Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:52 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Каква е максималната възраст за кърмене?нови  
Автор sweet girl (Сливен)
Публикувано19.10.04 19:26



Днес бях при личния лекар и той ми се накара, че все още кърмя сина си, който е на 9 месеца, и че трябвало до една седмица да го отбия. Та аз се шашнах и не виждам как ще го отбия за толкова малко време, като той си суче сутрин, вечер, през нощта, че и през деня понякога. Вие какво ще кажете? Време ли му е вече да го отбивам?



Димитър 19.01.2004

Тема Re: Каква е максималната възраст за кърмене?нови [re: sweet girl]  
Автор gugu (член)
Публикувано19.10.04 19:41



Аз сега започвам да пропускам цеденето/храненето през деня. С идеята до 1вата година да спрем изцяло, защото обвинявам за постоянната си умора кърменето. Незнам какъв е мотивът на лекаря ти. Но ако нямаш здравословен проблем си карай докато искаш. Пък и се препоръчва да се дава на детото кърма та било 40гр на ден до едната годинка.
Има един момент, че детето все по-трудно ще се откаже от това си удоволствие с времето. Но това да са ни проблемите.



Тема Re: Каква е максималната възраст за кърмене?нови [re: sweet girl]  
Автор milena* (Варна)
Публикувано19.10.04 19:59



Щом имаш кърма и тя му стига да се нахрани ,продължавай да си го кърмиш. Не виждам, защо трябва да спираш! Още повече пък и за една седмица.
При мен кърмата към 8-9 месец вече не стигаше и непрекъснато дохранвах и постепенно спрях. НО, ако имах щях да кърмя поне до 1 годинка.



Тема Re: Каква е максималната възраст за кърмене?нови [re: sweet girl]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано19.10.04 20:14



Незнам какви са му мотивите на твоя лекар, но няма такова нещо като максимална възраст за кърмене! Детето може да се кърми до когато майката има кърма и желание стига да има и желание от страна на детето. Друг е въпросът, че като расте и може да не му стига само кърмата вечер и сутрин, но то и затова почва да яде по-питателна храна. Важното е, че колкото и минимално да е количеството на кърмата тя е много полезна за детския организъм. Така че си продължавай да кърмиш бебко стига да искаш.
Аз Деничка я кърмих допреди 5 дена /на 10м. и 10 дена/, отбих я по здравословни причини от моя страна, но ако не ми се налагаше бих я кърмила докато имам кърма дори и след годинката.
Успех!

Деница-5.12.2003г.


Тема Re: Каква е максималната възраст за кърмене?нови [re: sweet girl]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано19.10.04 21:08



Аз кърмих Митака над десет месеца. Наложи се да спра по здравословни причини. Но, ако можех, щях да кърмя до годинката. Ако имаш кърма и малкия си я пийва с удоволствие, защо да го лишаваш? Ако лекаря ти е имал основателни причини, и сега можеш да го отбиеш. Но оптималното е до годинката. Имай предвид само, че след годинката става по-трудно отбиването, поне така съм чувала.



Тема Re: Каква е максималната възраст за кърмене?нови [re: sweet girl]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано19.10.04 22:10



Я не слушай глупости! Моята кръщелница е на 16 месеца и още суче сутрин! Това си е твоя работа, а не на лекаря! Вярно е обаче, че по-късно по-трудно се отбиват, защото ползват кърменето не като хранене, а като връзка с майката в по-голяма степен.



Тема Re: Каква е максималната възраст за кърмене?нови [re: sweet girl]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано19.10.04 22:17



Няма такава. Кърмете се, докогато ви е приятно. Всички предимства, които дава кърмата през първите месеци, се запазват през целия период на кърмене.
Докторът, между другото, изтъкна ли някакви аргументи в подкрепа на острата нужда от внезапно отбиване точно в началото на грипния сезон, или просто се чудеше за какво да си приказвате ???



Тема глупостинови [re: KaтИ.]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано19.10.04 22:18



Този лекар нещо не е добре. След като имаш кьрма защо да спираш. То детето само се отбива и ти показва кога да спреш.
Аз кьрмих до 10 месец и още щях ама забременях и ми спря за сьжаление кьрмата.
Иначе чак много кьрма никога не сьм имала но много се стараех да ям и пия неща които поддьржат лактацията и много ме беше страх да не ми свьрши рано кьрмата.
На твоя доктор кажи че дтето може да се кьрми и до 3 годинки стига само да не се отбие или майката да не и свьрши кьрмата.
Да не говорим че в последните години консумираме толкова изкуствени храни и т.н. че сьвременните педиатри препорьчват детето да се кьрми колкото може по дьлго и ако може да се избягва максимално изкуственото(т.нар. адаптирано) мляко което сега е много на мода в Източна Европа и Северна Африка.
Рекламата му е масирана в тези точки на света защото производителите му губят все по силно пазара в развитите икономически страни. Не се врьзвай на тези реклами ами си кьрми детето. Нито пьк робувай на грамажи-колкото му се яде на детето толкова да яде, не го ограничавай и ще имаш здраво дете.



Тема Re: Каква е максималната възраст за кърмене?нови [re: sweet girl]  
Автор lorena (щастлива мама)
Публикувано19.10.04 22:19



Аз кърмих Марти 9 месеца. Спрях, защото той сам се отби изведнъж, но и кърмата ми вече беше намаляла. Не виждам проблем да си кърмиш щом можеш и искаш, а на доктора можеш да му кажеш да си гледа работата . Виж, след годинка и нещо според мен вече няма смисъл кърменето.



Тема Re: Каква е максималната възраст за кърмене?нови [re: sweet girl]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано19.10.04 22:40



The World Health Organization and UNICEF suggest six months exclusive breastfeeding with continued breastfeeding and complementary foods for two years and beyond.

Без коментар.

При цялото ми уважение към лекарското съсловие, твоят доктор е измъдрил най-голямата дивотия, която съм чувала!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.