Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:11 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема нощен рев!!!  
Автор милoтo (с обич)
Публикувано03.11.04 17:16



Дъщеря ми е на 2год и 6 месеца. От няколко седмици ВСЯКА нощ реве, та се къса поне по 2 пъти за поне 20 минути. Идея нямам за какво! Не е от яслата, щото и преди яслата ревеше. Не й чета страхотии. Не гледа много телевизия. И да сме се карали и да не сме - все тая. Не е тормозена. Не е малтретирана. Не показва да я боли нещо. Някой път спи и реве, друг път е будна. Докато не се изтощи напълно - нито приема, нито предава. Мята се, рита, бие се, търкаля се по земята, пищи неистово или хленчи равномерно и влудяващо...
Побърквам се, че не мога да й помогна!!!
През деня си е сладко щастливо дете, малко по-палаво и буйно, много общителна...
Ама направо вече не издържам - тая нощ бяха 3 рева, най-дългият бе6е 40 минути...



Тема Re: нощен рев!!!нови [re: милoтo]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано03.11.04 20:44



Най-вероятно това са класическите за тази възраст (2-4 години) нощни кошмари. Най-честите причини могат да бъдат стрес или уплаха през деня, но истината е че понякога при по-чувствителни деца трудно се установява причината. Може да става въпрос за някаква промяна в рутината, може легълцето и да е тясно , да е в конфликт с някое приятелче, абе най -неочаквани неща понякога. Препоръчва се ако тези кошмари се повтарят често да говорите с педиатъра ви, той може да ви насочи към разрешение на проблема. По принцип е често срещано явлмение и не е признак на някакво заболяване. Хубавотое че децата не си спомнят на сутринта.



Тема Re: нощен рев!!!нови [re: милoтo]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано04.11.04 10:15



Неистина е гадно, на мен също ми се случвало да реве без да прием и предава. Прави ми впечатление, ча когато реве така е просто, защото и се спи. Аз се опитвам да разбера какво и е, а тя още повече пищи и се тръшка. Но при нас това отминава за около 5 мин. Преди около 10 дни имахме такъв период - всяка нощ събуждане, мрънкане и най - накрая гушване при мен и спане на светло. Оказа се, причината е в едни рога (дядо ми беше ловец и имам рога от елен за спомен от него). Махнах ги от стената е сега нямаме проблеми.
Защо не опиташ няколко дни да спи при теб?



Тема Re:нови [re: милoтo]  
Автор Adelle (на Борис)
Публикувано04.11.04 10:27



Ето една хубава статия за нощните кошмари

. Може би това е проблемът. Дано ти е от полза. Освен това на този сайт има и други материали за проблеми със съня.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.