко струва?
Извинявай, че те затрупах с въпроси , благодаря предварително за отговора



Тема Благодаря, но на кого?нови [re: bobolinaaa]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано21.11.04 23:18



Здравейте и от нас с Боби! Суперското начало на темата ме изненада и зарадва още повече, когато видях снимка на Боби. Аз нали съм несериозна и все не се наканвам да се науча как се слагат
Та искам да знам на кого да кажем с Боби: Благодарим!!!!

Аз имам огромен проблем - Борис от 3 седмици се буди на всеки час през нощта и реве неистово. Трябва да го вдигам и да го гушвам, за да се успокои. И след един час се започва отново. Вече почти месец ходя като призрак, със сенки под очите, ужасно съм се изнервила. Ходихме на лекар, но Борис е здрав, не му никнат зъби...Никой не знае от какво реве.

Има ли някое толкова ревливо бебе сред нашите юнски чеда? Кажете ми как да го успокоя това дете? Много ще съм ви благодарна за всеки съвет или мнение. От два дена му давам да суче вечер към 23.00ч, за да се успокои и да заспи. Знам, че не е хубаво, но няма друг начин да заспи...Надявам се да премине този ревлив период.

Сега качвам нови снимки на Боби. Заповядайте да ни видите!

Целувки на всички от нас и още веднъж огромно благодаря за снимката



Тема Re: за противоменингитната ваксинанови [re: Xoли]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано21.11.04 23:19



Ваксината е по желание. Аз предварително казах на лекарката, че искам да я бием на Нели-тя нямаше време дори да ми каже за нея. Не сме я купили още, но доколкот знам-има я по аптеките. Бие се или 2, 3, 4 месец, за едно с останалите задължителни, или по-късно 6, 7 месец на два приема и мисля, че след първата година има още един прием. За цена ще те излъжа-мисля че някъде бях чела 20-30 лева. Иначе има и някаква френска комбинирана, но мисля че тя е ако се спреш на вариант да се бие 2, 3, 4 месец.
Новинките от нас са, че от днес официлано ставаме мноого опасни, оставени сами на леглото. Обръщаме се на всички страни, включиелно и от корем на гръб, което досега ни беше много трудно. Оставено по корем пък се опитва да си подвига дупето и да бута крачетата нагоре. Много е смешна. Днес реших да и дам и първата плодова каша следобед-без никакъв резултат. Тоест резултат имаше- пак си пихме мляко Нещо не й хареса, за разлика от плодовите и зеленчуковите пюрета. ще пробвам отново след няколко дни.
Поздрави и целуяки на всички и лека седмица

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: Благодаря, но на кого?нови [re: tani4ka]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано22.11.04 09:55



Здравей,
не знам дали това ще те успокои, но от 3-4 седмици и ние с нашия Борис не спим много нощем (пък и денем също). Аз продължавам с кърменето нощем, щото иначе съвсем нямаше да спим ...(а кой ти е казал че е лошо ?)
Значи, заспиваме към 9-10 вечерта, после се кърмим в 12 и заспиваме, после в 3-4-5 пак яде и ....това ни е спането. После иска да си играем, да си гукаме... нищо не помага да го приспя. Понякога успявам да го накарам да поспи още 1 час. И аз съм като зомби, така че много добре те разбирам...Само се чудя от къде намират толкова енергия като не спят



Тема Re: И ние да се отчетем!нови [re: v22]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано22.11.04 10:15



Ами честно да ти кажа, месото, което имах предвид е с абсолютно гарантиран произход, яйцата също - производство са на прабабата и на една моя леля, за които знам че ги гледат абсолютно както трябва. Обаче при мен стои проблема с пасирането - като ги гледам купешките колко са гладки - е абсурд е аз да го пасирам така месцето. Да не говорим, че никой не ми каза колко месо да слагам, а аз забравих да питам, защото както стана ясно в мой предишен постинг съм супер разсеяна и зашеметена напоследък. Явно седенето вкъщи започва да ми действа затъпяващо.
За яйца - бих ти дала следната идея - разходка до селата около София и на двор, в който видиш кокошки, питаш дали могат да ти продадат 10-ина пресни яйца за бебче. Съмнявам се да ти откажат А ако го носиш.... гаранция ще се прибереш с яйца. Или поне ще те насочат кой в селото би ти продал.
Колкото до месните - аз търся такива за алергични дечица, че внимавам повечко, както ми бе казано. На моя колежка детенце е с алергия към белтъка на кравето мляко и тя ме посъветва за пуйка с картофи и царевица на Сънвал (тия са 190 г около 2 лв), а аз купих още и пуйка със зеленчуци и пиле със зеленчуци. Ще докладвам на захранващите мами какво яде моята лакомия.
А за жълтъка не знам дали е рано, но ние се захранихме на 3,5 месеца и преминаваме към по-гъста храна - така че ни е време. Освен това тя изяжда по близо 200 г пюре, та имаме нужда да е нещо по-хранително, че...ще ни изчезнат бузите.
Много целувки на Ивича, да го нацелуваш от нас с момата!
А ако имаш нужда от още подкрепа - пиши бележка с проблема и ще се постарая да дам идеи за скорошното му разрешаване



Тема мерки и теглилкинови [re: Mишeнцe]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано22.11.04 15:35



Току-що идваме от педиатъра. мерки и теглилки на 5 месеца и 1 седмица - 8,150 и 71 см.
Похвалиха ни че сме много силни, подвижни и координирани за възрастта, а на притесненията ми че не се обръща направо ми се изсмя. Каза че това никак не е задължително, може да проходи и чак тогава да започне да се обръща ... Казах че съм започнала на своя глава да захранвам със зеленчукови пюрета след навършване на 5 месеца и как смятам да продължавам, а тя ме похвали че много добре следя за нуждите на детето и че то си е съвсем готово за захранване. И че избраната от мен схема била най-добрата (като последователност - зеленчукови, плодови, сокчета, каша). Но то всеки педиатър си казва че неговата схема е най-добрата, при нас късмета е че възгледите ни съвпадат.

Биха ни и първата комбинирана ваксина - Пентавакс. Лекарката ме предупреди че може да има температура, и да е неспокоен. Бобо не плака като му биха ваксината (маминия голям мъж), но пък от както сме си в къщи не е спрял да реве, а не е от глад или нещо друго. Аз му дадох малко Панадол, но май повечето го разляхме по дрехите.
При вас как беше ? Какво мога да очаквам, и как се справихте ?


Поздрави и целувки на всички юнски бебета и мамите им от нас с Бобче !



Тема Re: за противоменингитната ваксинанови [re: мeчo пyx]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано22.11.04 19:16



Само каша си е безвкусно, слагай и плодово пюре в нея, а по нататък може и пасиран суров плод и ще и хареса.
Кристина яде всечко с голямо удоволствие, каша, плодови и зеленчукови пюрета и винаги плаче като свършат.



Тема Re: мерки и теглилкинови [re: Mишeнцe]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано22.11.04 19:26



Виж му крачето може да се е подуло и зачервило, прави му масажчета. Щом си му дала Панадол сигурно вече се е успокоил. Кристина само на ваксините втория месец(а те са 4) и се бяха зъчервили местата и подули, имаше и малко температура и аз и дадох Тайланол, той освен че сваля Т и успива, та тя си поспа доста тогава и като се събуди вече всичко беше наред.



Тема Re: Благодаря, но на кого?нови [re: Mишeнцe]  
Автор v22 (mama na Ivo)
Публикувано22.11.04 21:02



Таничка, сигурна ли си, че храната му стига? При нас се случи нещо подобно - изведнъж както си спинкаше цяла нощ без да се буди почна да реве към 03ч. След консултацията се оказа, че не хапва достатъчно, защото кърмата ми е намаляла...и не били никакви зъби. Така, че виж и при вас да не е от това... Желая ти спокойни нощи!!!



Тема Re: зеленчуци за пюретатанови [re: Slanchezara]  
Автор v22 (mama na Ivo)
Публикувано22.11.04 21:13



Слънчо, мерси много за хубавия съвет за яйцата...как не ми е дошло наум досега, това показва колко ми е закърнял мозъкът... А случайно да имаш идея откъде могат да се набавят чисти (без нитрати и пестициди) зеленчуци за пюретата...,a плодове...? Мисля даже да пусна отделна тема във форума, че да събера повече мнения. Не познавам толкова добре София още, а може би някъде да има частници, които продават....?!



Тема Re: зеленчуци за пюретатанови [re: v22]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано22.11.04 21:36



Момичета това с яйцата и бабите може да бъде опасно според мен, ако естествено бабата не ти е позната и й имаш доверие или ако не видиш с очите си как в момента взима яйцата от полога, щото няма никаква гаранция кога точно са снесени яйцата.



Тема Отчет и от наснови [re: Slanchezara]  
Автор Lina_1 (непознат )
Публикувано22.11.04 23:09



Здравейте, мили майчета и юнски бебета. Струва ми се, че от години не съм чела нашите теми, изпуснах частично развитието на юнските бебоци. Ди, страхотна тема си пуснала, както винаги.
Та нашето отсъствие се дължи на това, че вече от повече от 2 седмици сме си в България, което се отрази направо пагубно на съня на Софийката. От едно спящо непробудно по 12 часа на нощ бебе се превърна в едно ревящо по цяла нощ бебе. Явно часовата разлика, новият климат и хилядите крякащи около ней роднини и приятели й дойдоха малко вповече и детето просто не може да се успокои. Заспива, буди се с неистов рев, аз я дундуркам на ръце, пак заспиване, будене, носене на ръце и така цяла нощ. Та, Таничка, не си само ти с ревящо бебе. Мислих си и за зъбките, ама май не е това. Та и аз ходя като сомнамбул. Това е то, правих си аз планове как докато тя спинка при баба си и дядо си, аз ще ходя с приятели по крачми, ама сметките съм си ги правила без кръчмарката. Една от двете ни трябва вече да свикне, и май това няма да е София.
Иначе днес ходихме при педиатър, хем да се запишем някъде, хем да си направим контролния месечен преглед. Та ето и нашите мерки на 5 мес. без 2 дни - 69см. и 7,200кг. Моята госпожица за 1 месец е пораснала с цели 5,5см! Ама не е ли много за една дама?!?!?!? Педиатърката ме убеждава, че тук мога да намеря поливалентната ваксина, която слагат в Канада - комбинирана ДТК, полиомиелит и инфлуенца тип В и да й я направя на 6 мес., ама аз все си мисля, че не е фатално да я забавя с 1-2 мес. и да я направя в Канада.
Освен млякото, хапва по 2-3 лъжички зеленчукови пюренца, започнахме от 1 седмица и по малко плодови. Госпожицата гълта с голямо удоволствие всичко, което става за ядене. Така трябва, няма да ни спадат бузките я! Все се каня да сложа нейна снимка да я видите, но все не ми оставаше време. Но сега, когато има баба и дядо, които да помагат, вече ще го направя.
Иначе правиме всякакви маймунджулъци, а от днес се обръщаме и от гръб по корем. Освен че иска да седи, иска и да се изправя и си стои доста стабилно на краченцата. А любимото занимание ни е някой да я подмята. Та понеже ни подариха "скачащи гащи", мисля след няколко дни да ги пробвам, че мускули направих от това да я подмятам по цял ден.
Ами това е от нас, целувки на всички сладурчета от Софийката!



Тема Re: Благодаря, но на кого?нови [re: tani4ka]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано22.11.04 23:29



Таничка, Нели се будеше един период така за малко през нощта-понякога по няколко пъти на вечер. Само че това съвпадна с времето, когато аз се върнах на работа и май промяната беше проблема. Но и аз като теб веднага я заведох на лекар-след като от времето, когато стана на месец и половина дотокава никога не се беше будила вечер-реших, че трябва да я прегледат. Можеше спокойно да се окаже някое възпалено уше, а аз да си го отдавам на това, че съм тръгнала на работа. Просто явно всяка по-драснична промяна влияе на малките ни сладки бебоци. Но този период много бързо мина и сега отдавна пак си спи до 8 сутринта. Може би при вас обаче мъките са заради зъбчетата. А за успокоението им мисля, че най-доброто решение е точно кърменето. Изобщо и дума не може да става, че не е хубаво, мисля, че правиш най-доброто за бебока

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Спане по корем?нови [re: Di2]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано22.11.04 23:37



Привет на всички
Откакто се научи да се върти на всички посоко-и от гръб на корем и обратно-постоянно трябва да я следим какво прави. % минути, след като е оставена в леглото си, вече е по корем. Добре, че се научи да си слага главичката долу и така не се изморява толкова бързо и не плаче. От няколко дни обаче, след като я оставя в леглото вечер да спи, ми се случва да я открия, че е заспала по корем. Само тази вечер 3 пъти я връщам да спи по гръб, а преди 10 минути се събуди и плачеше , докато не я обърнах отново. Има ли някое друго такова шавливо бебче и оставяте ли ги да спят по коремче или по някакъв начин ги предпазвате?

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема ВЕЧЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКАнови [re: Di2]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано23.11.04 01:45



Хе хее,момичета,как лети времето!!!!!Все едно вчера родих,а ето вече си измина половин годинка и нашата Дилянка вече е голямо бебе
Ама е станала една шавлива,нито памперса мога да и сложа както трябва,нито мога да я оставя за секунди,ако не е в леглото.Върти се като пумпал във всички посоки и обикаля леглото.Ето днес ,сложила съм я в столчето(тип кошница) и отивам до тоалетната за 1 минута,но предвидливо я оставих на земята,връщам се и какво да видя,нашата госпожица си лежи по корем на килима до столчето с вирната глава и ми се хили доволно,гледам и се чудя да се смея ли или да плача?!И реших-време е да извадя кошарата и столчето за хранене от Иво.След основно почистване на въпросните я пъхнах в кошарата и после я нахраних в столчето,ейй родих сеВече даже успява да се задържи седнала около 5-10 мин в кошарата и си играе,докато не се кламбичне и не продължи играта в легнало положение.Даже днес както си играеше по корем и хоп заби главичка на долу и заспа в нея и аз само си я завих.От известно време си заспива и по коремче,но това не ме притеснява,както и е удобно така да си спинка.
За папкането при нас няма нищо ново,все още изчаквам с жълтъка и месото,може би след 1 месец ще действам.
Другото,което не съм ви казвала(писала) е,че след дълги молби от страна на свекитата накрая склоних и изпратих Дилянка за една седмица на гости при баба и дядо.Трябва да си призная,че ми беше много мъчно тази седмица,но те са се справили отлично и ето ни пак заедно,а пък аз успях да си свърша някои мои задачки. На бебка също и се отрази добре тази ваканция,но пък и бабата и дядото имат опит с гледане на бебковци.
Та това е за сега от групата на големите половингодишни бебоци и чакаме да се присъедините към нас
Много ,ама много голяма целувка за всяко бебче от юнския отбор от кака Дилянка
Чао


Редактирано от annivo на 23.11.04 02:29.



Тема Re: ВЕЧЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКАнови [re: annivo]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано23.11.04 09:20



ЕЕее хаиде да ти е жива и здрава и голяяяяяяяяяма да порасне :) да е умна и красива и да слуша мама и тати :) тва си е направо ГОЛЯМ рожден ден... аз да си призная купила сам една каша на ХИП за лека нощ-ванилия (след 4 месеца)дето се надявам да му хареса и като стане на 6 месеца ще му я дам на Крис да разбере че има празник /...така де още не се трогва от игра4ки пък и тях му ги купувам без повод всве още :)



Тема Re: Спане по корем?нови [re: мeчo пyx]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано23.11.04 09:31



Не сте единсвени :) да се оплача Крис ве4ер става поне по 5 пъти...събуждането е от това 4е си удря главата в кошарата...спи на една страна с извита глава на 90 градуса ( тва посмъртно не мога да го направя и в будно състояние)...и се движи нагоре към дъската, при което я достига и по4ва да се блъска ...аз ставам измествам го около 60-70 см по-мадолу и след около 4ас е в същото положение -до дъската... мъ4и се да се върти и по4ва да реве щото завивките му пре4ат..абе и тои незнае какво иска... но като се замисля съм си супер...да не се оплаквам 4е поне не го храня през нощта...щото едно е да станеш и да го преместиш за половин минута и пак да заспиш...друго е да яде 15 мин и да се разсъниш...нацелувайте бебоците от мен и Крис



Тема Re: ВЕЧЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКАнови [re: maria_mery]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано23.11.04 09:50



Честита ви половин годинка и от нас! Ние тъкмо станахме на 5 месеца а вие пресполовихте годината, ама ще ви настигнем
Големи да порастете, здрави и послушнички, красиви и умнички!
Аз за половин годинка мислех да й купя на Крисуната бънджи гащи, ама ни подариха и вече нямам идея, а и то и Коледа идва, на Диана вече колко неща й купихме уж все от дядо Коледа, а за Криси нищо не се сещам, с играчки и дрехи сме отрупани ама какво да се прави май ще продължаваме да се зариваме, така е като имаме от каката в наследство. Освен да й кажа че двойната количка и е подарък, тя й без това толкова ще разбере



Тема Re: зеленчуци за пюретатанови [re: v22]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано23.11.04 10:05



Здравей Вели,
Аз съм чувала за такава сергия на пазара Ситняково. Ама никога не съм ходила - ние си имаме прабаба на село и тя ни изпрати моркови и картофи, които Софи почти опустоши. Аз иначе съм купувала от пазара и от Била или Хит (аз съм в Младост) и не сме имали проблеми. Не се хвърляй на най-едрите картофи и моркови. А за плодове расли на дърво не се притеснявай - те нямат нитрати, а кората я белиш и без това
Поздрави и целувки!



Тема Re: зеленчуци за пюретатанови [re: Di2]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано23.11.04 10:09



Ами така е Ди, ама като купиш тия от магазина и ... нямам думи просто, то това е някакво бледо подобие на яйца! Старите хора много се рдават на бебчета, та не вярвам някой да даде стари яйца. Иначе си абсолютно права, че най-малкото не се знае как са съхранявани



Тема Re: ВЕЧЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКАнови [re: annivo]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано23.11.04 10:31



Ах, Ани! Сутринта станах с мислълта за една голяма честитка, даже от 3 дни мислех патетичен постиг и заглавие в стил 24 часа и какво - ставам и виждам, че си ме изпреварила!
Та честито на голямата госпожица!Да ти е жива и здрава, много да те радва по всякакви поводи и скоро да ни се похвалиш със зъбки, че ходи и т.н. А на нея желая щастливо детство и сбъднати мечти!
Много съм щастлива, защото макар и родено през май, това е първото юнско бебче от нашето си клубче!
Да стягате празника довечера, че то си струва - това си е половин рожден ден!
Действително - как бързо минава времето, като че вчера си дискутирахме кой къде ще ражда и какво бебче чака, какви депилатоари ще ползваме и други от сорта. Като че вчера се родиха онези безпомощни мъничета, които те е страх да пипнеш, а за някакви си 6 месеца, те вече си заприличали на човече.
Още веднъж всичко най-хубаво от мен и Софи и весел празник довечера!



Тема Re: ВЕЧЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКАнови [re: annivo]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано23.11.04 11:22



Честито на порастналото момиче и от нас с Бобчо !
Голяма и здрава да расте сладката бузанка !



Тема Re: ВЕЧЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКАнови [re: annivo]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано23.11.04 14:12



Е хе! честито и от нас с Яна на голямата вече Дилянка! Да е жива и здрава и все така добре да хапва и играе! Много да ви радва!



Тема Re: ВЕЧЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКАнови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано23.11.04 14:57



Туту, къде се изгубихте?
Какво стана с малката Яна? Възтанови ли се от картофа? Започвате ли втори опит да се захранвате?



Тема Re: ВЕЧЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКАнови [re: annivo]  
Автор sun_yana (мама на Алекс)
Публикувано23.11.04 19:10



Честито на Дилянка и от нас с Алекс!Да расте здрава,весела и щастлива!Ама наистина са си вече едни малки,сладки човечета,нали?!
Ние в понеделник бяхме на консултация и ето ни ги новите мерки и теглилки заедно с тези от предния месец,че не ги бяхме писали.На три месеца и три седмици-тегло 6.600кг и ръст 64см,на четири месеца и три седмици тегло 8кг и ръст 67см.Ама е отпрал едни бузки моят Алекс,само за щипане са.Аз пък Мери взех под внимание съвета на ортопеда, при когото беше ходила и започнах да показвам на Алекс как да се изтласква и да пълзи и само след два дена той сам започна да се изтласква от ръцете ми и му е голям кеф.Апък как сладко започна да гука,някак си по-различно от преди.И сега си пее на патето,а на мен ми е смешно чак.
Сега ще започвам захранването със зеленчуковото пюре и трябва да се поразровя за малко инфо,че нещо ми е мъгла.
Мишенце,видях че и твоето бебче участва в конкурса на суперродители,ще гласувам и за него.Ама много тъпо са го направили!Аз още дори не съм получила активиращ линк и не мога да гласувам.



Тема Re: ВЕЧЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКАнови [re: sun_yana]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано23.11.04 19:32



Момичета,благодаря ви за готините пожелания и да ви се връщат тъпкано
Хайде,с Дилянката ви чакаме в отбора на ГОЛЕМИТЕ ,че да тръгнем по купони и дискотеки,защото енергията май ни е в повече





Тема Re: ВЕЧЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКАнови [re: Slanchezara]  
Автор Lina_1 (непознат )
Публикувано23.11.04 22:52



Леле, цяла половин годинка! Да е жива и здрава малката Дилянка, да радва много мама и тати и да порасне едно красиво и изпълнено с радост момиченце. Ама наистина бързо лети времето. И Софи днес я гледах, вече прилича на малко момиченце, не е вече онова бебче. Да са ни все такива сладки слънчицата!



Тема Re: ВЕЧЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКАнови [re: sun_yana]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано24.11.04 10:37



ааааааааа, не, не участваме в никакъв конкурс. Не обичам такива неща....
някой да не ни е сложил без да ни пита ? Къде е да го видя ?



Тема Re: ВЕЧЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКАнови [re: Mишeнцe]  
Автор sun_yana (мама на Алекс)
Публикувано24.11.04 11:50



Мишенце,извинявай за недоразумението!Не твоето,а бебчето на magratea също е в конкурса.Ама съм и аз!А конкурсът е в www.superroditeli.com моето гардже най-хубаво.То и аз по принцип не обичам участия в конкурси и ще ми е за първи и последен път.Ми така де,аз си знам че за мен си е най-сладкото бебче,а като гледам за предните два месеца колко хубави бебчовци имат много малко гласове и се убеждавам,че няма смисъл.Поздрави от нас с Алекс!

Редактирано от sun_yana на 24.11.04 11:54.



Тема Снимки на Кристияннови [re: Mишeнцe]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано24.11.04 11:58



Ако ви се гледат снимчици... http://community.webshots.com/user/maria_mery новите му снимки са Крис-6... новото при нас е че му се обринаха бузките...ако не му мине до 2 дена ще почвам да го мажа с нещо



Тема Re: Снимки на Кристияннови [re: maria_mery]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано24.11.04 12:47



Преди да почваш да мажеш, си помисли какво си му давала да яде (1) и извеждала ли си го навън в тоя студ (2).
Аз понеже нали сега захранвам с мръвка, и гледам Софи под лупа да не се изрине пак (парен каша духа). А за студа казах, защото аз самата имам студова алергия и се изривам по бузите, бедрата и д-то. Терапията за второто е да го мажеш с кремче за студ
А ако си го захранвала с нова храна, спри я за известно време и после опитай пак
Целувки за хубавеца!



Тема Re: Юнски бебета 2004нови [re: Xoли]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано24.11.04 13:22



Здравейте мили майчета....ние тук имаме майстори и телефона и интернета беше изключен за известно време и затова липсвах......а и вие как ми липсвахте!!
Пиша сега а после ще чета мненията.... за отчета - Никол на 5 месеца е 70см. и 7900кг. биха ни и последната ваксина...

Значи аз нали тръгнах да я захранвам с зеленчукови пюрета.....да ама тя както ги ядеше с такъв апетит ето от няколко дни иска само да цица!!!мързи ли я незнам или и омръзнаха!!!Гледам да ги приготвям в къщи, но и купувам за да разнообразявам малко.....

страшно е палава и 1 сек не ще да седи самичка, дори и да си играе трябва да съм до нея....храним се и през ноща но вече 1 пътИмаме вече и потрошени играчки и на мен ми е мъчно ама те като хвърчат милите нон- стоп как да оцелеят......

Честито на навършилите половин годинкаПожелевам на бебоците да слушкат мамите и да порастат още по големи и красиви

целувки и до скоро






Тема благодарностнови [re: Slanchezara]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано24.11.04 18:53



като се замислих не сам го захранвала през това време с нещо разли4но... можв наистина да е от студ защото съм го извеждала... но ме съмняват едни мокри кърпички с които му избърсах лицето след ядене 2-3 дни подред след пюрето и кашата като се омаже... днес не съм ги ползвала и като чели е по-добре... дано му мине от самосебеси че не искам да го мажа



Тема Re: ВЕЧЕ НА ПОЛОВИН ГОДИНКАнови [re: annivo]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано24.11.04 21:59



мале да ти е жива и здрава, наистина времето си лети
кога се стрясках че съм бременна а гледай какво става а и ние следващият месец живот и здраве сме на 6 месеца.....

да са ни живи и здрави всичките сладурчовци и да растът и радват мама и тати.....
поздрави от мама и Никол




Тема Re: отчет и снимкинови [re: Adi_75]  
Автор Xoли (щастлива)
Публикувано24.11.04 23:57



Ето ни отново и нас с актуални мерки от днес:
на 5 месеца и половина Алекс тежи 8040 г и е висок 63 см. Хапва 5 пъти на ден - 4 пъти кърма, 1 път зеленчуково (от картоф и морков) пюре (два пъти в седмицата с жълтък). За десерт два пъти на ден плодово пюренце - много обича от банани, сини сливи, череши.
Обръща се по корем и се върти из леглото във всички посоки Нощем се буди по 3-4 пъти, рядко има нощи, в които не се буди. Понякога ми се струва, че са колики - обръщам го по коремче и той веднага заспива отново. Ама ме е страх да го оставям така, да не си забие муцунката в матрачето, та изчаквам 15-20 мин. и си го връщам по гръб
Гледа всичко да докопа и разбира се да го напъха в устата Зъби още няма...
Разглеждах снимките на бебчовците - много са пораснали и големи сладурковци са станали И нас пораснали можете да ни видите на:


И накрая: честито на порасналата "кака" Дилянка, да расте умница-хубавица и да радва мама, татко и батко Иво !
Честито и на София на Lina_1 и Калоян na kalimbi - да са здрави, усмихнати и послушни бебчета
Целувки от нас на всички бебоци и мами!



Тема Не че имам кой знае каквонови [re: Di2]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано26.11.04 10:49



да ви кажа, ама видях, че темата пак е заминала в 6-та глуха, та да я вдигна малко.
Само искам да се похвалим, че според мен се захранихме успешно с жълтък и мръвка и слава Богу, тоя път без обриви. Караме си още на соево млекце и така...
Забелязали ли сте промяна на дечицата ви в отношението с непознати? Миналия уикенд, като бяхме на гости в свекър ми и свекърва ми само дето не се разрева милата, като свекърва ми я гушна... Вчера свекър ми дойде да ми донеса малко адаптирано мляко, че го намерих в един магазин до тях чувствително по-евтино и познайте - той я гушна и й се зарадва, а тя замалко не наду гайдата. Стана ми адски неудобно, че все пак те са й баба и дядо, гледат всячески да й угодят само и само да им се усмихне, а тя само се плаши...
Само Софи ли не е в час или забелязвате промяна и у вашите бебоци?



Тема Re: Не че имам кой знае каквонови [re: Slanchezara]  
Автор Xoли (щастлива)
Публикувано26.11.04 17:05



Напротив, Слънце,
Софи не само, че е в час, ами и "реагира много правилно за своята възраст"
Така ни каза онзи ден лекарката на консултацията след като Алекс орева кабинета, само защото сестрата се доближи до него Такива сцени ми е правил и друг път, тази беше най-прясната.
Ама май по-скоро зависи от настроение или аз не знам от какво, защото веднага след това ходихме на гости у кумовете ни. Той ги е виждал, но едва ли има спомени за тях, обаче се държа много дружелюбно, раздаваше усмивки, "говореше" им... Може да се дължи и на факта, че и те имат бебче, по-малко от него, и като видя "себеподобно" се отпусна
Радвам се, че Софи приема добре мръвката, желая ви да нямате повече никакви проблеми с храните, а пък и с нищо друго Да я нагушкаш едно хубаво от нас



Тема Re: И аз нищо особеннонови [re: Xoли]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано27.11.04 22:21



Да си кажа че моя малък мъж се хили на всеки, който почне да му се лигави и усмихва насреща...само да получава вниманието, което иска и е доволен...реве когато му писне и не му е интересно... взехме му бънджи (Слънце бънджито е патка от китайските), но не му се радва кои знае колко-показвам му как да подскача но уви още му е рано май...ще изчакам 1-2 седмици и пак ще пробвам...не че не се радва но стъпва на единиа си крак и с другия почва да потропва и се върти така за около 5 мин му е писнало и се разревава...взехме и кошарка за игра утре ще го сложа вътре, че поне аз да съм по-спокойна да не може да си заклещи някой крак или ръка като в кошарата за спане...дано да му е весело вътре с играчките...а още не са ни минали бузките но са по-добре- мажа ги с крема за лице на биупхен и като гледам не са точно пъпки ами е като изпръхнало (явно от студа)...айде тва е че ви отекчих...да нацелувате малките бонбончета от мен



Тема Re: И аз нищо особеннонови [re: maria_mery]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано28.11.04 23:48



здравейте майчета и от нас.....и при нас нищо ново!! Още сме на кърма само едното ни ядене е почти замемено с пюре от картофи и моркови а като чета че вие вече и месце и жълтък давате ......май ние изоставаме!!

иначе Никол става все по непослушна със всеки изинал ден....вчера например си лена в 00.00 за мой ужасДнес я оставих да се дере зверски 10 мин и заспа в 22.....много голям зор е това спане хич не иска да спи вечер а сутрин "отлепва" в 11 абе въобще режим под всякаква критика!!!

Тук не е много студено защото сме на морето, но когато излизаме трябва да се вози отпред на колата иначе пищи и няма каране!! Мен пак ме скъсаха на изпита по курмуване!!! След 10 години каране по Софийските улици тук ме обявяват за много лош шофьор и засега карам без книжка - по бг. вариант докато не ме хванат и улефат с некоя сочна глоба!!

В количката едвам седи и само пищи и добре че във всеки магазин има специални колички за деца иначе трябва да я нося а ръце вече не ми остават!!

Туту моля те пиши как е кака Яна?? Почна ли да я захренваш, че ние сме почти еднакви с теб и аз се чудя дали да не започна с каши или плодови пюрета и сокчета.....но си имам кърма де!!

стана дълго ама поне не мога да пиша често че татито ни пак е на работа и ние се "борим" самички двечките

целувки на всички пораснали сладури и поздрави на мамчетата от нас!!




Тема Re: И аз нищо особеннонови [re: Adi_75]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано29.11.04 11:35



Аз не съм ТуТу, ама да ти напиша - и ние сме като вас...изоставаме от групата, но си мисля че няма за къде да бързаме ...
Само на кърма сме, като само едно от храненията е зеленчуково пюре около 100 гр. и после пак си суче ако иска... Мислех да не замествам хранене до навършване на 6 месеца, но то някак си от самосебе си се получава. Иначе кърма имам, даже се налага да се цедя следобед, ако не суче след пюрето.
Засега сме опитвали следните зелечуци самостоятелно и в комбинации - морков, картоф, тиква, праз, тиквички.
Чудя се и аз дали не ни е вече време за плодово пюре за десерт ? Със соковете мисля да поизчакам, че такива неща четох в нета по въпроса...



Тема Re: И аз нищо особеннонови [re: Mишeнцe]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано29.11.04 12:43



Здрасти,
Няма за къде да бързате, разбира се. Различни системи на захранване има и човек ако иска да вземе най-доброто от всичките трябва да се види в чудо. .
Как завиждам на мамите които имат кърма... Аз за съжаление вече не бих казала, че мога да се причисля към тях.
А много се учудих, че можете със 100 г да заместите хранене... При нас с по-малко от 150-160 номера не минава...



Тема Re: И аз нищо особеннонови [re: Slanchezara]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано29.11.04 14:08



Здравейте и от нас с бебка Яна! Вярно, че доста време не съм писала, ама нещо имах проблеми с дир-а и известно време не влизах.

Ади, ние с Яничка май сме най-назад със захранването.
След като преди 3 седмици направи някаква реакция към картофа, която за мен все още не е изяснена и не мога да нарека алергия, педиатърът ни каза да спираме и да изчакам до навършване на 6 месеца. Да, ама това ми го каза по телефона и някакси много незаинтересовано ми звучеше, и аз след около седмица чакане реших на своя глава да опитам отново. Преди давах на бебка следобяд по едно шише кърма с едни уж каши тук френски, но Мишенце да ви каже, от тях ефект никакъв откъм гъстота на сместта-странна работа! В резултат на това си изхабих запасите от кърма-и сега като няма много за цедене, не знам какво да и дава мъжа ми като съм на лекции...сглупих с тези каши и след около седмица спрях и започнах да давам пюре от морков. Добре го понесе, но и давам по мъничко. Засега най-много да е изяла по 50 гр. От вчера започнах тиквичка-много и хареса. Карам я все така бавничко-по няколко лъжички, постепенно увеличавам, и после додавам моркова... Дано не и втръсне от моркови. После я кърмя, но не суче много. Само че час след яденето така огладнява, че не е истина...
Така, че с една дума , не сме заместили хранене, ама аз и не смятам за сега да го правя. Ще въведа оше два-три зеленчука и след около две-три седмици ще започна да и давам плодови пюрета сутрин и следобяд...Каши няма да давам.

За съжаление екземата по ръчичките и не само, че не минава ами и се разраства. В сряда сме на педиатър и ще видим какво лечение ще предложи. Смятам даже и да взема час със специалист-педиатър, но не съм решила какъв: кожен или алерголог?
Иначе сме си основно в къщи и на мен нервичките ми не издържат вече.Днес е по-топло и като се събуди Янаки ще ходим на разходка,малко да ми просветне пред очите пък и трябва да ходим да търсим един колет от БГ, който ме съмнява че са го загубили...

Това от нас за храненето.

А за страха от непознати, Слънце, ние го имаме още от преди месец и половина. Яничка реве като че я колят само ако някой човек се приближи към нея , не дай си Боже да иска да я вземе на ръце.. Това е нормален стадий от развитието на бебето, но според книгите по психология започжа към 8 месец
Е, явно сме акселерати, дано само бързо да отмине...че не можем едни гости да поканим...

Иначе аз самата съм изправена пред ужасни дилеми кога и как да започвам работа, че не мога да си позволя да стоя много дълго в къщи , особено тук във Франция и тези терзания доспринасят за малко нервното ми настроение напоследък, но все до решение някакво ще се стигне.

Та такааааа....
До скоро. Целувки на бебоците.



Тема И да се оплачанови [re: toutou]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано29.11.04 14:22



И да се оплача, че не ми работи скенера и няма как да кача снимки на Яничка...За Нова Година мъжа ми най-накрая ще купува цифров апарат, та тогава ще наваксам със снимков материал...

И сега като погледнах през прозореца-вече се прецакало времето, май ще вали...



Тема Re: И аз нищо особеннонови [re: Slanchezara]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано29.11.04 14:52



Sory za latinitsata, ama pak problemi s kiriliziraneto...

Sluntse,
ne sme zamestili hranene, 100 grama pjure grama sa ni malko.I Bobcho e lakomnik kato Sofi. Sled pjureto suche, i si doyajda... No kato gledam kak pjureto vse ne mu stiga, maj postepenno shte uvelichim pjureto do normalno kolichestvo za 1 hranene.
A, ima i neshto drugo.. ne znam Sofia na kolko hraneniya za denonoshtie e, no nie hapvame po 6-7-8 pati, taka che gramaja na edno hranene e po-maluk.

Toutou,
za kashite - tezi deto nie gi kupuvame ne struvat. Az milya da gi izhvurlya napravo, makar che muzjut mi mi dade ideya s tyah da sgustyavam pjureto, ako go napravya po-redichko. Mislya si da kupja ot kashite na Nestle - ima s 5 cereals, s vaniliya...Samo che sa s gluten, i sa za sled 6 meseca. Nyakoj probval li gi e tiya kashi, hubavi li sa ? Istinski kashi li sa, ili....



Тема Re: И аз нищо особеннонови [re: Mишeнцe]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано29.11.04 22:35



И аз се чудя много на тези каши. На нестле специално смятам да изчакам след 6-тия месец поне заради глутена. Досега съм купувала 2 каши, и от двете сме хапвали 1-2 пъти, но не съм много доволна. На фризокрем стана много рядка и блудкава, майка днес пробва да я приготви с доста по-топла водичка и стана значително по-гъста, но на вкус.... Другата, която съм купувала е на Milupa-бананова. Тя ставаше малко по-гъста, но пак не съм впечатлена. Само съжалявам, че не мога да намеря кашите на хип тук в българия-искаше ми се да ги пробваме. И Нели не им е голям фен на кашите. Няколко пъти си я оставям и си и давам мляко.
Поздрави

#define QUESTION ((bb))||!(bb))





Тема Re: И аз нищо особеннонови [re: Mишeнцe]  
Автор Adi_75 (мама на Никол)
Публикувано29.11.04 23:59



Здрасти Мишенце....съжелявам за по - горе но съм пропуснала че и вие сте само на кърма все още

Кашите на Нестле стават и то доста....аз давах на Никол една за 4 месеца - пшеничена, но тя повръщаше доста от нея, а и бях дала само 1-2 лъжички колкото да започна да я захранвам. После питах и ми казаха че съдържала глутен и аз се стреснах и повече не съм давала че какви "касоти" за глутена прочетох. Но аз например ги хапвам с удоволствие и глутена не ми пречи........

в едно от пюретата които купувам от магазина (2 пъти в седмицата и давам готово пюре) има и царевица!!!!Тя яде само по 75 грама пюре и ние после се кърмим и най - много след 2 часа пак сме си зверски гладни....

поздрави от нас




Тема Kашинови [re: Adi_75]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано30.11.04 08:51



Аз да ви кажа моми4ета съм давала какви ли не каши....на милупа с банан-безглутенова..на беби пак банан-безгутенова... на слън4о банан-безглутенова (ве4е от нея е омел 2 кутии) и една каиси и ябълка на Слън4о за след 4 месеца с глутен... нито се обрина нито нищо...добре си я понесе детето... и спрях да му давам каши с глутен единсвено заради това което прочетох в нет-а...аиде 4е Крис реве зверси



Тема Re: И аз нищо особеннонови [re: Adi_75]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано30.11.04 09:59



Благодаря много!
Добре че стават кашите на Нестле, като навършим 6 месеца ще купя да пробваме.
Иначе тук във Франсето няма голям избор каши - има 1-2 местни марки и това е. Вносни няма ! Иначе аз съм голям фен на нещата на Милупа и Хип например, ама тука няма как да си ги купувам. Може да поръчвам на татито, че от време на време пътува до Виена, ама...какво му разбира на него главата :-)
А тук дори и пюретата са все с някаква добавка -сол или захар. Аз и затова си ги правя сама. Сега се чудя как да му правя плодови пюрета, че след 1-2 седмици ни е време да пробваме и тях.Ще се разровя в нета за рецепти....


Оф, проработи ми пак кирилицата, и го оправих....

Редактирано от Mишeнцe на 30.11.04 11:23.



Тема molya za info ot Bg-mamiteнови [re: Mишeнцe]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано30.11.04 10:08



Момичета,
моля за малко инфо от Бг...вероятно ще пътуваме с бебо по празниците и ще останем около 3 седмици в БГ - в Смолян. Та се чудя в провинцията намират ли се пелени и кърпички за дупе на Pampers, Huggies, Libero... и колко струват. И вносни пюрета на Hipp, Семпер и какви други (само не Ганчев).В Бг няма да мога да си ги правя сама.... Вие какви пюрета хапвате, и доволни ли сте? А в Метро какви пюрета и памперси се намират ?
Няма да имам възможност да оставам повече време в София и да пазарувам оттам, и затова питам....
Благодаря за инфото предварително !

а, и ако някой може да даде съвети за путуване сус самолет с бебе и тати, да свирка...Количка предполагам не дават, а кошницата за кола ? Бебето как пътува в самолета , нали си няма собствено място ?.... какви проблеми могат да ме очакват ? За даването да суче или водичка при кацане и излитане знам...нещо друго ?
Пак мерси много!


Оф, проработи ми пак кирилицата, и това също го оправих....

Редактирано от Mишeнцe на 30.11.04 11:28.



Тема Re: molya za info ot Bg-mamiteнови [re: Mишeнцe]  
Автор magratea (принцеса)
Публикувано30.11.04 11:26



Здравей Мишенце,ние също утре заминаваме за Смолян с малката Райна.Там ще прекараме зимните месеци и исках да ти кажа, че там има един много зареден магазин точно на стария център,под проектантска или под дискотеката ТОП СТАРС,не знам дали си от там или просто ще гостуваш за да те ориентирам по добре.Иначе аз основните неща като памперси и някои храни ще си купя тук от Пловдив от МЕТРО и Вис Виталис,а ина4е ще разчитам на този магазин, ако нещо ми потрябва,а и е много близо до нас.Пожелавам ви лек път и може да се видим.




Тема Re: molya za info ot Bg-mamiteнови [re: magratea]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано30.11.04 11:38



Ехааааа, супер !
непременно ще се видим ! Остави ми някакъв телефон на лични, и аз ще ти пиша също. Ти от Смолян ли си? Аз да.
За тоя магазин, не се сещам, имаше едно време един магазин там, който го закриха, но отдавна не съм ходила и може да има промяна.
А в Метро какви памперси има ? щото Хъгис ползваме, дали ще ги открия ?



Тема Re: molya za info ot Bg-mamiteнови [re: Mишeнцe]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано30.11.04 13:08



Мише,
Хъджис (В БГ им е такъв спелинга) има в Метро отскоро. Обаче искам да ти обърна внимание да гледаш страната производител. Та Ако пише CZ, не купувай! Тия текат отвсякъде! И освен памперс ще ти прдстои смяна на боди и каквото там си го обула. В Бг намирах италиански, те бяха номер 1, ама за съжаление се намира тук таме някои изостанал плик.
За Памперс - картинката за съжаление е подобна - в БГ се подвизават турски и CZ. И за двата съм чувала много лоши отзиви - течали и даже имало партиди, които били менте и се опаковали тук в Ихтиман, а били внесени бракувани памперси. (това последното ми го каза една позната продавачка, ама ...) Явно аз попадах предимно на такива, щото Софи се изрина!
Либеро има в Билла предимно (ние доскоро ги ползвахме), ама имай предвид, че Либеро са доста по-плитки и са малко по-малки от Памперс. Тоест ако на Памперс и Хъджис ползвате 4-9 кг, там задължително си вземи от 7 до 14 кг. И съответно са по-малко в плик и така...
Сега съм открила едни италиански, световно неизвестни, Пачиучино се казват и ги има само в ХИТ София, от тях съм изкючително доволна, но се съмнявам да ги намериш.
А, като споменахме Метро - там разгледах пюретата и срока им на годност е на предела на изтичане, верно е, че са доста по-евтини, ама....
А иначе всички изборени марки в по-горния ти постиг ги има в БГ.
За кашите - Нестле ми ги похвали моята педиатърка, каза, че били хубави. За съжаление, обаче, всичките са млечни и засега не можем да ги пробваме (продължаваме си соята). Аз купувам безмлечни на Фризланд Нутришън (Фризокрем). Там си има цака (която случайно открих). Значи най-добре се растварят при температура около 50 С, след това трябва бързо да се охладят (като сложиш 30-40 мл ледено плодово пюре) и стават супер консистенция за ядене с лъжица, пробвай. Аз съм ползвала безмлечната с 4 плода (на картинката има нарисуван заек). А има и същата млечна (с нарисувана крава на кутията). Има ги навсякъде и цената на кутия е около 5 лв. Софията ги яде и много ги харесва.
Ако се сетиш да ме питаш за още артикули - свиркай! Инфото обаче, е предимно за София.



Тема Re: molya za info ot Bg-mamiteнови [re: Slanchezara]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано30.11.04 14:33



Леле, какво проучване на пазара...Ти да не си специалист по маркетинг?
************************************************
Мише, много се радвам, че ще си ваканствате в Смолян....Само можем да ви завиждаме...
Що не донесеш някоя БГ каша за подарък?
За самолета знам,че бебо седи в ръцете ти. Само не си представям при излитането и кацането как става номера с колана?Багажа на бебето е 10 кг(за Еър БГ) и може и количката да си вземете но остава в багажното...
Абе, това са неща които съм чула, някоя летяла мама ще ти даде повече съвети.

**********************************************************
Ади, не се шашкай толкова за глутена, в царевицата няма глутен, само в житните растения. Пък и нашите бебоци скоро ще прескочат тази граница с 6-те месеца...
Целувки на всички бебоци!



Тема Re: za samoletiteнови [re: toutou]  
Автор v22 (mama na Ivo)
Публикувано30.11.04 23:45



Аз нали съм от "летящите" мами и да кажа... :) С Иво вече имаме 4 полета и той се дръжа изключително, напук на огромните ми притеснения. За кърменето или водичката при излитане и кацане знаеш. Само при последния полет преди месец той беше задрямал с бибата в устата и аз не го събудих да го кърмя, но мисля, че и с биба става работата, важното е да има дъвчене и преглъщане от време на време. А иначе организацията ни беше следната: малчо сгушен в столчето за кола и завит (понеже по летищата е хладно от климатиците) беше носен от тати. Аз бутах количката, държах документите, билетите и малко ръчен багаж. Имахме отделна чанта с най-необходимото за Иво: памперси за смяна, боди, блузка, играчки, биберони, вода, шише с изцедена кърма, мокри кърпички...абе като за екскурзия. Преди качването в самолета даваш на земната стюардеса количката, която се прибира в багажното и после си я вземаш при кацане. Влизаш в самолета само с бебо и столчето за кола (може и шезлонг да върши работа,не знам). Докато всички се настанят Ивчо беше на ръце, после като видяхме че има незаети места наоколо, се "разхвърляхме" - сложихме столчето не една свободна седалка, чантата му също и т.н. При излитане и кацане го вземаш на ръце (той така или иначе си няма свое място). В полетите на България Еър ми дадоха едно малко коланче, с което се препасва бебчо и се закача за твоя колан (само докато излети), но при Луфтханса нямаше такова нещо, явно е въпрос на политика... После след като самолетът излети можеш да играеш с бебо,да му сменяш памперсите, да го приспиваш и т.н. Наш Иво го удари на голяма игра последният път, а също и "почете" малко книжка с картинки с такъв съсредоточен поглед, че целият самолет падна от смях.
Не се притеснявай, минава лесно. Някои бебенца плачат,но дори и това да стане все ще намериш начин да го успокоиш. ХУбавото е, че като те видят с бебе и всички се втурват да ти предлагат удобства, а после на паспортната проверка минаваш по-напред.
Целувки!



Тема Re: za samoletiteнови [re: v22]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано01.12.04 09:41



Благодаря на Вели и Слънцето за ценните съвети и информация.
Супер сте, момичета !



Тема Re: molya za info ot Bg-mamiteнови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано01.12.04 12:18



Ами Туту, всъщност съм инженер по професия, макар че целия ми трудов стаж е търговски и май ми личи, че много отчети съм писала
Значи проблем тук в БГ е, че има адски много ментета и човек някак си трябва да успее да се научи да разпознава качественото от ментето. Има и много турски стоки, от които 90% са боклуци, а само 10% си струва да се купят. Просто искам да ви обърна внимание да сте по-мнителни като гледате за различни бебешки неща в БГ, а и при дрешките НИКОГА не се доверявайте на продавачките за размер! В момента купувам бодита за 86 см. А и да не говорим, че съм попадала на бебшки неща, които очевидно не са 100% памук, и въпреки всичко се казва на черното бяло



Тема Re: molya za info ot Bg-mamiteнови [re: Slanchezara]  
Автор v22 (mama na Ivo)
Публикувано02.12.04 20:48



да, Слънчо е права...и ние вече се "опарихме"...преди време бях купила Памперси на Иво от един гараж тук до нас, за да не се разкарвам по-далече и малкият се изрина от тях...после като купихме от аптеката вече беше друго нещо... Така, че много трябва да се внимава, явно е пълно с ментета.
А между другото, исках да ви питам как разнообразявате зеленчуковите пюрета на бебоците?



Тема Re: пак за кашитенови [re: v22]  
Автор Xoли (щастлива)
Публикувано02.12.04 23:25



Здравейте отново и от нас
Слънце, ти направо ме разби с изчерпателната информация за пазара на бебешките стоки Може ли и аз да се възползвам от нея ?! По въпроса за кашите...
Значи доколкото аз разбрах май няма много каши, от които майките да са доволни На Хип каши на нашия пазар няма (а и нали знаеш, че съм малко настроена против Хип ). На Нестле всички са след 6-ия месец (предполагам това означава, че са с глутен, а аз не смятам веднага след навършването на 6 месеца да започна да давам такива храни). Фризокрем ставала блудкава (май Мечо Пух беше писала това...). Една мама ми се оплака, че бебето й направило алергия към каша на Хумана И то какво остана...?!?! В един магазин ми предложиха на Блевит, ама аз нищо не съм чувала за тях. Вие чували /пробвали/ ли сте? Дали са хубави?!
Аз започнах от вчера да захранвам Алекс с кисел вместо с каша, защото много са ни големи бузките . На него много му харесва, ама аз не смея да му давам повече от съответното количество
Иначе ние си ползваме памперси на Pampers, купуваме ги от МЕТRO и досега никакви проблеми не сме имали. Плодови пюрета доесга съм давала на Ганчев, скоро взех Ам-ам - с голям кеф ги яде. Имам няколко на Хип и така си стоят... не смея да ги дам... Зеленчукови готови засега още не съм давала след Хип-а.
На мен също ми е интересно как разнообразявате зеленчуковите пюрета, защото Алекс засега яде само от картоф и морков. В смисъл как въвеждате новите зеленчуци? Предполагам, че и Вели има това предвид....

Целувки на бебчетата от нас и поздрави на мамите


Алекс 09.06.2004

Тема Re: за пюретатанови [re: Xoли]  
Автор v22 (mama na Ivo)
Публикувано02.12.04 23:35



Холи, не си ли доволна от зеленчуковите на Хип, да не сте направили алергия? Аз смятах да ги пробвам с някои, а и в "бг-мамма" четох, че доста мами са доволни от тях...
А иначе за зеленчуците ...и ние сме на картоф и морков + магданоз. Чудех се дали мога да прибавя малко карфиол или броколи? Смятам да сложа и чушка (по съвет на педиатърката..според нея карфиол, броколи, зеле и праз се дават по-късно). А за съжаление спанакът и всякакви там зеленини са пълни с нитрати, не ми се рискува, а нямам сигурен източник засега. Затова се чудех как да разнообразявам...



Тема Re: за пюретатанови [re: v22]  
Автор Di2 (мама)
Публикувано03.12.04 09:16



Ей момичета, ама вие ако се оплаквате че нямате избор какво да кажа аз, тук пюрета и каши има само на 2-3 фирми, и то никакво разнообразие, особено за кашите, оризова, овесена, ечемичена и смес. На никоя от тях не пише има ли няма ли глутен и за след колко месеца е както българските. С Диана като нищо не знаех за глутена, само един два дни да е яла като я захраних оризова и после минахме веднага на овесена, щото оризовата я запече, и това на 5 месеца. Слава богу нищо й няма. Сега Крисунка си хапва само оризова, с някакво плодово пюре в нея, най вече круша или сливи. От два дни ядем обаче българска каша Слънчо, безглутенова с праскова, е тя пак е оризова. Аз бях толкова сигурна че съм чела в нета че Слънчо имат безглутенова овесена, и като поръчах на майка ми да търси такава и тя жената един ден като тръгнала и обиколила всички възможни магазини за детски храни и навсякъде продавачките се пулели и казвали че такава няма и накрая вече една продавачка като видяла че майка ми й е до рев и извадила номенклатурата с асортимента който се прозвежда за да я убеди че такава няма. Е после и аз пак се поразрових и видях че безглутеновите са само оризова и от елда.
От зеленчуковите пюрета само картоф не смея да й давам да не се запече, яде най вече тиква, грах(Слънце ти беше казала нещо за граха, че не е добре, защо?), смесени грах+морков, грах+морков+картоф, спанак+морков. Педиатъра ми е написал и зелен боб и царевица, но това мисля чак седмия месец да й дам. Засега само готови пюрета, домашно приготвени мисля чак към 8-я месец.
Засега само яденето към 10-10.30 е без кърма, тогава яде кашата, опитах се да се цедя и да й я правя с кърма но на нея не и хареса, на обяд(2-2.30) суче и яде зеленчуково и от там натътък само кърма, все още се буди и нощем да хапва. Според схемата на педиатъра ни и вечер трябваше да й давам каша с плодово пюре ама ми се вижда прекалено.



Тема Re: за пюретатанови [re: v22]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано03.12.04 10:58



Как ние разнообразяваме зеленчуковите ?
Аз си ги правя сама като гледам на всеки 4-5 дни да добавям нов зеленчук към вече познатите. Започнахме с морковено пюре, и постепенно добавяхме нови зеленчуци, в следната последователност - Картоф, праз, тиква, тиквички ... Мисля тия дни да пробваме млад зелен боб. За граха си мисля че е още рано, не знам. Та като му готвя пюрето, правя различни комбинации, и така то все става различно. Като готвя, правя по-големи количества и после замразявам в камерата на хладилника в едни малки пластмасови съдчета с капак. Всеки ден изваждам различно пюре и така е лесно.
Бебчовците много харесват тиквата - сладка е и пюрето е много вкусно. Пробвайте, толкова тиква има в Бг по това време... Само вариш и мачкаш. Лесно и бързо !



Тема Re: за пюретатанови [re: Mишeнцe]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано03.12.04 11:09



Ох , момичета, писах писах, цял роман и накрая ми извади с едни странни знаци вместо букви!
Но в общи линии писах същото както Мишенце, явно сме писали по едно и също време... Оплаквах се от нитратите и наличието на картоф в готовите пюрета , а той нали ни е забранен и тн... Ние сме опитвали морков, тиквичка за сега. От утре зелен фасул, после след седмица праз, тиква, спанак...гледам че и грах има в готовите пюрета за 4 месечните?Тук се започва със зелените зеленчуци.

Да не забравя пак да напиша отчета: на 6 мес (без 1 седмица)7,400кг и 65 см...

Дано този път ми изкара нормални букви
Целувки

Редактирано от toutou на 03.12.04 11:11.



Тема Re: за пюретатанови [re: Mишeнцe]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано03.12.04 11:44



Здравейте мами,
Значи ще се опитам да помогна за това, което аз знам.
Какво можеш да разнообразяваш в пюрето - ами общо взето всичко, от което детенце не се изрива. Хубаво е преди годинката да се избягват бобовите (заради люспичките може дадат алергия дечицата), домати (те всъщност са плод от семейството на ягодите и също е взможно да настъпи обрив от тях), краставици (аз лично не виждам как може да станат те на пюре) и за това се сещам. Броколи аз не съм давала, защото от тия цветенца предизвикват газове и може да имате колики на стари години. Карфиол може да се дава, макар, че и той е зеле и е хубаво да сме по-предпазливи. Дечицата обикновено харесват много тиква (Софи е изключение), алабаш - ей те такова не съм давала, ама било сладняло, има готово на семпер ако някой реши да пробва, праз - антиалергичен е, на корем, лук, тиквички, червено цвекло и т.н., каквото се сетите. Някой беше попитал как се въвежда нова храна - на 3 приема, като първия е 10г, втория е минимум след 48 часа - 30 г и след още 24 ч-50-70 г. Тогава можете да считате, че бебока е успешно захранен с въпросния зеленчук.
По въпроса за замразяването - ами каквото аз съм чела по темата (моля не ми искайте линкове и справочна литература плийз, не помня кое къде съм чела, гледала по ТВ и т.н.) не е хубаво да се замразява готов продукт, защото стават много термични обработки и изчезват голяма част от витамините. Максимално се запазват витамините като се варят зеленчуците на много силен огън и задължително в похлупена тенджера. А иначе замразявани сурови зеленчуци могат да се ползват.
За кашите - аз пак ще кажа - много съм доволна от безмлечната каша Фризокрем с 4 плода. Има и такава млечна. Безмечната се разтваря в млякото, което пие детенце. Хубаво е вътре да се добави пюренце - Софи най-много я харесва с такова, което съдържа банани или череши. Мисля, че кашата е смес от ориз и царевица. Най-добра консистенция се получава ако я разтваряш при около 50С на течността (в моя случай вода и фризосой) и после се добави ледено плодово пюренце. става супер за ядене на детенце с лъжица. 1 мерителна лъжица там е 5 г, но понеже кашата е много лека то идва супена лъжица или голяма чаена с връх. Мерителна лъжица няма приложена.
Някой пита за готови пюрета - от плодовите - АМ АМ, Семпер. От месните засега Софи само на Хип не се мръщи, а й пюретатат имитират човешки вкус. Купила съм и на Семпер едно пиле, ама още не съм й го дала, като видя дали го яде ще докладвам. Опитах и пюретата на Сънвал, обаче това ме докара почти до нервна криза - Софи категорично отказа да има каквото и да е общо с пуйка с картофи и царевица и пуйка с ориз и домати.
По темата за глутена - глутен се съдържа само в житните растения - демек отсъства в царевицата и ориза.
Извинявайте, че много се отплеснах и сори ако ви звучи като лекция. Да си нацелувате бебоците от нас със Софийката



Тема Re: за пюретатанови [re: Di2]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано03.12.04 12:25



Ди аз отново имам проблеми да отварям темата, така че ако не те затруднява, ще съм ти много благодарна като ти остане време да пуснеш нова...
А ако искаш, изпрати ми файла, аз ще я пусна ако не ти се занимава



Тема Re: за пюретатанови [re: Slanchezara]  
Автор v22 (mama na Ivo)
Публикувано03.12.04 19:58



Ей, Слънчо, изчерпателна си както винаги... :) Аз днес се "запасих" с малко нови за Иво зеленчуци като зелен боб и чушки...утре ще пробвам нещо, пък да видим... Иначе и аз не съм много фен на замразявани манджи (по същите причини), но предполагам, че улеснява ежедневието... А кашите от кой месец ги давате? Нашата педиатърка каза да не бързаме, чак след 7-мия можело, защото създавали предпоставка за рахит, стомахът само натежавал от тях и нямали чак кой знае колко хранителна стойност... абе мнения колкото искаш. Аз смятам до навършването на 6-тия месец да почна, че като го гледам моя гладник как омита всичко...май има нужда от "тежест" в стомахчето. :)
Много целувки от нас с Ивачето!



Тема И аз за пюретатанови [re: Di2]  
Автор maria_mery (mama na Kris)
Публикувано04.12.04 14:35



Аз давам на моя хубостник- тиква...картоф...морков...ориз..карфиол...броколи...лук...магданоз в каквито си помислите комбинации и имам намерение да му направя тези дни нещо зелено от рода на спанак с ориз... по-приятно ми звучи :)



Тема Пак за памперсите...нови [re: Slanchezara]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано04.12.04 15:47



Момичета, аз пак да питам....
Намират ли се в Бг памперси номер 4+ и на кои марки? Ние досега бяхме на 4 номер, но от 1 седмица нощния памперс все пропускаше. Вчера му купих размер 4+, и така хубаво му лепнаха на дупето.... Те са за над 10 килограма, и макар че ние сме малко над 8, са ни супер добре.



Тема Re: Пак за памперсите...нови [re: Mишeнцe]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано04.12.04 16:59



Мише, не мога да ти отговоря на въпроса, ама какви мерки, леле! ние сме на номер 3 и май поне до нова година така ще си караме



Тема Re: И аз за пюретатанови [re: maria_mery]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано04.12.04 17:07



Много бях впечатлена от вашето меню!Да питам едно-две неща: лука как го правиш?А ориза? На нас нали ни е забранен картофа като свързващо в-во и ще ползвам ориз, купих дажи вчера оризово брашно... Ама може май и просто ориз да се свари и пасира??
А за протокола днес моята госпожица хапна зелен фасул смесен с тиквичка, бррррАма нали е ящна, погълна го с кеф!Аз давам всеки ден по-малко повече от новия зеленчук и за 3-4 дни стигам до 50 гр после меша също...За сега не давам повече от 100гр,заради кърменето...
А и последно: а чушката варите ли я? После как се бели?



Тема Re: И аз за пюретатанови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано04.12.04 18:32



За да обелиш чушката трябва първо да я изпечеш, иначе определено не става, повярвай на парилото
А ако ти се струва твърда, може да я повариш да кажем за 3-4 мин
Аз само печена я давах на Софи, ама не внесе фурор
Ориз се дава след 5-ия месец, но имайте предвид, че запича, така че го комбинирайте с нещо, което разхлабва или дайте за десерт да речем пюренце от круши или сливи



Тема Re: Пак за памперсите...нови [re: Mишeнцe]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано04.12.04 18:40



Мише, за съжаление днеска се мотах до бебешки магазини, ама чак сега ти виждам постинга... Аз ползвам за през деня Памперс от 9 до 18 кг и за през нощта от 12 до 24 кг - ами не тече нощния, а и доста повече събира като количество... Искам да кажа, с което не е кой знае колко по-голям от този 9-18 кг! А и ако решиш да вземеш на Либеро за нощен, те са по-малки като размер от Памперс или Хъджис така че проблема ти е абсолютно решим... А иначе номерче с плюсче не съм виждала, но и не съм си поставяла за цел да гледам.
Та мислълта ми беше, че можеш да си вземеш това, което ползвате през деня, а за нощем на Либеро следващия размер
А колкото до килата и Софи е някъде според мен около 8-те вече, но както виждаш ползваме доста по-големичък номер...
А колкото до марки - то в Бг ментетата са честто срещано явление, така че е много вероятно всичките да произхождат от една и съща фабрика
Целувки за Бобчето от нас със Софи!



Тема Re: И аз за пюретатанови [re: Slanchezara]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано04.12.04 20:10



Мерси.Абе и аз си мислех, че трябва да се пече , ама някак ми се струва неподходяща печена чушка за бебешкия вкус.Има специфичен вкус, не знам как ще я приеме бебата...А за ориза-не прекалявам, знам му лечебните свойства като запичащо, ама нали например на спанака трябва нещо да се прибави за да стане мазно пюре, а като не може картоф...
Целувки



Тема И ние вече сме на 6 месеца!нови [re: Di2]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано05.12.04 17:07



Ами само да се похвалим,ч е и ние вече се преместваме в отбора на големите с пълни 6 месеца!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.