Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кръстница, кръщелно, въпрос/и?нови [re: Чeтa]  
Автор fasulche (i leshtichka)
Публикувано13.10.04 14:23



А в коя църква мислиш да го кръщавате?
Трябва и час да си запишеш, защото около празници обикновено няма много свободни възможности.
Питката с меда е за почерпка и аз после я оставих нашата в църквата, също бях купила дребни сладки и бонбони.
Китка цветя за ръсене, дрешки - не е задължително бели.
При нас кръстницата му беше купила едно лятно костюмче - блузка и панталонки, което дори не облякохме там.
Но на всяка цена нови чорапки - като му измият краченцата - да го обуят в нови чорапки.
Не съм го събличала гол, въпреки че беше топло- само краката.
Свещи - от църквата.
Кръстницата му купи кръстче - сребърно и го осветихме там.
Кръщелното на кръстницата го искаха, така че попитай на място.
2 хавлии и сапун - едната хавлия и сапуна остава за църквата.
Ми това май беше.
Успех!
А защо не попиташ на фурната на колелото на трамвая на пазара Иван Вазов - там май може да се поръчват питки.

Товарете портокалите в бурета!

Редактирано от fasulche на 13.10.04 14:29.



Тема Re: Кръстница, кръщелно, въпрос/и?нови [re: fasulche]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано13.10.04 15:35



Да и аз за тая фурна си мислех



Тема Re: Кръстница, кръщелно, въпрос/и?нови [re: Чeтa]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано13.10.04 15:37



Според мен не е фатално, ако не са бели дрешките. Даже можеш да си ги купиш ти и после кръстницата да ти даде парите (ние така направихме).
За кърпата само да допълня, че я прибираш, изпираш и като тръгне бебо войник (ако има такова нещо дотогава ) му я даваш. За момичетата - като тръгнат да раждат за пръв път. Като си гласих багажа за болницата, майка ми извади една хавлия, дето кръстницата ми я дала за кръщенето и ми я връчи. Бърсах си лицето в болницата с нея.
Кръщенето го правихме на 12.10. миналата година. Искахме да е на 26 (рождения и имен ден на Митака), но бяха избори. А роднините ни са от цялата страна и не можеха да пътуват. После искахме на 19.10., но пък кръстницата беше заета. И остана на 12. Тогава черпихме роднините за рождения му ден, затова има торта. Събрахме се към 20 души. Стана много весело.
Сега се замисля, че май не й искаха кръщелното на кръстницата. Даже на детето беше предварително написано и само ни го дадоха. Най-добре се отбий в църквата, за да се разбереш със свещеника да му топнат само крачетата и попитай как стои въпроса с кръщелното. Но не мисля, че ще ти направят проблем. Видях, че са те посъветвали да си запишеш предварително час. Уточни се да сте само вие, защото понякога ги събират 5-6 души и става конвейр, а и се губи интимността на момента. А и като писне едното дете, всички други се разревават и се стресират.
Може кръстницата да му купи и кръстче, но не е задължително. На Митко моята майка му подари кръст. А съм виждала и буквичка да подаряват на кръщене (за момиченце).
Това е, което се сещам засега. Ако се сетя за нещо, пак ще пиша.



Тема Re: Кръстница, кръщелно, въпрос/и?нови [re: blekuta]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано13.10.04 15:40



Лелее, страхотен е Боян с тоя венец. Много хубаво са се сетили бабите.



Тема Re: Кръстница, кръщелно, въпрос/и?нови [re: KaтИ.]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано13.10.04 16:17



Мерси, мерси, мерси!
После ще показвам снимки



Тема Re: Кръстница, кръщелно, въпрос/и?нови [re: fasulche]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано13.10.04 16:23



За църквата, мисля да е тази, в която се венчахме с мъжа ми - Рождество Богородично. Май беше в Хиподрума.



Тема Re: Кръстница, кръщелно, въпрос/и?нови [re: Чeтa]  
Автор fasulche (i leshtichka)
Публикувано13.10.04 16:48



Да не е Покров Богородичен?Мног я харесвам - зад х-л Родина?

Товарете портокалите в бурета!


Тема Re: Кръстница, кръщелно, въпрос/и?нови [re: blekuta]  
Автор Kapиммa (мама на Ася)
Публикувано13.10.04 17:44



Като гледах снимките, се сетих за собственото си кръщенепо обясними конюнктурни причини то беше тайно, и моите родители го направиха, когато аз бях вече на съзнателната 4-годишна възраст. Кръстницата ми беше приготвила и ме окичи с един гердан от череши - много символично беше, за плодородиеИ красиво, и вкусно
На кръщенето на Ася:
1. Носихме кръщелното на кръстницата, но не ни го поискаха.
2. Взехме две хавлиени кърпи - едната - за свещеника, другата - за нас, но и хавлия, за да завием тогава 5-месечната беболина, а също и сапун - за свещеника.
3. Бутилка олио - поискаха ни го, като питахме в храма предварително какво трябва да занесем.
4. Китка с червено цвете, с което свещеникът да поръси от светената вода за здраве.
5. Погача /поръчахме я в квартална фурна/, бонбони и дребни сладки - за почерпка на гостите след извършването на обреда.
6. Новите дрешки за обличане след потапянето в купела ги донесе кръстницата, която подари на кръщелницата си и златно кръстче - свещеникът го освети по време на кръщенето.

Редактирано от Kapиммa на 13.10.04 17:47.



Тема Re: Кръстница, кръщелно, въпрос/и?нови [re: fasulche]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано13.10.04 18:14



Не, не е тя. Казва се Рождество Богородично и е доста далче от Родина. Малка църква е, ама не мога да ти обясня къде точно се намира.



Тема Re: Кръстница, кръщелно, въпрос/и?нови [re: Чeтa]  
Автор fasulche (i leshtichka)
Публикувано13.10.04 22:03



Аз питам, понеже знам в Покров Богородичен един страхотен свещеник - толкова е благ и мил.Успех още веднъж!

Товарете портокалите в бурета!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.