Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:59 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: за спането с бебетонови [re: Maлko_koтe]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано21.10.04 09:59



Хей не се връзвай на всичко. Аз тази статия я дадох не толкова като агитация - спете си с бебетата, а за успокоение на тези майчета, които спят с бебоците си - като мен. Ама то няма да е вечно, ние спим заедно щото сам като го сложа и на 15тата минута се стряска и се буди, а при мен спи спокойно поне 4 часа - и съответно всички успяваме да поспим
Ако крис спи сам - значи не е нужно да спиш с него
Е ако искаш да го гушкаш и нощно време - гушкай го. той си е твоята жива кукла и можеш да си играеш с него колкото ти душа иска



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: Billy_wolf]  
Автор juna ()
Публикувано21.10.04 10:08



За съжаление след толкова време ядене с биберон сега неще и да чуе за гърда.



Тема Re: за спането с бебетонови [re: Billy_wolf]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано21.10.04 13:41



Ей,сега съм по-спокойна, сам спи(пу пу ) !

Криси нещо настина, вчера имаше темепература сега чакам педиатърката да го прегледа..да ми каже какво му е??? После пак ще пиша



Тема Re: за спането с бебетонови [re: Billy_wolf]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано21.10.04 13:47



хех, интересна статия!
Нашта бебка явно е от модела дето няма нищо против да си спи ей така сама в леглото - още от втория ден вкъщи почна дългото спане по 10 часа нощем...
Но след като я нахраня към 7-8часа, на мен все още ми се спи и я слагам до мен в леглото - на мястото на мъжа ми, който е тръгнал на работа - и двете си доспиваме до 10-11 ч. И е много приятно - нейното лице е точно срещу моето и аз си й се възхищавам на съвършенството и на чудесата на природата.... А като огладнее и давам цица направо така лежейки и наистина е много приятно. Ако пък още ни се спи, спим си още и така си се храним и спим до обяд. После вече следват разходките и игрите.

А за количеството - педиатърката ми каза че на 2 месеца ядат по около 130г, ако са на кърма. Аз я кърмя, но понякога и давам от шише - ако трябва да излизам някъде - майка ми я храни със изцедена или замразена кърма - и изпива вече по около 130г, понякога и 140г. Не зная като суче дали яде толкова много... но от шишето направо си ги гаврътва наведнъж.
Ще видя утре на поредното мерене кви сме ги свършили тия дни.
Вчера ме умори - ядеше през 1.5ч-2ч, та дори през час.... Такова сукане... а пък съответно в късния следобед вече имах чувството че няма грам кърма в гърдите ми.... чак се шашнах - то бебето яде, а време за образуване на нова кърма няма... И почнах пак - лактогонен чай, води... работи......
Сега има :).
Отделно й докарах колики вчера.... Ядох една салата със сос, в който имаше черен пипер... явно от него... или пък от един ориз с броколи и карфиол.... Ама тя педиатърката каза че като са готвени броколите и карфиола няма страшно.. и аз понеже много обичам направих такъв ориз... горкото дете, големи колики му докарах...
Сега отново съм на кърмаческа диета и направо вече не знам...
Големи ограничения....
Вече и бира не пия, щото е газирана и май пак прави колики... От прясното мляко със сигурност има газове... откак не пия - всичко е ок.
Та така.



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: juna]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано21.10.04 13:51



Не се притеснявай моят юнак е вече на 3 месеца и малко и хапва около 120 мл. кърма понякога и по-малко, а наддава в съвсем прилични темпове - 900 гр. за последния месец. А сега така се е активизирал, че иска да суче през 2 часа, а нощем през 3 !:(
Момичета много сте готини на снимките от срещата в ЦУМ, а бебоците са просто невероятни сладури. На мен също много ми се искаше да дойда, но на 15 ни сложиха първа ДТК в грубчето и бебчо не беше на себе си 2-3 дни. Имаше дори малко разстройство. Нищо другия път сме на линия
Много цунки на всички бебчета



Тема Re: Do Duciнови [re: matiya]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано21.10.04 13:57



Ами доктора каза, че няма страшно. Ако продължи да ме боли, ще да ме прати на мамолог, но слава Богу, вече не ме боли. Дали горещото помогна, не знам. Като се цедих, почти нищо не потече, само по няколко капки. От тогава не се цедя и не правя нищо.



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: juna]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано21.10.04 15:03



Моя Крис никога не яде колкото пише на кутията.Най много е ял 150 грама,но повечето време яде между 80 и 130 грама и не иска повече.Но и режим никакъв няма - някой път яде на 2 часа, някой път на три,но някой път като заспи вечер в 18 часа яде чааак към 2.30 ч. през ноща:)) Той е на Аптамил 1. А вода пък хич не ще да пие!И ака гъсто само веднъж сутрин и това е за цялото денонощие и след издържане,памперси не цапа:))))



Тема Re: Не дохранвай!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано21.10.04 15:08



Здравей,
благодаря ти ,че така се отзова на моите терзания. ПРегледах всичко което си ми дала като мнения за кърменето. Бях го чела и преди. Едната ми гърда почти беше спряла да има мляко и по тези начини успях да я върна на нивото на другата. Но сега и прекалено аз се шашкам и съм неспокойна или нещата са си тръгнали към спиране. СНощи например яде в 18,30 после поиска в 20,30 после в 22,00 после в 23,00 аз давам, но той смуче и явно няма нищо защото смуче, смуче и си дърпа главичката назад и плаче. Аз сътоветно плача с него
Така се мъчихме до 24,00 и ми дожаля за детенце и му направих пак храна и изпи 60 гр-май можеше и повече да изпие ама 60 му бях направила и чак тогава заспа. после поиска в 3,00 и аз го кърмих , после пак в 7,00-нали пише между 3 и 8 сутрин да яде поне 3 пъти за да се образува повече кърма. Ям овесени ядки, бадеми, понякога бира-определено имам повече кърма като ги ям. Абе не е детето да е заслабнало-втория месец е качил 1, 150 кг само на кърма. До сега е дохранван 4-5 пъти за последната седмица-ама като се дере от рев какво да направя като няма кърма. Исках поне до 4 месеца да изкара на кърма ама....
Абе не съм се отказала аз..... по принцип съм упорита- ще видим.
А за соковете-аз знам ,че е добре да изчакам щом го кърмя ама лекарката, майка ми и свекито ме побъркват с тези сокове и вода-ако ги питаш тях детето трябва поне 200 гр на ден вода да пие-само се караме
за това- а и той милия не иска вода!
отнови ти благодаря, че ми оказа подкрепа-защото много се бях претиснила-сега се опитвам да се успокоя и да подобря нещата.
Цунки на твоя малък Митко



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: juna]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано21.10.04 15:20



Здравей
не се шашкай и аз се шашнах като купих Млякото-изкуственото-даже е същото като твоето, но след това се разтърсих в нета и прочетох, че наистина няма място за сравнение между изкуственото и кърменето. Нито като паузи между яденето, нито в количеството.
Ако си наддава добре детето-нямаш проблем. То и ние наддаваме добре-1,150 за втория месец, но пък той плаче. Вечер явно не му достига храната-аз му предлагах да дояжда и преди но той не искаше изобщо, а то 1 седмица си пие кога 30, кога 50 до 80 гр стигахме. Та така... ако ти е спокойно бебето и си наддава значи всичко си му стига.
Айде цунки сега от нас и чао



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: juna]  
Автор sema (african)
Публикувано22.10.04 01:23



Ние сме на 2 1/2 месеца и пием по 150 мл. мляко 5 пъти на ден. От време на време като я усетя, че може да поеме още 20-30 гр. си ги изпива, но това е през храенне или две, а понягога не се получава през целия ден. Аз понеже съм си решила да бъдем на мляко и водичка до края на 3-я месец си мисля, че трябва да стигнем до 180 гр. без проблем за да си гоним килограмите, които вече станаха почти 6.200 кг. Та такива ми ти работи. Виж, мисля, че всяко дете е индивидуалност - ако си качвате нормално си карайте на 120 гр и толкоз!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.