Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Utrogestan по време на бременност?нови  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано20.10.04 14:11



Искам да ви попитам колко от вас са го пили? От петък имам кървене и болки. Пих нош-па 3х2 няколко дена и болките спряха. През почивните дни понамаля кървенето и днес почти спря. Вчера ходих на лекар и ми изписа дневно 3х1 табл. нош-па и 2х1 Utrogestan (100mg таблетки). Започнах да ги пия и ще продължа, но за да съм спокойна ще споделя какво ме притеснява.
В упътването на Utrogestan-а пише, че не се препоръчва по време на бременност, с изключение на доказан прогестеронов дефицит. При мен не е доказан такъв. Прогестерона ми беше в норма преди бременността, а след това не е изследван. Нали не може да се предозира и това да доведе до опасност за плода? Знам, че доста от вас са го пили, но на колко от вас са направени такива изследвания?
Сега съм в 10 гест. седмица и трябва да го пия до 10.11.04г.
И още един въпрос...плода изостава в развитието си с 1-2 седмици (много е шавливо и немогат да го измерят точно). Казаха ми, че не е нищо опасно, но така ли е наистина?
Предварително благодаря

ПП. Само да напомня една подробност- имам мисед преди 5г в 12 г.с.



Тема Re: Utrogestan по време на бременност?нови [re: Dafna]  
Автор mar_go (нова)
Публикувано20.10.04 14:41



ЗДравей и честито и от мен!
Не се притеснявай за утрогестана, много често го изписват за поддържане на хормоналните нива - след инвитро, както в моя случай. Дозировката при мен беше 3Х2 вагинално до 12-13 седмица. На мен не ми понесе вагинално до края и започнах да ги пия - пак 3Х2.
Не се притеснявай излишно, довери се на лекаря си.
Успешно и леко бременеене!

[image] http://lilypie.com/days/041215/0/24/0/+2/.png [/image]



Тема Re: Utrogestan по време на бременност?нови [re: Dafna]  
Автор new* (непозната)
Публикувано20.10.04 14:51



Аз пих Utrogestan във втория месец от бремеността ми, защото получих кървене и доктора ми го изписа с Нош-Па. Кървенето спря, плода се запази и родих бебето. Лежах повече. Казаха ми, че е за задържане на плода.
Сега, за изоставането на плода, при всеки е индивидуално, но на мен също ми казваха такива работи, казваха ми, че тазобедрените кости, били къси и че било много малко плодчето, а я каква бабанка родих 3.700 кг... Не че искам да те успокоявам по този начин. Исках да ти кажа, че не винаги ехографа казва истината и цялата истина:)
Иди и на друг доктор, може да каже друго.



Тема Re: Utrogestan по време на бременност?нови [re: mar_go]  
Автор mumi (непознат)
Публикувано20.10.04 14:56



Здравей и честито! Къде ходиш на прегледи? Добър ли е гинеколога ти? Аз не съм пила този медикамент, но знам, че се изписва често, така че навярно не е опасен. Дано не съм права, но в 10 седмица не мисля, че плода е шавлив. Твърде малък е, за да се движи интензивно. Да не им е кофти ехографа?
Аз бих потърсила второ мнение ако не се доверяваш 100% на гинеколога си.
Бъдете много здрави!



Тема Re: Utrogestan по време на бременност?нови [re: mar_go]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано20.10.04 14:59



Благодаря ти за пожеланията
Аз си питам профилактично..станало ми е навик съм нащрек
Пия го и ще продължа, защото нямам избор. А при теб направиха ли такива прогестеронови изследвания или направо започна да го приемаш?



Тема Re: Utrogestan по време на бременност?нови [re: new*]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано20.10.04 15:01



Значи ти си била така...много ме успокои! Все едно съм аз във втори месец! Значи помага със сигурност



Тема Re: Utrogestan по време на бременност?нови [re: Dafna]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано20.10.04 17:22



здравей,
аз имах кървене в 11 г.с. и пих Дуфастон, ако не се лъжа е аналог на това лекарство, което пиеш. пих го 3 месеца, комбинирано с Нош-Па. не се притеснявай, моят доктор ми каза, че тези лекарства по никакъв начин не вредят на плода, а само подпомагат развитието му.
успех!



Тема Re: Utrogestan по време на бременност?нови [re: Dafna]  
Автор zvezdica (непознат )
Публикувано20.10.04 18:48



здрасти дафна,
сигурно не се сещаш че аз съм златкап от съседния клуб, надявам се че новото име ще ми донесе повече късмет
аз също пия утрогестан въпреки че нямам доказан прогестеронов дефицит, нито сами изследвали прогестерона. аз съм в 15 гс и евентуално др седмица ще го спирам, но ти не се притеснявай, той е за задържане на бременността така че си го пии и си свиркай
поздрави



Тема Re: Utrogestan по време на бременност?нови [re: Dafna]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано20.10.04 23:34



Здрасти и от мен.
В 6 седмица имах страхотен кръвоизлив, след вторичен стерилитет и 6 години опити за второ бебче. Лежах в болница за задържане. Терапията ми беше Утрогестан по един хап на 8 часа. Пих го до началото на 4 месец. Но паралелно с това пиех и по две таблетки Фолиева киселина, всяка от по 5 мг.
Лекарствата и пълното ми обездвижване спасиха ембриона. Сега Елпида спи в другата стая, а аз съм безкрайно щастлива.
Така че не се страхувай, пий го. Също не ми правиха изследвания за прогестерон. От обясненията на мойта лекарка разбрах, че такава била терапията за задържане. Но питай все пак и за фолиевата киселина. Останах с впечатлението, че е много важно пиенето й, когато се взимат и други медикаменти. Най-важни са първите 12 седмици. Ако до тогава всичко е наред, значително намаляват % за спонтанен аборт. Ако искаш пиши ми и бележка, за да ти кажа какви изследвания съм правила.
Спокойно. Няма нищо страшно.
Виж мойта лентичка и след няколко месеца и ти да се издокараш с такава...






Тема Re: Utrogestan по време на бременност? [re: Dafna]  
Автор Babyface (стара кучка)
Публикувано21.10.04 09:42



На мен не са ми правили такива изследвания, но ми го изписаха. Пила съм го в първия триместър и нямаше никакви проблеми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.