Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шишетатанови  
Автор nezy (мама на Цвети)
Публикувано08.11.04 16:17



Мили мами,

Кажете ми, моля, Вие какви шишета купувате за бебо и от кои сте най-доволни. Аз имам още доста време, докато ми потрябват, но покрай темата за пазаруването се сетих, че искам да Ви питам и това. Спомням си, че са ми споменавали за някакви шишета, от които децата получават по-малко колики, бяха по-скъпи и искам да знам, някой ползвал ли е такива и какви отзиви ще даде за тях? Моят опит се свежда само до шишетата на CHICO и CAMERA, та искам да съм наясно какви други видове има?
Благодаря Ви предварително!



Тема Re: Шишетатанови [re: nezy]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано08.11.04 16:29



Здравей,
Аз бих искала да ти препоръчам Д-р Браун. Е, страшни са - меки биберони, детео суче лесно от него и наистина намаляват коликте - Софи почти не е имала. Куппих и 2 на Авент... е верно е д-р Браун са точно два пъти по-скъпи, но според мен си струват всеки лев. Малко са направени от много джвъчки и като ги миеш те хваща съклет, ама... малко жертви за бебочето си струват.
Авент са лесни за миене, предимството им е, че има цяла колекция от аксесоари - помпа за кърма, и др. от сорта, които са изцяло съвместимими, но пък бибероните им са адски твъди (сори, ама в момента съм малко чувствителна, растат и зъбки на Софи и са и възпалени венците..). След като е пила от Авента ... еми 15 мин след това се уригва (извинявам се за образността). Така че ако имаш възможност аз бих те посъветвала да си купиш Д-р Браун (цената варира м/у 16 и 18 лв голямото от 250 мл. Опитът ми досега показа, че малкото е излишно)
Успешно пазаруване, приятно бременеене и леко раждане от мен!



Тема Re: Шишетатанови [re: nezy]  
Автор mumi (непознат)
Публикувано08.11.04 16:29



Здравей,
аз ползвах Avent и съм доволна. Ползвам ги вече повече от година и като изключим драскотините от новопоявилите се зъбки, шишетата не са мръднали. Първо ги стерилизирах в тенджера, а после си купих стерилизатор на Avent за микровълнова. Ей, голямо облекчение! Много удобно, бързо и мноооого по-евтино от електрическите. Май беше към 40-50 лева.
А относно коликите, тези на Avent се водят намаляващи коликите, но май всички подобни шишета са реклама... Е, да, не са като едно време, каучуковите биби, които се пробиваха с игла , но и чудеса не вършат.
А относно стъклени или пластмасови - определено предпочитам пластмасови, с широко гърло (по-лесно се мият).
Успех в покупките и бъдете здрави!



Тема Re: Шишетатанови [re: mumi]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано08.11.04 16:35



Това все едно аз съм го писала
Абсолютен фен съм на Авент



Тема Re: Шишетатанови [re: nezy]  
Автор SveGab (мама на Габче)
Публикувано08.11.04 17:04



Аз до 3 мес. ползвах на д-р Браун, после минахме на Нук. И от двете марки съм доволна. За коликите незнам дали от шишето или Габи просто нямаше толкова много, но наистина от него някак си по лесно се суче, без да се виждат разни мехурчета и т.н. За №2 обаче мисля да взема на Авент, че всеки ми ги хвали, но дотогава има много времееее.


Габи - 21.10.2002 г.

Тема Re: Шишетатанови [re: nezy]  
Автор mimi23 (nova mama)
Публикувано08.11.04 17:21



Аз също търсих мнения и информация и определено АВЕНТ наделя,затова си купих комплект шишета от тях,а за помпата и стеризатора ще мисля по нататъка ако потрябват.
Леко бременеене


Редактирано от mimi23 на 08.11.04 17:23.



Тема Re: Шишетатанови [re: nezy]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано08.11.04 17:34



С две ръце съм за Чико!!! Първо малкия имаше на Авент, но много е твърда бибероната в сравнение със зърното ми и той не искаше да пие чай или вода, а само примляскваше. Като започнах да му давам с на Чико шишето-започна да пие като хората. И е много удобно за хващане(кривото шише).
Абе не е много по темата, ама да си кажа-изобщо не съм доволна от нещата на Авент. Промиха ми мозъка с реклама и аз се излъгах. Стерилизатора струва майка си и баща си в сравнение с на Чико, биберон залъгалката не ми хареса изобщо, сега Пепи е с на Нук. Авентката му мачкаше устничките и му правеше червено. Подплънките за еднократна употреба също според мен са отврат. Другите работи не съм ги ползвала и не смятам.



Тема Re: Шишетатанови [re: nezy]  
Автор marid ()
Публикувано08.11.04 18:04



Ако кърмиш няма да имаш нужда от много шишета пък за вода, а после за сок няма особено значение какви ще са. Но за адаптирано мляко гледай да купиш шишета, които лесно се мият и в които лесно се сипва млякото - с широко гърло и прави ( кривите шишета са доста трудни за измиване според мен, както и прекалено тесните). Аз кърмех и затова шишета срещу колики не мога да то препоръчам, след това най-удобни ми бяха на Авент. Мартин пие от всичко - какъвто и биберон или накрайник да му дадеш - единственото, което не му се понрави особено беше анатомичния биберон на Нук.
Друго за което се сещам, е че чарковете на Гербер, Камера и Нук са взаимозаменяеми, както и бибите на Авент и Др Браун.



Тема Re: Шишетата [re: Slanchezara]  
Автор Lina_k (щастлива)
Публикувано08.11.04 18:50



аз за жалост също се спрях на др.браун.от 1.4 месеца ги ползваме и няма ден в който да не съжалявам 4е тях избрахме.независимо колко ги мия и търкам след 2-3 месеца зелената им 4аст се покрива с гъби4ки ,няма махане,ако някои знае как се махат да ми каже.съответно купуват се нови шишета.Само като си помисля колко пари съм дала и колко време съм прекарала с една малка 4етка да ги търкам,ужас ме обхваща.на вси4ко отгоре не можем да ги сменим защото ани е пристрастена,така 4е плащам и търкам.просто вси4ко друго но не и тях



Тема Re: Шишетатанови [re: nezy]  
Автор Biba ()
Публикувано08.11.04 18:53



Ако не си решила катерично да не кърмише по-добре не бързай с шишетата, че може да се окажат излишни. Дъщеря ми е на 10 месеца и до сега сме имали само 2 шишета (е, имахме и няколко други от подаръци, но останаха неползвани). В началото ползвахме едно на Браун от малките за чайче, а после взехме едно на Авент. И от двете съм доволна- не капят, с широко гърло са, бебето не гълта въздух, само дето на Браун по-трудно се мият ако е имало мляко в тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.