Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано11.10.04 22:07



1. 3.07.04 *** момченце Атанас*** на deni_1203, 4 кг, 52см, нормално раждане
2. 3.07.04 *** момченце Михаил*** на scout, Америка
3. 14.07.04 *** момченце Адриан*** на Каli_77, 2.8кг, 48см, Шейново, д-р Велев, нормално раждане


4. 20.07.04 *** момченце Давид***на matiya, 2.99кг, 51см, Америка, цезарово сечение

5. 22.07.04 ***момченце Берк*** на beria, 3.05кг, 48см, Майчин дом, нормално раждане
6. 28.07.04 ***момченце Петър*** на Duci, 3.65кг, 50см, Св.София,д-р Маленов, цезарово сечение


7. 30.07.04 ***момченце Владимир*** на Taya, 3.65кг, 51см,д-р Желязков, ІІ-градска, нормално раждане
8. 05.08.04 ***момиченце Емилия*** на slanceslance, 3.4кг, 52см, нормално раждане
9. 06.08.04 ***момченце Алекс*** на jonni_to, 3.35кг, 51см, Св.София, д-р Тодорова, цезарово сечение


10. 06.08.04 ***момиченце Дарина*** на Sema, 4кг, 53см, Шейново, д-р Димитров, нормално раждане
11. 07.08.04 ***момченце Димитър *** на billy_wolf, 3.4кг, 50см, Майчин дом, д-р Дяволов, нормално раждане

12. 9.08.04 ***момченце Антон *** на golden, 4.34кг, 53см, ВМА-Пловдив, проф.Милчев, д-р Канатова, секцио


13. 10.08.04 ***момченце Кристиян *** на Малко_коте, 3кг, 50см, Св.София, цезарово сечение


14. 10.08.04 ***момиченце Корина*** на barbaron, 3.22кг, 50см, Майчин дом, Варна, секцио
15. 11.08.04 ***момиченце Елена*** на Collibri, 4.1кг, 52см, Св.София, д-р Ковачева, секцио


16. 11.08.04 ***момченце Мартин *** на Just a girl, 3.16кг, 49см, Габрово, д-р Митев, нормално раждане
17. 12.08.04 ***момиченце Ирина - Богдана*** на Redrose, 4.16кг, 54см, Париж, секцио
18. 12.08.04 ***момченце Йоан *** на nuneva, 3.54кг, 50см
19. 14.08.04 *** момиченце Йоана*** на titi_78
20. 15.08.04 ***момченце Александър *** на desy_kv, 2.85кг, 51см, Втора градска, нормално раждане

21. 15.08.04 ***момченце Красимир *** на коте.коте, 3.8кг, 53см, нормално раждане
22. 16.08.04 ***момиченце София*** на nikol78, 3.55кг, 52см, болница Лозенец, секцио
23. 16.08.04 ***момиченце Елица*** на bony, 3.35кг, 50см, МБСАЛ, Бургас, д-р Шик, ак. Младенова, нормално раждане
24. 16.08.04 ***момиченце Магдалена*** на juna, 3.8кг, 52см, нормално раждане
25 16.08.04 ***момченце Павел*** на vodolej4e, 3.15кг, 49см, Майчин дом, секцио, д-р Хранов
26 17.08.04 ***момиченце Виктория*** на dalala, 3.55кг, 51см, секцио

27 19.08.04 ***момиченце Елпида*** на Айез Седай, 3.65кг, 52см, Солун, нормално раждане

28 26.08.04 ***момченце Иван*** на Mama_Zo, 3.65кг, 51см, нормално раждане
29 26.08.04 ***момиченце Карина*** на Faith77, 3.7кг, 52см, нормално раждане
30 30.08.04 ***момиченце Цвета*** на redhat, 3.45кг, 51см, МБСАЛ, Майчин дом, д-р Диков, нормално раждане
31 31.08.04 ***момченце Мартин*** на ivata, 3.25кг, 51см, Шейново, нормално раждане

*************************************************************************************************




Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор new* (искам!)
Публикувано11.10.04 23:33



Как си, Колибри? Сега вече с такава голяма дъщеря на 2 месеца? Всичко друго около раждането отминава и остава ТЯ, нали? Как бързо лети времето...



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор deni_12O3 (непознат)
Публикувано12.10.04 13:32



Здравейте от мен и Атанас:)
Вече сме почти на два месеца и половина и растем със пълна сила.
Миналата седмица бяхме на консултация и Насето вече е 5.600 кг и 60 см. Иначе много обича когато се събуди сутрин след най-дългия си сън да се усмихва и да води оживени разговори, обикновено е в много добро настроение по това време. Коликите като че ли му преминаха, само от време на време се появяват, но все по-рядко. От два дни спи по цяла нощ (дано да продължава така), което е много добре за мен, но пък за сметка на това кака Дени не ме оставя много да спя, защото е болничка - има ужасна кашлица, която се проявява най-силно през нощта. Само се моля Насето да не прихване от нея, че ще стане страшно.
Все още не сме започнали захранването със сокчета макар че GP-то ни препоръча да започваме вече. Друг педиатър ми препоръча до 6м да не давам нищо друго освен кърма, а и в Интернет има доста информация за това, че е по-добър вариант. Честно казано съм раздвоена как да постъпя.
Вие започвате ли със захранването?

Това е от нас засега. Чао и много беззъби малки усмивчици ви пожелавам.

п.с. Колибри, ако не те затруднявам ще можеш ли да поправиш датата на раждане на Насето във списъка - правилната е 01.08.2004? Още във предната тема беше объркана, но нямах възможност да пиша тогава.




Тема Пак за срещата и курсанови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано12.10.04 17:23



Момичета, ще се видим на 19ти Днес се обадих в редакцията на сп."9 месеца" и казах, да чакат в ЦУМ цялата ни група-майки и бебета.
Нямам търпение. Слагайте дебелите дрехи и широките усмивки, ще се наговорим за памперси и глупости за цял месец напред И никакви извинения за лошо време не се приемат. Бебетата няма цяла зима да ги извеждаме ли?!? А и лошото време го дават до четвъртък!
Целувки от нас с Пепи на всички дами и много поздрави на кавалерите



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: new*]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано12.10.04 18:22



Абсолютно си права! Някак си сякаш беше преди векове раждането! И толкова хубави спомени от него имам - нищо неприятно не си спомням от него! Само хубави неща и ме изпълва със щастие!
От вчера сме на 2 месеца!
За съжаление пак не сме наддали много - само 510 г за последния месец. И сме порастнали с 5 см.
Е, последните 5-6 дни някакви ужасни газове я мъчат в следобедните часове и не можеше да яде по повече от 5 минути.... явно не се е дохранвала много.
Но вече даваме отново капките за колики и аз почвам да се наблюдавам какво ям...
Лекарката ми каза да не ям краве мляко... може и от него да са ... аз тамън се научих сутрин да си пийвам млекце... и взе да ми харесва.
Днес биха ваксините на Ели - ДТК 2 и полиелитна ваксина... нещо такова.
Сега спинка детенцето.. Наложи ми се в най-гнусното време да я водя на консултацията... но се справих - с количката и дъждобран отгоре и с чадър... успяхме да се разходим.


Иначе е голяма радост - усмихва се, гука! Слънце!





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: deni_12O3]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано12.10.04 18:26



ще оправя датата, но чак в другата тема... вече сега не мога да редактирам списъка, за съжаление...
Целувки на малкия Наско! адаша на моя мъж!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор juna ()
Публикувано12.10.04 21:35



Момичета, а имате ли проблеми с потсичане на бебоците?Как се справяте, с какво ги мажете,от какво сте доволни и от какво-не?Аз май съм най-доволна от Baby Tan,но незнам кожата ли и е много чувствителна аз ли бъркам нещо, но и в най-добрите и дни тя е леко зачервена.Иначе утре сме на консултация и тогава пак ще пиша.Чао!
Р.Р.Толкова е хубаво, че може да се събирате с бебоците.И как искам да не ме деляха от София тези някакви си 350км,все пак бебчетата ни се познават още от преди да се родят(ако може така да се каже).





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: juna]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано12.10.04 21:49



ние нямаме проблем с подсичане. ползваме "Бочко" от началото досега само това и все сме си добре! В болницата май й беше зачервено дупето - веднъж гледах как ги повиват... ама после веднага се оправи. Понякога леко се зачервява някъде - цапвам бочкото и готово - много съм доволна от тоя крем. Ако се появи някъде пъпчица по лицето - пак с него и до следващото кърмене е изчезнала! Вълшебен е

В някоя предишна тема тия дни е имало линк към сайт с това как виждат бебетата в различните възрасти... Много ми е любопитно и ме е яд че не мога да го открия... ако някой знае къде е - -- нека каже, плииийз!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! или почтинови [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано12.10.04 22:54



Здравейте и от мен...
Малкато шушенце заспа изкъпато, напапкано и доволно и аз след като нахраних останалото домочадие, влязох най-сетне в нета....
Имаме още една седмица до двата месеца и тогава сме на консултация. (как отлетя времето, а ?)
Чакам с нетърпение да видим какви ще са мерките. Ще ни бият и първата ваксина... Дано да няма много рев. За сега здраво удържаме фронта и сме само на кърма, с изключение на вечерната добавка от 60 гр. Нощно време се буди за кърмене и аз... давам цицата... На разходка не сме излизали от два дена, щото дъждец ръми тихо, кротко и пои майката земя...
Та такива ми ти работи и от нас...
Е, на 19 ще пиша как смв я докарали на ръст и тегло ...





Тема Zа cveta na ochiteнови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано13.10.04 00:34



Zdraveite milichki
imam edin vapros nashia malchugan si se rodi sas sini ochi ,sega veche pochti 3 meseca si e pak sas sini no sa oshte po bistri i svetli otkak se rodi i se nadiavam mnogo da mu ostanat takiva,tai kato az vinagi sam si mechtala za sini ochi a sam sas kafevi no pak tatito si e rys sas sini.ta vaprosa mi e dali ochichkite na vashite bebchovci se promeniha i dali chte se promeniat za napred slushala sam che tezi bebeta koito sa na karma si promeniat cveta na ochite kogato sa sprat ot karmene,dano da ne si gi promeni ne che niama da si go obicham i s kafevi de no mi se iska mnogo da si ostane s tezi.Mnogo pozdravi na vsichki i mnogo usmihnati bebeta na puk na loshoto vreme.



Тема Re: Zа cveta na ochiteнови [re: matiya]  
Автор juna ()
Публикувано13.10.04 08:34



Може да се променят и чак към 5-я,6-я месец дори и да не е на кърма,но при теб си има причина да останат такива.
Но каквито и да са нали знаеш, че нашите гарджета са си най-хубави!





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор juna ()
Публикувано13.10.04 11:31



Преди малко се връщаме от консултация.Втората ваксина ще ни я бият другата седмица, защото не сме направили пълни 2месеца(след 3 дена ставаме на 2).Иначе Маги добре се справя-за 2седмици е наддала 600гр и 2см- вече сме 5700кг и 58см.Добре ,че не и давах стриктно капките вит.D,защото нашата лекарка сега се усети,че и е много малка фонтанелата и от капките може да се затвори по-рано.Макар че още за първи път като я прегледа го установи това,но пак и предписа капки.А и другото интересно нещо е,че сме имали подготовка за зъби(венците се подготвяли де) и много рано явно ще ни избият-от един месец до два максимум щели сме да имаме зъбки. Е,това е от нас.Цунки-мунки по муцунки(както казваше един водещ по ТV).





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано13.10.04 14:51



здравейте майчета и бебоци
аз не успявах да влязя в предната тема-явно беше препълнена.
ние сме добре-кърмим се все още без нещо да добавяме-Колибри-аз смятам, че дори да не е пораснало на гк много хубавелката ти-важното е че я кърмиш-здраво дете не означава дебело!Ние май напоследък сме с колики или газове или незнам си какав рефлексус--а нямаше до сега сериозни оплаквания-но не вземаме нищо-само пием чай за колики. Дано отминат бързо!
За подсичането-да чукна на дъво-нямаме подобни пробрлеми-ако някаде е зачервено-мажа с един крем на Бюбхен и минава бързо.
ние сме на ваксина и мерене на 19-ти и след това ще ви пишем пак. За играчката над леглото дето ви питах-сложих му я-големи усивки и голям кеф е с нея
А за цвета на очите.... и аз знам, че докато е на кърма не е сигурен цвета......знам ли точно и аз-всеки си товори нещо
А вашите бебоци къде спят-моя твърдо на спалнята при нас-опитвам да го сложа в креватчето.... не желае-трудно го прелъгвам понякога
цунки сега и чао



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: kote.kote]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано13.10.04 17:32



Здравейте ! Днес с Крис, бяхме на консултация.Наддал е само 400 грама и 1 см за две седмици,гръдна обиколка и обиколка на главата досега не са му мерили.Питахме за БЦЖ-то и лекарката каза,че може да забира няколко пъти до година от поставянето и, да не се пипа,изстисква или нещо друго.
Иначе все повече време стои буден и гука и се смее.Много си харесва свирещата и въртяща се играчка и много я обича, но щом спре да свири веднага се сърди. Не обича да е сам,но има ли някой около него заспива:)) Почти винаги не си изяжда млякото докрай, но за сметка на това яде и 2 пъти нощем.Водичка или чай пие най-много 100 грама за денонощие. Ааа, и направление за ортопед взехме,но не се знае кога ще отидем.Ако някой знае какъв е редът за преглед в Горна баня ,моля да ми каже:)))


Ще гледам да дойда на срещата в ЦУМ

Поздрави и целувки на мами и бебета от нас!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано13.10.04 18:40



Еее, опитай, ще е хубаво да се видим
Я кажи как си направила тези сменящи се снимки

Аз съм болна До преди час нищо ми нямаше, но сега носа ми тече, а като легна се запушва. Купих си маски от аптеката, но нали съм с очила и ми се запарват Слагам я само като го кърмя или като го гушкам(гледам по-рядко да го правя) А пък кръста как ме боли.... като го кърмя и си вдигам блузата, явно ми е изстинал. Абе нищо хубаво около мен сега Сестра ми роди, момиченце, 3300 и 50см, изписаха ги вчера, но бебето нещо не е добре, има някаква инфекция, прихваната от Тина Киркова, може да я приемат в болница и сестра ми е много притеснена. Не само тя. Стискайте палци всичко да е о.к.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: kote.kote]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано13.10.04 18:52



И моя хубавец спи при нас. Вечер като го накърмя в 9, го уригвам и до към 10 седи буден. Приспивам го и го слагам в креватчето му. Като се събуди за яденето в 3(в 12 пропуска), го слагам при нас-кърмя легнала и така си откарваме до към 6. После се буди, яде пак, не го местя в неговото легло и откарваме до 9 заедно. Лошо ли съм го научила, не знам Но не изпитвам кой знае какви огризения, не ми пречи детето, няма да усетим с баща му как ще отлети времето, ще стане голям мъж и ще е недопустимо да спи при нас



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано13.10.04 19:32



виж тук





Тема Re: Zа cveta na ochiteнови [re: matiya]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано14.10.04 00:11



За очичките - и ние сме точно така. Ели се роди с тъмно сини, а сега изсветляха в средата, в края има един по-тъмен пръстен!
Много са й сладки така и много искам да си останат такива, ама и аз знам че докато кърмим не се знае цвета.... и после може да стане кафяв. Сумати мои познати казаха точно това... докато бебетата били на кърма сини и после на 6-7 месец - дрън кафяви.......
Е, остава ни да чакаме, кво да правим..



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Billy_wolf]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано14.10.04 00:20



СТРАХОТНА СИ! Мерси! Дори разбирам малко френски да го схванах това!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано14.10.04 09:30



моя малък мъж не отказва генерално леглото си, но аз предпочитам през ноща да е до мен, щото е по-леснио. не се бойте - това не е разглезване. пише го дори в бг книжките



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано14.10.04 09:32



стискам!!
обаче давай инфо как вървят нещата, защото мн. ме притесни.

а каква е инфекция?



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Billy_wolf]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано14.10.04 12:18



Нещо на белия дроб .Едвам спасиха първото й дете, имаше ако в белия дроб(най-просто казано). Седя 1 месец в болница. Сега това.... Ужас. Страшна работа Е, поне няма да е в болница.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано14.10.04 13:45




Малко нови снимки от нас.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Duci]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано14.10.04 14:33



Както винаги красавец :)) с тези голями очи:)мммммда го изпапкаш
айде целувки и на двамата



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Duci]  
Автор juna ()
Публикувано14.10.04 14:49



Много сладък малък мъж си имаш!Колко ли женски сърца ще разбие...
А това на снимката шезлонг ли е(люлеещ?) и ако е колко струват в София или по-точно за колко може най-изгодно да се намери шезлонг-люлка.





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: juna]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано14.10.04 15:45



Ами моя не е от София. Обаче имало някакъв магазин "Скрити съкровища", с/у Военна болница. Там имало много изгодни неща. Аз смятам за столче за кола да ходя, но като оздравея. Били втора употреба повечето, но имало и нови неща.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Duci]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано14.10.04 20:27



Ducka и аз имам такъв шезлонг само , че е зелен на мечета:) Ама моя нали е мъничък и се губи в него:))Чакам да порасне и тогава ще го люлeя там:) И чувалчето синьото го имаме със заека:) ама не знаех,че тези дупки са за ръцете не се бях сетила:) добре че си ти ,та да видя:)

juna: Шезлонги има в магазин "Щъркел", аз моя го взех за 40 лв от там!:)

Редактирано от Maлko_koтe на 14.10.04 22:58.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Maлko_koтe]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано15.10.04 12:16



И ние вече сме на два месеца, дори малко повече. Ходихме на консултация и останахме много доволни от стрелката на кантара – качили сме 1050гр. за втория месец. Пораснали сме с още 5см. и сега сме точно 5кг и 60см. Много бях щастлива, защото малко се притеснявах от онези 700гр. качени за първия ни месец. Сега продължаваме както си я караме досега, само на кърма. Горещо се надявам да има и стига за повече.
Голяма изненада беше когато лекарката прегледа Алекс със слушалката и каза: "Ама вие имате страшни колики!!" Спогледахме се с баща му, досега нито рев, нито тръшкане...... Останах като гръмната, защото той не показваше че го мъчат. Следващите два дни обаче, като че ли напук се оказаха доста ревящи и то точно от колики. Мислех, че е късно да ни се появят вече, но явно съм си правила грешни сметки. Започнах да му варя по бабиния метод чай от анасон и лайка. Дадох му няколко пъти и то не по много, защото той не пиеше чак толкова и както се появиха така и изчезнаха Не знам какво стана, вече не реве, въпреки че понякога дори чувам как му се бунтува коремчето.
Биха ни и втората ваксина. Почти целия ден плачкахме, но поне нямахме температури и разните там зачервявания.
Вечер си спим в креватчето, а през деня при мама в хола в порт бебе-то или на дивана. Явно ни омръзва само в една стая и сами
Само където не мога да се справя още с температурата в стаята. Аз съм ужасно зиморничава и все ми е студено. У нас сега сме на климатик и е около 24/26 градуса. Знам, че идеалната температура е м/у 19-21 градуса ама аз умирам от студ и все си мисля, че и на него му е студено. Четох, има отделна тема във форума и се престраших да намаля градусите с 2, ще пробвам после още малко. Дано само вече да не съм го свикнала на по-топло, че зимата тепърва идва.

Целувки и от нас
Да растете и да се пазите



Тема Eto ni i nas!!!нови [re: jonni_to]  
Автор desykv (мама на Алексчо)
Публикувано15.10.04 17:17



Sorry, 4e pi6a na latinica, no s ednata raka darja Aleks, a s drugata pi6a... A na kirilica pi6a i s 2-te race... 4eta vi i vi se radvam na vsi4ki!!! Dnes Aleks stava na 2 meseca!!! Doskoro!!! Imame novi snimki, ako iskate gi vijte!!!



Тема Re: Eto ni i nas!!!нови [re: desykv]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано15.10.04 17:27



Честит мини рожден ден! Къде изчезна ти? Надявам се, че ще се видим във вторник на курса.



Тема Re: Eto ni i nas!!!нови [re: desykv]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано16.10.04 10:56



Здравей,ти къде се загуби?Видях снимките на Алекс,много е сладък и май прилича на тати! Аз тъкмо реших да пиша и вие замлъкнахте:)))



Тема Re: Eto ni i nas!!!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано16.10.04 21:34



Привет на Деси! отдавна не беше писала... чак почнахме да те мислим!

Браво - Алекс е пораснал!
И Пепи на Дуцката! Бравос на вас!!!! Айде ще се видим в Цум!
Ние засега уж идваме



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано17.10.04 00:38



Здравейте!
Ние още не сме били на детска консултация-ще ходим в четвъртък(чакахме да се сформира група за ваксинацията срещу полиомиелит).
Иначе бебчо е добре,спи спокойно(от 18 часа до 8-8.30 сутрин ,с две хранения през това време без да се събужда).В АЛБУМЧЕТО аНТОН НА 1 МЕСЕЦ можете да ни видите (там има и ново снимки,независимо от заглавието на албумчето)





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: golden]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано17.10.04 00:43



Mnogo sa ti sladki dechicata da sa ti jivi i zdravi a Anton mnogo e porasnal i mnogo prilicha na tebe .Pozdravi ot nas s David



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Maлko_koтe]  
Автор redhat (минаващ)
Публикувано17.10.04 19:41



Аз водих Цвети в Горна Баня-при един познат лекар, но от други мами съм чувала само добри неща за него. Обадихме се по телефона и се уговорихме кога е удобно за него, тъй като трябва да няма насрочени операции за този ден, и заведохме гарджето. Напълрно безплатен е прегледа ако е с направление, гледа я на видеозон и и оглежда крачетата и ходилцата, разпитва как е минало раждането, колко е била голяма и т.н.
Нашите крачета са си добре, дано и при вад е така. А, щях да забравя-доктор Ефремов има тел. 0888643034. Дано съм ти била полезна.

I feel good


Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: golden]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано17.10.04 20:39



Доста дълъг сън!!!! от 18ч...... до сутринта!!
Ама ти го храниш два пъти - ами как яде като спи - сигурно защото е от шише... няма начин да кърмя Ели без да я вдигна... а като я вдигна..... уууаааа :))
Eли спи без да яде от 23ч до 8-9ч



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Collibri на 17.10.04 20:48.</EM></FONT></P>

Това е Ели на 2 месеца!

Редактирано от Collibri на 17.10.04 20:49.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: matiya]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано18.10.04 14:54



Мерси!
Надявам се Антон да прилича на мен,защото хората казват,че Петко е "одрал" кожата на мъжа ми



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано18.10.04 14:55



Антон наистина яде от шише,но аз пак го вдигам от леглото.Като огладнее започва да си мрънка тихо ,вдигам го и му пъхам бибата в устата,при което той започва да яде без въобще да си отваря очите.
П.С.Антон спи по корем,как е при вас?



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: golden]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано18.10.04 15:32



хм, ние си спим по гръб - никога не съм я слагала да спи по корем. Понякога си седи просто по корем... ама толкоз!



Тема За СРЕЩАТА в ЦУМ!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано18.10.04 15:36



Ще ходите ли мами?!

Нашето идване отново стана под въпрос....
за съжаление мама Зо, с която щяхме да ходим заедно с колата й се е разболяла от грип....
И моите хиляди въпросителни отново се появиха относно идването...
Такситата са ми доста нежелателни... Кенгуруто ми е неудобно.... Има грипове и вируси.... всеки за който чуя познат все е болен от нещо.... и почвам сериозно да се чудя струва ли си целия тоя чанч да идвам до цум... при положение че съм без удобен транспорт и че бебка ще се изчекне в това кенгуру......

Ще реша утре сутринта... ще мисля.... ако ли не, може да дойда без нея да видя вашите бебоци..



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано18.10.04 16:35



Петко спеше по гръб,но Антон отказва категорично да заспи ако не е по корем-плаче,нерви се и т.н.,докато не го обърна.Когато излезем на разходка шашкаме бабите по пътя:"леле,ама вие знаете ли,че бебето ви се е обърнало и спи по корем?Няма ли да се задуши така,миличкото?" и т.н.
П.С.на Антон очите са с ясен син цвят и смятам,че ще останат такива(таткото е със сини очи).С нетърпение чакам да видя в четвъртък колко сме пораснали!
Много усмивки и лек ден от нас за вас!



Тема въпрос към майките-малко off topicнови [re: Collibri]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано18.10.04 16:38



Мили майчета,вече минаха 2 месеца от раждането-как сте с килограмите?
Аз свалих 8кг и ми остават да сваля още 10кг-на моменти се отчайвам.След първото раждане за 3месеца си бях върнала старите кг,но сега определено няма да стане толкова бързо-как са при вас нещата?



Тема Re: въпрос към майките-малко off topicнови [re: golden]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано18.10.04 19:48



Ами аз кърмя - и следователно от изписването до сега - тц..седя на едни и същи килограми, та дори качвам
е аз не се оплаквам много, сега на новите килограми, така по-дебеличка се харесвам повече



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор juna ()
Публикувано18.10.04 21:55



Здравейте майчета!От два дена сме със сополи,но да не казвам голяма дума май вече се пооправяме.Та и за това вече 2-ри ден спим на повдигната възглавница по гръб.Иначе от 4-я и ден спим само по корем и денем и нощем-тя сама си обръща главичката на където си иска.Очичките ни още са сини , но едва ли ще останат такива,защото освен мойта баба и на мъжа ми бабата друг няма сини очи(невярвам да може да вземе детето на прабаба си).За цялата бременност бях качила 22кг.За месец и половина свалих 16 кг,но май и до там си спрях(незнам как ,но някак си трябва да ги оправя и другите килца , защото диети пък не мога да пазя).





Тема Re: За СРЕЩАТА в ЦУМ!нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано18.10.04 22:05



Много ме натъжи твоя постинг. Така искам да дойдете. Дано размислиш. Краси, Деси и аз ще дойдем точно по този начин. Бебетата ще ги носим в кенгурутата.



Тема Re: въпрос към майките-малко off topicнови [re: golden]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано18.10.04 22:13



Остават ми още към 10кг. С раждането отслабнах 10кг, в къщи свалих още 5 и ми остават гадните 10. Обаче не бързам, че колко нови стрии ми излезнаха след раждането. Докато бях бременна се нацепих ужасно и за съжаление продължавам



Тема Re: въпрос към майките-малко off topicнови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано18.10.04 22:26



е как така? Те стриите се получават при разтягане на кожата, не при свиване.
Сигурна ли си че са нови стрии?

А с какво се мажеш?



Тема Re: въпрос към майките-малко off topicнови [re: Billy_wolf]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано18.10.04 22:34



И от бързото отслабване се получават. Хем слабея, хем имам нови. Сигурна съм, че са нови. Какво ще правя лятото, когато ще трябва да обуя бански
Като се мазах цяла бременност с крема на Авент да не мислиш, че имаше ефект

Лека вечер и до утре



Тема Re: въпрос към майките-малко off topicнови [re: Duci]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано18.10.04 22:46



След първото ражданя нямах стрии,но ега имам по бедрата-много ми е гадно-край на изрязаните бански,ще трябва да мина на модели "мини шорти".



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор juna ()
Публикувано19.10.04 00:05



За щастие аз нямам никакви стрии и не съм се мазала с нищо.Сега само трябва да се мобилизирам и да почна да правя коремни преси,че там има голяяяяяма нужда от поправка.Кърмата ми май намалява,защото до преди седмица сутрин ставах мокра и с голяма болка в гърдите, а сега вече не са чак така на камък.
Момичета, някой ползва ли овлажнител за въздух и има ли други марки освен на Чико и Делонги-в смисъл по-евтини и изобщо вършат ли хубава работа?





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: juna]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано19.10.04 07:47



Има да-на Солак и на Бреви. Тези поне аз ги знам, със сигурност има и други. Моя съвет е да не си взимаш Делонги. Изключително скапана марка. Имахме фритюрник, който се развали поне 100 пъти още докато беше в гаранция и отоплителна печка, която за нищо не става.

Лек ден



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: juna]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано19.10.04 08:27



Гърдите са ти още на камък? Горката ти
Ти сигурно се цедиш.
Нормално е след 6-8 седмица от раждането на бебето да ти се установи кърмата според нуждата на бебето. (т.е. да ти се установи такова количество, каквото е нужно на бебето) и съответно гърдите да ти омекнат. по-удобно е и намалява вероятността от мастит.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Billy_wolf]  
Автор juna ()
Публикувано19.10.04 10:12



Aми-да,позна!Цедя се и така давам на Маги кърма със шишето.Така си тръгна след родилното и така и си остана(много ме боляха зърната).Пък така или иначе при мен се налагаше слагам или не на гърдата да се доизцеждам, защото явно имаше повечко млекце и като остане много яко ме втрисаше-вдигам темп.,ту ми е студено ту ми е топло, треперя цялата и така на 2 пъти.Без малко да направя белята.Иначе това цедене вече много ми тежи.Имам чувството ,че докато се обърна и все е дошло време да се доя-сякаш цял ден основно това правя-цедя ли, цедя....



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: juna]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано19.10.04 22:52



Аз вече се цедя само сутрин и вечер преди лягане - защото бебка спи по 10 часа и сутрин са ми като камък... налага се цедене. Ако се налага додавам от цеденото, ако ли не - замразявам.
Що не пробваш да не се цедиш, а да й даваш от гърда!?
Аз с килата съм -10кг след раждането и толкова си и седя.... никакво мърдане. ни нагоре, ни надолу - а имам още поне 8 до първоначалното тегло, да не кажа че искам и още.... мъкааа.... А ям като невидяла - все едно не съм яла... това кърмене голям апетит ми е отворило.... Отделно така ме избива на сладкоооо. Мамма мия!



Тема А тука има снимкииинови [re: juna]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано19.10.04 23:00



Ей, срещата в цум днес беше много оживена и весела!!!
Били, забравих да ти кажа че изглеждаш много разхубавена!!
не можах много да си поговоря с вас... те бебетата ни бяха само в главите! Но много се радвам че се видяхме де!!!!! Супер беше нали!?!
Айде, да си цункате душиците и ще се видим пак, я!





Тема Re: А тука има снимкииинови [re: Collibri]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано20.10.04 02:18



ei momicheta strahotni steako znaete kak mi se iska i na mene da se sreshtna s vas ama sam mnogo daleche a pak tyk e tolkova skuchno kolkoto i ne moje da si predstavite .edinstvenoto ni zabavlenie e da izlezem do parka i do niakoi ot golemite magazini(таи narecheni molove )туk,ot koito nai blizkia mi e na 20tina kilometra i tam da posedim s drugite maiki ,tai kato vatre ima detski katcheta i tam se sabirat maikite.sashto mi lipsva i cialoto moe semeistvodrugo si e mama i tatko da sa nablizo i da ti pomagat ta daje i samo da zvannesh i da si pogovorish za 10tina minuti.offfffffff pustata mu amerika da vi kaja vzemam veche da se zamisliam da si se vrashtame v bg ili moje bi v russia ,drugo si e tam v evropa .ami tva e momicheta mnogo vi se radvam i se izviniavam za mrankaneto mi tuk no vi chuvstvam mnogo blizki i za tova si pozvolih malko da spodelia makata si vse pak malko ili mnogo veche sme zaedno makar i vertualno gore dolo godina shte stane skoro.inache i nie sme dobre s David i vi pozdraviavame i vi celuvame vsichki i mami i bebki i bebchovci.do skoro



Тема Do Duciнови [re: Duci]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано20.10.04 02:28



Zdravei Ducka znachi prochetoh ti temeta za bolkite v gardata i reshih da ti pisha tai kato i az chuvstvam bolka i to sashto tam v liavata garda no az za razlika ot tebe imah i neshto kato topche koeto napipvah ta vchera prez noshta dokato ne stanah da se izcedia pod dusha i posle 2 pati si pravih kompres sas spirt 70% prez noshta ne mojah da zaspia. sled tova malko mi olekna ama na sutrinta pak se sabudih c kamani v gardite deto ima edna duma ta edvam izdarjah dokato bebe se sabudi da go nahrania i da mi olekne.sega niama buchka no gardata taka me boli che niamam dumi iavno mnogo zor sam i dala no pone sam ia otpushila ako toba i e bila problema i se nadiavam da ne se povtaria.ta stiga s mene ,ti kakvo napravi po vaprosa ,beshe li na lekar,kak se chuvstvash vaobshte sled tozi den.nadiavam se vsichko da e otminalo i da e ok.pozdravi ot nas s David



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано20.10.04 10:45



Здрвейте! Вчера ми беше много забавно и много се радвам ,че се видях с вас и бебоците ви на живо. Ще се радвам, ако се видим някой ден пак.

Днес водих на ортопед Криси. Няма му нищо за сега, но лекаря иска да го види като стане на 7 месеца пак за всеки случай.

Гледаха му и двете крачета на ехограф, доктора каза ,че е добре!

Въпреки, че бяхме с направление си платихме 13 лв.
Направлението покривало само прегледа, ехографа се заплащал....както и да е важното е ,че малкия е ок :) Той ми каза да продължавам да го нося с кенгуру, защото било много полезно за крачетата !!!

Целувки на всички бебешенца, а на вас поздрави:)

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Maлko_koтe на 20.10.04 10:55.</EM></FONT></P>

Редактирано от Maлko_koтe на 20.10.04 11:07.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано20.10.04 11:01



Че ти при кой лекар си ходила?
Ние ходихме при Драганов и с направление не плащаш нищо!!
А без направление - 15 лв.



Тема Re: А тука има снимкииинови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано20.10.04 11:11



Е мерси
Най-накрая успях и на мен си да обърна нимание. През цялата бременост се бях зарязала жестоко, а след раждането изглеждах ужасно. Но сега си се взимам в ръце аз, да си се върна изцяло в предишната форма (може би само маникюра ще си зарежа, заради масажите на бебчо )



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Billy_wolf]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано20.10.04 11:11



Мисля, че се казваше Стефанов:) Аз исках при Ефремов, но не беше на смяна. След прегледа платихме на касата и му занесохме касовата бележка ??? не знам защо се плаща за бебета..не би трябвало:(



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано20.10.04 11:14



Действието в Горна Баня ли се развива?



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Billy_wolf]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано20.10.04 11:29



да там бяхме:)



Тема за спането с бебетонови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано20.10.04 14:11





една статийка,
интересна е



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано20.10.04 15:06



Здравейте и от мен
ние вчера бяхме на консултация и сме вече 5,8 кг и 60 см. Явно детето си яде добре, но напоследък нещо ми намаля кърмата и вечер на два пъти го дохранвах с 30-50 гр. Снощи даже изпи 80 гр. Иначе си яде по 7 пъти като преди -нощем прави една по-дълга пауза от 5 часа. Много ми стана гадно като видях, че ми намалява кърмата , то и той започва да яде по-повечко все пак. опитвам се да я увелича-един ден стига-друг не.... и аз се обърках съвсем вече кога се е наял и кога не... абе сън не ме лови-изпопретисних се.
Освен това педиатърката ми се изпонакара че не съм му давала сокчета от морков и ябълка лл та от днес започваме. На преглед при ортопед ще сме на 6.11.2004
Аз през бременноста качих 17 кг и сега съм и 5-6 отгоре, но не е фатално-защото бях прекалено слаба преди това -сега съм си нормална. Нямам стрии изобщо-което паказва, че си зависи от кожата на човек и от структура-аз съм на 31 години-пък се възстанових и на кг без да се напрягам за да мога да кърмя и стрии не се появиха. Иначе наистина стрии се получават и при отслабване-даже повече при рязко отслабване отколкото при напълняване. Но това е без значение-бебоците си заслужават
Това е за сега от нас-Весел ден и целувки на бебоците



Тема Не дохранвай!!!нови [re: kote.kote]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано20.10.04 18:38



Това е първата стъпка към спирането на кърмата!!!! Слагай по-често на гърдата. Като не му стига - ще огладнее не след 3, а след 2 часа или след час и половина - слагай го на гърдата - до седмица (мах 10 дни) кърмата ще ти се увеличи. Може да пиеш лагтогенен чай - български или на Хип, както и бирена мая.
Не давай сокчета, поне до четвъртия месец! с тяхна помощ също бързо бързо ще ти спре кърмата. значи ако искаш да я увеличиш - не давай нищо друго (дори вода) - само цица, поне две седмици и ще ти се увеличи кърмата.

ИМАЙ ВЯРА НА ОРГАНИЗМА СИ!

ако междувременно ти се появат някакви съмнения или въпроси - прати ми бележка - ще ти дам телефона си и ще поговорим.

в момента нямам време, но ако ти се чете виж тук повече за кърменето





Тема Re: за спането с бебетонови [re: Billy_wolf]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано20.10.04 21:50



Погледнах статията която си дала на Колибри да прочете:( И сега не знам как да постъпя с малкия....при мен ли да спи, отделно ли ? Обърках се...някво шубе ме хвана. Май ще споделям леглото вече с него



Тема Отчет от нас ...нови [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано20.10.04 23:16



Здравейте момичета и от нас. Вече сме на два месеца и бързам да се отчета, вчера ни биха първата ваксина. Всичко мина добре, нито се разтрои, нито нищо. На кила сме много добре 5.800 и ръст 61 см. Само на кърма е, а вечер додавам 30-60 гр. адаптирано мляко. От два дена се буди направо в 6 сутринта, което ме устройва идеално. Не се цедя и сутрин съм плувнла в кърма.
За килата..... ми с раждане то свалих 10 кила и не съм мръднала... Остават още цели 17 кила.... ужасссс.... не мога и диета да започна ......
Колибри и мен така ме избива на сладко.... омитам всичко що ми е пред очите...правя кексове и сладкиши, торти и какво ли не, за сина ми, и ги умитам за нула време....





Тема КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: Collibri]  
Автор juna ()
Публикувано21.10.04 08:20



УЖАС!!!Преди малко ми мина през главата да погледна на кутията мляко(която купих за всеки случай)MILUMIL1 какво количество трябва да се дава на бебе на нашата възраст-2м.и 5дена и направо щях да падна.Там пише,че на два мес. трябва да му се прави 170мл мляко.Възможно ли е да изпиват по толкова?Че аз се изцеждам и и давам 100-120мл като тя ту ги изпива ту изпива 110мл.Ама като се замисля(направо ме е срам)аз по толкова и давам поне от месец и половина.Макар че виждам че като си изцока дозата на бърза скорост не би могла да поеме повече от това,но пък никога не е можела да издържи 3часа.Май ще трябва малко по малко да и увеличавам дозата.Обаче пък сум сигурна,че аз повече от 120-130мл няма да мога да изцеждам и то трябва да са минали поне 3часа.И кво трябва да и правя по 10-20мл от другото ли?По колко изпиват вашите бебета и по-скоро тези които са на адаптирани млека?ПОЗДРАВИ И ЧАО!



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: juna]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано21.10.04 09:49



А ти защо се изцеждаш?
Защо не и даваш цица?
Бебето винаги може да изцеди мин. поне още 20 грама повече от помпа или ръчно цедене!!!
С това цедене съществува реална опасност до навършване на три месеца на бебчо да ти спре кърмата

Относно грамажа - изкуственото мляко се дава в такова количество но през 3 и половина до 4 часа, т.е. на тази възраст имаш само 5 хранения.

Въобще не гледай и не сравнявай изкуственото с естественото



Тема Re: за спането с бебетонови [re: Maлko_koтe]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано21.10.04 09:59



Хей не се връзвай на всичко. Аз тази статия я дадох не толкова като агитация - спете си с бебетата, а за успокоение на тези майчета, които спят с бебоците си - като мен. Ама то няма да е вечно, ние спим заедно щото сам като го сложа и на 15тата минута се стряска и се буди, а при мен спи спокойно поне 4 часа - и съответно всички успяваме да поспим
Ако крис спи сам - значи не е нужно да спиш с него
Е ако искаш да го гушкаш и нощно време - гушкай го. той си е твоята жива кукла и можеш да си играеш с него колкото ти душа иска



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: Billy_wolf]  
Автор juna ()
Публикувано21.10.04 10:08



За съжаление след толкова време ядене с биберон сега неще и да чуе за гърда.



Тема Re: за спането с бебетонови [re: Billy_wolf]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано21.10.04 13:41



Ей,сега съм по-спокойна, сам спи(пу пу ) !

Криси нещо настина, вчера имаше темепература сега чакам педиатърката да го прегледа..да ми каже какво му е??? После пак ще пиша



Тема Re: за спането с бебетонови [re: Billy_wolf]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано21.10.04 13:47



хех, интересна статия!
Нашта бебка явно е от модела дето няма нищо против да си спи ей така сама в леглото - още от втория ден вкъщи почна дългото спане по 10 часа нощем...
Но след като я нахраня към 7-8часа, на мен все още ми се спи и я слагам до мен в леглото - на мястото на мъжа ми, който е тръгнал на работа - и двете си доспиваме до 10-11 ч. И е много приятно - нейното лице е точно срещу моето и аз си й се възхищавам на съвършенството и на чудесата на природата.... А като огладнее и давам цица направо така лежейки и наистина е много приятно. Ако пък още ни се спи, спим си още и така си се храним и спим до обяд. После вече следват разходките и игрите.

А за количеството - педиатърката ми каза че на 2 месеца ядат по около 130г, ако са на кърма. Аз я кърмя, но понякога и давам от шише - ако трябва да излизам някъде - майка ми я храни със изцедена или замразена кърма - и изпива вече по около 130г, понякога и 140г. Не зная като суче дали яде толкова много... но от шишето направо си ги гаврътва наведнъж.
Ще видя утре на поредното мерене кви сме ги свършили тия дни.
Вчера ме умори - ядеше през 1.5ч-2ч, та дори през час.... Такова сукане... а пък съответно в късния следобед вече имах чувството че няма грам кърма в гърдите ми.... чак се шашнах - то бебето яде, а време за образуване на нова кърма няма... И почнах пак - лактогонен чай, води... работи......
Сега има :).
Отделно й докарах колики вчера.... Ядох една салата със сос, в който имаше черен пипер... явно от него... или пък от един ориз с броколи и карфиол.... Ама тя педиатърката каза че като са готвени броколите и карфиола няма страшно.. и аз понеже много обичам направих такъв ориз... горкото дете, големи колики му докарах...
Сега отново съм на кърмаческа диета и направо вече не знам...
Големи ограничения....
Вече и бира не пия, щото е газирана и май пак прави колики... От прясното мляко със сигурност има газове... откак не пия - всичко е ок.
Та така.



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: juna]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано21.10.04 13:51



Не се притеснявай моят юнак е вече на 3 месеца и малко и хапва около 120 мл. кърма понякога и по-малко, а наддава в съвсем прилични темпове - 900 гр. за последния месец. А сега така се е активизирал, че иска да суче през 2 часа, а нощем през 3 !:(
Момичета много сте готини на снимките от срещата в ЦУМ, а бебоците са просто невероятни сладури. На мен също много ми се искаше да дойда, но на 15 ни сложиха първа ДТК в грубчето и бебчо не беше на себе си 2-3 дни. Имаше дори малко разстройство. Нищо другия път сме на линия
Много цунки на всички бебчета



Тема Re: Do Duciнови [re: matiya]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано21.10.04 13:57



Ами доктора каза, че няма страшно. Ако продължи да ме боли, ще да ме прати на мамолог, но слава Богу, вече не ме боли. Дали горещото помогна, не знам. Като се цедих, почти нищо не потече, само по няколко капки. От тогава не се цедя и не правя нищо.



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: juna]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано21.10.04 15:03



Моя Крис никога не яде колкото пише на кутията.Най много е ял 150 грама,но повечето време яде между 80 и 130 грама и не иска повече.Но и режим никакъв няма - някой път яде на 2 часа, някой път на три,но някой път като заспи вечер в 18 часа яде чааак към 2.30 ч. през ноща:)) Той е на Аптамил 1. А вода пък хич не ще да пие!И ака гъсто само веднъж сутрин и това е за цялото денонощие и след издържане,памперси не цапа:))))



Тема Re: Не дохранвай!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано21.10.04 15:08



Здравей,
благодаря ти ,че така се отзова на моите терзания. ПРегледах всичко което си ми дала като мнения за кърменето. Бях го чела и преди. Едната ми гърда почти беше спряла да има мляко и по тези начини успях да я върна на нивото на другата. Но сега и прекалено аз се шашкам и съм неспокойна или нещата са си тръгнали към спиране. СНощи например яде в 18,30 после поиска в 20,30 после в 22,00 после в 23,00 аз давам, но той смуче и явно няма нищо защото смуче, смуче и си дърпа главичката назад и плаче. Аз сътоветно плача с него
Така се мъчихме до 24,00 и ми дожаля за детенце и му направих пак храна и изпи 60 гр-май можеше и повече да изпие ама 60 му бях направила и чак тогава заспа. после поиска в 3,00 и аз го кърмих , после пак в 7,00-нали пише между 3 и 8 сутрин да яде поне 3 пъти за да се образува повече кърма. Ям овесени ядки, бадеми, понякога бира-определено имам повече кърма като ги ям. Абе не е детето да е заслабнало-втория месец е качил 1, 150 кг само на кърма. До сега е дохранван 4-5 пъти за последната седмица-ама като се дере от рев какво да направя като няма кърма. Исках поне до 4 месеца да изкара на кърма ама....
Абе не съм се отказала аз..... по принцип съм упорита- ще видим.
А за соковете-аз знам ,че е добре да изчакам щом го кърмя ама лекарката, майка ми и свекито ме побъркват с тези сокове и вода-ако ги питаш тях детето трябва поне 200 гр на ден вода да пие-само се караме
за това- а и той милия не иска вода!
отнови ти благодаря, че ми оказа подкрепа-защото много се бях претиснила-сега се опитвам да се успокоя и да подобря нещата.
Цунки на твоя малък Митко



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: juna]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано21.10.04 15:20



Здравей
не се шашкай и аз се шашнах като купих Млякото-изкуственото-даже е същото като твоето, но след това се разтърсих в нета и прочетох, че наистина няма място за сравнение между изкуственото и кърменето. Нито като паузи между яденето, нито в количеството.
Ако си наддава добре детето-нямаш проблем. То и ние наддаваме добре-1,150 за втория месец, но пък той плаче. Вечер явно не му достига храната-аз му предлагах да дояжда и преди но той не искаше изобщо, а то 1 седмица си пие кога 30, кога 50 до 80 гр стигахме. Та така... ако ти е спокойно бебето и си наддава значи всичко си му стига.
Айде цунки сега от нас и чао



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: juna]  
Автор sema (african)
Публикувано22.10.04 01:23



Ние сме на 2 1/2 месеца и пием по 150 мл. мляко 5 пъти на ден. От време на време като я усетя, че може да поеме още 20-30 гр. си ги изпива, но това е през храенне или две, а понягога не се получава през целия ден. Аз понеже съм си решила да бъдем на мляко и водичка до края на 3-я месец си мисля, че трябва да стигнем до 180 гр. без проблем за да си гоним килограмите, които вече станаха почти 6.200 кг. Та такива ми ти работи. Виж, мисля, че всяко дете е индивидуалност - ако си качвате нормално си карайте на 120 гр и толкоз!



Тема Re: Не дохранвай!!!нови [re: kote.kote]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано22.10.04 12:18



Аз мисля, че всичко идва от там, че прекалено си се шашнала и си неспокойна. Нали знаеш че бебоците усещат нашето безпокойство. Може и заради това младежа ти да е такъв нервен.

Може да ти прави стачка. Прочети там статията за стачка. А може и много други неща да са, но определено не е заради кърмата ти. имаш си достатъчно.

То всички минаваме през тези съмнения. И моя бебок плаче в последно време по цял ден на гърдата. Аз в началото като почна така да се дърпа и да реве и аз си помисих, че няма кърма, но след като веднъж след такъв рев изцедих близо 40 грама за по-малко то 5 минути ми стана ясно че не е от това. После във форума за кърмене и захранване (дето ти дадох линк) четох и за много други майки, на които бебоците им правят така. Бяха предложени няколко решения, някои от които работят и при нас. Значи - сменяш често често позата на кърмене; може да реагира така, защото докато бозае поема много въздух, за това като почне да мрънка го изправи и изчакай да се оригне, успокой го и после пак на гърдата, после и на другата, редувай ги;
една майка предлагаше и да ги кърмими на тъмно
При мен решението е - оригване, успокояване и честа смяна на гърдите. На едно кърмене може да почнем от дясната и да сменим по два пъти гърдите така - дясна, лява, пак дясна , и пак лява - докато се наяде и изсуче почти всичко



Тема Re: Do Duciнови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано22.10.04 12:51



да знаеш че може да е било от цеденето
и при мен имаше такава болка, но определено си беше от помпата



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: sema]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано22.10.04 13:05



Сема, не се засягай, но най-добронамерено ще те попитам - не те е ли е страх, че бебето ще стане дебело и ще му разшириш стомахчето?



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: jonni_to]  
Автор vodolej4e (мама на Павел)
Публикувано22.10.04 14:00



И при нас са по същия начин нещата – миналия месец бяхме далеч под нормата със сано 650 гр., а този сме компенсирали с 1,2 кг. И все пак май моето джудженце е най-дребничкото в отбора – 4,800 кг и 55 см. Здравичко да е, пък ще порасне колкото му е необходимо да расте.
Консултацията ни беше тъкмо, когато мами и бебчовци сте били на среща! А аз не мога да ви видя – не знам защо не ми се отваря линка, дето е постнала Колибри.:о((

Биха ни ДТК ваксината, гадничка, поревахме вечерта докато да дойде време за ядене и след това проспахме неразположението. Слава Богу, не беше прекалено проблемно, без Калпол минахме, дано и следващия път е така.
Иначе гледкаме разни неща по къщи, любимо приключение е вуйчо да ни разнася (нелегално от мама) из къщата, слушаме радио, “говорим” си с мама за “гу” и “ги”, вдигаме си много добре главичката като сме по коремче на повивалката. На ортопед още не сме ходили, защото педиатърката ни предложи да почакаме до неговия трети месец, преди да го развеждаме по болници и коридори с незнайно какви вируси щъкащи по тях. Тези доводи ми се сториха съвсем разумни, щото и нямам кой знае какви притеснения. Благодаря за координатите и впечатленията на момичетата, които са споделили опит – много полезна информация за нас, на които прегледа ни предстои.
Педиатърката сериозно посъветва да почнем със сокове 2-3 дни след ваксината, нещо което определено смятам да пропусна! Аргументите да му давам сок бяха “да почне да свиква с нови вкусове”, което ми звучи за сега силно неубедително на фона на далеч по-резонните контрааргументи.
А по главичката вече цял месец не могат да ни се скрият някакви неприятни налепи (“крусти” ги нарече докторката), въпреки, че най-съвестно мажа с олиото на Бюбхен. Някой има ли опит в решаването на този проблем?

Чао ви от нас, а на бебчета - да растат с повече усмивки и по-малко плачкане!





Тема Re: Не се съмнявай в себе си!!!нови [re: kote.kote]  
Автор vodolej4e (мама на Павел)
Публикувано22.10.04 14:26



Коте.коте, нашата педиатърка също настоява (културно все пак, не е отишла работата да се караме, де :о))) за сокове. Но Павелче ака на всяко хранене! Аз си мисля, че ако му дам сок както си е само на кърма ще почне да ака още повече и току виж се обезводнил!!! Тя тогава само ще измисли още нещо да му давам, няма тя да се занимава с него докато се оправ, та й е лесно да дава теоритични съвети:о))) Все пак детенце е пред тебе, ти го наблюдаваш денонощно и вече имаш представа какво го кара да се чувства добре!
А освен това една дама, която е била нова мама преди повече години ми даде един наръчник за отглеждане на кърмаче от времето на НРБ и като го чета много силно се набива на очи пропагандата за майката “Гертруда” (героиня на труда:о)))), на която човеколюбивата държава дава възможност да си остави детето в ясли за ЧЕТИРИ или ШЕСТ!!!!! Месеца по време на сезонната полска работа и при това детето е на 2 навършени месеца!!!!! Направо зяпнах от учудване! Но идеята ми беше, че в тази държавническа концепция се таят корените на соковете толкова рано. Ти си реши сама, не оставяй да ти влияят за това важно решение!

Усмивки от нас и цунки за бебче.




Тема Re: И ние на 2 месеца!нови [re: jonni_to]  
Автор vodolej4e (мама на Павел)
Публикувано22.10.04 14:28



И при нас са по същия начин нещата – миналия месец бяхме далеч под нормата със сано 650 гр., а този сме компенсирали с 1,2 кг. И все пак май моето джудженце е най-дребничкото в отбора – 4,800 кг и 55 см. Здравичко да е, пък ще порасне колкото му е необходимо да расте.
Консултацията ни беше тъкмо, когато мами и бебчовци сте били на среща! А аз не мога да ви видя – не знам защо не ми се отваря линка, дето е постнала Колибри.:о((

Биха ни ДТК ваксината, гадничка, поревахме вечерта докато да дойде време за ядене и след това проспахме неразположението. Слава Богу, не беше прекалено проблемно, без Калпол минахме, дано и следващия път е така.
Иначе гледкаме разни неща по къщи, любимо приключение е вуйчо да ни разнася (нелегално от мама) из къщата, слушаме радио, “говорим” си с мама за “гу” и “ги”, вдигаме си много добре главичката като сме по коремче на повивалката. На ортопед още не сме ходили, защото педиатърката ни предложи да почакаме до неговия трети месец, преди да го развеждаме по болници и коридори с незнайно какви вируси щъкащи по тях. Тези доводи ми се сториха съвсем разумни, щото и нямам кой знае какви притеснения. Благодаря за координатите и впечатленията на момичетата, които са споделили опит – много полезна информация за нас, на които прегледа ни предстои.
Педиатърката сериозно посъветва да почнем със сокове 2-3 дни след ваксината, нещо което определено смятам да пропусна! Аргументите да му давам сок бяха “да почне да свиква с нови вкусове”, което ми звучи за сега силно неубедително на фона на далеч по-резонните контрааргументи.
А по главичката вече цял месец не могат да ни се скрият някакви неприятни налепи (“крусти” ги нарече докторката), въпреки, че най-съвестно мажа с олиото на Бюбхен. Някой има ли опит в решаването на този проблем?

Чао ви от нас и да растете с повече усмивки и по-малко плачкане!




Тема Re: за спането с бебетонови [re: Collibri]  
Автор dalala ()
Публикувано22.10.04 20:02



Collibri, ще сложиш ли в линка снимката, на която сме всички, мисля, че снима с твоя апарат..... че не ми се ходи до редакциятя на 9 месеца да си взимам снимка.
Благодаря предварително!
PS. Пък после я махни, ако не ти харесва. Или пък ми я прати на dima76d@yahoo.com



Тема Re: за спането с бебетонови [re: dalala]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано22.10.04 20:22



Не става въпрос за нехаресване......
не зная защо така си си помислила.... Общата снимка за съжаление на моя апарат я няма. Момичето което снима по погрешка е натиснала снимане на филм, и всички общи снимки са всъщност филмчета, от които се опитах да направя снимка, но са с отвратително качество.
Същото това момиче, ще вземе на диск снимките от фотото - като си го платим и така ще имаме общите снимки. Съжалявам че така е станало, но това е положението. Жалко, ако си си помислила че нарочно не съм сложила снимките.....
Когато получа снимките на диска ще ги сложа всичките.



Тема Re: за спането с бебетонови [re: Collibri]  
Автор dalala ()
Публикувано23.10.04 10:23



Нееее, не си ме рабрала правилно..... не съм искала да те обиждам, съжалявам
Важното е, че ще имаме снимката, моля те я прати като я вземете, че друго си е истинска снимка, а не изрезка от списание
Извинявай, ако съм те обидила!



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: Billy_wolf]  
Автор sema (african)
Публикувано23.10.04 11:50



Знаеш ли, непрекъснато внимавам за този проблем и то много-о-о-го внимавам. И да ти кажа честно все още няма индикации за "дебелина". В крайна сметка сега сме на 2 1/2 месеци и сме 6.300 и е дълга около 66 см, а се родихме 4.000 кг и 53 см. Така, че като цяло за тези два месеца сме качили 2.300 кг, което си е съвсем в норма, нали. Наистина не е дебела. Съгласна съм, че не бива в никакъв случай да се прехранват! Май всяко бебе си е индивидуалност. Виждала съм бебчето, които папкат по-малко, а са направо малки прасенца, така че всяко си е с различен метаболизъм. Поздрави и леко гледане!



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: sema]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано23.10.04 12:05



е аз не очаквах да ми отговориш толкова подробно, но ти благодаря.
Попитах само защото в последно време виждам едни бебоци, хранени изкуствено, които са заприличали на мутанти. А от дебелината им намаляват възможноститие за нормалното моторно развитие. Примерно не могат да се обърнат на 5 месеца (ама как ще могат като горките нямат сила да обърнат такова туловища). А нали знаеш бабите какви са - вечно детето е гладно и му е студено. та за това попитах (де)

и аз имам притеснения, че прехранам от време на време моя мъник, макар и да е на кърма



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: Billy_wolf]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано23.10.04 14:36



здравейте в този мрачен октомврииски ден
та да се включа и аз- то и ние не сме по-вталени-на два месеца 5,800 и 60 см, на Сема бебока поне е повече см.
Ама нали навсякъде пише, че кърмените бебета не се прехранвали?!
Оххх-до преди 2-3 дни го водех моя недохранен-сега ми минава мисълта за прехранване Абе всичко ще се нареди-той като иска да яде и реве на диета ли да го сложа?!
И да се похваля-вече от 2 дни не се дохранваме-явно се оправиха нещата и взе да му стига-дано не извикам дявола!!!!!
И понеже нашия татко все ми се смее-защото постоянно го убеждавам че бебто ни е най-хубавото и най-умното (абе с ясното съзнание съм че всички са хубави и умни-ама нали знаете и по себе си ,че което си е твое си е най-страхотно;)ви пускам един сайт за детската интелигентност, откриването и и развитието и -на мен поне ми беше интересен-нищо, че там пише, че между 3 и 7 години най-силно се развива човешкия интелект , а ние сме бая далечко от тази възраст
http://children-iq.hit.bg
Все пак има съвети как да се държим в семейството , в училище и така...... едва ли моя Краско е супергении, но поне ако имам адекватно поведение към него ще е нормално умен и възпитан.....

Дано не ми се смеете-айде чао сега и цунки на бебоците




Тема Re: за спането с бебетонови [re: dalala]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано23.10.04 18:26



Ок! ще пратя като имам снимките!



Тема За сокчетата ...нови [re: kote.kote]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано23.10.04 23:44



и аз не давам. Четох в една книга на Академията на американските педиатри, че е най-добре детето да се захрани след 6 месец. По този начин се избягва провокирането на хранителни алергии. А също така пише, че храносмилателната система на бебето е по-укрепнала. Това поне са новите тенденции в педиатрията.
След като е на кърма може и без вода. Аз на мойта й давам вода веднъж на 3-4 дена и то по 50-60 гр. Не мрънка, нито реве за водичка. Когато й дам шишето, понякога със зор ги изпива. Казах го това на педиатърката ми и тя отсече - щом е на кърма "няма страшно". За 20 дни е качила 650 гр, което според мен е идеално.
Бебето само те учи какво иска и кога. Не се притеснявай. Осланяй се на инстинкта ти.





Тема Я да видимнови [re: Collibri]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано24.10.04 21:39



Само да видя дали най-накрая ще успея и аз да се справя със снимката на Алекс под мнението ми.



Тема Re: Я да видимнови [re: jonni_to]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано24.10.04 21:43



Урааааа, това сме ние във вариант "най-големи бузи".



Тема Re: Я да видимнови [re: jonni_to]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано24.10.04 22:08



аууу, какви сладки бузки!!! Ще ги схрускам!
Снимките са обработени и

тук са!

Редактирано от Collibri на 24.10.04 22:39.



Тема Re: Я да видимнови [re: Collibri]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано25.10.04 11:05



Браво, браво на мама Колибри!!!
Отдавна съм те обявила за активист номер 1 на групата.

Страхотни слънчеви снимки и много, много сладка, малка, най-щастлива принцеса Ели



Тема Re: Я да видимнови [re: Collibri]  
Автор Deluxe (24.10.)
Публикувано25.10.04 13:01



Много сте хубави всичките,а бебочковците мнооого сладки!



Тема Re: За килцатанови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор redhat (минаващ)
Публикувано27.10.04 21:40



И аз за нещастие с килата успях до 10 след раждането и толкова. Имам още само 3 ама са по стратегическите места
А защо така се стопира отслебването бе момичета? Нали уж кърмим и изразходваме повече калории? А пък кантара не помръдва

I feel good


Тема Re: Най-сетне имаме Интернет!нови [re: Collibri]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано28.10.04 16:19



Здравейте!
От няколко минути имам Интернет и сега се залавям за здраво четене, че доста съм пропуснала
Ние растем като гъба, защото сме на изкуствена храна почти от самото начало. Първия месец от 3.600 кг. при раждането бяхме станали 5.300 кг. и от 52см. порастнахме мо 56 см . Втория- 60 см. и 6.300 кг. Е, това е накратко! Сега започвам да чета, за да наваксам пропуснатото.
Поздрави!



Тема Re: За килцатанови [re: redhat]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано28.10.04 22:34



абе, изразходваме, ама и хапваме приличничко... аз поне де.... като в деветия.. , само дето добавъчно и още много сладки неща... като подвижна сладкарница съм... за да ми е сладка кърмичката.... ех, оправдания.....
Днес за стотен път... мерехме бебка.... много често ходим да се мерим, щото нали не наддаваме много сериозно.. Е, равносметката е че е наддала 415г за половин месец - което , ако си наддаде още толкова до края на месеца, ще е в нормата! Щото ние първи месец наддадохме 650г, а втория само 510г.
В крайна сметка сега сме 5400г, при изписването бяхме 3860, а е родена 4100г.
Иначе е дълга... Вече сигурно е 60 и нещо си см.
Най-важното е че е голяма симпатяга и днес като я кърмих поредно пробно в кабинета, сука сука, и по едно време почна да ми се хили и пуска зърното... а аз й казвам - стига се смя, ами яж, че станахме за резил с тия кила... а тя само ми се хили... и така цял ден! Напоследък ми яде по 5 минути и после или реве или се хили, ама не ще да яде по повече.
А как се смее вече - по цял ден! Големи смеховки - дори с глас! Явно ще е купонджийка!
Отделно днес и казвах гууу , агуу.. и за пръв път ми отговори абсолютно осъзнато, имитирайки ме! И друг път ми е гукала, ама когато тя си реши - а тоя път направо повтаряше това дето й казвах! Ей, на мама гордостта! хехехе
И като плаче казва Мааааа Мааааа



Тема И ние!!!нови [re: nikol78]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано29.10.04 11:54



Много сте големи, браво!

Леле, една седмица съм без нет и полудях.
Вече Пепи е 6400гр. и 62см. Като питах доктора защо е порастнал само с 1(!?) см, той каза, че понеже го била мерила сестрата. Той щял да го изкара поне 64. Иди разбери
Днес сме на ортопед, не ни дадоха направление, нямало нужда, но аз държа, та за това ще си плащаме.
Сокове почвам от 15ти, когато вече ще е на 3 1/2 месеца. Забавих с цял месец. Пюрета пък от 4тия месец. Д-ра каза, че така се подготвяли някакви си ензими в червата и се подготвя за истинското ядене. А пък в октомврийския брой на "9 месеца" пише, че запасите на желязо намалявали и млякото вече не задоволява нуждите на бебето.
Лек ден от нас!



Тема Re: За ортопеда!нови [re: Duci]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано29.10.04 12:55



Здрасти, Дуци!
За ортопеда съм абсолютно съгласна с теб. По-добре да го погледне специалист навреме. И ние ще ходим, но нашата педиатърка дава направления на всички без проблем за ортопед и ни препоръча да отидем в Горна баня, защото си е специализирано заведение. Освен това каза, че там всички ги гледали и на ехограф за всеки случай. Доколкото знам и в МВР болница така преглеждат. А вие къде ще ходите?
Целувки на юнака от наша София! Като гледам килцата май сме един калибър



Тема Re: За ортопеда!нови [re: nikol78]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано29.10.04 18:58



Ааа, вече бяхме. Днес. В поликлиниката на Военна болница. И Пепи го гледаха на ехограф. Всичко си му е както трябва да е! Д-р Драганов каза, че има хубаво дупе детето 15лв. ни взеха.
Целувки и на вас



Тема Re: За килцатанови [re: Collibri]  
Автор dalala ()
Публикувано29.10.04 19:05



Аз взех снимките от 9 месеца, на които сме всrчките и ги сложих в албум, наречен ЦУМ на адрес: http://photos.yahoo.com/dima76d



Тема Албум?нови [re: dalala]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано29.10.04 19:15



Няма такъв албум. Това ли е адреса

? Само 3 са-"бебе Вики", "погача" и "Вики,Митко и Иванчо"...



Тема Re: Браво!нови [re: Duci]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано29.10.04 20:05



Браво! Хубаво е е да се успокоиш, че сте здравички! Растете и дебелейте



Тема Re: Албум?нови [re: Duci]  
Автор dalala ()
Публикувано29.10.04 22:58



Да, имах малък проблем с качването, но вече е там албума



Тема Re:Как става за ортопеданови [re: nikol78]  
Автор bony (щастлива)
Публикувано30.10.04 12:53



Взех си направление за ортопед а сега какво дайте ми тел за Горна Баня за записване защото скоро ще си ходя в София и може да се видим ако имате скоро среща сега бързам и не мога да ви разказвам много за Елица но скоро ще ви пратя снимки



Тема Re:Влязох да видя.....нови [re: bony]  
Автор AVA27 (Gabriel20.09.04)
Публикувано30.10.04 13:08



как са августинките и прочетох за ортопеда.И мен ме вълнува тая тема сега,но педиатърката ми каза,че е рано още и май и аз ще плащамСамо че тук във Варна ортопеда ще ми струва 12 лева прегледа+8 лева ехограф.Демек 20 лева.Защо е по-скъпо от София?А вашия Драганов е известен лекар и добър специалист.......
И още нещо-срещнах Д-р Григорова от списание 9 месеца и тя много ви похвали,че сте ходили всички с бебетата си и че сте много задружни и сериозни и че са ви направили снимка на всички този път с бебоците.
Та искам да кажа-БРАВО НА ВАС МОМИЧЕТА!!!!



Тема Re: За Горна баня!нови [re: bony]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано30.10.04 17:22



Ние още не сме ходили, но не мисля да се записваме, а направо да отидем! Сигурно ще бъде другата седмица, ако не ти е късно после ще ти кажа дали е с предварително записване или не. Изрових

на тази болница- има всичко адрес, телефони....
Поздрави!

Редактирано от nikol78 на 30.10.04 17:24.



Тема Re:Влязох да видя.....нови [re: AVA27]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано30.10.04 20:38



Здравей!
Не знам защо при вас е по-скъпо. Във Военна болница се плаща на касата, а не на доктора, така че и при друг лекар да ходиш-все си е толкова.
Но нали сме в БГ, какво се чудиш

Иначе за курса-такива сме си ние-СЕРИОЗНИ



Тема Re:Влязох да видя.....нови [re: Duci]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано30.10.04 21:00



Много е пораснал Пепи!!! Цяло кило повече от Ели!! Но пък е и три седмици по-голям от нея .
А пък вчера бях кума на сватба... и Ели цял ден беше с мен!!! И не е плакала нито веднъж от 14 до 24ч!!! Бяхме и в гражданско, и църква, и ресторанта после... и музиката страшно силна... А бебе Ели само се смее и танцува с нас и спинка! Направо съм възхитена! Купонджийка голяма! Накрая си заспа и спокойно си се прибрахме- напоследък голям смях пада с нея... ама пък чак нито веднъж да не заплаче в тая дандания... направо си беше рекорд!



Тема Re:Влязох да видя.....нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано30.10.04 21:06



Еее, браво! От малка я водите по купони
А кога ще видим снимки на малката кума?!? Къде я кърми?

Ели е дама и трябва да е по-фина от Пепи



Тема Писна миии....:(нови [re: Duci]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано30.10.04 22:28



Днес за малко да приемат Крис в Инфекциозна болница , добре , че се размина. Изписаха му лечебна хумана и казаха,че не е за там.

В сряда тъкмо мислех да го водя за ДТК ваксината и той вдигна 37 градуса температура , а от тогава има и много силни колики към 17 ч и започна да ходи зеленикаво,вчера нищо му нямаше и днес пак имаше 37 гр и ходи веднъж,но много тъмно зелено.Доста се стреснах и го заведох на лекар и въпреки ,че няма диария и не повръща , лекарката заяви ,че е вирус и това било ентероколит и ни прати в инфекциозната за приемане.:((

Добре ,че лекарката там видя,че не е обезводнен и каза,че няма нужда да го приемат и изписа само лечебна хумана(с банан и ябълка).Мислех,че няма да я яде,но той си изгълта вече три пъти по 200 - 220 грама.:))) А от млякото никога не яде толкова много.Явно му харесва:))

Така , че баба му реши ,че щом свърши хуманата , да започваме с кашичките,щом толкова му се услаждат.:))

Така и не разбрах откъде ги хваща тези вируси,нито е претоплен ,нито е изстинал , сигурно където го нося навсякъде с мен в кенгурото

Бъдете много здрави и се пазете!
Поздрави от мен и Крис!



Тема Re: Писна миии....:(нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано31.10.04 08:53



Коте, едва ли е от това, че го носиш винаги с тебе в кенгуруто. Добре, че не са ви приели в Инфекциозна болница, че там не са малко инфекциите, които могат да се пипнат.
Сигурна ли си, че се е излекувал от стафилококите? На сестра ми бебето също го мазаха в нослето с някакъв крем преди време и сега се оказа, че не са се махнали гадните стафилококи и детето е на други лекарства в момента. Ще го водя и аз моя Пепи да го изследват, нищо, че педиатъра казава, че няма нужда. Не ми е спокойно хич. В болницата явно я има тази инфекция и това е А и има постоянно някакви пъпки по бузките и нослето. Аз друго такова пъпчасало бебе не съм виждала

Айде, оплакахме си се, да нацелуваш тези сладки бузки, дето са ти под мнението



Тема Нова тема?нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано31.10.04 08:54



Май е време за нова тема, Колибри, че ние вече сме на 3 месеца



Тема Re: Писна миии....:(нови [re: Duci]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано31.10.04 10:30



Duci , реших другата седмица да му направя пълни изследвания на кръв и урина и даже ще искам и секрет от дупето и от нослето да му вземат.Иначе си е добре, гука си , смее се , яде си , изобщо не изглежда болен, но не съм сигурна, че сме излекували стафилококите, носа все му е запушен, даже и с капки.:((

А Петя се размина с болницата,нали? Целувки и за вашите сладки бузки от Крис и мен!



Тема Re: Нова тема?нови [re: Duci]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано31.10.04 21:59



Пускам нова тема!
Наистина е време!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.