Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Ами то това си важи...нови [re: aлбeнaди]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано27.10.04 13:15



ооо...аз съм болничен...този път няма да рискувам с нищо.Предния път прокървих на изпит...последния от следването ми, та като се притесних и направих белята. От пуста му амбиция.
Шефката ми знае за проблемите ми и се отнесе с разбиране. Разбрахме се, че ще отсъствам 2месеца. Хубавото е, че няколко месеца преди да забременея ми назначи заместник, който да обуча. Късмет! Така и голяма отпуска си взех...супер. Само, че сега лекарката не ми дава да започна работа. След прокървяването е категорична, че хич не ми е препоръчително да започвам. Даде ми още един месец болничен. Иначе, аз си мислех да започна работа от тази седмица, но май ще се отложи ( тя ми изтъкна адски много причини).

Иначе от вчера се чувствам много добре Дано няма повече изненади
За Мазнейкова съм чувала, че вижда пола някъде към 16седмица, но може и да бъркам. Предполагам, че не винаги е възможно да се определи пола толкова рано. Има много срамежливи бебчовци.



Тема Re: Малко съвети при ранна и рискова бременностнови [re: Pyжa72]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано27.10.04 13:24



Къде е това ? Струва ми се много непрофесионално при рискова бременност да те гледат само веднъж месечно! Горката ти!
Иначе аз наистина ходя всяка седмица ( на всеки 10 дена) и не плащам за това. И за нищо не плащам- дори потребителска такса. Да отбележа, че тя ми казва кога да отида. Сигурно защото съм от дете при тази лекарка. Нямам представа. Иначе преди си ми взимаше пари за всеки допълнителен преглед, като те бяха определено доста посещения.
Но определено съм потресена от факта, че и да искаш неможеш да отидеш на преглед. Това крие много опасности при рискова бременност.
Честото наблюдение чрез УЗ определено действа добре. Поне на мен. Аз сигурно ще откача там където си ти



Тема Re: Малко съвети при ранна и рискова бременностнови [re: Dafna]  
Автор Milian ()
Публикувано27.10.04 13:36



Мисля,че навсякъде в Бг е така както казва Мели...касата поема 2-3 прегледа на ехограф...за повече просто не дават направления.Моя първи видеозон беше в 4 месец за пола на детето и имах още 2. За повече не съм и настоявала.
Но виж..за рискова бременност е друг въпрос....поне докато се закрепи добре зародиша е добре да се гледа на 10-ина дни- да не би да е тръгнал плода.
Съвсем куриозен случай е моята племенничка,която се роди миналата година без никой да я е чакал.Майка й дори твърди,че не е знаела че е бременна,а детето е живо и здраво без нито един преглед




Тема Re: Малко съвети при ранна и рискова бременностнови [re: Milian]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано27.10.04 13:55



Подсети ме за един случай на баба от Велингарад! Приеха я в болницата и беше в моята стая за малко. Пращаха я оттам в София. Няма да разказвам всичко, защото не е за разказване, а само веселата част.
Значи тази баба беше на 55г. мисля или малко повече( казвам баба, защото изглеждаше доста по- възрастна и имаше трима внука) и беше приета за аборт. Жената беше бременна в 6-ти месец без да знае. Мислела си, че започва критическата възраст и затова й става лошо, обливат я вълни, спи й се и се умрява. Естествено не отишла на лекар и решила, че ще се оправи. Корема започнал да расте, но тя си знае, че на повечето жени се случвало. Чак, като започнал да я боли корема отишла на преглед и щяла да припадне от новината.
Да...та се случват май такива работи.
Или една моя съученичка роди в 11клас без никой от класа да разбере, че е бременна. Просто отсъства един месец уж си счупила крак..и така.
Има шантави работи по света, колкото и невероятно да звучат



Редактирано от Dafna на 27.10.04 13:56.



Тема Re: Малко съвети при ранна и рискова бременностнови [re: Dafna]  
Автор Milian ()
Публикувано27.10.04 14:14



И аз само бях чела,за цветна бременност и незнаещи до девети месец...Но му се чудя на брат ми къде е гледал,като си е лягал вечер с нея..
А се роди износена-3,250кг. с всичкото му,пръсчета,очички.Абе кукла.А майката,че си беше все закръгленка спор няма,не съм се и замисляла защо.
Е,аз така или иначе нямах вече търпение да си имам племенниче,така че си стана по поръчка,без да им треперя.
А тя просто е отишла в родилното(най-близо до тях) защото я болял корема.



Тема Re: Ами то това си важи...нови [re: Dafna]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано27.10.04 14:40



Браво на теб! Много добро решение си взела за отпуската, а след като нямаш проблеми и със шефовете ти - още по-добре. Да знаеш обаче, че ще ти трябва ди доста отпуска след седми месец - много тежко става положанието, да знаеш По принцип аз въобще не обичам да се оплаквам и въобще не съм мрънкащо същество, но сега, в края на 7 месец съм абсолютното пъшкало и мрънкало - добре, че мъжът ми ми се смее, а не ми се нервира... Та по този повод - ако можех въобще нямаше да се върна на работа до края. За съжаление имам да довършвам някои неща и ще трябва да наминавам - дори за половин ден, но пак е тежко. Така че си запази малко отпуска и за този период! :))

А иначе за пола - какво да ти кажа - беше ми толкова безразлично какво е, че дори не съм давала зор да го виждам. Бях в 22 седмица, когато се опитахме да го видим, но не се различаваше да ти кажа. както ти казах - доста по-късно го видях :) И то пак не е сигурно де, но 95% е момиче - за мое най-голямо щастие и за най-голямо разочарование на мъжа ми. В рамките на шегата де - естествено, че е много щастлив, а пък като му се ради щерката съм сигурна, че ще се размаже от кеф :)))

поздрави



Тема Re: Малко съвети при ранна и рискова бременностнови [re: Dafna]  
Автор Seaoflove ()
Публикувано01.06.06 13:29



Аз ще добавя и още - никога не изменяйте дозата лекарства, които са ви предписани.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.