Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Billy_wolf]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано20.10.04 11:11



Мисля, че се казваше Стефанов:) Аз исках при Ефремов, но не беше на смяна. След прегледа платихме на касата и му занесохме касовата бележка ??? не знам защо се плаща за бебета..не би трябвало:(



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано20.10.04 11:14



Действието в Горна Баня ли се развива?



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Billy_wolf]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано20.10.04 11:29



да там бяхме:)



Тема за спането с бебетонови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано20.10.04 14:11





една статийка,
интересна е



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТА на 2 месеца! 2004,2нови [re: Collibri]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано20.10.04 15:06



Здравейте и от мен
ние вчера бяхме на консултация и сме вече 5,8 кг и 60 см. Явно детето си яде добре, но напоследък нещо ми намаля кърмата и вечер на два пъти го дохранвах с 30-50 гр. Снощи даже изпи 80 гр. Иначе си яде по 7 пъти като преди -нощем прави една по-дълга пауза от 5 часа. Много ми стана гадно като видях, че ми намалява кърмата , то и той започва да яде по-повечко все пак. опитвам се да я увелича-един ден стига-друг не.... и аз се обърках съвсем вече кога се е наял и кога не... абе сън не ме лови-изпопретисних се.
Освен това педиатърката ми се изпонакара че не съм му давала сокчета от морков и ябълка лл та от днес започваме. На преглед при ортопед ще сме на 6.11.2004
Аз през бременноста качих 17 кг и сега съм и 5-6 отгоре, но не е фатално-защото бях прекалено слаба преди това -сега съм си нормална. Нямам стрии изобщо-което паказва, че си зависи от кожата на човек и от структура-аз съм на 31 години-пък се възстанових и на кг без да се напрягам за да мога да кърмя и стрии не се появиха. Иначе наистина стрии се получават и при отслабване-даже повече при рязко отслабване отколкото при напълняване. Но това е без значение-бебоците си заслужават
Това е за сега от нас-Весел ден и целувки на бебоците



Тема Не дохранвай!!!нови [re: kote.kote]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано20.10.04 18:38



Това е първата стъпка към спирането на кърмата!!!! Слагай по-често на гърдата. Като не му стига - ще огладнее не след 3, а след 2 часа или след час и половина - слагай го на гърдата - до седмица (мах 10 дни) кърмата ще ти се увеличи. Може да пиеш лагтогенен чай - български или на Хип, както и бирена мая.
Не давай сокчета, поне до четвъртия месец! с тяхна помощ също бързо бързо ще ти спре кърмата. значи ако искаш да я увеличиш - не давай нищо друго (дори вода) - само цица, поне две седмици и ще ти се увеличи кърмата.

ИМАЙ ВЯРА НА ОРГАНИЗМА СИ!

ако междувременно ти се появат някакви съмнения или въпроси - прати ми бележка - ще ти дам телефона си и ще поговорим.

в момента нямам време, но ако ти се чете виж тук повече за кърменето





Тема Re: за спането с бебетонови [re: Billy_wolf]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано20.10.04 21:50



Погледнах статията която си дала на Колибри да прочете:( И сега не знам как да постъпя с малкия....при мен ли да спи, отделно ли ? Обърках се...някво шубе ме хвана. Май ще споделям леглото вече с него



Тема Отчет от нас ...нови [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано20.10.04 23:16



Здравейте момичета и от нас. Вече сме на два месеца и бързам да се отчета, вчера ни биха първата ваксина. Всичко мина добре, нито се разтрои, нито нищо. На кила сме много добре 5.800 и ръст 61 см. Само на кърма е, а вечер додавам 30-60 гр. адаптирано мляко. От два дена се буди направо в 6 сутринта, което ме устройва идеално. Не се цедя и сутрин съм плувнла в кърма.
За килата..... ми с раждане то свалих 10 кила и не съм мръднала... Остават още цели 17 кила.... ужасссс.... не мога и диета да започна ......
Колибри и мен така ме избива на сладко.... омитам всичко що ми е пред очите...правя кексове и сладкиши, торти и какво ли не, за сина ми, и ги умитам за нула време....





Тема КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: Collibri]  
Автор juna ()
Публикувано21.10.04 08:20



УЖАС!!!Преди малко ми мина през главата да погледна на кутията мляко(която купих за всеки случай)MILUMIL1 какво количество трябва да се дава на бебе на нашата възраст-2м.и 5дена и направо щях да падна.Там пише,че на два мес. трябва да му се прави 170мл мляко.Възможно ли е да изпиват по толкова?Че аз се изцеждам и и давам 100-120мл като тя ту ги изпива ту изпива 110мл.Ама като се замисля(направо ме е срам)аз по толкова и давам поне от месец и половина.Макар че виждам че като си изцока дозата на бърза скорост не би могла да поеме повече от това,но пък никога не е можела да издържи 3часа.Май ще трябва малко по малко да и увеличавам дозата.Обаче пък сум сигурна,че аз повече от 120-130мл няма да мога да изцеждам и то трябва да са минали поне 3часа.И кво трябва да и правя по 10-20мл от другото ли?По колко изпиват вашите бебета и по-скоро тези които са на адаптирани млека?ПОЗДРАВИ И ЧАО!



Тема Re: КОЛКО МЛЯКО ДАВАТЕ?нови [re: juna]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано21.10.04 09:49



А ти защо се изцеждаш?
Защо не и даваш цица?
Бебето винаги може да изцеди мин. поне още 20 грама повече от помпа или ръчно цедене!!!
С това цедене съществува реална опасност до навършване на три месеца на бебчо да ти спре кърмата

Относно грамажа - изкуственото мляко се дава в такова количество но през 3 и половина до 4 часа, т.е. на тази възраст имаш само 5 хранения.

Въобще не гледай и не сравнявай изкуственото с естественото




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.