Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:23 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема 1- годишните!  
Автор jara (morena)
Публикувано27.10.04 20:15



в нас е ужас!хич не слуша моята малка мома ,само бели ми прави ..пипа всичко забранено,не чува,не се стряска от пошляпване или заканаотглеждаме си терминатор в къщи!
друго: само мрънка,ама по цял ден .и то ако ме види ,че седна почва да подскача и мрън- мрън да я взема.взема ли я -иска долу.
не играе с никакви играчки,ама въобще не се заиграва,нищо не й представлява интерес.дайте идея каква играчка за тази възраст може да я "закове" поне 15 мин. на едно място?на всичкото отгоре спи на обяд само час и половина.изпочупи касетки,надраска дискове,че и хапе като се ядосанезнам,колко време ще продължава това?



Тема Re: 1- годишните!нови [re: jara]  
Автор Sierra_Nevada ()
Публикувано27.10.04 20:40



Долу горе и у нас е така.В момента се е заиграл обаче в кошарата си.Един средно голям панер му го напалних с играчки ,но такива мънички,които се хващат с една ръчица-меченца ,зайчета и други дребни животинки,колички,капачки,топчета......Той ги взима и ги мята през леглото на пода ,докато ги изхвърли всички минава половин час,все пак е нещо.Та мисълта ми е ,че по мои наблюдения едногодишните ,а може би и по-големите обичат нещица,които се хващат лесно,дребнички някакви играчки и не само.Понякога заспива така хванал с две ръчички по някоя крава и спииии ли спии.В момента са най-гъвкави и подлежащи на възпитание и промени в него.Аз сега го превъзпитавам да не го храня с играчки и да не го приспивам вече в количката,не е съвсем лесно в началото ,ама по-нататък работи.
Иначе за беличките ,ми права си,сега опознават света,искат всчко да видят ,да пипнат ,да хапнат.В тази насока аз съм барикадирала хола,обезопасила съм го и съм спокойна тои да си хапва всичко,да си драска и така......
Късмет и....абе радвай се на такива моменти,прави и снимки на беличките,удебели си нервите и най-важно :да ти е жива и здрава!
Спи ли през ноща?Колко зъба има?



Тема Re: 1- годишните!нови [re: jara]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано27.10.04 20:55



Купи си книга с игри за деца на тази възраст. Мен само това ме спасява от полудаване. Иначе скоро не се оправя...съжалявам, че не мога да те успокоя. Иначе аз гледам да го включвам в това, което аз правя. Не винаги е възможно и не винаги е без последствия, но поне не мрънка по цял ден. Провбай с анимационни, музика, песни.ки( измисляй специфични движения, които тя да запомня), учи я да брои пръстите си, да показва по книжка. Не е малка за тези неща! Аз от 9-месечен бях научила да познава малкия животните в една книжка. Не може да ги казва, но като го питаш кое къде е ти посочва. Моя малкия много обича да "мие чинии", и аз прежалвам някоя блуза...и го оставям да "ми помага" докато не стане вир вода. Но има мир. Иначе подреждаме играчки, казвам му донеси това, донеси онова...
Няма друго спасение.
И железни нерви...



Тема Re: 1- годишните!нови [re: Tandoori]  
Автор Adelle (на Борис)
Публикувано27.10.04 23:11



Препоръчай такава книга с игри, не ми е попадала, а бих си взела.



Тема Re: 1- годишните!нови [re: jara]  
Автор moloko (непознат )
Публикувано27.10.04 23:20



Хи-хи-хи- май говориш за ситуацията в къщи - Борил на 14 Мес. е горе-долу същия и с играчките и с гушването и с мрънкането,
Тя от кога ходи?
Ужас, вчера беше извадил сифона на бидето и си бърка вътре нещо - за 3 минути ненаглеждан. или идва да те тегли да му извадиш тапката от изпод секцията, или (щот съм на РС-то по-цял ден, извън грижите) идва да го гушкам
и да го съсипва.

Свиквай



Тема Re: 1- годишните!нови [re: Adelle]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано27.10.04 23:36



Ами знам, че в БГ имаше...ама идея нямам как се казваха.Бяха 2 или 3 вида...нещо от типа "Н-броя игри за деца от еди колко до еди колко години". Иначе аз си взех тук "Games you can play with your toddler", но има и за други възрасти. Каквато и книга да ви попадне от този тип ,дори ако се приспособят малко игрите за съответната възраст пак върши работа.
Ако някоя мама в БГ е ползвала нека каже, защото аз с такива БГ книги нямам опит, но знам че има.Може да се пита в някоя книжарница.
Ето какво намерих:


Сигурно има и други...



Тема Re: 1- годишните!нови [re: jara]  
Автор MM (za mama)
Публикувано28.10.04 01:26



В момента това сигурно няма да ти прозвучи успокоително, но аз бих се изненадала ако не ги правеше тези неща или ако не всичките поне някои от тях.
Разбира се че ще пипа - та как иначе ще опознае света.
За играчките - не е необходимо да играе с играчки, а на тази възраст за да задържиш вниманието им 'поне' за 15 минути трябва да се занимаваш ти с тях общо взето. Аз отдавна вече съм скрила повечето играчки и редувам коя ще давам. Иначе от прекаленото разнообразие и Анна накрая на нищо не обръща внимание. И още е така.
А според мен ако спи добре през нощта час и полвина през деня не е зле. Променят им се навиците все пак, но и Анна горе долу на тази възраст премина към само едно спане през деня обикновено по час и полвина, понякога и повече ако е изморена. А нещата които не искаш да ти ги унищожава поне временно й ги махни от обсега - тя не ги драска и чупи нарочно, но не може (дори и да й обясняваш хиляди пъти) на тази възраст да разбере че да се чупи и драска е неправилно. И общо взето, от своя опит мога да кажа че колкото по-рядко ползваш думата 'не' толкова по-добре и толкова повече ще си тежи на мястото за наистина важните неща.
А колкото до това до кога ще продължи - ми ти ни кажи, нали имате по-голяма кака!

Анна 07/09/2002



Тема Re: 1- годишните!нови [re: Sierra_Nevada]  
Автор jara (morena)
Публикувано28.10.04 01:47



да,през нощта спи.някоя вечер проплаква,ама то не може без хич
с 6 зъба е,но са като перфораторчета .
аз знам,че такава е възрастта любопитна,ама мисълта ми беше че сякаш не умее да се заиграе с нещоима вид на вечно скуаеща..една такава се разхожда из стаите и ако няма нещо за събаряне и почва да си мрънкосва.
имаме си капачици,щипки ,разни бутилки пластмасови ама за кратко се заиграва с тях.



Тема Re: 1- годишните!нови [re: Tandoori]  
Автор jara (morena)
Публикувано28.10.04 01:53



анимации не гледа ,не я вълнуват още.песнички обаче постоянно пеем..

ще пробваме домак.работа ,мерси



Тема Re: 1- годишните!нови [re: moloko]  
Автор jara (morena)
Публикувано28.10.04 02:00



беше на 11м. и пол.като проходи,всъшност оттогава започна да става такава мрънкаща....
това биде и при нас е много интересно .аз я оставям там да си играе ,ама пуска водата много силно и така пръска вода навън та ме е страх да не се подхлъзне..онзи ден забелязах,че на едното й зъбче връхчето е леко откъртено и сега още повече внимавам да не остава без надзор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.