Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Какво мляко давате след 1 годинка?нови [re: rollingstones]  
Автор b.o.o (активист)
Публикувано03.11.04 22:30



Майчино мляко



Тема Re: Какво мляко давате след 1 годинка?нови [re: MoniT]  
Автор миз (шест...)
Публикувано04.11.04 00:01



и аз да се разпиша под мненията на мм и монит - след годинка ако няма противопоказания, детето не е кърмено и има разнообразна диета - пълномаслено краве мляко.



Тема Re: Какво мляко давате след 1 годинка?нови [re: rollingstones]  
Автор lorena (щастлива мама)
Публикувано04.11.04 01:56



Аз засега давам Nestle Junior и Марти мина без проблем на него. Смятам да го давам докато той сам не се откаже от вечерното мляко.



Тема Re: Какво мляко давате след 1 годинка?нови [re: MM]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано04.11.04 15:31



Бебе вегетарианец???
Това направо ме разби!!!
Не знам какви трябва да са родителите, за да причинят подобно нещо на едно крехко невръстно създанийце...

Just a genius



Тема Re: Какво мляко давате след 1 годинка?нови [re: Blake]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано04.11.04 17:18



Леле, сега на публичен линч ще вземеш да ме подложиш, а?
Познавам известен брой деца (включително моето), които са вегетарианчета от рождението си. Като гледам големи щети не сме им причинили (ние - тези НЕЗНАМ КАКВИ родители), освен, че децата ни общо взето не боледуват... За ползите няма да говоря, че не са по темата. Но не мога да отминавам такива злъчни забележки, все пак всеки отговаря за своето си дете.



Тема Re: Какво мляко давате след 1 годинка?нови [re: rollingstones]  
Автор Kapиммa (мама на Ася)
Публикувано04.11.04 17:30



Нестле джуниър - приема го добре - сутрин и вечер по едно шише, в което смесвам в съотношение 2:1 от това мляко и плодова каша - на Хумана или каквато имам под ръка. Последното - заради трудно преодоляния рефлукс, докато беше малко бебе. Кисело мляко хапва по всяко време на денонощието, в което й се прище точно това, а за прясното - почнахме да даваме, като навърши 1 г. и 6 м., но две седмици след това започна такова разстройство, че...лично аз съм против даването на прясно мляко толкова рано. Четох в извадки от писания на Световната здравна организация, че е добре киселото мляко, давано на толкова малки деца, да бъде по-пълномаслено, а прясното - нискомаслено, и приемът на последното да започне не по-рано от навършването на 1 г. и 6 м. Но след диарията си имам много наум.



Тема Re: Какво мляко давате след 1 годинка?нови [re: Andrea$]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано04.11.04 18:06



не че нещо искам много да се заяждам, ама как реши, че ти е вегетарианче детето?

Just a genius



Тема Re: Какво мляко давате след 1 годинка?нови [re: Andrea$]  
Автор MM (za mama)
Публикувано04.11.04 18:10



Ами такива са хората Андреа, не знам и аз защо, но някои като не разбират нещо веднага тръгват да хулят, плюят и да лепят етикети.

А иначе, въпреки че Анна не е вегетарианка, аз лично познавам деца и бебета вегетарианци и си се развиват много добре и здравословно. Просто въпрос на предпочитание на родителите, но поне тези които познавам се отнасят много съвестно към диетата на децата си и тя в повечето случаи е много по-здравословна от диетата на болшинството 'месоядни' деца (става въпрос за Англия където поне според мен, мнозинството 'всеядни' 'месоядни' или както искате ги определяйте деца, ядат много лоша диета пълна с боклуци и храни обработени и рафинирани до степен на пълна липса на хранителни качества).

Анна 07/09/2002



Тема Re: Какво мляко давате след 1 годинка?нови [re: Blake]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано04.11.04 18:22



Ъ?
Нещо не разбирам к'во всъщност питаш...



Тема Re: Какво мляко давате след 1 годинка?нови [re: MM]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано04.11.04 18:35




Забелязала съм, че доста ни съвпадат мненията по въпросите на здравето, чак се чудя как Анна не е станала вегетарианче още
Майтап :)
Поздрави.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.